Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:21:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Radio Maryja  (Przeczytany 102740 razy)
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #225 dnia: Marca 23, 2018, 15:21:16 pm »

Cytuj
I jak długo ktoś nie posłucha, to nie powinien się wypowiadać, bo o czym? 
1. Pani nie czytuje/kupuje "Polonii Christiany", ja nie chodzę/słucham "rekolekcji" głoszonych przez świeckich , choćby były ortodoksyjne niemożebnie i wygłoszone z ambony.
Cytuj
... które wygłosił dla studentów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu Grzegorz Górny.
2. Ale jednak, gdy przyjrzymy się bliżej, to czarno na białym wychodzi, że nauki szacowny rekolecjonista głosił (przynajmniej ostatnie nauki) w: W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II podczas Mszy św. o godz. 18.00 .http://www.radiomaryja.pl/kosciol/torun-trwaja-nauki-rekolekcyjne-prowadzone-przez-red-grzegorza-gornego/
3. W swoim poście odniosłem się do tendencji w dzisiejszym Kościele, gdyby się Pani nie zorientowała.
I jak mówił klasyk: I to by było na tyle.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #226 dnia: Marca 23, 2018, 15:54:46 pm »


1. Pani nie czytuje/kupuje "Polonii Christiany", ja nie chodzę/słucham "rekolekcji" głoszonych przez świeckich , choćby były ortodoksyjne niemożebnie i wygłoszone z ambony.

A co tu ma do rzeczy co ja czytuję? Posłuchać mogę wszystkiego.


... które wygłosił dla studentów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu Grzegorz Górny.

2. Ale jednak, gdy przyjrzymy się bliżej, to czarno na białym wychodzi, że nauki szacowny rekolecjonista głosił (przynajmniej ostatnie nauki) w: W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II podczas Mszy św. o godz. 18.00 .http://www.radiomaryja.pl/kosciol/torun-trwaja-nauki-rekolekcyjne-prowadzone-przez-red-grzegorza-gornego/
3. W swoim poście odniosłem się do tendencji w dzisiejszym Kościele, gdyby się Pani nie zorientowała.
I jak mówił klasyk: I to by było na tyle.


Nie trzeba się tak przyglądać bliżej. Ja pisząc powinnam napisać dla studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, bez tej literki "w" ale kto zaczął słuchać to się dowiedział dla kogo były głoszone i gdzie były głoszone  bo jest to powiedziane zaraz na początku. A ja w swoim poście nie odnosiłam się do tendencji w dzisiejszym Kościele.  Dictum sapienti sat est ...

Może ... ramach rekompensaty (kupuje Pan Polonie Christiane) jako dla tradycjonalisty, patrioty polecam, proponuję wybrać się na wolną elekcję.

Wolna elekcja Jezusa Chrystusa na Króla Polski podczas Pielgrzymki Patriotów 1-3 maja! o czym jest informacja tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6263.msg214271.html#msg214271


« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2018, 16:13:21 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #227 dnia: Marca 23, 2018, 18:51:42 pm »

Cytuj
.Wolna elekcja Jezusa Chrystusa na Króla Polski   

Świat się kończy ;D
Ja myślałem, ze Chrystus jest nam dany na Króla, że to "Boski Dziedzic" a tu się okazuje, ze zostanie obrany jak król elekcyjny Stanisław August, zwany także neptkiem.
Ale niech i tak będzie ;D lepszy już król elekcyjny niż prezydent RP.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #228 dnia: Marca 23, 2018, 23:13:53 pm »

(...)
Cytuj
... które wygłosił dla studentów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu Grzegorz Górny.
2. Ale jednak, gdy przyjrzymy się bliżej, to czarno na białym wychodzi, że nauki szacowny rekolecjonista głosił (przynajmniej ostatnie nauki) w: W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II podczas Mszy św. o godz. 18.00 .http://www.radiomaryja.pl/kosciol/torun-trwaja-nauki-rekolekcyjne-prowadzone-przez-red-grzegorza-gornego/
(...)
Czegoż to uczy ta radiomaryjna uczelnia? Ano, że "kazanie" w czasie Mszy może głosić i świecki... jakby zapomnieli, że świecki takich uprawnień nie ma. Dla ukrycia nadużycia nazwali to "konferencją".
Do tego mam wątpliwości co do wiedzy tego kaznodziei, bo błysnął w tym "kazaniu" użyciem zwrotu "OSTATNIE NAMASZCZENIE" mówiąc o sakramencie chorych.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2018, 23:15:43 pm wysłana przez ratio » Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #229 dnia: Marca 24, 2018, 11:12:08 am »

