Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 07:38:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Odpowiedź Watykanu na oświadczenie JE Bpa Williamsona!
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Odpowiedź Watykanu na oświadczenie JE Bpa Williamsona!  (Przeczytany 18103 razy)
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 27, 2009, 16:39:56 pm »

Biskup Williamson umilowal prawde, i modle sie, aby sie nie zlamal.

Również mam nadzieje, że nie powie nic przeciwko swojemu sumieniu. A wyznawcy Religii Holocaustu chcą go prostu zniszczyć, żeby oszukał samego siebie. Myślę, że bp. Williamson po prostu nie jest przekonany do tych 6 milionów ofiar.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 27, 2009, 16:51:37 pm »

Przepraszam za swoje slowa, ale niektorzy uzytkownicy forum chyba nie wiedza o czym pisza. Bp Williamson powiedzial dziwne slowa w sprawie bardzo delikatnej, ktore  celowo przywolane w odpowiednim kontekscie rzucily cien nie tylko na nieliczna grupe wiernych, ktorych reprezentuje ten biskup, jak i na caly katolicki Kosciol. Moze politycznie poprawne jest mowienie o Zydach (z malej czy z wielkiej litery) tylko w samych superlatywach i to mi sie nie podoba. Ale wypowiadanie nieodpowiedzialnych slow, niepopartych faktami i uparte trwanie przy nich niczego dobrego nie przyniesie.
W postawie bpa Williamsona widac wylacznie upor i nic wiecej. Gdzie Panstwo widza cnote prawdomownosci? Gdzie tu pokora? Gdzie bohaterstwo? Jego postawa nie ma z tym nic wspolnego.
Biskup Williamson umilowal prawde, i modle sie, aby sie nie zlamal.
A ja modle sie, aby zmadrzal
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 27, 2009, 17:14:15 pm »


A ja modle sie, aby zmadrzal

do poziomu uzytkownika "paulussa" ? uchowaj Boże !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2918

« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 27, 2009, 17:17:30 pm »

Mówiąc o postawie prawdomówności nie mam na myśli tego, że zginęło tyle Żydów ile powiedział biskup, tylko to, że nie udaje że zmienił poglądy kiedy nie zmienił. A pokora w jego postawie z przeprosinami. Ja w każdym razie nie widzę "wyłącznie uporu i nic więcej". Sam zresztą w wywiadzie dla "Szpigla" powiedział, że musi sprawdzić jeszcze to co mówił na ten temat. O bohaterstwie nie mówiłem. Należy jednak używać zwrotów "wydaje mi się, że jego postawa..." albo czegoś w tym rodzaju a nie twierdzących. Bo osoby z obu stron barykady wydają się siedzieć biskupowi w głowie i wiedzieć co myśli.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 27, 2009, 17:26:37 pm »

Myślę, że bp. Williamson po prostu nie jest przekonany do tych 6 milionów ofiar.

Do 6 mln ofiar, to może i jest przekonany, ale tu chodzi o 6mln Żydów zabitych w Holocauście. DO tego, to chyba nikt (zgodnie z prawdą) nie powinien być przekonany...
Zapisane
ignacy
adept
*
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 27, 2009, 17:43:20 pm »

Slyszalem nie raz jak Ks. Bs. Williamson odpowiada na pytania. Zawsze dokladnie i jednoznacznie i nigdy wbrew wlasnych przekonan. Po kazdej jego odpowiedzi bylem zadziwiony, ze jeszcze tak mozna odpowiadac.
To wlasnie wykorzystali jego wrogowie. I nie tylko Jego, ale calej naszej cywilizacji.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 27, 2009, 18:50:28 pm »

Wszyscy o ilości.
A mnie najbardziej poruszyła negacja istnienia komór gazowych służących do zabijania.

