Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 22:06:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Odpowiedź Watykanu na oświadczenie JE Bpa Williamsona!
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Odpowiedź Watykanu na oświadczenie JE Bpa Williamsona!  (Przeczytany 18110 razy)
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« dnia: Lutego 27, 2009, 14:53:25 pm »

Watykan:przeprosiny bpa Williamsona nie spełniają warunków

Watykan oświadczył w piątek, że przeprosiny biskupa lefebrysty i negacjonisty Richarda Williamsona, wystosowane dzień wcześniej "wydają się nie spełniać warunków postawionych przez sekretariat stanu" 4 lutego.

Rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi, który złożył oświadczenie tej treści podkreślił, że rozpowszechniona w czwartek deklaracja "nie jest zaadresowana ani do Ojca Świętego ani do komisji Ecclesia Dei" do spraw dialogu z lefebrystami.

Przypomniał, że 4 lutego watykański sekretariat stanu zażądał: "Biskup Williamson, aby zostać dopuszczonym do posługi biskupiej w Kościele powinien w sposób absolutnie niedwuznaczny i publiczny odciąć się od swych poglądów dotyczących Shoah, nieznanych Ojcu Świętemu w momencie zdjęcia ekskomuniki".

W liście Williamsona nie ma tymczasem bezpośredniego przywołania holokaustu, lecz został on określony jako "niesprawiedliwości".
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 27, 2009, 15:14:49 pm »

Kolejny raz Watykan zmusza biskupa do tego aby popełnił grzech kłamstwa :(
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2009, 18:24:59 pm wysłana przez Dawid » Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 27, 2009, 15:26:24 pm »

Niektórzy chyba są wściekli, inni nie dowierzają. No cóż, na szczęście to papież prowadzi Kościół.

A co do kłamstwa. Kłamstwo w słusznej sprawie nie jest grzechem.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 27, 2009, 15:29:55 pm »

Panie Dawidzie , po co ten cytat man umieścił, bez sensu skoro i tak podpisuje się pan bezpośrednio pod cytowanym postem.
 
Co do sprawy do szlag człowieka trafia. Można promować herezje, szerzyć homoseksualizm, mieć kochanki i nic. wystarczy piernosć cos nie-correkct o żydach i tylko czekać aż rzdać będą od bp popełnienia harrakiri.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 27, 2009, 15:30:44 pm »

Chyba nie tyle do kłamstwa co do zmiany poglądów. I myślę, że presja na "Watykan" (cokolwiek to znaczy) też jest i dlatego tak jest. Ale tak patrzę, że chodzi o dopuszczenie do posługi biskupiej, a można i bez tego. Pamiętam np. coś o biskupie "prawosławnym", który przeszedł na katolicyzm ale nie sprawował już funkcji biskupiej, funkcjonował po prostu jak ksiądz. Ciekawe czy bp Williamson by się na coś takiego zgodził.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 27, 2009, 15:35:23 pm »

Ciekawe czy bp Williamson by się na coś takiego zgodził.

Jeśli się nie zgodzi, bp. Williamson będzie jedyną przyczyną braku pełnej jedności Bractwa z Kościołem. Jedna osoba może stanąć na drodze do pełnej Komunii z Kościołem, bo chce pokazać, jaka ona to jest oryginalna i niezależna.
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 27, 2009, 15:35:37 pm »

Myślę, że wszystkich by zadowoliło, jakby bp Williamson poprosił ADL o ukamienowanie :(
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 27, 2009, 15:37:54 pm »

Myślę, że wszystkich by zadowoliło, jakby bp Williamson poprosił ADL o ukamienowanie :(

ADL?
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 27, 2009, 15:39:05 pm »

Anti-Defamation League
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 27, 2009, 15:41:20 pm »

Cytuj
Jeśli się nie zgodzi, bp. Williamson będzie jedyną przyczyną braku pełnej jedności Bractwa z Kościołem. Jedna osoba może stanąć na drodze do pełnej Komunii z Kościołem, bo chce pokazać, jaka ona to jest oryginalna i niezależna.
To już Pana interpretacja cudzych uczynków. Myślę, że nie chodzi o pokazanie oryginalności i niezależności ale o konsekwencję i nie ustawianie się do wiatru. Poza tym sam biskup powiedział, że nie chce stać na przeszkodzie i że może być "wyrzucony za burtę".
Przed tymi wszystkimi wydarzeniami bp Williamson wydawał mi się głośny, dziwny i strasznie antyrzymski. Obecnie wydaje mi się raczej pokorny, aczkolwiek konsekwentny wobec siebie (no i ciągle trochę dziwny, ale to już taki mój prywatny odbiór) i mniej antyrzymski niż bp Tissier du Mallerais.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 27, 2009, 15:45:16 pm »

Co jest bez sensu? Ja właśnie nie zgodziłem się z Panem Adamem w tym jakoby bp Williamson miał być przeszkodą bo sam powiedział, że tutaj przeszkadzać nie chce i w razie czego rzucać jak Jonasza... A co do dalszej części to już takie moje prywatne spostrzeżenia ale chyba na korzyść wizerunku ks. biskupa.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 27, 2009, 15:47:47 pm »

Rzeczywiście. Najmocniej przepraszam,  za dużo tych "A" przed oczami :) Już kasuję mój wcześniejszy post. Taka niedorzeczność raczej nie mogła wyjść z pod Pana klawiatury- gapa ze mnie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2009, 15:49:24 pm wysłana przez Morro » Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 27, 2009, 15:52:36 pm »

Nie ma za co przepraszać i dziękuję za takie słowa. Co prawda z mojej klawiatury różne rzeczy wychodzą, ale cieszę się, że mam taką opinię!
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
ignacy
adept
*
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 27, 2009, 16:00:20 pm »

Biskup Williamson umilowal prawde, i modle sie, aby sie nie zlamal.
Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 27, 2009, 16:32:31 pm »

Watykan staje w rozkroku. chce, żeby wszystkim było dobrze. a nie można być "trochę w ciąży".
Swoją drogą, Curia Vaticana miała być zreformowana, skończyło się (jak na razie) na reformie ciuszków gwardii. A przecież Papież potrzebuje sprawnego i kompetentnego aparatu, który potrafi wszystko dobrze przygotować. A tutaj, mamy to, co mamy...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Odpowiedź Watykanu na oświadczenie JE Bpa Williamsona! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!