Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:36:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia gnieźnieńska  |  Wątek: BAJERZE
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: BAJERZE  (Przeczytany 8988 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Marca 19, 2012, 09:26:27 am »

trochę by mi było smutno samemu. coś tam się dzieje, jakieś życie? bo mnie się wydaje że to taka opuszczona wioska. chyba że się mylę

to przyjedź z rodzicami albo dziadkami

(celowo y wyjątkowo pomijam formę "Psze Pana")
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #16 dnia: Września 20, 2013, 02:03:15 am »

UWAGA! W XVIII niedzielę po Pięćdziesiątnicy, to jest 22 września będę w Chełmnie. Warto przed koncertem z perełką polskiej muzyki barokowej pójść na mszę po staremu. Niestety, w samem Chełmnie nic nie ma. Pomyślałem więc o Bajerzu, x Wesołka poznałem z górą pięć lat temu i jeszcze nie miałem okazji odwiedzić go w jego siedzibie. Bajerze od Chełmna znajduję się, 12,6km według https://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&t=h&oe=UTF8&msa=0&msid=111053719492143104199.000462f33f0dc018db6d9
Niestety, godzina 8 to wczesna pora, nie wiem zresztą czy ktokolwiek ze zmotoryzowanych chórzystów będzie mógł i chciał jechać do Bajerza. Dlatego pytam tradycjonalistów kujawskich tradycjonalistów, czy ktoś z was może mnie podrzucić na mszę do Bajerza, a potem odstawić do Chełmna? bardzo proszę
Kefasz



O KONCERCIE:
http://www.filharmonia.bydgoszcz.pl/wydarzenia-w-dniu.html?view=wydarzenie&id=1089&date=2013-09-22
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #17 dnia: Września 25, 2013, 05:14:45 am »

I udało się! Koncert nagrany, msza zaśpiewana. Z kilkoma chórzystami pojechaliśmy wozem do Bajerza. Prawdopodobnie po raz pierwszy w historji Bractwa w kaplicy zaśpiewano metodą hard gregorian.  8) Kantorami byli trzej mężowie wypróbowani, ze sławnego miasta Wrocławia oraz moja kawalerska osoba.
Omnia instaurare in Christo!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #18 dnia: Września 26, 2013, 22:59:24 pm »

Pięknie :)
Zapisane
Bogu-Miła
uczestnik
***
Wiadomości: 104

Salve Regina!

« Odpowiedz #19 dnia: Września 26, 2013, 23:10:26 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=L-yQpA-zU8w

Oto zapis wykładu z Bajerza Ks. Jana Jenkinsa.
Zapisane
Bogu-Miła
uczestnik
***
Wiadomości: 104

Salve Regina!

« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 09, 2014, 17:23:20 pm »

I udało się! Koncert nagrany, msza zaśpiewana. Z kilkoma chórzystami pojechaliśmy wozem do Bajerza. Prawdopodobnie po raz pierwszy w historji Bractwa w kaplicy zaśpiewano metodą hard gregorian.  8) Kantorami byli trzej mężowie wypróbowani, ze sławnego miasta Wrocławia oraz moja kawalerska osoba.
Omnia instaurare in Christo!



Wierni z Bajerza dziękują Niebiosom, że ta wymuszona, "spontaniczna" tzw. "oprawa muzyczna"  odbyła się pierwszy i ostatni raz! Nie chcą tam wysłuchiwać tragicznych pojękiwań kozłów.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 09, 2014, 17:30:18 pm »

Nie oprawa muzyczna, tylko śpiew liturgiczny. Nie wymuszona, bo dzwoniłem poprzedniego dnia do x. Edwarda i był bardzo szczęśliwy, że będzie miał mszę śpiewaną. Po samej mszy nam podziękował i zrobił sobie z nami pamiątkowe zdjęcie. Spontaniczna nie była, bośmy chórzyści i przygotowujemy się do śpiewów. Odbyła się po raz pierwszy, o czym poinformowałem. Do Bajerza nam setki kilometrów, więc nie obawiaj się o płocha, że znów będziemy. Jeśliś taka mocna w klawiaturze, to czemu nie zwróciłaś uwagi zaraz po mszy, hę?  ??? Może dlatego, że prócz pięciu chórzystów i jednej dziewczyny z nami, w kościele było osiem osób? Prawie podwoiliśmy ilość słuchających mszy i komunikujących? Może wówczas odwagi zabrakło a pojawiła się w anonimowym internecie?  Może rozumnych słów zabrakło, które po pół roku przychodzą? ::) Rychło w czas. Ale może po prostu was tam nie było, tylko zdanie budujesz na cudzej opinii? ???  ::)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2014, 17:50:06 pm wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 09, 2014, 17:45:59 pm »

Mam nadzieję, że owa niewiasta w spódnicy była :)
PS. Gdy grupa tradimłodzierzy w liczbie 13 wypełniła bajerzańską kaplicę w dniu 1 stycznia tego roku o. Edward wielce zdziwony był podwojeniem frekwencji. Aby nie podpaść do rozmów z ks. Edwardem zostaliśmy wyznaczeni: ja oraz Basia (jako jedyni nie pijący z tego towarzystwa w sylwestra :D
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 09, 2014, 19:57:48 pm »

Niewiasta nie dość, że w spódnicy to i w chuście. Ze wschodu jest, to umie się ubrać na mszę. Po mszy x. Edward zapytał, czy jesteśmy małżeństwem, gdy usłyszał, że nie, to dopytał; Kiedy ślub?!  ;D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2014, 23:03:33 pm wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 09, 2014, 23:00:29 pm »

Kiedyś ks. Edward obaczył mnie w spodnie przyodzianą i, uchyliwszy czapki, skłonił się głęboko ze szczerym, słowiańskim uśmiechem i słowami: "Witam pana serdecznie" ;D
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 10, 2014, 09:30:46 am »

Kiedyś ks. Edward obaczył mnie w spodnie przyodzianą i, uchyliwszy czapki, skłonił się głęboko ze szczerym, słowiańskim uśmiechem i słowami: "Witam pana serdecznie" ;D
To i tak łagodnie, za czasów jego "pełnej łączności" przywoływał wspomnienie jakiejś kobitki z rodzinnej wsi, która na tym polu "wyprzedzała epokę" i coś tam się o niej wtedy niekorzystnie mawiało.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia gnieźnieńska  |  Wątek: BAJERZE « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!