Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:18:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Radio Maryja  (Przeczytany 102790 razy)
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #195 dnia: Listopada 07, 2017, 12:38:44 pm »

Rozmowa o.Rydzyka z Prezydentem Andrzejem Dudą aktualnie w Radio Maryja i Telewizji Trwam.
Pan Prezydent ma wielkie trudności by przebić się przez wodolejstwo i brak umiejętności rozmowy Dyrektora.

Dyrektor nie potrafi rozmawiać, a jedynie bardzo lubi opowiadać i to szczególnie o swoich koncepcjach widzenia wszystkiego.
Wchodzi w słwo Prezydenta i dobrze, że o. Dettlaff potrafi trochę swego szefa powstrzymać w tym szaleństwie autoprezentacji  ;)
A przecież tylko Ojciec Dyrektor na wszystkim się zna  ;D
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2017, 12:45:26 pm wysłana przez ratio » Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #196 dnia: Listopada 07, 2017, 12:49:05 pm »

Pani ciągle i w kółko musi jątrzyć na o. dyrektora?

O. Tadeusza lubię, szanuję, cenię. Lubię go słuchać, bo mówi mądrze i ciekawie, i ma coś do powiedzenia. I myślę, że Pani może się czegoś od Ojca Dyrektora czegoś nauczyć: przede wszystkim nie jest wścibski ani zawistny. Proszę to rozważyć.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #197 dnia: Listopada 07, 2017, 12:52:33 pm »

Pani ciągle i w kółko musi jątrzyć na o. dyrektora?

Co Pan ::) Ja tylko wskazuję fakty i proponuję medialną ciekawostkę  :)
Wystarczy posłuchać tej autopromocji Dyrektora Rydzyka - "Mądrej głowie dość dwa słowie."  ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2017, 12:58:50 pm wysłana przez ratio » Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #198 dnia: Listopada 07, 2017, 13:59:51 pm »

O. Tadeusza lubię, szanuję, cenię. Lubię go słuchać, bo mówi mądrze i ciekawie, i ma coś do powiedzenia. (...)

A jednak co niektórzy słuchający tego wywiadu, mają zdanie podobne do mojego:

https://wiadomosci.wp.pl/andrzej-duda-w-wywiadzie-dla-tv-trwam-i-radia-maryja-6185148119988353a
12:34 "Daniel Olczykowski @d_olczykowski
Niezwykła rozmowa. Rydzyk wypytuje Dudę o pieniądze i przerywa prezydentowi, kiedy ma ochotę. Kto z kim robi ten wywiad?
12:25 - 7.11.2017"
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2017, 14:05:10 pm wysłana przez ratio » Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #199 dnia: Listopada 07, 2017, 14:09:07 pm »

Nie wiem, czy podaje Pani fakty, czy tylko swoje interpretacje.
Ale po co to? Jaki cel ma Pani w tym obgadywaniu ojca Tadeusza? Wystarczy prześledzić ten wątek i poczytać Pani wpisy...

Papież Franciszek ma pani coś do powiedzenia:
http://www.teologia.pl/franciszek/franciszek_obmowa_krytyka.htm

Cytuj
Papież Franciszek radzi: „milczeć. A jeśli muszę coś powiedzieć, powiem to jemu, jej, a nie całej dzielnicy. Jedynie temu, kto może zaradzić danej sytuacji”. (Hom. 9.04.2013) A więc, zamiast mówić źle za czyimiś plecami, trzeba upomnieć człowieka, który źle żyje. Można też – w trosce o tego człowieka – powiedzieć o jego wadach i grzechach takim osobom, które potrafią coś zmienić na lepsze, doradzić nam, jak się zachować wobec kogoś, kto źle postępuje.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2017, 14:11:58 pm wysłana przez Marc » Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #200 dnia: Listopada 07, 2017, 15:08:53 pm »

Nie wiem, czy podaje Pani fakty, czy tylko swoje interpretacje.
Ale po co to? Jaki cel ma Pani w tym obgadywaniu ojca Tadeusza? Wystarczy prześledzić ten wątek i poczytać Pani wpisy(...)

Wystarczy tylko czytać ze zrozumieniem i nie dodawać insynuacji np. o obgadywaniu.
Fakty (można odsłuchać ten mecz Dyrektor - Prezydent) mówią same za siebie.

A dla Pana - wyrazy współczucia  :'(
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #201 dnia: Listopada 07, 2017, 15:14:56 pm »

Aktualnie znowu popis Dyrektora - poprosił dyrektor Lidię Kochanowicz i ciągle jej przeszkadza w wypowiedzi ...
Dla mnie to jest żenada, a nie charyzma  ;)
Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #202 dnia: Listopada 07, 2017, 15:49:36 pm »

Obgadywanie, czyli obmowa. Tak bym nazwał to, co Pani tutaj w tym wątku robi.
(nawet zakładając, że Pani ocena jest słuszna, że to, że o. Rydzyk mówi, jak mówi, ile mówi - jest wadą, jest złe.)