Radek Buczyński
Przepraszam, ze padlo na Pana, ale jest Pan kolejna osoba, nie rozumiejaca wypowiedzi Biskupa i juz mnie to nieco wnerwia.
Biskup powiedzial, ze zgodnie z wiedza, ktora posiada, nie bylo mozliwe zamordowanie szesciu milionow ludzi w komorach gazowych. Rozumie Pan?
Ja tez uwazam, ze w komorach gazowych Niemcy nie zamordowali szesciu milionow Żydów.
Potrafi Pan sie z tym pogodzic?
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2009, 18:54:46 pm wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 27, 2009, 18:52:19 pm »

No No No każdy żyd już nie muś się nawracać , bo jest starszym Bratem jak to mówią.  Żyd może obrażać katolika , kiedy i jak chce , Boża Matka wedle nich ma dziecko z kolegą z klasy, przeprosiny ich też mi nie wystarczają za ten skandal. Boże czemu niema już tych, którzy ze 100 lat temu zrobili by z tym porządek.
Szkoda tylko że żydy nie uznają zasłużonych osób, Piusa XII wiadomo gdzie umieszczono !
Czemu papież nie żąda od nich przeprosin i usunięcia z yadvashem Piusa XII to obraża za to moje przekonania religie . Święte krowy Żydzi od II wojny są nietykalni.
Wojna się skończyła , żydzi nadal są ofiarami? a gdzie katolicy i inni czemu żydzi o nich nie pamiętają no tak tylko oni ginęli a jakiś czas temu sami ten los sąsiadom zgotowali ciekawe czy ich przeproszą.

Hm ciekawe czy Prymas Glemp przeproś za kłamstwa wobec wiernych , którym beszczelnie wmawiano iż nie wolno uczestniczyć w mszach w Bractwie.

Kapłani episkopaty nie wypełniają połowy z tego co powinni , występują przeciw wierze , papieżowi i oni są dobrzy. Heretyckie modły przed buddą w Asyżu też są ok, ale święte krowy z Izraela są nietykalne.
Kiedy kościół przeproś za modlitwę papieża przed figurką buddy? niech wzywa dopiero do przeproś za własne poglądy innych.



 
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
marcin
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 27, 2009, 19:05:19 pm »

pogaństwo! tak można nazwać mentalność wielu katolików którzy chcą innym odpłacać według swojej sprawiedliwości. Oko za oko! Jeśli żydzi plują na świętości chrześcijaństwa to my też możemy! A niech wiedzą że nie będziemy dłużni. Czym więc uczniowie Chrystusa różnią się od "świata"?
Ewangelia nie uczy wybaczenia na prośbę ale wybaczenia mimo jej braku. Mamy wybaczać nawet jeśli ktoś nie chce naszego wybaczenia albo co gorsza gardzi nim.
Czemu tak wielu członków Kościoła chce brać Sąd w swoje ręce, czy nie wiedzą w Bożą Opatrzność? Czy Pan zwyciężył świat mieczem czy krzyżem?

Szarpanie autorytetu Kościoła, podważanie słów samego Ojca Świętego w imię "sumienia" które moim zdaniem jest źle ukształtowane jest godne potępienia. Tu nie chodzi o żydów czy komory gazowe ale o miliony ludzi którzy potrzebują Kościoła jako swojego miejsca zbawienia. Kościół który traci swoją wiarygodność przestaje być oazą spokoju. Moje sumienie zabrania mi publicznie krytykować  Kościół, nawet jeśli pewne sprawy widzę inaczej.
Czy żydów zgineło 3mln czy 5mln nie zmienia faktu że padli ofiarą nieludzkiego, szatańskiego reżimu. David Flusser żyd w swojej książce "Chrześcijaństwo religią żydowską" napisał że holocaust był możliwy tylko dlatego że Europa odrzuciła chrześcijaństwo, że odrzuciła Kościół. Przez wieki to Kościół był gwarantem praw żydów często idąc wbrew interesom władców świeckich.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 27, 2009, 19:47:11 pm »

Nie spodziewałem się takiej reakcji Watykanu.
Za dużo tam poprawności politycznej.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 27, 2009, 20:11:20 pm »

A ja modle sie, aby zmadrzal
do poziomu uzytkownika "paulussa" ? uchowaj Boże !!
I po co znowu ta osobista wycieczka swiadczaca o emocjonalnym podejsciu? W dyskusji do niczego to nie prowadzi.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2918

« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 27, 2009, 21:33:05 pm »

@P. BratPatryk
Niechże się Pan uspokoi bo z Pana styl jest przerażający! Nie piszę tego złośliwie, ale gdyby usłyszano coś w takim tonie to tylko dałby Pan broń do ręki tym, którzy krzyczą na Kościół.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 27, 2009, 21:44:22 pm »

Obserwując ten wątek widzę, że namnożyło się nam jakichś nowych postaci, które jakoś bardzo biskupa Williamsona nie lubią. Desenat jakiś czy przypadek?

