Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:19:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Radio Maryja  (Przeczytany 102785 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #120 dnia: Stycznia 03, 2014, 08:44:36 am »

Jeśli chodzi o serwisy informacyjne, to w grę wchodzą tylko Radio Maryja i TV Trwam. Media reżimowe nie informują ale komentują i usiłują być "opiniotwórcze". Faktycznie są jedynie "opiniotfórcze".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #121 dnia: Stycznia 03, 2014, 15:40:56 pm »

Jeśli chodzi o serwisy informacyjne, to w grę wchodzą tylko Radio Maryja i TV Trwam. Media reżimowe nie informują ale komentują i usiłują być "opiniotwórcze". Faktycznie są jedynie "opiniotfórcze".

Ano prawda. Czasami zdarza mi się oglądnąć wydanie Teleexpresu i wiadomości TV Trwam z tego samego dnia. Jest to bardzo pouczające ćwiczenie. Teleekspres się bardzo stoczył od czasów pionerskich (oglądałem go od początku powstania). Teraz bywa polit-poprawny aż do bólu.

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #122 dnia: Stycznia 10, 2014, 10:46:26 am »

Mnie osobiście bardzo dziwi z jaką lekkością niektórzy tutaj plują na Radio Maryja, (...)cenię sobie tę stację, choć nie przymykam oczu na jej ewentualne błędy.
Ja "nie pluję".
I też cenię sobie w większości program Radia Maryja. Niemniej trafia się amatorszczyzna wśród wolontariuszy - np dziś przed różańcem pani Krystyna polecała Zdrowaśki  ;)
Również studenci nie bardzo się czują na żywo w programach z udziałem dzieci. I te studentki ze śmieszną "spieszczoną" wymową ( panów ta przywara jakoś omija).
Czy na toruńskiej uczelni nie uczą wymowy?
Najsmutniejsze, że można sobie wysyłać informacje o takich "drobiazgach" do Radia Maryja, ale nikogo to nie wzrusza, bo nadal pojawiają się takie "kwiatki", typu: dziwne rozważania w różańcu - często błędne teologicznie ... i co?
I NIC!!!

Już nie wspomnę o zawłaszczaniu sobie przez Ojca Dyrektora antenowego czasu na modlitwę, który wstawia w to miejsce "swoje rozważania".
A tak często podawane są komunikaty głoszone przez tę osobę, by modlić się w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam, ...
Ale o.Rydzyka to nie dotyczy i mimo ramówki gada, gada, gada ...
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #123 dnia: Lutego 04, 2014, 17:03:48 pm »

Ciekawa, godna odnotowania wypowiedź ojca Rydzyka. Dziwi trochę fakt, że Watykan nie próbuje zainspirować powstania takiego projektu.  Sekularyzacja mas opiera się w dużej mierze na wyparciu jakichkolwiek treści chrześcijańskich w ogólnodostępnych stacjach telewizyjnych.


Redemptorysta zapewnił, że TV Trwam nie ma żadnego problemu z pozyskaniem reklamodawców. Telewizja będzie też wolna od długich bloków reklamowych i od przerywania programów.

O. Rydzyk dodał, że martwi go, iż na rynku nad filmami katolickimi dominują filmy protestanckie. TV Trwam ma wobec tego ograniczony wybór tego, co może kupić. „Są to filmy chrześcjańskie, ale nie zawsze nam odpowiadają. Czasem są nie do końca zgodne z duchem katolickim” – powiedział redemptorysta.

„Przydałaby się katolicka wytwórnia filmów. Nie ma takiej na świecie. Polacy są zdolni, mogą to zrobić. Mogę zdradzić, że jest to moim marzeniem” – zdradził o. Rydzyk.

http://www.fronda.pl/a/o-rydzyk-marzy-o-wlasnej-wytworni-filmow,34151.html
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #124 dnia: Lutego 04, 2014, 18:06:42 pm »

NARESZCIE!! od wielu lat zastanawiało mnie, czemu ramówka TV Trwam nadaje filmy amerykańskich fundamentalistów.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #125 dnia: Lutego 04, 2014, 21:21:32 pm »

No, no!
Pięknie chciałoby się powiedzieć, bardzo pięknie.
Ostatnio czytałem wywiad z Radosławem Pazurą (w "wsieci" albo "do rzeczy", już nie pamiętam) i pięknie generalnie mówił między innymi o tym, że potrzeba takiego właśnie projektu, więc może coś jest na rzeczy faktycznie ;)

Już widzę furię lemingowo-japiszońskich gwiazdek gdyby taki projekt powstał a dodatkowo odniósł sukces.
Warto by było zapłacić za nie jedno DVD lub nie jeden bilet kinowy żeby to zobaczyć ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #126 dnia: Lipca 28, 2014, 19:20:37 pm »

@ Pieknowlosy
To sie nazywa frondyzacja mediow katolickich.
Mozna wiele ale kazda smycz ma swoj koniec, jak w indulcie.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #127 dnia: Lipca 28, 2014, 22:24:34 pm »

Akurat w lansowaniu PSL nie ma nic złego, bo w sprawach bioetycznych ta partia jest bardziej konserwatywna niż PiS.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #128 dnia: Lipca 28, 2014, 23:55:40 pm »

@Pieknowlosy

Aby zachowac spokoj w umyslach ludnosci, ustanowione zostaly standardy przedstawiania rzeczywistosci w mediach.
Pokazanie swiata inaczej mogloby spowodowac dysonans poznawczy, niepokoj i nie daj Boze proces krytycznego myslenia.

