Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:27:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Radio Maryja  (Przeczytany 102741 razy)
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #150 dnia: Maja 20, 2017, 23:29:42 pm »

Jaka spójność działania: w świątyni toruńskiej znajduje się wizerunek dyrektora Rydzyka, a bp Zawitkowski w homilii wygłoszonej 18 maja, w tej świątyni, głównym tematem uczynił tegoż dyrektora, oddając mu czołobitne "słowne ukłony", nazywając go prorokiem znad Wisły i wyszukując dla niego miejsca w psalmach.

Prorok z nad Wisły wyraźnie ... lubi być przewartościowany  ;)
A może to jest przygotowanie do kolejnego "santo subito" ?
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #151 dnia: Lipca 10, 2017, 15:12:46 pm »

Dziś (10.07.2017) w "Rozmowach niedokończonych" będzie prof. Bartyzel.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #152 dnia: Lipca 10, 2017, 16:30:00 pm »

Oni tam wiedzą kto to jest? Swoją szosą wieczorem posłucham
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #153 dnia: Lipca 10, 2017, 21:10:17 pm »

Rozmowy niedokończone: O przyszłości cywilizacji chrześcijańskiej cz.I
prof. dr hab. Jacek Bartyzel


https://www.youtube.com/watch?v=9QOmF-LABbM



Rozmowy niedokończone: O przyszłości cywilizacji chrześcijańskiej cz.II
prof. dr hab. Jacek Bartyzel


http://www.radiomaryja.pl/multimedia/rozmowy-niedokonczone-o-przyszlosci-cywilizacji-chrzescijanskiej-cz-ii/
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2017, 10:16:17 am wysłana przez Anna M » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #154 dnia: Września 02, 2017, 13:50:12 pm »

Właśnie leci transmisja z Mszy dziękczynnej. Komunia na klęcząco, a chórek śpiewa Bareczkę. A co, przepisy mamy w rzyci. I kto nam zabroni.  >:(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #155 dnia: Września 04, 2017, 18:29:35 pm »

http://www.radiomaryja.pl/kosciol/polsce-40-miejscach-odprawiana-niedziele-msza-sw-trydencka/

Wypowiedzi udzielił ks. Grzegorz Śniadoch IBP.

A propos... ładne owoce ma IBP w Polsce: 4 kapłanów, 1 kaplica/kościół do używania wyłącznie na potrzeby duszpasterstwa Tradycji (B-stok), 1 szkoła katolicka (B-stok), katolickie wielodzietne rodziny, i pewnie inne o których nie wiem. :) Chwała Panu!
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #156 dnia: Września 04, 2017, 19:53:06 pm »

Czterech kapłanów? Czy coś mi umknęło?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #157 dnia: Września 04, 2017, 20:29:14 pm »

Ks. Grzegorz, ks. Michał - B-stok
Ks. Wojciech - W-wa
Ks. Karol - Cz-chowa
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #158 dnia: Września 04, 2017, 20:32:28 pm »

To faktycznie coś mi umknęło  :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #159 dnia: Września 10, 2017, 14:45:05 pm »

Radio Maryja zmienia repertuar:
--- przede wszystkim ogłoszenia ideowo-programowe ojca dyrektora,
--- następnie informacje o wszelkich działaniach i pomysłach realizowanych przez tzw. "toruńskie sanktuarium",
   (szczególnie interesujące dla mieszkańców podobnie odległych od Torunia miejscowości, jak Siedlce, Ustrzyki Górne lub Świnoujście),
--- kolejne: programy pod publiczkę, może i wartościowe, ale ...
--- ... ale, ramówka co do modlitwy jest ograniczana w czasie i tematyce (wystarczy odsłuchać modlitewne spotkania o 21;30 w pierwsze soboty miesiąca).

Z bieżących zaniedbań programowych: dziś "Audycja dla chorych", która powinna się zakończyć o 14:00, a sporo się przedłużyła poza czas z ramówki,
oraz 45 minut muzycznego programu (cóż z tego, że ciekawego), było ważniejsze niż 8 minut Modlitwy popołudniowej :o

Coraz bardziej jest widoczne spojrzenie subiektywne na program "katolickiego niby radia": jakiś-tam-PAN każe, a słudzy-realizatorzy-muszą  ;)
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2017, 14:52:36 pm wysłana przez ratio » Zapisane
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #160 dnia: Września 10, 2017, 20:14:53 pm »

Ale 8.10 i "Godzinki" robią mi dzień,  jak to się teraz mówi  ;D
Zwłaszcza jak zapowiada siostra Marietta.
Pozostaje tylko porządnie podkręcić głośniki w samochodzie  ;D
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2017, 20:17:29 pm wysłana przez donbor » Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #161 dnia: Września 10, 2017, 22:22:39 pm »

Ale 8.10 i "Godzinki" robią mi dzień,  jak to się teraz mówi  ;D
Zwłaszcza jak zapowiada siostra Marietta.
Pozostaje tylko porządnie podkręcić głośniki w samochodzie  ;D

Zawsze jakieś wyjątki od reguły się znajdą, nawet bez siostry Marietty  ;)
Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #162 dnia: Września 11, 2017, 11:52:51 am »

Radio Maryja zmienia repertuar:
--- przede wszystkim ogłoszenia ideowo-programowe ojca dyrektora,
--- następnie informacje o wszelkich działaniach i pomysłach realizowanych przez tzw. "toruńskie sanktuarium",
   (szczególnie interesujące dla mieszkańców podobnie odległych od Torunia miejscowości, jak Siedlce, Ustrzyki Górne lub Świnoujście),
--- kolejne: programy pod publiczkę, może i wartościowe, ale ...
--- ... ale, ramówka co do modlitwy jest ograniczana w czasie i tematyce (wystarczy odsłuchać modlitewne spotkania o 21;30 w pierwsze soboty miesiąca).

