Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 14:27:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Radio Maryja  (Przeczytany 103700 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #210 dnia: Listopada 09, 2017, 17:09:15 pm »

Redaktor z wp też z sarkazmem spojrzał na ten spektakl
Zmiażdżył mnie Pan tym "argumentem", leżę i kwiczę.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2017, 17:14:49 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #211 dnia: Listopada 09, 2017, 22:29:49 pm »

Redaktor z wp też z sarkazmem spojrzał na ten spektakl

Ja tylko tak to podałem dla amatorów nawracania, bo może ktoś i redaktora Deję spróbuje nawracać.
Każdy człowiek jest naszym bratem, czemu by nie spróbować  ::)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2018, 23:29:50 pm wysłana przez ratio » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #212 dnia: Listopada 09, 2017, 23:33:37 pm »

redaktora Deję spróbuje nawracać.
Pan to takie uniki tu stosuje, jak nie przymierzając "były Andrzej Duda" http://kontrowersje.net/tracker --- używając poetyki Piotra Wielguckiego vel Matki Kurki --- w czasie rzeczonego wywiadu. Co to jest ta Deja, nie wiem, wp, złonetu itp szajsu nie zażywam. Pod Pańskim odnośnikiem wpisały się już tysiące bluzgierów, nawet facio Nizinkiewicz od Chazarowicza co go mijam kilka razy w tygodniu. Mnie jest szkoda czasu na takie zabluzgane fora.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2017, 23:43:59 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #213 dnia: Stycznia 06, 2018, 23:14:06 pm »

Dziś pierwsza sobota stycznia i w Radio Maryja ewangelizuje dyrektor Rydzyk.
O 22:01 powiedział, że co do spowiedzi pierwszosobotniej, to można odbyć przed sobotą, albo dziś, albo "nawet DZIEŃ PO, czyli jutro".

Nie mam takiej wiedzy, że już ustalono w kościele, by spowiedź działała jak duchowa "tabletka DZIEŃ PO"  ::) 
Może ktoś mi objaśni tę nowoczesność, którą propaguje o.Rydzyk
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #214 dnia: Stycznia 07, 2018, 00:26:01 am »

Dziś pierwsza sobota stycznia [...]
Miło, że Pan w ogóle słucha, może coś się w końcu przebije.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #215 dnia: Stycznia 07, 2018, 00:27:34 am »

Dziś pierwsza sobota stycznia i w Radio Maryja ewangelizuje dyrektor Rydzyk.
O 22:01 powiedział, że co do spowiedzi pierwszosobotniej, to można odbyć przed sobotą, albo dziś, albo "nawet DZIEŃ PO, czyli jutro".

Nie mam takiej wiedzy, że już ustalono w kościele, by spowiedź działała jak duchowa "tabletka DZIEŃ PO"  ::) 
Może ktoś mi objaśni tę nowoczesność, którą propaguje o.Rydzyk

Spowiedź pierwszosobotnia może być odbyta 8 dni przed albo 8 dni po pierwszej sobocie.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #216 dnia: Stycznia 07, 2018, 19:47:38 pm »

Dziś pierwsza sobota stycznia i w Radio Maryja ewangelizuje dyrektor Rydzyk.
O 22:01 powiedział, że co do spowiedzi pierwszosobotniej, to można odbyć przed sobotą, albo dziś, albo "nawet DZIEŃ PO, czyli jutro".
(...)
Spowiedź pierwszosobotnia może być odbyta 8 dni przed albo 8 dni po pierwszej sobocie.
Mogę prosić o adres tej informacji w kościelnych przepisach  ;)
A w tej sytuacji spowiedzi po Komunii św. w pierwszą sobotę miesiąca, gdzie jest łaska uświęcająca, niezbędna dla przyjęcia Komunii św.?
Zapisane
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #217 dnia: Stycznia 07, 2018, 20:00:33 pm »


Mogę prosić o adres tej informacji w kościelnych przepisach  ;)
A w tej sytuacji spowiedzi po Komunii św. w pierwszą sobotę miesiąca, gdzie jest łaska uświęcająca, niezbędna dla przyjęcia Komunii św.?
[/quote]

Zakładam, że nawet idąc do spowiedzi można być w stanie łaski uświęcającej.
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #218 dnia: Stycznia 07, 2018, 23:47:52 pm »

