Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:42:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Radio Maryja  (Przeczytany 102843 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #240 dnia: Lipca 03, 2018, 15:55:59 pm »

Do "Anna M" (dzisiaj 12:52:02):
To jest ten fragment i wyraźne są słowa:
----------------------
"Widzieliście, jakie fujary?"
"Co za dureń."
----------------------
Nie widzę tu żadnej różnicy między podanym nagraniem, a tekstem przeze mnie zamieszczonym (słaba pamięć nie pozwoliła mi na zanotowanie całej, według mnie kontrowersyjnej odzywki o.Dyrektora).
Dziękuję za podanie nagrania, a "luźny tekst" został wyemitowany o godz. 20:44 czasu polskiego.
Mnie zniesmaczyła ta swoboda kapłana publicznie, w kościele, posługującego się takim "mało literackim" językiem 😋

Czy to moje wyjaśnienie jest wystarczające?


Dlaczego pan nie podaje linku do nagrania? Jak coś pan słyszał to należy podać to nagranie, a nie żeby każdy musiał sobie szukać.  I skoro nie widzi pan żadnej różnicy między tym co ja podałam, a tym co pan gdzieś słuchał (albo tylko wyczytał, co inni podali)  to niestety źle pan słucha i wybiórczo cytuje.  Jeżeli cokolwiek z tego wyemitowali, to najwyżej jakiś fragment z tego, a nie to żeby zmienili czyjeś wypowiedzi.  Proszę posłuchać, a nie pisać niedorzeczności i przypisywać słowa, których nie słychać w tej rozmowie!

Oto ta wypowiedź:

" ... ale pytanie, czy żeście zgłosili to do nas?
- Nie
- no widzicie jakie fujary, ta Polonia to też takie fujary,  przepraszam ja was zaczepiam celowo . A to pan wie, że mamy taka kaplicę, Instytut Pamięć i Tożsamość,  i w tej kaplicy sa nazwiska  tych, którzy zostali pomordowani ratując Żydów.  Zgłosiliście?
- Nie.
-  No patrzcie teraz zgłosi, co za  turek!

Rozesłałam nagranie do 4 osób i otrzymałam odpowiedzi, że słyszą to, co powyżej napisałam.


Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #241 dnia: Lipca 03, 2018, 16:08:36 pm »

O tej amerykanskiej czenstohowie, to ks. Jochemczyk opowiadał. Pojechał tam w poszukiwaniu swięceń kapłanskich i zaraz uciekł w obawie przed utratą wiary. Przeciez to sceny z serialu ranczo są
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #242 dnia: Lipca 03, 2018, 18:50:22 pm »

"Fujary" było skierowane do konkretnego człowieka i tak została nazwana jego rodzina.
A brzmienie zakwestionowanego słowa? Każdy słyszy jak mu słuch pozwala 🤔
Choć wydaje mi się, że taki rozmówca i w takim miejscu mógłby nie sięgać do dwuznacznych wyrażeń.
Dziękuję forumowiczowi "Anna M" za zainteresowanie tematem.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #243 dnia: Lipca 03, 2018, 18:59:02 pm »

"Fujary" było skierowane do konkretnego człowieka i tak została nazwana jego rodzina.
A brzmienie zakwestionowanego słowa? Każdy słyszy jak mu słuch pozwala 🤔
Choć wydaje mi się, że taki rozmówca i w takim miejscu mógłby nie sięgać do dwuznacznych wyrażeń.
Dziękuję forumowiczowi "Anna M" za zainteresowanie tematem.



 ::)

Cóż znów pan wymyśla? Tak trudno przyznać się do tego, że źle zrozumiałem, czy  nie słuchałem a wziąłem gdzie ktoś to tak podał?  Na litość Boską! jakimi fujarami nazwał jego rodzinę?  ::)  Polonia to chyba ogólne stwierdzenie.

- no widzicie jakie fujary, ta Polonia to też takie fujary,  przepraszam ja was zaczepiam celowo .