Dla ukrycia nadużycia nazwali to "konferencją".
Dla tego środowiska to żadne nadużycie. Przecież nagminnie fundują wiernym koncerty, pieśniczki świeckie ( nb. koszmarne) etc.
A plakat z okazji tego eventu wyraźnie zaprasza na rekolekcje.
 Nie warto się nad tym rozwodzić, bo to są rzeczy oczywiste.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #230 dnia: Marca 24, 2018, 13:11:00 pm »

Dla ukrycia nadużycia nazwali to "konferencją".
Dla tego środowiska to żadne nadużycie. Przecież nagminnie fundują wiernym koncerty, pieśniczki świeckie ( nb. koszmarne) etc.
(...)
Kolejny ewenement w wykonaniu o.Rydzyka w trakcie trwającej Mszy św. transmitowanej z toruńskiego sanktuarium NMP GNE i św.JP II:
- słowa Konsekracji o.Rydzyk - koncelebrant, wygłaszał dość głośno i stworzył chórek z abp.Mokrzyckim - głownym celebransem,
- w modlitwie eucharystycznej tenże koncelebrans wymienił: "z papieżem Franciszkiem, naszym bp. Wiesławem, obecnym z nami przewodniczącym tej liturgii, abp.Mieczysławem Mokrzyckim" ...

Tegoż zakonnika od redemptorystów nawet przepisy liturgiczne nie obowiązują  ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2018, 13:43:38 pm wysłana przez ratio » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #231 dnia: Marca 24, 2018, 16:11:39 pm »

Kolejny ewenement w wykonaniu o.Rydzyka w trakcie trwającej Mszy św. transmitowanej z toruńskiego sanktuarium NMP GNE i św.JP II:
Oooo! To jednak pan słucha ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #232 dnia: Marca 24, 2018, 17:33:45 pm »

Myślałem, że Pan Ratio dąży do krytykowania RM z punktu widzenia "okołotradycjonalistycznego". Ale sądząc po tym, że przeszkadza Panu "Ostatnie Namaszczenie" miałbym jednak ku temu wątpliwości.  :)
To o czym Pan pisze o o. Rydzyku w powyższym poście nie odbiega od większości polskiego posoborowia. Z biskupami-gośćmi robi to wielu duchownych, chociaż - rzeczywiście - uczy się inaczej. Jeśli "bronię" teraz o. Rydzyka to tylko o tyle, że nie wyrasta ponad przeciętne polskie "posoborowie", raczej się w nim mieści. Bo z tym, że RM jest "posoborowe" zgodzi się pewnie i o. Rydzyk i jego pracownicy i większość tych obrońców RM, którzy się jakoś mieszczą po stronie Tradycji.

Dlaczego więc są tradycjonaliści broniący RM? Myślę, że na swój sposób wyjaśnił to prof. Bartyzel w artykule sprzed jakiś 12 lat (a raczej w drugiej jego połowie, bo pierwsza porusza ówczesne sprawy bieżące dotyczące RM):

http://www.legitymizm.org/radio-maryja-polski-pays-reel

Nawet jeśli nie do końca się ktoś z autorem zgadza (ja na przykład nie do końca) to lepiej się zapoznać z pewnym tokiem myślenia niż "dokładać sobie ojcem dyrektorem", co raczej nikogo nie przekona.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #233 dnia: Marca 26, 2018, 14:19:26 pm »

No właśnie, parafrazując klasyka "Aby znane nam minusy nie przesłoniły ewidentnych plusów".
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #234 dnia: Marca 26, 2018, 15:40:01 pm »

(...)Oooo! To jednak pan słucha ...
Ależ słucham, tylko, że muszę starać się odróżnić ziarno od plew, a w którym momencie zdażą się te plewy, to po tzw. RAMÓWCE nie rozpozna się.
Jedno jest pewne, że na "w koło Macieju" pewnej osoby nie daję się nabrać i wrzucam to do PLEW, wyłączając te wyn(at)urzenia.
I ta "polszczyzna" w Radio Maryja, w wymowie i nie tylko  ??? Bo wymieniając terminy wydarzeń, mówi "ojciec Założyciel "trzeci maj", a nie "trzeci maja", "dwudziesty drugi maj", a nie mówi "dwudziesty drugi maja" ;D
Chyba w słynnej WSKSiM brak polonistów, albo ... brak odważnych  :-X
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #235 dnia: Czerwca 20, 2018, 22:33:20 pm »