"(...) W dniu 15 lutego 1926 roku siostrze Łucji na nowo ukazało się w Pontevedra Dzieciątko Jezus. Podczas tego objawienia siostra Łucja przedstawiła Dzieciątku pewne trudności, jakie będą miały niektóre osoby, żeby przystąpić do spowiedzi w sobotę i poprosiła, by spowiedź była tak samo ważna podczas kolejnych ośmiu dni. Pan Jezus odpowiedział: – Tak, spowiedź może być ważna o wiele więcej dni, pod warunkiem, że gdy będą Mnie przyjmować, będą w stanie łaski uświęcającej i wyrażą intencję zadośćuczynienia za znieważenie Niepokalanego Serca Maryi. Siostra Łucja podniosła jeszcze kwestię dotyczącą sytuacji, w której ktoś w momencie spowiedzi zapomni sformułować intencję, na co Pan Jezus odpowiedział następująco: – Mogą to uczynić przy następnej spowiedzi, wykorzystując w tym celu pierwszą nadarzającą się okazję.
(...)"

http://www.pch24.pl/dzis-pierwsza-sobota-miesiaca--co-musisz-zrobic--by-spelnic-prosbe-matki-bozej-,14807,i.html
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #219 dnia: Stycznia 08, 2018, 00:29:41 am »

Poniższa podpowiedź Anna M nie dotyczy spowiedzi 8 dni po pierwszej sobocie, lecz mówi o pozostawaniu w stanie łaski, jeżeli spowiedź była wcześniej odprawiona.

"(...) poprosiła, by spowiedź była tak samo ważna podczas kolejnych ośmiu dni. Pan Jezus odpowiedział: – Tak, spowiedź może być ważna o wiele więcej dni, pod warunkiem, że gdy będą Mnie przyjmować, będą w stanie łaski uświęcającej (...)"
http://www.pch24.pl/dzis-pierwsza-sobota-miesiaca--co-musisz-zrobic--by-spelnic-prosbe-matki-bozej-,14807,i.html

Więc może conservative revolutionary wskaże, skąd zaczerpnął informację o spowiedzi po 8 dniach po pierwszej sobocie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2018, 00:42:28 am wysłana przez ratio » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #220 dnia: Stycznia 08, 2018, 09:46:44 am »

Mogę prosić o adres tej informacji w kościelnych przepisach  ;)
A w tej sytuacji spowiedzi po Komunii św. w pierwszą sobotę miesiąca, gdzie jest łaska uświęcająca, niezbędna dla przyjęcia Komunii św.?
Przez zapiekłość do autokompromitacji. Podziwiam w swoisty sposób antyrydzykowców, ile pary ładują w gwizdek by ulżyć swej fobii.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #221 dnia: Marca 22, 2018, 22:24:03 pm »

W ramach porannej katechezy były powtórzone rekolekcje, które wygłosił dla studentów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu Grzegorz Górny. Dwie części są już dostępne, trzecia na pewno dojdzie. Polecam posłuchać.

"Wojna o duszę świata"

część 1:  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/katecheza-rekolekcje-pt-wojna-o-dusze-swiata-temat-zaczerpniety-z-ksiazki-sw-jana-pawla-ii-przekroczyc-prog-nadziei-cz-1/

część 2:  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/katecheza-rekolekcje-pt-wojna-o-dusze-swiata-temat-zaczerpniety-z-ksiazki-sw-jana-pawla-ii-przekroczyc-prog-nadziei-cz-2/
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #222 dnia: Marca 22, 2018, 23:09:02 pm »

Uwielbiam, gdy rekolekcje głoszą świeccy.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #223 dnia: Marca 23, 2018, 08:16:40 am »

Uwielbiam, gdy rekolekcje głoszą świeccy.
Rzeczywiście tytuł delikatnie mówiąc nieszczęśliwy natomiast treść godna polecenia. Jeśli chodzi o modlitwy to Prelegent zachowuje się przyzwoicie, zwraca się o prowadzenie do towarzyszącego księdza.

P.S. Tak dla kontrastu. Kilka(naście) lat temu u Świętej Anny (Warszawa - kościół akademicki)z "rekolekcjami" produkowała się Mańka Pieńkowska z żydującej "wspólnoty "Emmanuel". Fuj.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #224 dnia: Marca 23, 2018, 13:56:28 pm »

Uwielbiam, gdy rekolekcje głoszą świeccy.

Po co od razu  uwielbiać?  Ja osobiście bym nie napisała, że to są rekolekcje, a raczej pisała bym o wykładzie, prelekcji.  Ja poleciłam posłuchać, tytuł i to nie cały przemalowałam ze strony, ale jak się nawet linka do tego nie otworzyło, to się pisze o "uwielbieniu".  I jak długo ktoś nie posłucha, to nie powinien się wypowiadać, bo o czym? 
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!