Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:57:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bp Williamson: Lepiej by było, gdybym nie wypowiedział tych słów!
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Bp Williamson: Lepiej by było, gdybym nie wypowiedział tych słów!  (Przeczytany 9887 razy)
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« dnia: Lutego 26, 2009, 20:08:26 pm »

Oświadczenie bp. Williamsona z dzisiejszą datą.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 26, 2009, 20:13:19 pm »

Polski tekst oświadczenia.

Ojciec Święty oraz mój przełożony, bp Bernard Fellay, zażądali ode mnie, abym na nowo rozważył słowa, które wypowiedziałem przed kamerami szwedzkiej telewizji cztery miesiące temu, ponieważ ich konsekwencje okazały się tak poważne.

Obserwując te konsekwencje, mogę całkowicie szczerze stwierdzić, że żałuję, iż wypowiedziałem wspomniane słowa, a jeślibym mógł wcześniej przewidzieć pełnię szkód i zranień, których stały się przyczyną, zwłaszcza dla Kościoła, lecz także dla tych, którzy przeżyli prześladowania za czasów Trzeciej Rzeszy, oraz rodzin tych, którzy zginęli, wcale bym ich nie wypowiedział.

W szwedzkiej telewizji wyraziłem jedynie amatorską opinię (słowami: sądzę, uważam) uformowaną 20 lat temu na podstawie dostępnych wówczas dowodów i rzadko wyrażaną od tego czasu publicznie. Jednakże wydarzenia ostatnich tygodni, a także rady ze strony starszych członków Bractwa, przekonały mnie o tym, że ponoszę odpowiedzialność za wywołane przykrości. Wszystkich, którzy doznali zgorszenia przez to, co powiedziałem, w obliczu Boga proszę o przebaczenie.

Jak powiedział Ojciec Święty, każdy akt niesprawiedliwości przeciwko jednemu człowiekowi rani całą ludzkość.

+Richard Williamson
Londyn, 26 lutego 2009 r.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 26, 2009, 20:53:05 pm »

Wszystko fajnie, tylko dlaczego bp. Williamson nie może powtórzyć słów Benedykta XVI? To mu chyba przez gardło nie przejdzie. Są trzy opcję rozwoju wypadków. Albo sprawa sama się wyciszy i Bractwo wejdzie na łono Kościoła, albo będzie podział w Bractwie, albo, co by było najgorsze, nici z komunią z Kościołem.
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 26, 2009, 21:03:57 pm »

albo będzie podział w Bractwie, albo, co by było najgorsze, nici z komunią z Kościołem.

Nie chciałbym być złym prorokiem ,ale obstawiam ,że 3/4 Bractwa wejdzie do posoborowego Kościoła, a 1/4 po ostatecznym namyśle może się zbuntuje i przystąpi do sedeków
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 26, 2009, 21:07:45 pm »

Lepiej chyba się pomodlić w intencji jedności Kościoła i Bractwa, niż prorokować.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 26, 2009, 21:11:00 pm »

Lepiej chyba się pomodlić w intencji jedności Kościoła i Bractwa, niż prorokować.

AMEN
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
M.
bywalec
**
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 26, 2009, 21:27:06 pm »

Szacunek dla księdza biskupa.

+
Zapisane
na wschód skazani z woli zachodu, walczyli o niepodległość,
tak ratowali honor narodu i wielu z nich poległo,
będziemy o nich pamiętać stale, to nasza nowa praca,
dziś do historii w należnej chwale podziemna armia powraca
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 26, 2009, 21:30:06 pm »

Cytuj
Nie chciałbym być złym prorokiem ,ale obstawiam ,że 3/4 Bractwa wejdzie do posoborowego Kościoła, a 1/4 po ostatecznym namyśle może się zbuntuje i przystąpi do sedeków
Nawet gdyby tak było to nie trzeba tego od razu utożsamiać z bpem Williamsonem.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 26, 2009, 21:42:33 pm »

niekończące się proroctwa ws FSSPX  ;D
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 26, 2009, 21:46:45 pm »

Wszystko fajnie, tylko dlaczego bp. Williamson nie może powtórzyć słów Benedykta XVI? .
Bo nazywa sie Williamson, a nie Ratzinger.
Poza tym, bardzo mnie dziwi Panskie zainteresowanie sprawami B.K.PX. Rozumialbym, gdyby byl Pan uczestnikiem Mszy Świętych prowadzonych przez kaplanow Bractwa, ale w Panskich komentarzach widac wrogosc do Bractwa. Nie rozumiem takiej postawy, szczegolnie u osoby przedstawiajacej sie jako katolik.
Moze lepiej niech sie Pan zajmie komentowaniem postepowania modernistow, bo szczerze piszac bardzo mnie irytuja zawistnicy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2009, 22:21:37 pm wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 26, 2009, 21:47:39 pm »

I oto chodziło.

Radek Buczyński
o co chodzilo?
Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 26, 2009, 22:05:52 pm »

+

Nieczęsto ze strony hierarchów można liczyć na taki gest. Tym bardziej szacunek dla Ks. Biskupa.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 26, 2009, 22:24:17 pm »

+

Nieczęsto ze strony hierarchów można liczyć na taki gest. Tym bardziej szacunek dla Ks. Biskupa.
Gdyby nie wsciekle ataki wrogow Kościoła, to w spokojnej atmosferze wiecej osob mogloby zauwazyc, ze ostatnia wypowiedz ks. Biskupa jest kontynuacja wywiadu.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 26, 2009, 22:53:05 pm »

JE powiedział tyle ile trzeba, ani za dużo ani za mało.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Thomas
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 26, 2009, 23:08:50 pm »

Pani Szmulko,
Tyle co biskup W. to i ja Pani powiem ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bp Williamson: Lepiej by było, gdybym nie wypowiedział tych słów! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!