Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:40:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: kult Jana Pawła II
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: kult Jana Pawła II  (Przeczytany 36415 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #60 dnia: Marca 10, 2011, 17:10:23 pm »

A w GN reklamuje się jakaś firma z ornatami z wizerunkiem Jana Pawła II.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #61 dnia: Marca 10, 2011, 17:55:23 pm »

Tabernakulum w katedrze Ś. Trójcy, NMP i ś. Bernarda w Gdańsku - Oliwie wykonane przez Mariusza Drapikowskiego w 2008 roku.
Drzwi tabernakulum zdobi, również srebrna, płaskorzeźba przedstawiająca Chrystusa Ukrzyżowanego i Ojca Świętego Jana Pawła II sprawującego Eucharystię w otoczeniu aniołów.

( za: http://www.skokstefczyka.pl/czas_na_skok/33_aktualnosci/135_tabernakulum.html , zaw. też film z instalacji tabernakulum, w którym pod koniec widoczny jest ołtarz wielki z ustawioną figurą Chrystusa; to dekoracja "sezonowa", która czasami jest zastępowana przez Matke Boska lub Umilowanego Poprzednika ... )


a oto moje zdjęcie w/w przedmiotu ( ołtarz Zwiastowania w północnym transepcie ) http://2.bp.blogspot.com/_aNQE-YN7QbA/TSMwA1nBi8I/AAAAAAAAArk/studFn5fWqc/s1600/tabernakeloliva.JPG

(wklejam to po raz wtóry na tym forum, bo chyba nie wiele osób zauważyło, a uważam (może błędnie), że to... hymmm... profanacja)   
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2011, 18:18:59 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #62 dnia: Marca 10, 2011, 18:29:08 pm »

Tabernakulum w katedrze Ś. Trójcy, NMP i ś. Bernarda w Gdańsku - Oliwie wykonane przez Mariusza Drapikowskiego w 2008 roku.
Drzwi tabernakulum zdobi, również srebrna, płaskorzeźba przedstawiająca Chrystusa Ukrzyżowanego i Ojca Świętego Jana Pawła II sprawującego Eucharystię w otoczeniu aniołów.

( za: http://www.skokstefczyka.pl/czas_na_skok/33_aktualnosci/135_tabernakulum.html , zaw. też film z instalacji tabernakulum, w którym pod koniec widoczny jest ołtarz wielki z ustawioną figurą Chrystusa; to dekoracja "sezonowa", która czasami jest zastępowana przez Matke Boska lub Umilowanego Poprzednika ... )


a oto moje zdjęcie w/w przedmiotu ( ołtarz Zwiastowania w północnym transepcie ) http://2.bp.blogspot.com/_aNQE-YN7QbA/TSMwA1nBi8I/AAAAAAAAArk/studFn5fWqc/s1600/tabernakeloliva.JPG

(wklejam to po raz wtóry na tym forum, bo chyba nie wiele osób zauważyło, a uważam (może błędnie), że to... hymmm... profanacja)

Żeby nie było Jana Pawła II, to tabernakulum byłoby świetne.

P.S. Zaraz, zaraz! A jeśli to jest... św. Pius X, papież przecież Eucharystii.  ;D
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #63 dnia: Marca 10, 2011, 20:05:40 pm »

i tak, dzieki NOMowi mniej wiecej wiemy kto to jest.
jakby stal "tylem do ludu", to moglibysmy zgadywac...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #64 dnia: Marca 11, 2011, 21:41:20 pm »

Nie spotkałem w dawnych kościołach ludzkich postacii na drzwiach od Tabernakulum. Wg mnie jest to profanacja.
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #65 dnia: Marca 12, 2011, 00:18:43 am »

Meldunek.
Dzisiaj w archikatedrze lubelskiej po drodze krzyżowej była modlitwa przez wstawiennictwo Jana Pawła II. Często czytałem na forum o takich przypadkach, ale pierwszy raz słyszałem na własne uszy, więc donoszę.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2011, 00:33:44 am wysłana przez ms » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #66 dnia: Marca 12, 2011, 01:35:38 am »

I co pan zrobił, poza donosem na forum?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #67 dnia: Marca 12, 2011, 08:20:41 am »

