Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 14:08:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: kult Jana Pawła II
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 Drukuj
Autor Wątek: kult Jana Pawła II  (Przeczytany 36615 razy)
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #75 dnia: Marca 15, 2011, 17:49:28 pm »

Wg mnie, jeśli patrzeć na Jana Pawła II przez pryzmat polityki, to można postawić go w pierwszej piątce postaci XX w. Filozofem i poetą to raczej wybitnym nie był. Polskim patriotą był niewątpliwie.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #76 dnia: Marca 15, 2011, 18:26:18 pm »

Filozofem i poetą to raczej wybitnym nie był.
bluźnierstwo!!!
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #77 dnia: Marca 15, 2011, 19:52:06 pm »

Filozofem i poetą to raczej wybitnym nie był.
bluźnierstwo!!!

Achtung! Achtung! Zaraz będzie rzucona anathema! Achtung!

P.S. Żart, prosze się nie obrażać, po prostu taka była moja pierwsza reakcja po przeczytaniu pana postu  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #78 dnia: Marca 15, 2011, 20:18:45 pm »


Moje pytanie zrodziło sie w momencie gdy na obchodach Lubelskiego Lipca usłyszałem że Jan Paweł II miał ogromny wkład w odzyskanie niepodległości. I stąd moje pytanie - jaki według Państwa, nastawionych - powiedzmy - mniej entuzjastycznie to osoby Karola Wojtyły.

Ale czy uważacie go Państwo za Wielkiego Polaka, czy słusznie jego imieniem nazywane są szkoły i ulice.


Rola Kościoła w transformacji ustrojowej jest zdecydowanie NEGATYWNA. KK zajął się legitymizowaniem układu okrągłostołowego. Nie tylko dlatego, że kilku bpów uczestniczyło w owych obradach, ale dlatego, że przez ostatnich 20 lat Kościół bardzo rzadko spełnia swoją rolę, jeśli chodzi o nauczanie wiernych i pokazywanie im zasad państwa katolickiego.

Mam tu zarówno na myśli zarówno b. mętne wypowiedzi samego JP2 względem integracji europejskiej, brak doprowadzenia do uchwalenia prawa zgodnego z nauczaniem Kosciola np. w zakresie aborcji, in vitro itp itd.

Dalej: wprost w związku z nominacjami biskupiemi JP2 doszlo do stworzenia ukladu, w ktorym 1 skrzypce grali i grają byli wspolpracownicy bezpieki. Część z nich jest biskupami, a czesc to kurjalisci oraz ich świeccy przedstawiciele np. do spraw majątkowych i prawnych, byli oficerowie prowadzący. Jestem przekonany, ze b duza część majątku zwroconego Kosciolowi przez komisje majątkową trafiła wlasnie do tego ukladu, a wiec do byłych (?) ludzi służb.

Tak więc rola JP2 w polskiej polityce wewnętrznej była wg mnie niestety negatywna.

Natomiast byl on wielkim czlowiekiem i mial zdecydowanie pozytywny wplyw na postrzeganie Polski i polskosci na swiecie. Dlatego powinny byc ulice Jana Pawła II
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #79 dnia: Marca 16, 2011, 15:22:58 pm »

@ Krusejder

...oraz zajmuje 1 miejsce w trójce największych i najbardziej znanych Polaków na świecie:

1. J-P II
2. Kopernik
3. Chopin

Hasło "Polska" przed 1978 z niewieloma rzeczami było kojarzone, no może z "polisz wodka" i "bizon wodka".
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #80 dnia: Marca 16, 2011, 16:11:07 pm »

Proszę nie pokazywać tej listy Bolkowi. :-)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #81 dnia: Marca 16, 2011, 16:18:24 pm »

Proszę nie pokazywać tej listy Bolkowi. :-)
A on czytać umie?? :P
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #82 dnia: Marca 16, 2011, 16:20:51 pm »

@ Krusejder

...oraz zajmuje 1 miejsce w trójce największych i najbardziej znanych Polaków na świecie:

1. J-P II
2. Kopernik
3. Chopin

Tyle tylko, że za granicą ani Kopernik, ani Chopin nie są w powszechnej świadomości postrzegani jako Polacy.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #83 dnia: Maja 19, 2011, 19:50:15 pm »

Wracając do tematu o pomnikach, to kiedyś słyszałem, że bł. Jan Paweł II poświęcił sam pomnik, który przedstawiał Jego. Czy ktoś może z Państwa wie coś więcej na ten temat.?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #84 dnia: Maja 19, 2011, 20:33:17 pm »

Proszę sobie przypomnieć zdarzenie z pielgrzymki do Chile, podczas której Jana Pawła wręcz przymuszono do odsłonięcia... własnego pomnika! Jan Paweł II zdegustowany, ale jednak szarpnął za podaną mu linkę uruchamiającą mechanizm opuszczający zasłonę, ale szarpnął tak mocno, że ją urwał. Pomnik pozostał nieodsłonięty, a Jan Paweł z uśmiechem na twarzy powiedział na odchodnem do przerażonych purpuratów: Wiedziałem, że nic z tego nie wyjdzie.

http://rebelya.pl/discussion/22588/3/2137-zmiana-czasu-na-wojtylianski/
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #85 dnia: Maja 19, 2011, 21:24:17 pm »

Ale jednak tolerował, niczem Bonifacy VIII, swoje pomniki.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #86 dnia: Maja 19, 2011, 21:29:42 pm »

ale co miał właściwie zrobić? Praktycznie od połowy lat 90 był bardzo schorowanym człowiekiem zmagającym się ze straszliwą chorobą. Czy mówiono mu wszystko co się działo w jego otoczeniu?
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #87 dnia: Maja 19, 2011, 22:02:27 pm »

Ale jednak tolerował, niczem Bonifacy VIII, swoje pomniki.

CZy mógłby pan rozwinąć wątek o Bonifacym VIII?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #88 dnia: Maja 21, 2011, 21:20:19 pm »

CZy mógłby pan rozwinąć wątek o Bonifacym VIII?
Posiłkowałem się artykułem Ryszarda Mozgola w PFReL nr 67, przybliżającym tło historyczne konfliktu papieża Bonifacego VIII i Filipa IV Pięknego.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #89 dnia: Stycznia 28, 2013, 10:23:16 am »

http://niezalezna.pl/37790-nie-bedzie-kanonizacji-papieza-jana-pawla-ii-w-tym-roku
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: kult Jana Pawła II « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!