Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:44:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Radio Maryja  (Przeczytany 102822 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 05, 2009, 21:26:52 pm »

Panie Fidelisie,
moje stanowisko jest podobne. Też nie jestem fanem (a nawet słuchaczem - słucham sporadycznie, najczęściej jadąc samochodem gdzieś daleko), ale zaciekłych wrogów RM nie lubię. Zazwyczaj są to ludzie "nakręceni" przez lewackie media.
 Dodam jeszcze, że Msza św. KRR w Radomiu, jej zorganizowanie, jest prawdopodobnie (tak piszę, bo nie mam kontaktu z tym środowiskiem) dziełem ludzi związanych z Rodziną Radia Maryja w Radomiu (którą opiekuje się ks.Kula).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2009, 23:16:05 pm wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 06, 2009, 12:31:32 pm »

Mój stosunek do RM jest podobny jak przedmówców. Jednak do listy "zarzutów" dodałbym jeszcze narodowo - socjalistyczne spojrzenie na gospodarkę oraz, źle pojęty, syndrom oblężonej twierdzy. Zdaję sobie sprawę, ze RM i wszytko co katolickie jest nielubiane w świecie, jednak mierzi mnie traktowanie wszystkich krytyków RM jako wrogów Kościoła i wrogów RM. W końcu krytyka może być też konstruktywna. Tak postąpiono na falach RM z R.A. Ziemkiewiczem oraz z W. Łysiakiem, którego dodatkowo pomówiono o agenturalność. NB. to samo zauważyłem u obrońców Wiadomego Bractwa, co ze smutkiem stwierdzam..

Zresztą kiedyś byłem namiętnym słuchaczem RM i wspierałem je finansowo. byłem na kilku pielgrzymkach, i chyba jedna z nich właśnie zaczęła mój proces krytycyzmu w stosunku do RM. Mianowice za wyjazd organizowany prze Koło RM trzeba było dość słono zapłacić, a okazało się, że wynajęto stary, rozpadający się autokar z siedzeniami jak w zwykłym autobusie (a skądinąd znam ceny wynajmu autokarów) aby przejechać 600 km w jedną stronę; nocleg był w remontowanym wówczas domu pielgrzymkowym przy jakimś klasztorze, do którego, moi rodzice, którzy pojechali (bo ja wraz z żoną zrezygnowałem), musieli skakać przez płot, bo bramy nie było; nie starczyło dla wszystkich miejsc noclegowych; a no moje i mojej żony miejsce od razu znaleźli się ludzie znajomi organizatorek - szefowych koła. Oczywiście ani grosza zwrotu nie otrzymałem, a wiec ci ludzie pojechali za moje pieniądze. Oczywiście przed odjazdem wyraziłem swoją opinię co do tego co się dzieje i nie pojechałem. Moi rodzice potem referowali, ze podczas podróży zostałem ukazany przez organizatorów jako agent czerwonych, różowych etc., którego celem było zablokowanie wyjazdu.

Zdaje sobie sprawę, że za to wszystko nie odpowiada RM, ale te same osoby pojawiały się w radiu, a krytyka takiego zachowania była odbierana jako krytyka RM i atak na Kościół.
Zapisane
szczur.w.sosie
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 06, 2009, 17:31:04 pm »

A ja tam nie widzę nic, co by mi nie odpowiadało.
Może faktycznie - jak pan Fidelis zauważył - brak nuty tradycjonalistycznej, ale to drobiazg. Nie nazwałabym tego modernizmem, to za mocne słowo.
Miałam okazję być tam, mówić na antenie w RN, wykładać w IEN. Zatem poglądy RM są mi bliskie. Cóż, przynajmniej RM sięga różnych warstw społecznych i ma 'ofertę' dla każdego. Czy  w środowisku tradycjonalistycznym są jest miejsce dla 'moherowych beretów'? Zresztą RM to nie kwestia wyłacznie liturgii i teologii. To godpodarka, polityka, rodzina, państwo, kultura. Więc zakres jest szeroki. W końcu to jest radio, a nie nabożeństwo. Są tam dyskusje, różni ludzie, różne poglądy. Mam wrażenie, że właśnie dlatego RM można nazwać 'katolickim', bo jego charakter obejmuje wielość.
(Dodam, że KAI, TP itp w moim rozumieniu katolicyzmu się absolutnie nie mieszczą.)
Zapisane
Maciek76
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 06, 2009, 17:35:37 pm »