Nie będę się powtarzać bo powyżej wszystko napisałam.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #244 dnia: Lipca 03, 2018, 19:13:24 pm »

O tej amerykanskiej czenstohowie, to ks. Jochemczyk opowiadał. Pojechał tam w poszukiwaniu swięceń kapłanskich i zaraz uciekł w obawie przed utratą wiary. Przeciez to sceny z serialu ranczo są


Amerykańska Częstochowa - Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w stanie Pensylwania, potocznie zwane amerykańską Częstochową, jest nie tylko miejscem polonijnych pielgrzymek, ale także największym polskim cmentarzem w USA.

Świątynia i nekropolia w Doylestown powstały z inicjatywy ojca Michała Zembrzuskiego - paulina, który przyjechał do Stanów Zjednoczonych w 1951 r. Budowa kościoła i stworzenie Sanktuarium, było dziełem jego życia.
(...)
http://dzieje.pl/dziedzictwo-kulturowe/amerykanska-czestochowa-najwieksza-polska-nekropolia-w-usa


Dobrze że ks. Jochemczyk nie stracił jeszcze wiary,  wśród tych, którzy promują wypaczoną naukę Kościoła, obrazy z wizji, etc ... Było o tym pisane tu na FK.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #245 dnia: Lipca 21, 2018, 22:06:13 pm »

Cudowne "Rozmowy niedokończone" - ojciec Rydzyk przypiął się do mikrofonu ze swoim monologiem 😁
Gościem jest pani Beata Kempa, ciekawe kiedy będzie można ją posłuchać 🤔
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #246 dnia: Sierpnia 24, 2018, 13:53:51 pm »

Ciekawy jest zwrot tytularny: "Ojciec Rektor Założyciel WSKSiM". Dyrektor Radia Maryja nie jest już rektorem ...
A "Rektor Założyciel" - do czego przynależy ten tytuł, według jakiej tytułomanii ?
Chyba, że jest to pewna forma manipulacji słuchaczami i studentami WSKSiM, którą to nazwę można rozwinąć jako:
"wyższe szkolenie kwalifikowanych satyryków i manipulatorów".

Ciągle też mnie dziwi, jak o.Rydzyk, upomina różnych rozmówców o bezwarunkowokowości pilnowania czasu antenowego,
a sam bezrefleksyjnie ten czas traktuje. Np. dziś zabrał na swoje pogaduchy 4 minuty "Medytacji przedpołudniowej",
od 11:45 do 11:49 - by opowiadać o smacznych obiadkach w toruńskim kampusie WSKSiM.
Świetny zamiennik medytacji - pogratulować dyrektorowi Radia Maryja, a często jest tak pomysłowy.
Wyraźnie czuje się jakby przypięty do mikrofonu? Podobnie było np.20 lipca - 6 minut poślizg programu, 21 sierpnia - 5 minut.
Nie są to wszystkie nadużycia, bo trudno mi się słucha o.Rydzyka i na jego występy wyłączam Radio Maryja  ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2018, 14:09:24 pm wysłana przez ratio » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #247 dnia: Sierpnia 24, 2018, 17:26:44 pm »

Cudowne "Rozmowy niedokończone" - ojciec Rydzyk przypiął się do mikrofonu ze swoim monologiem 😁
Gościem jest pani Beata Kempa, ciekawe kiedy będzie można ją posłuchać 🤔
Proszę Pana, a może o. Rydzyk wykazał się miłosierdziem wobe słuchaczy i zwolnił ich z nadmiernego udręczenia słuchaniem tej pani.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #248 dnia: Sierpnia 26, 2018, 21:49:13 pm »

Dziś na antenie Radia Maryja była transmisja występów zespołu reprezentacyjnego Wojska Polskiego.
Niestety na zakończenie dał popis dyrektor radia, a choć na jego występy zwykle wyłączam Radio Maryja,
tym razem nie udało mi się.
To talk-show dyrektora Radia Maryja, było "cudne" ;)  ???  :'(
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #249 dnia: Września 09, 2018, 12:23:56 pm »

Może pan ratio ucieszy się takim wpisem,  bo ciągle nie zadowolony :)

WIRTUALNA POLSKA PRZEPRASZA O. DR. TADEUSZA RYDZYKA CSSR   

Spółka Wirtualna Polska Media S.A. przeprosiła na swoim portalu money.pl za kłamliwy artykuł na temat założyciela i dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR. To pokłosie wyroku sądu, który zmusił Wirtualną Polskę do przeprosin za opublikowanie nieprawdziwych informacji.



