Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:42:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Radio Maryja  (Przeczytany 102808 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #90 dnia: Grudnia 10, 2009, 09:09:29 am »

wygóglane, dla odprężęnia:
Cytuj
ks. dr Leonard Świderski: Oglądały Oczy Moje. Rzgów: 2001, s. 70. ISBN 83-916438-0-8. Cytat:

Natychmiast po zakończeniu ingresu złożył biskup Kaczmarek wizytę wojewodzie, słynnemu na całą Polskę Dziadoszowi.
Był problem: z pałacu do województwa jest pięć kroków.
Pieszo? Nie wypada.
Każe się więc biskup zawieźć samochodem.
Samochodem... pięć kroków. Tak źle i tak niedobrze.
Stare Kielce kipią zgorszeniem. "Co za pompa! Jaka pretensjonalność!" Stare Kielce syczą: "Samochodem! Samochodem!".
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #91 dnia: Grudnia 10, 2009, 10:21:15 am »

No to może pogadajmy o "wystawnym" życiu... papieża!

Porównywanie o.Rydzyka do papieża to jakaś kpina. Papież ze względów bezpieczeństwa i reprezentacyjnych jak najbardziej może poruszać się drogimi samochodami, których zresztą nie kupuje, a dostaje za darmo.
Pomijam fakt, że kard. Ratzinger, w przeciwieństwie do o.Rydzyka, to bardzo skromny człowiek, poruszał się rowerem a jego samochodem był jakiś stary golf. To gdzie mieszka i czym się teraz porusza wynika z konieczności, i gdyby musiał wrócić do swojego starego samochodu ani trochę by się tym nie przejął. No, ale to jest prawdziwy kapłan, a nie biznesman w sutannie.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #92 dnia: Grudnia 10, 2009, 11:35:05 am »

Proszę księdza, dlaczego Maryja jest bluźnierczą nazwą? Jest na całym świecie wiele katolickich rozgłośni Maria.

Mnie jedno razi w tym wątku… o co chodzi z Tą modlitwą w rozgłośni? Bo chyba nie o bluźnierczy różaniec przez telefon. Gdyby ustawić mikrofon w kościele gdzie ludzie odmawiają różaniec to naturalne i piękne, ale przez telefon? To gorzej niż wypełniać niedzielny obowiązek przed telewizorem.

Po zerowe: nie jestem księdzem.
Po drugie: A co jest złego w telefonie? A dlaczego nie? Jeżeli komuś użycie telefonu pomaga się modlić, to dlaczego nie może go używać. To jest jego prywatna pobożność. Cóż to za różnica, że słucha tego samego poprzez fale radiowe po analogu lub cyfrowo?
Po pierwsze...
A co mnie obchodzi, co jest na świecie? W sumie, można rozumować podobnie, pisząc: jedzcie g... - miliardy much nie mogą się mylić!
Cytuj
imię "Maryja" powinno kojarzyć się z miłością, absolutną świętością, czystością, wiernością, życzliwością; nie zaś z jakąkolwiek organizacją, której członkowie obrzucają innych wyzwiskami, i jeszcze mogą być uwikłani w niejasne interesy
Dlatego, że nazywając się wprost imieniem Matki Bożej, organizacja staje w miejscu, które jest przeznaczone wyłącznie dla Maryi. Proszę Sobie uzmysłowić, jak nazywają się dzieła, które mają być pokornie pobożne:
- "Posłaniec Serca Jezusowego" zamiast "Serce Jezusowe".
- "Bractwo kapłańskie św. ..." zamiast "Święty Pius", "Święty Piotr", itd.
- "Niepokalanów" zamiast "Niepokalana" lub "Niepokalane Poczęcie"!
- "Zawsze wierni" komu? - "Prawdzie katolickiej",
itd. - jak widać: "ja" jest postawione tu w pozycji do: Maryi, Pana Jezusa, świętego,...
Nazwa tego (i innych) radyjka to postawienie się w pozycji "ja, czyli Maryja", co jest, w moich oczach, okropnym bluźnierstwem. I dalej: krytycznie o tym radiu to atak na Matkę Bożą. "Jak tak można?! To bezbożnicy, masony, komuniści, rowerzyści..."


Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #93 dnia: Grudnia 10, 2009, 12:13:51 pm »

Nazwa tego (i innych) radyjka to postawienie się w pozycji "ja, czyli Maryja", co jest, w moich oczach, okropnym bluźnierstwem. I dalej: krytycznie o tym radiu to atak na Matkę Bożą. "Jak tak można?! To bezbożnicy, masony, komuniści, rowerzyści..."

Nie mówiąc już o pewnych forach internetowych, w kontekście ostatnich ataków na Krzyż w miejscach publicznych... ;)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #94 dnia: Grudnia 10, 2009, 13:39:23 pm »

Nazwać Radio Maryja to tak jak dać synowi na imię Jezus. Normalnie nie wolno, no chyba, że byłby to syn o. Rydzyka. Wtedy krytykowali by jedynie ci, którzy są manipulowani przez TVN...
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #95 dnia: Grudnia 10, 2009, 14:18:44 pm »

Nazwać Radio Maryja to tak jak dać synowi na imię Jezus.
Niech sie wypowie ksiadz pracujacy w Ameryce Poludniowej czy wolno nazywac dzieci "Jesus" ...
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #96 dnia: Grudnia 10, 2009, 14:31:25 pm »

Nazwać Radio Maryja to tak jak dać synowi na imię Jezus.
Niech sie wypowie ksiadz pracujacy w Ameryce Poludniowej czy wolno nazywac dzieci "Jesus" ...
Można  :D, ja nawet biskupa Jesus znam i to znacznie bliżej, bo z Hiszpanii.  :D
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
probus
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #97 dnia: Grudnia 10, 2009, 14:41:47 pm »

Jeszcze co do tych samochodów :):

Czy o. Rydzyk kiedykolwiek zaprzeczył posiadaniu owego Audi A6? Bo w przypadku sławetnego Maybacha (którego w rzeczywistości posiada partner biznesowy ojca dyrektora, tj. Roman Karkosik) zdaje się, że to robił. Skoro Audi A6 to też bzdura, to dlaczego nie wytoczono mediom sprawy sądowej? Przecież udowodnienie, że ktoś nie jest posiadaczem samochodu jest dziecinnie proste, a na pewno polepszyłoby to wizerunek Radia Maryja i Kościoła.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #98 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:21:55 pm »

Niech sie wypowie ksiadz pracujacy w Ameryce Poludniowej czy wolno nazywac dzieci "Jesus" ...

Zakazu nie ma, choć jak dla mnie to przesada. Co do Radia Maryja to kiedyś nawet wzbraniano się przed dawaniem dziewczynkom na imię Maria. Czy godzi się imieniem Matki Bożej nazywać stację, w której prowadzi się polityczną agitację i reklamuje swój biznes (szkoła, sieć telefonii komórkowej)?
Zapisane
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #99 dnia: Lipca 05, 2010, 16:06:53 pm »

Z żalem odgrzewam temat, gdyż dzisiaj usłyszałem na antenie wiele słów z którymi się nie zgadzam. W kontekście wyników wyborów prezydenckich Ojciec Dyrektor zachęcał do czytania treści objawnień i ogólnie literatury religijnej, ostrzegając jednocześnie przed "pewnymi wydawnictwami", wymieniając wśród nich bliżej nieokreślone "wydawnictwa lefebrystyczne". Najchętniej napisałbym do redakcji z prośbą o doprecyzowanie czego, według o. Rydzyka nie wolno czytać i co dla niego oznacza "lefebryzm" ale obawiam się że moje pytanie pozostanie bez odpowiedzi, podobnie jak długi list napisany niegdyś jako echo krytycznego komentarza pewnej słuchaczki o Medjugorie, na której to słuchaczce następnie skupiła się cała agresja prowadzących i innych słuchaczy. W tej dzisiejszej przedpołudniowej rozmowie oberwało się także dwom redaktorom Frondy, niewymienionym z imienia. Dyrektor stwierdził że jest tam wiele dobrych rzeczy, ale są też takie, które nie powinny mieć miejsca (według jego słów Fronda przyłączyła się do "oszczerstw" pod adresem biskupa (bodajże) Życińskiego. Nie jestem w stanie zweryfikować słuszności słów o. Dyrektora, ale jest dla mnie pewne że jego Radio ostatnio coraz bardziej stacza się na drogę modernistycznego relatywizmu.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #100 dnia: Lipca 05, 2010, 18:32:17 pm »

