Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 22:21:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Gloria Polo vs abp Życiński
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Gloria Polo vs abp Życiński  (Przeczytany 15081 razy)
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« dnia: Marca 02, 2009, 13:39:29 pm »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6332382,Arcybiskup_nie_chce_kontrowersyjnej_Kolumbijki.html?skad=rss


Cytuj
Arcybiskup nie chce kontrowersyjnej Kolumbijki


Arcybiskup Józef Życiński nie zgadza się na wizytę w Lublinie Glorii Polo. Kolumbijka utrzymuje, że po porażeniu piorunem znalazła się w śpiączce i odbyła mistyczną podróż po zaświatach.

Z prośbą o zgodę na wizytę Glorii Polo zwróciła się do metropolity grupa młodych ludzi z Lublina. - Organizują spotkania, w których ma wyrażać się Kościół. Chcieli koniecznie zaprosić do Lublina panią Glorię Polo z Kolumbii - ujawnił w sobotę abp Życiński w audycji "Pasterski kwadrans" na antenie archidiecezjalnego radia eR.

Polo, z zawodu dentystka, twierdzi, że w 1995 roku została tak silnie porażona piorunem, że niemal całe jej ciało zostało spalone, a ona sama znalazła się w śpiączce, na granicy śmierci. W tym stanie miała odbyć duchową wędrówkę po zaświatach, która przyczyniła się do jej nawrócenia. Polo utrzymuje, że lekarze chcieli ją odłączyć od aparatury podtrzymującej ją przy życiu, wtedy wybudziła się ze śpiączki i powróciła do zdrowia. Od tamtego czasu podróżuje po Ameryce Płd. szczegółowo opisując swoją "wędrówkę", dając "świadectwo". Odwiedziła już także niektóre europejskie kraje.

- Dentystka z Kolumbii ma zwyczaj, że nie przyjeżdża do danego kraju bez zaproszenia biskupów. Odpowiedziałem: trudno, nie przyjedzie do Polski - oznajmił w sobotę abp Życiński mówiąc, że podobna prośba wpłynęła wcześniej do abp Kazimierza Nycza. Metropolita warszawski również odmówił.

Według lubelskiego metropolity wizyta Polo byłaby jedynie medialną sensacją. - Niepokoi mnie, że zamiast doświadczenia tajemnicy Kościoła solidarnego z ubogimi i cierpiącymi szuka się odpowiedników czegoś sensacyjnego, co zainteresowałoby media - uważa metropolita.

- Jest wiele osób, w które uderzył piorun, albo miały jakieś nadzwyczajne doświadczenia podczas burzy. Ale to nie znaczy, że mamy je do Lublina ściągać i osobom, które doświadczyły traumatycznych sytuacji powierzać funkcje nauczycieli w Kościele. To pięknie, że Gloria Polo pełniej zajęła się sprawami wiary. Ale nie przesadzajmy. Zajmijmy się w Kościele przede wszystkim tymi, w których pioruny nie biją i chodzą do kościoła, modlą się, okazują postawę miłosierdzia - stwierdził abp Życiński.
Kim jest ta pani i o co tyle szumu? Czyżby była znaną filozofką, której gloria przebije nawet filozoficzny majestat J.E.?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 02, 2009, 13:41:43 pm »

A ja dostałem takiego maila od znajomej:

Cytuj
Drodzy Przyjaciele!

Kolejna konferencja organizowana przez
Miedzynarodowa Spolecznosc Katolików
CHARYZMATYCY.PL
juz w marcu!

„Kosciól Powszechny - Mistyczne Cialo Chrystusa” to seria spotkan z udzialem
Glorii Polo oraz Heleny Quinlan, które odbeda sie w czterech miastach
Polski.

Rozpoczelismy rejestracje na spotkania w pierwszych dwóch miastach (Lublin
oraz Bialystok), a niebawem bedzie mozliwosc zarejestrowania sie do udzialu
w kolejnych dwóch diecezjach.

Kilka kwestii technicznych zwiazanych z rejestracja:
1) KAZDA osoba która sie rejestruje musi podac swój osobisty adres e-mail
2) Nie mozna rejestrowac kilku osób podajac ten sam adres e-mail.
3) Informacje na temat oplaty rejestracyjnej oraz dane konta bankowego
zostana przeslane zarejestrowanym uczestnikom w ciagu kilku dni.



W razie pytan dotyczacych konferencji z dzialem Glorii Polo
prosimy o kontakt pod numerem:
0 695 950 993
Lub
Skype: charyzmatycy.pl

Chcesz pomóc? Chcesz zaprosic Glorie Polo i Helen Quinlan do swojej parafii
lub wspólnoty?
NAPISZ!
Odpowiemy na kazdy mail i kazde zaproszenie.

Szukamy takze tlumaczy jezyka hiszpanskiego.

Nadal poszukujemy doswiadczonych grafików i programistów którzy chcieliby
projektowac nowa odslone portalu Charyzmatycy.pl
Jesli chcesz wspóltworzyc Spolecznosc CHARYZMATYCY.PL napisz do nas na
adres: redakcja@charyzmatycy.pl <mailto:redakcja@charyzmatycy.pl>
z tytulem maila:
„WSPÓLPRACA”.