Takie przeprosiny są nieadekwatne do zła, jakie przez ponad rok zostało wyrządzone – ocenił prof. Piotr Jaroszyński, filozof, wykładowca WSKSiM i KUL.

– Te fałszywe i obraźliwe sugestie, one weszły w przestrzeń publiczną, więc takie przeprosiny tego nie zrównoważą. Natomiast druga sprawa – to jest widocznie jakaś kalkulacja, ponieważ zbliżają się wybory, w związku z tym to środowisko może nie chce otwierać wszystkich frontów, nie chce zadzierać jeszcze z Radiem Maryja, dlatego postanowili złożyć takie przeprosiny, mając na uwadze swoje własne interesy. Bo to nie wynika z tego, żeby to środowisko rzeczywiście mogło okazać szacunek i wyrazić skruchę w związku ze swoim tak nagannym i prymitywnym postępowaniem – uważa prof. Piotr Jaroszyński.

Więcej o kłamliwym artykule spółki Wirtualna Polska S.A. można przeczytać [tutaj].

(filmik):  https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=8nHMfyxIX-w

http://www.radiomaryja.pl/informacje/wirtualna-polska-przeprasza-o-dr-tadeusza-rydzyka-cssr/
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #250 dnia: Września 19, 2018, 15:46:14 pm »

Od kilkunastu dni na antenie Radia Maryja promuje się dyrektor o.Rydzyk, przedstawiając relacje ze swoich wojaży po Ameryce.
Niestety ogólnie to i samochwalstwo, i agitka, by na siebie wzrok skierować. A że nie ma o czym mówić, to wystarczy porównać teksty: w kolejnych powtarzają się wiadomości z poprzednich ...
I zajmuje tylko czas przewidziany w ramówce programu na inne propozycje programowe - np. dziś od 14:25 rozgadał się tak, że nawet z koronką do Bożego miłosierdzia musieli poczekać  :o
Tyle, że koronkę emitują codziennie, a natchniony o.Dyrektor niedługo wróci i będzie musiał przygotować nowe rewelacje  ::)
A jak mówi powiedzenie: "Co wolno Wojewodzie, to nie tobie ..."
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2018, 15:48:41 pm wysłana przez ratio » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #251 dnia: Września 19, 2018, 18:27:34 pm »

- np. dziś od 14:25 rozgadał się tak, że nawet z koronką do Bożego miłosierdzia musieli poczekać
Dotychczas pańskie recenzje miałem jedynie za tendencyjne, od dziś wiem, że są po prostu KŁAMLIWE. Tak się składa, że mam ustawiony alarm na 14:59 i wszystko było o czasie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #252 dnia: Września 19, 2018, 23:01:19 pm »

- np. dziś od 14:25 rozgadał się tak, że nawet z koronką do Bożego miłosierdzia musieli poczekać
(...)Tak się składa, że mam ustawiony alarm na 14:59 i wszystko było o czasie.
Rozpoczęcie koronki o 15:02 nie wydaje mi się "o czasie".

A może należy oddać zegarek do konserwacji zegarmistrzowi?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #253 dnia: Września 19, 2018, 23:48:38 pm »

@ratio --> proponuję dać sobie na wstrzymanie z tym radiem i o. Dyrektorem. Po co się tak nakręcać?  A jak ciężko się od tego uwolnić, to iść do charyzmatyków po uzdrowienie.  Tu cały komplet gości, a jak nie cały to całkiem spory:

https://www.stadionmlodych.pl/#goscie
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #254 dnia: Września 20, 2018, 11:35:15 am »

Wszak o, Rydzyk bardzo promuje charyzmatyków. W Kaliszu raz na miesiąc robi cyrk z liturgii a 2 lata temu na spotkaniu Rodziny RM występy w Bazylice św. Józefa w Kaliszu miała szamanka Maria Vadia.
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!