Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:34:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nabożeństwo Kościoła Starokatolickiego Mariawitów
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Nabożeństwo Kościoła Starokatolickiego Mariawitów  (Przeczytany 10945 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« dnia: Listopada 10, 2009, 19:47:48 pm »

Jutro o 8:00 w polskim radiu 2 transmisja mszy mariawickiej . Ktoś nagra i wstawi do netu ? Pośmiejemy się: spowiadam się Bogu Wszechmogącemu , Bł . Marii Franciszce itd ;D ;D ;D ;D. tak na poważnie ktoś robił analizę mszy mariawickiej na ile jest trydencka na ile nowusowa ? Pozdrawiam Czekam na dyskusje
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 10, 2009, 20:41:14 pm »

Szanowny Panie,
1. nie godzi się śmiać z treści nabożeństwa chrześcijańskiego jako takiego
2. akurat ta formuła jest normą w świecie katolickim - a co Pan słyszy we Mszy w odmianie dominikańskiej rytu trydenckiego ? Spowiadam się (..) i Św. Dominikowi, ojcu naszemu

proponuję zatem pomodlić się o nawrócenie członków tej sekty, którzy tkwią w niej mimo tego, że otaczani są przez katolików.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 11, 2009, 09:07:44 am »

Proszę:
http://www.megaupload.com/?d=8A7NUDC0
Zapisane
Brat Horhe
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 11, 2009, 16:41:43 pm »

W mojej malowniczej miejscowości są oba odłamy mariawickie, a mój kolega pisał o nich pracę magisterską (historia). Całkiem niedawno rozmawialiśmy na ten temat. O liturgii za wiele nie mógł powiedzieć, ale twierdzi, że ich powrót na łono Kościoła Katolickiego jest nieunikniony, resztę czeka wymarcie, ponieważ brak jest młodych mariawitów.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 11, 2009, 20:03:31 pm »

Wielkich różnic między nami raczej nie ma.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 12, 2009, 11:33:21 am »

Myslę, że może dozyjemy czasów, że Stolica Apostolska podejmie rozmowy z mariawitami linii płockiej(odrzucającej kapłaństwo kobiet). Tutaj w Warszawie mają oni kosciół z pięknym przedsoborowym ołtarzem. Liturgia ich to w zasadzie KRR po polsku, z pewnymi zmianami. I chyba mają ważne święcenia. A czy są skazani na wymarcie, bo młodych jest mało? Niestety nasze koścoły katolckie w bardzo dużym procencie wypełniają ludzie starsi. Co będzie jak odejdą z tego świata?  Młodzi nie garną już się do kościołów.
Zapisane
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 13, 2009, 15:33:10 pm »

Niestety nasze koścoły katolckie w bardzo dużym procencie wypełniają ludzie starsi. Co będzie jak odejdą z tego świata?  Młodzi nie garną już się do kościołów.

Niestety to jest bolesna prawda, której nie można już dłużej ukrywać i udawać ,że tak nie jest.W kościołach w Polsce faktycznie już obecnie daje się zauważyć przewaga ludzi starych nad młodymi, pod tym względem doganiamy Zachód,to samo tyczy się drastycznego spadku powołań kapłańskich i zakonnych, dla przykładu podam fakt, iż w zeszłym roku do Seminarium w mojej rodzimej diecezji nie zgłosił się ani jeden kandydat!!!(sic!)
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 13, 2009, 15:56:26 pm »

Niestety nasze koścoły katolckie w bardzo dużym procencie wypełniają ludzie starsi. Co będzie jak odejdą z tego świata?  Młodzi nie garną już się do kościołów.

Niestety to jest bolesna prawda, której nie można już dłużej ukrywać i udawać ,że tak nie jest.W kościołach w Polsce faktycznie już obecnie daje się zauważyć przewaga ludzi starych nad młodymi, pod tym względem doganiamy Zachód,to samo tyczy się drastycznego spadku powołań kapłańskich i zakonnych, dla przykładu podam fakt, iż w zeszłym roku do Seminarium w mojej rodzimej diecezji nie zgłosił się ani jeden kandydat!!!(sic!)

