Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 06:52:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia łódzka  |  Wątek: PIOTRKÓW TRYB
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: PIOTRKÓW TRYB  (Przeczytany 12170 razy)
Tomas
bywalec
**
Wiadomości: 84

« dnia: Listopada 10, 2009, 22:05:20 pm »

Czy w Piotrkowie są jakieś plany odprawiania trydenckiej?
Zapisane
Józef T.
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 24, 2010, 21:58:13 pm »

Jeśli jest ktoś chętny na wspólne wyjazdy samochodem na Msze do kaplicy FSSPX do Łodzi proszę o kontakt na prywatną wiadomość.
Zapisane
Gaudeamus
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #2 dnia: Października 28, 2010, 13:28:10 pm »

Zapraszamy na Mszę Świętą do św. Józefa... :) Ksiądz z tego co mi wiadomo chyba nie gryzie, a i wspólnota zżyta :)
Zapisane
Józef T.
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 16, 2010, 18:51:11 pm »

Zapraszamy na Mszę Świętą do św. Józefa... :) Ksiądz z tego co mi wiadomo chyba nie gryzie, a i wspólnota zżyta :)

Z całą pewnością nie gryzie. Nie każdemu wiernemu odpowiada jednak sytuacja, w której idąc na Mszę musi się zastanawiać, czy celebrans następnego dnia nie odprawia NOM... Nie każdy wierny jest również w stanie zaakceptować naukę o "hermeneutyce ciągłości" i uznać, że skoro papież pozwolił nam odprawiać Mszę to problem ekumenizmu, wolności religijnej i wielu innych problemów Kościoła posoborowego zniknął albo jest nieaktualny.

 
Zapisane
Gaudeamus
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 17, 2011, 19:00:33 pm »

A jeżeli celebrans odprawia NOM pobożnie i według rubryk zawartych w Mszale? :)
Zapisane
Józef T.
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 23, 2011, 22:38:27 pm »

A jeżeli celebrans odprawia NOM pobożnie i według rubryk zawartych w Mszale? :)

To w niczym nie zmienia faktu, że Nowa Msza jest sprotestantyzowana, pełna dwuznaczności i braków, wobec czego jest zła w tym znaczeniu, że nie posiada dobra, które powinna zawierać liturgia katolicka. Proszę poczytać choćby Krótką analizę krytyczną NOM, która wiele wyjaśnia w tej materii:
http://swiety.krzyz.org/kak.htm
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 24, 2011, 07:34:07 am »

ale jak na razie to w Piotrkowie i okolicach nie ma KRR i wierni są skazani na NOM. A pisanie tekstów że NOM jest zły, protestancki sprawia że wierni w Polsce traktują tradsów jako sekciarzy. Innego rytu po prostu nie znają i w dodatku sprawował go i kardynał Wyszyński i oczywiście JPII. Zresztą i tak coraz mniej ludzi jest w kościołach i NOM nie jest tego przyczyną a sekularyzacja i laicyzacja. Dla młodych liczy się ,,fura, skóra i komóra" a nie jakieś sprawy liturgiczne.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3718

« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 24, 2011, 08:04:17 am »

Właśnie Panie Ryszardzie. Młodych w kościołach coraz mniej. Na nabożeństwach pozamszalnych zero. A na katechezę chodzi się już chyba tylko dla jaj.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 24, 2011, 09:29:01 am »

.. i dla tych młodych ludzi proszę Panów nawet najbardziej pobożnie odprawiany NOM nie stanie się magnesem, by poszli do kościoła. Może to sprawić Msza trydencka. Jeśli jej nie będzie, za 40 lat posoborowców w Polsce będzie mniej niż we Francji.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Józef T.
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 24, 2011, 09:31:53 am »

ale jak na razie to w Piotrkowie i okolicach nie ma KRR i wierni są skazani na NOM. A pisanie tekstów że NOM jest zły, protestancki sprawia że wierni w Polsce traktują tradsów jako sekciarzy. Innego rytu po prostu nie znają i w dodatku sprawował go i kardynał Wyszyński i oczywiście JPII. Zresztą i tak coraz mniej ludzi jest w kościołach i NOM nie jest tego przyczyną a sekularyzacja i laicyzacja. Dla młodych liczy się ,,fura, skóra i komóra" a nie jakieś sprawy liturgiczne.

Czy w jakikolwiek sposób zmienia obiektywny stan rzeczywistości fakt, że NOM odprawiał JPII lub to, że ogół ma takie a nie inne wyobrażenia? Trzeba tutaj zastanowić się kto, kiedy i dlaczego ustanowił NOM, poczytać nieco rzeczy podobne do Krótkiej analizy krytycznej i samodzielnie wyciągnąć wnioski. To kwestia sumienia każdego z nas.

W dzisiejszej dobie nie wydaje mi się też, by niemożliwością było dojechanie z Piotrkowa do Łodzi, gdzie Msza odprawiana jest każdego tygodnia. Można też się organizować i wyjeżdżać wspólnie, przynajmniej ja jestem na to otwarty.

Ps. Cóż to za określenie "tradsy"????

Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 24, 2011, 09:40:39 am »

Proszę powiedzieć starszym ludziom wypełniającym jeszcze kościoły w Piotrkowie by jeżdzili na mszę do Łodzi, bo jest po łacinie. Oni potraktują Pana Panie Józefie jako sekciarza i wariata. Przecież od 1970 roku wpajano im w Polsce że tamta msza była be, a ta nowa jest ok ,,bo widzą i rozumieją" . Trudno wymagać od starszych ludzi poświęceń, by jeżdzili daleko na KRR, jak mają pod nosem kościoły z NOM.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 24, 2011, 09:54:08 am »

Oczywiście, że trudno. Dlatego będzie jak napisałem parę wypowiedzi wyżej.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3905


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #12 dnia: Października 06, 2013, 22:45:33 pm »

Żeby przygotować odprawianie mszy świętej potrzeba:
1. kapłana do składani ofiary
1. mszału starszego niż 50 lat, aby ksiadz więdział co robić i mówić
1. ołtarza do mszy, w kaplicy bądź kościele, aby ludziom na łeb nie padało
1. ministranta, aby pomagał księdzu przy mszy

wypadało aby był jeszcze
1. kantor, co by śpiew prowadził, może być organista, lirnik lub jakibądź klawiszowiec na harmonium.

Przecież nikt nie broni uzywania do mszy ornatów batmanowych czy "nowych" kielichów.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 28, 2013, 11:27:37 am »

No tak, może być lirnik srylnik, ktokolwiek inny, a jak nie ma to nic, no bo co...
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2643


« Odpowiedz #14 dnia: Września 07, 2015, 19:12:49 pm »

Wygląda na to, ze wkrótce Piotrków doczeka się regularnie odprawianej Mszy Trydenckiej.
Na razie tylko mniej więcej co 2 m-ce - Mszę odprawia ks. Wojciech Grygiel FSSP.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia łódzka  |  Wątek: PIOTRKÓW TRYB « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!