Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:05:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Kościół Katolicki w oczach modernistów
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Kościół Katolicki w oczach modernistów  (Przeczytany 5612 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 02, 2009, 11:18:40 am »

Przede wszystkim nie ma pewności, czy ta msza byłaby ważna.
Można postawić sobie inne pytanie, czy on w ogóle wierzy w to co jest istotą Mszy świętej. W sumie to na jedno wychodzi.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 02, 2009, 11:19:23 am »

On jest w pełnej łączności ale chyba z abp. Nossolem i "katolikami" jego pokroju.

A pan się uważa za lepszego katolika od abp. Nossola?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #17 dnia: Marca 02, 2009, 11:21:41 am »

@ p.szkielet

Właśnie to miałem na myśli. Z tamtego wywiadu można było wyczytać, że nie wierzy.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
OPen
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Marca 02, 2009, 14:43:43 pm »

a kiedyś byli przyjaciółmi... razem wzywali do reform, pisali artykuły...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 02, 2009, 14:59:15 pm »

Panie Adamie. Nie wiem czy jestem lepszy czy gorszy bo nie o to tu chodzi. Chodzi o to że ja wierzę w Jeden Święty Katolicki i Apostolski Kościół. Nie biorę udziału w spotkaniach ekumenicznych które do niczego nie prowadzą a już z pewnością do nawrócenia protestantów na katolicyzm.
Zapisane
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #20 dnia: Marca 03, 2009, 07:47:41 am »

Jakby ktoś nie wiedział (bo widzę takowe głosy) to

"W 1979 roku Kongregacja Nauki Wiary w Deklaracji o niektórych aspektach nauczania teologicznego profesora Hansa Künga "Christi Ecclesia" orzekła, że Hans Küng odszedł w swoich pismach od integralnej wiary katolickiej, i dlatego nie może być uważany za teologa katolickiego ani - jako taki - nie może pełnić misji nauczania. Jan Paweł II deklarację zatwierdził."

Zapisane
Bartek Gajos
bywalec
**
Wiadomości: 98

Ipsa conteret!

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 03, 2009, 18:54:34 pm »

Kung? Z buntownikami się nie rozmawia. Na stos go!
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #22 dnia: Marca 03, 2009, 19:27:58 pm »

Jestem ciekaw, jak to jest z kaplanstwem prof. Kunga. Jesli odszedl od wiary katolickiej w swoim nauczaniu i nie moze pelnic misji nauczania, nie moze takze pelnic misji uswiecania. Pewnie tez jest suspendowany. Ale ciekawe to
Na marginesie - ten Pan juz nic nowego nie napisze ani nie powie
Zapisane
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #23 dnia: Marca 04, 2009, 00:52:08 am »

Jestem ciekaw, jak to jest z kaplanstwem prof. Kunga. Jesli odszedl od wiary katolickiej w swoim nauczaniu i nie moze pelnic misji nauczania, nie moze takze pelnic misji uswiecania. Pewnie tez jest suspendowany. Ale ciekawe to
Na marginesie - ten Pan juz nic nowego nie napisze ani nie powie
Moze sie jeszcze nawrocic
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #24 dnia: Marca 04, 2009, 21:47:35 pm »

Cytuj
Tego się nie da czytać ! Stary heretyk poczuł, że na fali krytyki Papieża może znowu wypłynąć i gada bzdury. To dla takich kretynów warto reaktywować Świętą Inkwizycję w jej średniowiecznym wydaniu. Czy można o kimś, kto pracuje dla wrogów Kościoła mówić, że jest w "pełnej łączności" ?
Nie wiem, ale w każdym razie nie można mówić, że reprezentuje swoimi poglądami Kościół. To już P. EP podał wyżej źródło. Słyszałem już o tym wcześniej bo pod koniec pontyfikatu Jana Pawła II był czas, że pisali się o nim w gazetach typu "FORUM". Myślę nawet czy to nie on mówił "papież i jego wielki inkwizytor Ratzinger", ale nie mam pewności.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Kościół Katolicki w oczach modernistów « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!