Pozdrawiamy w Panu!
Redakcja



http://WWW.CHARYZMATYCY.PL <http://WWW.CHARYZMATYCY.PL>
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 02, 2009, 13:45:38 pm »

na tej stronie znalazłem też takie nazwisko: Ksiądz John Baptist Bashobora. Chyba już się spotkałem z nim na fk i to nie było nic dobrego, więc może abp dobrze robi.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Marca 02, 2009, 13:55:37 pm »

być może ta słuszna decyzja JE Arcybiskupa powstała po lekturze naszego forum http://krzyz.katolicy.net/index.php?topic=129.0

GLORIA ARCYBISKUPU ŻYCIŃSKU !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 02, 2009, 18:55:40 pm »

A pani Helena Quinlan jest posługaczką to znaczy nakłada ludziom  swoje rece na głowy i coś uzdrawia jakby. Nie je nic  podobno od ok 8 lat.
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2009, 18:57:33 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 02, 2009, 19:01:35 pm »

Moze abp Zyciński nie życzy sobie reszty tej grupy tzn ks prof Zwolińskiego , o Posackiegi i jeszcze paru innych.Lista poniżej.
http://charyzmatycy.pl/poslugujacy.html
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Marca 02, 2009, 19:06:09 pm »

Moze abp Zyciński nie życzy sobie reszty tej grupy tzn ks prof Zwolińskiego , o Posackiegi i jeszcze paru innych.Lista poniżej.
http://charyzmatycy.pl/poslugujacy.html

No akurat o. Poscaki to w porządku gość.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 02, 2009, 20:47:04 pm »

tylko co na warszawskich wygłupach afrykańskiego ks. Johna Bashobora robił ten "w porządku gość" o.Posacki..?

"Pierwszy dzień był poświęcony zagrożeniom duchowym. Głoszono tzw. „świadectwa” ludzi, którzy mieli do czynienie z okultyzmem w różnej postaci i wykłady specjalistów. Wystąpili m. in. Leszek Dokowicz, Robert Tekieli, o. Aleksander Posacki SJ. Każdy z nich na różny sposób mówił o zagrożeniach demonicznych. Oczywiście z niecierpliwością czekałam na wystąpienie o. Posackiego. Słuchałam go bardzo uważnie (i notowałam). Wszystko co mówił było bardzo dobrze wyważone, poparte argumentami, przekonujące. Jednak cos w jego wypowiedzi mnie zaskoczyło. Bowiem na koniec swego wystąpienia o. Posacki podkreślił, że jego i inne wykłady i świadectwa mają przygotować obecnych „do tego, co się będzie działo tutaj jutro”! Nie do treści, które maja zostać przekazane, nie do lepszego zrozumienia nauki rekolekcjonisty, ale do tego co się będzie działo! A że wszyscy wiedzieli, że maja się dziać cuda uzdrowienia – no to cóż – przygotowanie do cudu!"
Maria K. Kominek OPs
http://www.krajski.com/708mkbashobara.html
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #8 dnia: Marca 02, 2009, 20:58:10 pm »

Moze abp Zyciński nie życzy sobie reszty tej grupy tzn ks prof Zwolińskiego , o Posackiegi i jeszcze paru innych.Lista poniżej.
http://charyzmatycy.pl/poslugujacy.html

No akurat o. Poscaki to w porządku gość.
Ks. Zwoliński wg. mnie też - tyle, że on trochę brawaryzuje - tzn. pisze o rzeczach, na których się nie zna.
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2009, 21:21:40 pm wysłana przez porys » Zapisane
zdewirtualizować awatary
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #9 dnia: Marca 02, 2009, 21:10:07 pm »

Upubliczniony w Watykanie pergamin z Chinon, w którym papież Klemens V zwalnia Templariuszy z zarzutów o herezję. ...stawia wcześniejsze publikacje ks. Zwolińskiego na temat tego zakonu w dość niezręcznej pozycji, z której można wyjść obronna ręką wycofując swoje obraźliwe opinie..
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 02, 2009, 21:20:46 pm »

Nie spotkałem w swoim zyciu profesora który by publicznie powiedział ze sie mylił w swoich teoriach.
Zapisane
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 03, 2009, 07:44:37 am »

Ks. Zwoliński wg. mnie też - tyle, że on trochę brawaryzuje - tzn. pisze o rzeczach, na których się nie zna.

Na tyle dużo mówi i pisze o takich rzeczach, że kiedyś mu się nawet czasowo publicznie wypowiadać zakazali...
Zapisane
Durrandir
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #12 dnia: Marca 03, 2009, 13:05:37 pm »

Nie spotkałem w swoim zyciu profesora który by publicznie powiedział ze sie mylił w swoich teoriach.

Niestety taka maniera.
Dlatego tym bardziej gloryfikuje cesarza który powiedział "myliłem się"
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #13 dnia: Marca 03, 2009, 13:59:25 pm »

Wracam do domu w czwartek, w kuchni na parapecie książka Glorii Polo że trafiono ją piorunem, na okładce zdjęcie jak chyba ona stoi za ołtarzem ubrana w albę i coś jeszcze, na ołtarzu Monstrancja. Otwieram, otworzyło się na podrozdziale "W wieku 16 lat straciłam dziewictwo". Pytam się rodziców skąd taka książka w naszym domu? (bo pamiętałam że coś na forum było o tej pani wspominane). Nawet nie miałam siły całości czytać bo ta kobieta bredzi.

Nareszcie jakaś mądra decyzja arcybiskupa.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #14 dnia: Marca 18, 2009, 07:36:59 am »

A poodobno Gloria przyjezdza tylko na zaproszenie biskupa:



W związku z zapowiedzianym spotkaniem z p. Glorią Polo w Warszawie, Kuria Metropolitalna Warszawska informuje, że jej organizatorzy nie zwracali się do kurii z oficjalną prośbą o aprobatę w tej sprawie. Realizują ją zatem na własną odpowiedzialność.

Ks. dr Henryk Małecki
Moderator Kurii
http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=2870
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Gloria Polo vs abp Życiński « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!