Dlatego ja w tym roku prywatnie odprawiam sobie Drogę Krzyżową ( w miarę możliwości). Niestety na hasło KEP zapanowała niezdrowa wojtyłomania która nasili się zapewne po niedzielnym liście KEP do wiernych. A ja naprawdę szanuję Paieża Jana Pawła II mimo pewnych wyskoków. A oni w Polsce zrobili z Jana Pawła II maskotkę i remedium na wszystko. Kryzys, postępującą biedę, własne niedouczenie teologiczne które nie pozwala mówić kazań itp.
Zapisane
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #68 dnia: Marca 14, 2011, 17:15:14 pm »

Mam następujące pytanie, które już kiedyś zadałem na tym forum, ale nikt mi nie odpowiedział.  :(
Jakie, według Państwa, Jan Paweł II miał zasługi dla obalenia komunizmu? Mówiąc kolokwialnie: co w tej sprawie zrobił?
Za krótko żyję na tym świecie, aby to wiedzieć (już nie mówiąc o tym, że jakoś nie mogę tych informacji znaleźć)
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #69 dnia: Marca 14, 2011, 21:10:22 pm »

Mam następujące pytanie, które już kiedyś zadałem na tym forum, ale nikt mi nie odpowiedział.  :(
Jakie, według Państwa, Jan Paweł II miał zasługi dla obalenia komunizmu? Mówiąc kolokwialnie: co w tej sprawie zrobił?
Za krótko żyję na tym świecie, aby to wiedzieć (już nie mówiąc o tym, że jakoś nie mogę tych informacji znaleźć)

To "obalenie komunizmu" to taki kolokwializm. Obalenie nie było dziełem 1 człowieka, ani też 2 czyli Jana Pawła II i Lecha Wałęsy. Ten system, a raczej mocarstwo ZSRR wraz z satelitami takimi jak Polska to upadło, bo zbankrutowało: ekonomicznie i ideologicznie. Stało się niewydolne i niesprawne.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #70 dnia: Marca 14, 2011, 21:30:19 pm »

mówiąc ściślej: to była transformacja ustrojowa. Czyli: oddanie insygniów, zachowanie realnej władzy.

Czy wg pana prostego człowieka, "zstąpił Duch Boży i odnowił oblicze ziemi" ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #71 dnia: Marca 14, 2011, 22:18:31 pm »

Cytuj
Obalenie nie było dziełem 1 człowieka, ani też 2 czyli Jana Pawła II i Lecha Wałęsy

Komunizm obalił Lechu z Danką.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #72 dnia: Marca 14, 2011, 23:14:01 pm »

Nie ma się co żołądkować. Kupić se poduszke za 29 zł (lub od razu trzy, wtedy czwarta będzie gratis!!!) i przespać do 2 maja:
https://picasaweb.google.com/108610876154532615159/JP#5584059588171951714

PS. Ogłoszenie z Naszego Dziennika z ostatniego weekendu
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #73 dnia: Marca 14, 2011, 23:40:06 pm »

kradnę !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #74 dnia: Marca 15, 2011, 17:36:12 pm »

mówiąc ściślej: to była transformacja ustrojowa. Czyli: oddanie insygniów, zachowanie realnej władzy.

Czy wg pana prostego człowieka, "zstąpił Duch Boży i odnowił oblicze ziemi" ?

Trudno mi odpowiedzieć na Pana pytanie.

Moje pytanie zrodziło sie w momencie gdy na obchodach Lubelskiego Lipca usłyszałem że Jan Paweł II miał ogromny wkład w odzyskanie niepodległości. I stąd moje pytanie - jaki według Państwa, nastawionych - powiedzmy - mniej entuzjastycznie to osoby Karola Wojtyły.

Wojtyłe można, moim zdaniem, rozpatrywanych na 4 płaszczyznach - papieża, Polaka patrioty, filozofa i etyka oraz poety.
Z lektury tego forum już wiem, że papieżem najlepszym to on nie był. Ale czy uważacie go Państwo za Wielkiego Polaka, czy słusznie jego imieniem nazywane są szkoły i ulice. Czy po prostu transformacje ustrojowe zbiegły sie w czasie z jego pontyfikatem "i tak akurat wyszło"?

Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: kult Jana Pawła II « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!