I tak katolikow przedstawia sie jako "niedzielnych" lub niegroznych lekko nawiedzonych charyzmatykow. MP SP, dzialalnosc Fsspx i Tradycyjna Msza, jest tematem tabu.
Dlatego punktem odniesienia dla mediow mowiacych o katolikach jest portal Fronda i red. Terlikowski z malzonka. Zapraszany jest do TV i Wysokich Obcasow a Fronda jest cytowana. Fronda i jej rednacz, miesci sie w obowiazujacym i akceptowanym kanonie katolika - czyli jakiegos seksholika opowiadajacego na lewo i prawo o badaniu sluzu.

Awantura o "Pasje" Gibsona wywolana glownie byla tym, ze Gibson odrzucil zaakceptowany przez wspolczesny swiat sposob pokazywania Meki naszego Pana. Wizja Gibsona wstrzasa i prowokuje do krytycznego myslenia i to niepokoi. A film "powinien byc" slodki i lzawy - Oazowo- duchaczowy i wtedy bylby zaakceptowany przez Gazete Wyborcza.

Kto przekroczy konwenans jest niszczony lub zamilczany na smierc.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #129 dnia: Lipca 29, 2014, 00:53:22 am »

@Pieknowlosy
Zeby sprawa byla jasna: uwazam, ze o.dyr.T.Rydzyk robi b. Duzo.

Jego wieczorny serwis info. w TV Trwam jest o niebo warsztatowo lepszy od Wiadomosci TVP1. Oczywiscie nie dlatego, ze o.Tadeusz osiagnal szczyty dziennikarstwa ale dlatego, ze TVP osiagnela dno.

Inwestowanie w szkole tez jest sukcesem.
Natomiast coz, aby nadawac i docierac do telewidzow trzeba "sie dostosowac". Mysle, ze to swiadomy kompromis. Bezkompromisowo to sobie mozemy popisac tu i tam... I tez do czasu, wiec korzystajmy :-)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #130 dnia: Lipca 30, 2014, 00:55:27 am »

Ale nie z kunktatorami z PSLu. To już przesada.
Oglądałem program o Lefebrystach z TV Religia.
Jakiś kretyn, chyba red. Nosowski lub inny pokarany głupotą, powiedział, że Kościół to "Tradycja i nowoczesność". Wtedy pomyślałem: nie, to nie Kościół tylko PSL.

Może o.Dyrektorowi też PSL z Kościołem się myli.

inna sprawa, że hasło wyborcze PSL-u "T i nowoczesność" nie jest głupie.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #131 dnia: Sierpnia 01, 2014, 11:09:49 am »

Ja od RM trzymam się z daleka. Powodem nie będą ich pseudoliturgię z pogaduszkami i oklaskami.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #132 dnia: Sierpnia 01, 2014, 12:36:23 pm »

Ja od RM trzymam się z daleka. Powodem nie będą ich pseudoliturgię z pogaduszkami i oklaskami.
Pałna zgoda.
TV Trwam czasami red.Michalkiewicza wpuści, to można oglądnąć.

Cytuj
To tylko hasło, tak samo jak "człowiek jest najważniejszy". Chyba Pan nie uwierzył w któreś? :D
Panie Pięknowłosy, ja nawet na hasło "Diecezjalne Duszpasterstwo Tradycji" nie daje sie nabrać ;) Kto im te hasła wymyśla? Pewnie ten sam oficer z Rakowieckiej - (ma chłop łeb)... taka prl-owska tradycja
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #133 dnia: Sierpnia 01, 2014, 22:19:17 pm »

Niech pogoda ducha Was nie opuszcza!  :)

Ojciec Tadeusz jak Prometeusz

https://www.youtube.com/watch?v=YOQNMsGDe0I
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #134 dnia: Listopada 11, 2014, 16:28:08 pm »

"Audycja dla chorych" w Radio Maryja 9 listopada 2014. Gościem doktor nauk ... pan Harmaciński.
Niby program o układzie krążenia, żylakach, kolanówkach leczniczych (reklama?).
Niby w porządku, ale ...
Ale kim jest ten GOŚĆ?
Szukając w internecie można zauważyć ukierunkowania ku gnozie, okultyzmowi itp upodobaniach, ku metodom medycyny naturalnej.
Korzysta z doświadczeń niejakiego Dorna i Breussa, których metody reklamowane są na
www.psychotronika.pl
Można szukać dalej i jest ciekawie ...
Co można myśleć o osobie mającej takie slonności ku "naturze"?

Inna ciekawa rzecz, to wyłączenie słuchaczki protestującej przeciwko manipulowaniu Gościa antropologią.
I to o.Piotr tak się zachował? Może z niewiedzy, że człowiek to nie kolejny ciąg rozwoju od dżdżownicy.
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Radio Maryja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!