A wszystko najlepiej podsumował, jak często, niezastąpiony Stanisław Michalkiewicz. Fragment:

Cytat: Stanisław Michalkiewicz
Czy za pontyfikatu Piusa XII było do pomyślenia, żeby jakiś rabin sztorcował głowę Kościoła katolickiego, którego katolicy uważają przecież za Namiestnika Chrystusowego na Ziemi, że kanonizował niewłaściwego świętego, albo wyświęcił nieodpowiedniego biskupa?

Tymczasem teraz rabini na wyścigi sztorcowali Jana Pawła II, że kanonizując Żydówkę Edytę Stein ?zawłaszczył? dla Kościoła holokaust, podczas gdy wiadomo, że jest on zazdrośnie strzeżonym monopolem Żydów, z którego i Izrael i organizacje przemysłu holokaustu ciągną grubą rentę. Czyż to nie jest miarą upadku Kościoła Chrystusowego, czego najlepszą ilustracją jest uniesiony w mentorskim geście palec rabina Joskowicza, którym wymachiwał przez nosem Jana Pawła II, nakazując ?panu papieżowi?, żeby polecił ?swoim ludziom?... i tak dalej? [...] Niechby tak Jan Paweł II, czy Benedykt XVI ośmielił się w ten sam sposób obsztorcować jakiegoś rabina, albo zakwestionować jakiś dogmat ?religii holokaustu?! Klangor podniósłby się aż ku niebiosom, więc widać wyraźnie, że o żadnym ?liberalizmie? nie ma tu mowy.

Całość tutaj.

A do pana Krzysztofa Kałębisiaka: panie Krzysztofie, pan sobie odpuści, naprawdę żyjemy w czasach zbiorowego amoku, kiedy ludziom - jak to już pisałem w innym wątku - rozum odjęło i nie mając sami żadnych własnych oryginalnych poglądów kompletnie nie rozumieją jak można się oburzać, że ktoś wymaga dwójmyślenia i to od biskupa. Przeca jak autorytety i TV mówią, że było 6 milionów, to było - i po co to kwestionować? Jakby komuś się chciało to od tego jest knut i tiurma, żeby mu się odechciało. Ot, wystarczy popatrzeć co spotyka "biskupa negacjonistę".

A że to jest taki "niepewny" biskup, znaczy z tego bractwa o "nieuregulowanym" statusie to od takiego łatwiej prześladowanie chrześcijań zacząć niż od takiego, dajmy na to, prymasa Austrii, no nie?
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 27, 2009, 23:18:46 pm »

Rafał Ziemkiewicz demaskuje religijny charakter dogmatów Holocaustu

Trochę tu nieścisłości i przeinaczeń, bo przecież na przykład w katolickiej teologii błąd miewa różne stopnie, od fałszywej opinii do formalnej herezji, ale w sumie bardzo ciekawy tekst jak na mainstreamowe media. A na dodatek bardzo na czasie.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 28, 2009, 01:09:02 am »


I po co znowu ta osobista wycieczka swiadczaca o emocjonalnym podejsciu? W dyskusji do niczego to nie prowadzi.

byłem zszokowany Księdza pogladami:
- z jednej strony stosunek do Komunii na rękę
- z drugiej permanentne atakowanie bpa Williamsona

przyznam, że tego nie rozumiem - łatwie zaakceptuję, ze inteligentny człowiek ma wątpliwosci co do liczby ofiar II Wojny światowej i sposobu w jaki zginęły niż przyzwoleniu na to świętokradztwo
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Odpowiedź Watykanu na oświadczenie JE Bpa Williamsona! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!