hehehe słuchaliście tej audycji Krajskiego - przynajmniej początku, heheheh ale jaja ojciec Piotr powiedziłl wprost, ze upadek prawosławia spowodował brak reform takich jakie przyniósł Sobór Watykański II, w tym przede wszystkim liturgii - "jej niezrozumienie, skostnienie" ma być powodem tych kłopotów. Żenada. :o
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 06, 2009, 21:28:27 pm »

A ja tam nie widzę nic, co by mi nie odpowiadało.
Może faktycznie - jak pan Fidelis zauważył - brak nuty tradycjonalistycznej, ale to drobiazg.

To drobiazg? O, droga Pani, narażamy się na wielkie nieporozumienie. To nie drobiazg, to esencja, to istota sprawy, crux of the matter. Nie chcę wytaczać ciężkich dział i krytykować RM, a znalazłoby się pole ostrzału.(w sensie ichniejszego modernizmu).  Nie zrobię tego dla dobra naszej jakby nie było wspólnej sprawy. Siarą cuchnący wróg tylko na to czeka. Pax, pax, pax.
Co do gospodarki, polityki, rodziny, państwa.... doceniam ich dobrą robotę.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2009, 21:30:49 pm wysłana przez Fidelis » Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 06, 2009, 21:37:06 pm »

Właśnie o to chodzi. Racja. Bardzo szerokie "pole ostrzału" by się znalazło. Krytyka konstruktywna rzeczy złych (a modernizm do takich zaliczam) jest niezbędna. Chodzi o to, żeby w tej krytyce nie stanąć po jednej stronie barykady ze wspólnym wrogiem. Nawet jeśli tak się nie staje, to tak możemy być postrzegani. A "siarą cuchnący wróg tylko na to czeka" - jak napisał p. Fidelis.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 06, 2009, 23:39:36 pm »

Nigdy nie słuchałem. Nie jestem zainteresowany. Nie trafia do mnie. Irytuje mnie wręcz.
Choć osobiście uważam, że nadają z nieba, bo to jedyna rozgłośnia radiowa, która nie milknie gdzieś w polu w Polsce podczas podróży samochodem ;)
Lecz wrogą postawę wobec nich mediów prywatnych i publicznych zaliczam im na plus.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 06, 2009, 23:50:00 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2009, 00:20:52 am wysłana przez kamilek » Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 07, 2009, 00:20:12 am »

Jednak do listy "zarzutów" dodałbym jeszcze narodowo - socjalistyczne spojrzenie na gospodarkę (...)
Postawa roszczeniowa, interwencjonizm i socjalizm to zupełnie nie moja bajka, ale proszę pamiętać, że gdy Martin Laar gościł z wizytą w Polsce to środowiska około upeerowskie mogły liczyć jedynie na siebie i... Radio Maryja właśnie. A taki Stanisław Michalkiewicz to też polski NS? ;-) Toruńska rozgłośnia jest jaka jest, ale to na ich antenie gościł Thomas Woods.
Zapisane
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 07, 2009, 00:52:37 am »