Aktualne "Rozmowy niedokończone" w coraz gorszym stylu: zaproszony minister Antoni Macierewicz od 21:33 już w studio.
Wita go dyrektor Rydzyk, ale traktuje ministra jak UCZNIAKA i sam prowadzi dziwny monolog.
Do 22:00 o.Rydzyk nie pozwalał dojść do głosu panu ministrowi, a następne 18 minut dyrektor Radia Maryja pozwolił mu się trochę wypowiedzieć.
Godzina 22:18 i o.Witold (dotąd się nie ujawniał, że jest w studio) ogłosił, że udostępniają antenę dla słuchaczy ...
I zniknął "medialny guru", czyli o.dyrektor  ;D

A co za temat do dyskusji został zaprezentowany, oprócz ble-ble-ble o.Rydzyka? - trudno wyczuć  :-X
Mnie ciekawi, czy o.Rydzyka odejście na emeryturę nie dotyczy?
To byłby z jego strony bardzo patriotyczny gest  :-X
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2018, 22:41:58 pm wysłana przez ratio » Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #236 dnia: Lipca 01, 2018, 21:34:58 pm »

Czy ktoś z forumowiczów słuchał przed godziną transmisji w Radio Maryja z amerykańskiej Częstochowy?
Dyrektor Rydzyk miał powiedzieć (20:44) do młodego człowieka "co za dureń", bo rodzina tego młodzieńca została
w czasie wojny ocalona przez Polaków, a faktu tego jeszcze nie zgłosili do Torunia  :o
Ciekawe byłoby takie zachowanie  ???
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #237 dnia: Lipca 02, 2018, 12:27:26 pm »

@ ratio --> proszę podać link do tego nagrania. Tu jest nagranie, ale czy o to chodzi?

https://www.youtube.com/watch?v=mi_1wH-G10o

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Polecam posłuchać rozmowę z: Jean – Marie Elie Setbon, Żydem, nawróconym na chrześcijaństwo.

Rozmowy niedokończone: Od jarmułki do krzyża cz.I
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=o92FHmNrnGY


Jean-Marie Elie Setbon przyjął chrzest w Kościele katolickim 14 września 2008 roku. Były rabin uwierzył, że Jezus Chrystus jest Mesjaszem, a na świat przyszedł po to, by nas zbawić. Wielkim odkryciem dla byłego rabina był fakt, że Bóg kocha każdego człowieka, bez względu na wszystko. Setbon przyjechał do Polski - 1 lipca i odbyło się spotkanie w sali Cechu Rzemiosła w Gdyni.
(...)
http://niezalezna.pl/229198-od-jarmulki-do-krzyza
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2018, 12:41:53 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #238 dnia: Lipca 02, 2018, 12:52:02 pm »

Czy ktoś z forumowiczów słuchał przed godziną transmisji w Radio Maryja z amerykańskiej Częstochowy?
Dyrektor Rydzyk miał powiedzieć (20:44) do młodego człowieka "co za dureń", bo rodzina tego młodzieńca została
w czasie wojny ocalona przez Polaków, a faktu tego jeszcze nie zgłosili do Torunia  :o
Ciekawe byłoby takie zachowanie  ???



To jest ten fragment:

https://www.youtube.com/watch?v=mi_1wH-G10o&feature=youtu.be&t=7272

... i to zupełnie inaczej wygląda jak pan napisał i ten podany czas z jakiego nagrania pan wziął?
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #239 dnia: Lipca 02, 2018, 22:54:31 pm »

Do "Anna M" (dzisiaj 12:52:02):
To jest ten fragment i wyraźne są słowa:
----------------------
"Widzieliście, jakie fujary?"
"Co za dureń."
----------------------
Nie widzę tu żadnej różnicy między podanym nagraniem, a tekstem przeze mnie zamieszczonym (słaba pamięć nie pozwoliła mi na zanotowanie całej, według mnie kontrowersyjnej odzywki o.Dyrektora).
Dziękuję za podanie nagrania, a "luźny tekst" został wyemitowany o godz. 20:44 czasu polskiego.
Mnie zniesmaczyła ta swoboda kapłana publicznie, w kościele, posługującego się takim "mało literackim" językiem 😋

Czy to moje wyjaśnienie jest wystarczające?
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2018, 22:56:06 pm wysłana przez ratio » Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!