Dla RM od samego początku , za wyjątkiem modłitwy i różańca to było i jest nomowskie dno propagujące liturgiczny show(np. raz w miesiącu Kalisz).
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #101 dnia: Lipca 07, 2010, 12:09:04 pm »

Dla RM od samego początku , za wyjątkiem modłitwy i różańca to było i jest nomowskie dno propagujące liturgiczny show(np. raz w miesiącu Kalisz).

Dla mnie nie jest ta rozgłośnia "nomowskim dnem" ponieważ przed mikrofonami zasiada wielu kompetentnych i duchowych duchownych. Są kulturalni, teologicznie zrozumiali i świetni w ewangelizacji. I wyraźnie można zauważyć nienawiść liberałów chcących zdeptać tę rozgłośnię, jako pierwszy etap walki z Kościołem. I nie jest to żadna moja "teoria spiskowa".

Niestety show Ojca Dyrektora, który zawłaszcza sobie na wiele godzin antenę Radia Maryja, który nie liczy się z ramówką programową a dzięki temu wycina się modlitwę - jest niestrawne. Charyzma Ojca Dyrektora to CZAS PRZESZŁY, czy redemptoryści, właściciele stacji, tego nie widzą i nie czują?
Takie występy z przynudzaniem również niszczą rozgłośnię.

A co do show, udostępnianych na antenie Radia Maryja, to nic nie przebije trzech ostatnio wyemitowanych występów biskupa Antoniego Długosza, oficjalnie nazywanych:
spotkania Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Odbyły się te "zabawy w Mszę św." w następujących terminach:
1. 13 czerwca - Jasna Góra
2. 4 lipca - Bardo Śląskie
3. 6 lipca - Tuchów.

Liturgia Mszy św. z księżyca, zachowanie uczestników, w dużej części - dzieci, jak na pikniku i i kabaretowe teksty Księdza Biskupa, miedzy innymi w homilii. Nie ma to wcale oparcia w tak zwanej "Liturgii Mszy św. z udziałem dzieci". Chyba, że są jakieś tajne uzasadnienia dla takich eksperymentów.

A za kilka lat ta cała młoda armia zniknie z Kościoła - bo będzie nudno i bez kabaretu.

Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #102 dnia: Lipca 07, 2010, 13:51:00 pm »

Faktycznie. Ma Pan rację że oprócz modlitwy jest też wiele ciekawych i wartościowych audycji z p. Andrzejem Wronką czy ks. A. Posackim np.
Ale przez show wyżej wymienionych to radio traci. Nie ma tam prawie młodzieży. Młodzieży myślącej a nie wpatrzonej w o. Dyrektora jak obrazek.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #103 dnia: Lipca 07, 2010, 14:29:44 pm »

Czy znają Państwo jakiś młodych ludzi, którzy dobrze wypowiadają się o ojcu Tadeuszu? Bo ja nie. Dla nich to jakieś archaiczne radio dla ,,moherów". Ja osobiście uważam, że politycy nie powinni zabiegać o poparcie ojca Tadeusza, bo na ludzi działa to odpychająco. Różne są tego powody, ale jest faktem, że młodzież traktuje Radio i jego Dyrektora jako ,,oszołomów" i jako ,,obciach"
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #104 dnia: Lipca 07, 2010, 16:33:02 pm »

młodzież traktuje Radio i jego Dyrektora jako ,,oszołomów" i jako ,,obciach"
RM to zaplecze propagandowe PiSu, więc nie dla wszystkich.Kiedyś to radio wspierałem dość hojnie jak na moje możliwości, ale stała praktyka wyciszania patriotycznych dyskutantów, spowodowała u mnie wstręt do takich działań ojTadyra.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!