Z dwóch stanowisk - za i przeciw - zawsze stawiałem się po stronie zwolenników Radia Maryja. Choć drażni czasem kult Ojca Dyrektora - Lux Mundi, który zdarza się słyszeć na antenie, ale w końcu treści można filtrować i wyłapywać to, co wartościowe. Jakoś nigdy nie zauważyłem, żeby Redemptoryści z Torunia byli jakimiś szczególnymi ekumaniakami. Raczej taka klasyka Kościoła posoborowego, bez żadnych udziwnień. Ostatnio jednak (gdzieś miesiąc - dwa miesiące temu) lekko zszokowała mnie jedna sytuacja na antenie, na którą akurat się włączyłem - rozmowy ze słuchaczami po katechezie, temat nieistotny, dodzwonił się słuchacz, komentował katechezę i zrobił odniesienie do treści "objawień" z Medjugorie. Następnie zadzwoniła słuchaczka i w bardzo delikatnym tonie zasugerowała Ojcu prowadzącemu, że przesłanie z M powinno się traktować z ostrożnością, że oficjalne źródła donoszą o zamknięciu parafii i przeniesieniu księży - ogólnie to, co znamy z tego forum z wątku o objawieniach gospy, tylko dość ogólnie i bez podawania źródeł. Ojciec prowadzący chyba nie bardzo wiedział co począć z takim obrotem sprawy, ale postawił sobie za cel udowodnienie, że to co nie jest zabronione do wierzenia prywatnego, jest dozwolone i że źródła tej pani są mało wiarygodne. Zdębiałem, szczerze mówiąc, słuchająć tej nieudolnej argumentacji, po czym wystosowałem do redakcji RM długi list z wyjaśnieniem statusu wiadomych "objawień", przypomnieniem zakazu organizowania pielgrzymek i garścią najnowszych wiadomości z tego pielgrzymkowego resortu, wszystko z umocowaniem w dokumentach i źródłach (m.in. radio vaticana). Odpowiedzi, jak można się było spodziewać, brak. Zaczynam nabierać rezerwy do "kochanego" Radia, któremu głos słuchaczy jest miły tylko wtedy, gdy jest głosem bezwzględnej aprobaty lub informacją o dokonanych darowiznach. Nie przeczę, że coś dobrego można stamtąd wynieść, ale trzeba uważać, żeby się przy okazji nie dać ogłupić.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2009, 00:56:23 am wysłana przez spanish inquisition » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #25 dnia: Grudnia 07, 2009, 08:10:36 am »

Dla mnie poza modlitwą itp. i niektórymi audycjami to radio to jest dno.
Wystarczy że raz w miesiącu widzę w kaliskiej bazylice liturgiczne show. Do tego superkult śp. sługi Bożego Jana Pawła II oraz ojca Rydzyka dopełniają wszystkiego.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 07, 2009, 09:35:07 am »

To nie drobiazg, to esencja, to istota sprawy, crux of the matter. Nie chcę wytaczać ciężkich dział i krytykować RM, a znalazłoby się pole ostrzału.(w sensie ichniejszego modernizmu).  Nie zrobię tego dla dobra naszej jakby nie było wspólnej sprawy. Siarą cuchnący wróg tylko na to czeka.

Jeżeli to jest esencja, to dlaczego siarkowy czeka na ostrzał? Raczej oczekuje po Panu, że Pan zmilczy ten problem i pozwoli mu nadal działać. Siarkowy jest zwolennikiem modernizmu. Da mu Pan satysfakcję?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 07, 2009, 10:04:07 am »

... klasyka Kościoła posoborowego...
Hahaha! :)
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 07, 2009, 10:39:47 am »

Siarkowy świetnie funkcjonuje również w kręgach tradycjonalizmu.
Jest to obecność na innej płaszczyźnie niż w modernizmie, ale jest.
Szczególnie odgrzewany nacjonalizm chrześcijański jest mu bliski.
"Klęczy pod figurą a diabła ma za skórą" - to nie modernista, to tradycjonalista.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 07, 2009, 10:42:43 am »

Uwazam, ze najbardziej trafne zdemaskowanie polityki ks. Rydzyka to dzielo W.Lysiaka (nota bene znienawidzonego przez O.Dyrektora za owa ocene). Ks.Rydzyk otacza sie niestety (wedlug slow Lysiaka - za ktore nikt Lysiaka do sadu nie ciagal - ergo sa prawdziwe) ludzmi tego samego pokroju jakich zwalcza. Nie bardzo podoba mi sie postawa: "dobry UBek to moj UBek".  Ubral sie diabel w ornat i na msze ogonem dzwoni - tak podsumowal Lysiak Rydzyka. Cos w tym jest. Choc generalnie RM, bron Boze, mi nie przeszkadza. Ciekawe programy historyczne,modlitwa - duzy+
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!