Widac to szczegolnie w dni powszednie, ale w niedziele nie jest az tak zle. Zalezy tez oczywiscie od czesci kraju. Chociaz ostatnio bylem na mszy wieczornej w dzien powszedni, gdzie procz ministrantow byli sami ludzie starsi i to sporo./
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 13, 2009, 21:23:00 pm »

Wystarczy przejść się po warszawskich kościołach w dni powszednie ale i w niedziele. Zdecydowana przewaga ludzi starych. Ostatnio byłem kilka dni na Warmii. Praktycznie ludzie powyżej 50 lat w kościołach. Nie miejmy złudzeń. Laicyzacja w Polsce zdecydowanie postępuje. Obawiam się, że za kilka lat mogą tu pozdejmować krzyże ze szkół, szpitali i odbędzie się to praktycznie bez protestów. Tak samo może stać się z dopuszczalnością aborcji, eutanazji. Nie daj Boże by przeprowadzono w Polsce referenda w tych sprawach, bo wynik ich może być fatalny.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 16, 2009, 20:23:04 pm »

Zastanawiam się, czy katolik może mająć do wyboru NOM i mszę ,,starokatolckiego kościoła mariawitów"(oczywiście linii płockiej) może wybrać mariawitów. Oczywiście nie może być mowy o przyjęciu komunii świętej. Pytanie jest czysto hipotetyczne. Co na to Forumowicze?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 16, 2009, 20:40:33 pm »

Zastanawiam się, czy katolik może mająć do wyboru NOM i mszę ,,starokatolckiego kościoła mariawitów"(oczywiście linii płockiej) może wybrać mariawitów. Oczywiście nie może być mowy o przyjęciu komunii świętej. Pytanie jest czysto hipotetyczne. Co na to Forumowicze?

Nie rozumiem nad czym sie Pan zastanawia. Obowiazek niedzielny jest wypelniony poprzez udzial weMszy w katolickim rycie.  Od  kiedy mariawici odprawiaja katolickie Msze?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 16, 2009, 20:41:18 pm »

Zastanawiam się, czy katolik może mająć do wyboru NOM i mszę ,,starokatolckiego kościoła mariawitów"(oczywiście linii płockiej) może wybrać mariawitów. Oczywiście nie może być mowy o przyjęciu komunii świętej. Pytanie jest czysto hipotetyczne. Co na to Forumowicze?

W ogole nie rozumiem, ze katolik moze miec taki dylemat. Rownie dobrze moglby sie pan pytac czy lepiej chodzic do prawoslawnych
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 16, 2009, 21:05:50 pm »

Może jest bardziej bliska celebracja mszy u mariawitów  i prawosławnych niż niektóre ,,celebracje" NOM o których czytamy na stronie Kronika Novus Ordo. Lub różne msze z udziałem piesków i kotków niby z okazji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu. Ja nie mam dylematów w sprawie mariawitów, bo mieszkam w Warszawie, gdzie mam KRR, grekokatolków, ormian. Ale nie traktujmy też prawosławnych i mariawtów gorzej niż sekty protestanckie, bo są nam bliżsi dogmatycznie. I módlmy się by powrócili do Kościoła, tak jak wracają anglikanie.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 16, 2009, 21:10:31 pm »

Fakt, iz NOM moze gorszyc, ma byc powodem, dla ktorego katolik mialby chodzic na Msze u mariawitow?
Jesli nie ma Mszy u katolikow, wierny po prostu nie idzie na Msze, a nie zastanawia sie czy innowiercy zapewnia mu strawe duchowa. Kosciol nigdy nie zalecal, by cholere zastepowac tyfusem. I przy okazji dawac powod do publicznego zgorszenia.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Rzeka
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 16, 2009, 21:25:52 pm »

Zgadzam się z Panią. Jednak mam w sobie więcej szacunku dla prawosławnych , którzy w przeciwieństwie do wielu katolików potrafią pobożnie zgiąć kolana, a na pielgrzymkach na których dominuje duch pokuty , zamiast gitary trzyma się w ręku krzyż - więcej szacunku w porównaniu z innymi formami odszczepieństwa.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2009, 21:30:04 pm wysłana przez Rzeka » Zapisane
My, którzy Cherubinów tajemnie przedstawiamy, i życiodajnej Trójcy trójświętą pieśń śpiewamy, odrzućmy teraz wszelką życia troskę.
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nabożeństwo Kościoła Starokatolickiego Mariawitów « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!