Z bieżących zaniedbań programowych: dziś "Audycja dla chorych", która powinna się zakończyć o 14:00, a sporo się przedłużyła poza czas z ramówki,
oraz 45 minut muzycznego programu (cóż z tego, że ciekawego), było ważniejsze niż 8 minut Modlitwy popołudniowej :o

Coraz bardziej jest widoczne spojrzenie subiektywne na program "katolickiego niby radia": jakiś-tam-PAN każe, a słudzy-realizatorzy-muszą  ;)

Kiedyś jakiś trads powiedział że też by słuchał Radio Maryja, ale że nie słucha, bo za dużo modlitwy, za dużo sacro-polo... a tu skarga że za mało. Trudno wszystkim dogodzić...

Co do modlitwy popołudn.: z tego co się orientuję to normalnie jest: różaniec, brewiarz (modl. popołudniowe) i Anioł Pański - nie zrezygnowali z tego. To co Pani podałą to jakieś odstępstwo od reguły chyba.
Co do sacro-polo: wczoraj dużo Mietka Fogga puszczali (Chryzantemy złociste,  Mały biały domek... ;)). Jak dla mnie - ok :).

Co do ogłoszeń o. Tadeusza Rydzyka - podobają mi się. Szczególnie to ostatnie: o Kościele i anty-Kościele. Mocne jest.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2017, 12:05:02 pm wysłana przez Marc » Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #163 dnia: Września 11, 2017, 14:25:20 pm »

(...)To co Pani podałą to jakieś odstępstwo od reguły chyba.
Co do sacro-polo: wczoraj dużo Mietka Fogga puszczali (Chryzantemy złociste,  Mały biały domek... ;)). Jak dla mnie - ok :).

Co do ogłoszeń o. Tadeusza Rydzyka - podobają mi się. Szczególnie to ostatnie: o Kościele i anty-Kościele. Mocne jest.

Nie zamierzam krytykować pańskich upodobań, ponieważ "De gustibus non est disputandum". Choć po wysłuchaniu kilku godzin tych "spotów" codziennie (bo są co kilkanaście minut) i przez kilka dni z rzędu, łatwo można się treści nauczyć na pamięć, nawet przy słabszym zapamiętywaniu.

Ja mam zastrzeżenia do różnego traktowania na antenie różnych osób i różnych tematów. Np. ojciec dyrektor zajmuje czas przeznaczony w ramówce dla konkretnych celów, np. medytacja przedpołudniowa, "Czas życzeń ...", spotkania z ciekawymi gośćmi w "Rozmowach niedokończonych", w których w monologu (lekceważąc w ten sposób osoby zaproszone), powtarza swoje dumki. Znam osoby, które wyłączają te "MOMENTY"...
Najciekawsze, że często powtarza, jaką to świętością jest ramówka. Nawet paulinom z Jasnej Góry robi uwagi o 1 minutę przekroczenia czasu transmisji Apelu Jasnogórskiego   ::)
Jest takie przysłowie: "Co wolno wojewodzie, to nie tobie ..." ;D

Ale - jak mówi sentencja - "o upodobaniach sie nie dyskutuje"  ;)
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2017, 14:32:51 pm wysłana przez ratio » Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #164 dnia: Września 11, 2017, 15:22:36 pm »

(...) ojciec dyrektor zajmuje czas przeznaczony w ramówce dla konkretnych celów, np. medytacja przedpołudniowa
(...)Znam osoby, które wyłączają te "MOMENTY"...

Ja należę raczej do osób, które czekają na te momenty. Lubię słuchać o. Tadeusza. Mimo że jest NOM-owym kapłanem, to wydaje mi się, że jest bardziej tradycyjny w poglądach niż niektórzy KRR-owi kapłani. Dlaczego tak sądzę? Np. dlatego:

- krzewi kult Najświętszego Sakramentu: namawia często (m.in. w ostatnim spocie) do adoracji Najśw. Sakramentu choćby przez 10-15 min w tyg.; promował na antenie książkę bp. Schneidera o kulcie Najśw. Sakramentu; zachęca do przyjmowania Komunii Św. na klęcząco (w nowowybudowanej toruńskiej świątyni są balaski);
- promuje tradycyjny model rodziny: czasami zagaduje gości o dzieci i cieszy się i podaje za przykład gdy ktoś ma więcej dzieci; promuje edukację domową (było raz w Rozmowach niedokończonych o tym);
- jest świadomy kryzysu Kościoła i nie zaprzecza mu, lecz głośno o nim mówi: krytykuje teologów-nowinkarzy, wrogów Kościoła (lewactwo) itd.; jego spoty często o tym mówią. Mówi o kryzysie formacji kapłańskiej (o tym może nie aż tak często, ale mówi) * ; podczas Synodu o rodzinie - wspierał tradycyjnych hierarchów;
- promował tez książki BXVI o Eucharystii, kard. Saraha; nie może wejść w sposób wyraźny w spór nt. rytów, bo to jest iskra zapalna, temat wrażliwy. Ma inną rolę w Kościele.
- jest bardzo narodowy w poglądach ale i realista (duży plus), eurosceptyk ;)
- itp.

Także tego... :)

* Edit:  zdaje mi się, że kiedyś coś o seminariach mówił; nie jestem w stanie odtworzyć w pamięci dokładnie, więc nie wiem, czy sobie czegoś nie ekstrapolowałem/dopowiedziałem. Dlatego dla spokoju sumienia zaznaczam: nie jestem pewny.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2017, 18:33:39 pm wysłana przez Marc » Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!