Katechizm Kościoła Katolickiego:
Cytat: KKK
2477. Poszanowanie dobrego imienia osób zabrania jakiegokolwiek niesprawiedliwego czynu lub słowa, które mogłyby wyrządzić im krzywdę. Staje się winnym (...) obmowy, kto bez obiektywnie ważnej przyczyny ujawnia wady i błędy drugiego człowieka osobom, które o tym nie wiedzą.
http://www.katechizm.opoka.org.pl/kkkIII-2-2.htm

Św. Jan Maria Vianey:
Cytat: św. Jan Maria Vianey
(...)
Obmowy dopuszcza się ten, kto wyolbrzymia zło, jakiego dopuścił się bliźni. Bliźniemu powinęła się noga, a wy, zamiast okryć jego upadek płaszczem miłości, wyolbrzymiacie jeszcze w opowiadaniu jego rozmiary.
(...)
Popełnia też obmowę ten, kto bez dostatecznego powodu wyjawia ukryty błąd albo winę bliźniego. Kto postępuje w ten sposób, wykracza przeciwko cnocie miłości, którą Bóg tak gorąco zaleca. Zresztą zdrowy rozum mówi, że tego, co nam nie jest miłe, nie powinniśmy robić bliźniemu. Czy byłoby nam przyjemnie, gdyby ktoś mówił ludziom o naszych ukrytych błędach? Dobre imię jest cenniejsze niż majątek, a to imię ginie, jeżeli ujawniamy ukryte błędy jednostek lub rodzin.
(...)

http://www.pch24.pl/o-obmowie,5459,i.html
Zapisane
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #203 dnia: Listopada 07, 2017, 22:53:45 pm »

A jadnak i z tym forum ęternetowem jest jak z Tytusem: uczy bawiąc, bawi ucząc.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #204 dnia: Listopada 07, 2017, 22:58:33 pm »

Obgadywanie, czyli obmowa. Tak bym nazwał to, co Pani tutaj w tym wątku robi.
(nawet zakładając, że Pani ocena jest słuszna, że to, że o. Rydzyk mówi, jak mówi, ile mówi - jest wadą, jest złe.)

Jedno od Sasa, drugie od Lasa   ???
Już się raczej nie dogadamy  ;)
Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #205 dnia: Listopada 07, 2017, 23:33:03 pm »

To forum "tradsów" - tych niby lepszych katolików... a jednak lekcja  o "obmowie" się przydała.

1. Proszę Pani, obmowa właśnie posługuje się faktami. Więc niech się pani nie tłumaczy (jak powyżej, wcześniej), że pani "tylko fakty przytacza". Niech pani przeczyta definicję obmowy.

2. Właśnie fragmentami obejrzałem ten wywiad. Różni się od innych wywiadów. Rozmowę z prezydentem prowadzą ludzie, którym zależy, patrioci. A nie pustogłowa blondynka, która ma zadać pytania, które musiała się nauczyć na pamięć, bo wcześniej sformułował je któryś z jej przełożonych. Ojciec Rydzyk wie, że prezydent nie jest panem i bogiem przed którym ma drżeć (przeciwnie: polityka to służba), lecz swobodnie z nim rozmawia, naturalnie, szczerze. I za to go lubię. Mnie też się zdarza czasami wejść komuś w zdanie, ale to jest normalne, gdy rozmawiam o czymś, na czym mi zależy. Nie jest to pretekst do jątrzenia na forach internetowych na o. Tadeusza. Pani postępowanie jest smutne, nie podnosi na duchu.

Swój katolicki obowiązek spełniłem. Upomniałem panią.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2017, 23:34:55 pm wysłana przez Marc » Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #206 dnia: Listopada 07, 2017, 23:46:40 pm »

(...) Swój katolicki obowiązek spełniłem. Upomniałem panią.

Co prawda, niczym pozytywnym pan nie błysnął, ale cieszę się, że w swoim mniemaniu zrobił pan niby coś dobrego.
I dzień zakończył się takim samozachwytem, czyli sen powinien pan mieć spokojny  ;D
Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #207 dnia: Listopada 07, 2017, 23:51:35 pm »

Widzi pani, ja przynajmniej uzasadniłem, uargumentowałem, przytoczyłem definicje...
A pani jedyne co potrafi to riposty bez merytorycznego odniesienia...

Żenujący poziom dyskusji.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #208 dnia: Listopada 08, 2017, 09:34:46 am »

Pan Prezydent ma wielkie trudności by przebić się przez wodolejstwo i brak umiejętności rozmowy Dyrektora.
Słuchałem na bieżąco i mam odmienne zdanie. Pan Prezydent powiedział też jedną rzecz, z którą się absolutnie zgadzam, Radio Maryja i TV TRWAM reprezentuje najbardziej profesjonalny sposób przekazywania informacji ze wszystkich dostępnych mediów.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #209 dnia: Listopada 09, 2017, 10:26:34 am »

Słuchałem na bieżąco i mam odmienne zdanie. Pan Prezydent powiedział też jedną rzecz, z którą się absolutnie zgadzam, Radio Maryja i TV TRWAM reprezentuje najbardziej profesjonalny sposób przekazywania informacji ze wszystkich dostępnych mediów.

Redaktor z wp też z sarkazmem spojrzał na ten spektakl: Prezydent - Dyrektor Radia Maryja.

https://opinie.wp.pl/maciej-deja-wywiad-czy-kazanie-przychodzi-ojciec-rydzyk-do-prezydenta-6185589602592897a
"Zamiast spodziewanego wywiadu, zafundowali prezydentowi miks rekolekcji ze spowiedzią."
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!