Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Grudzień 16, 2018, 18:26:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Wspólnota Św. Brunona z Kolonii

https://www.facebook.com/EremitkiPl
207635 wiadomości w 5969 wątkach, wysłana przez 1477 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Hiacynta
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 76 77 [78] Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 186353 razy)
conservative revolutionary
rezydent

« Odpowiedz #1155 dnia: Lipiec 12, 2018, 15:27:13 pm »

Ksiądz Jakub Wawrzyn FSSPX najprawdopodobniej zostanie w Polsce i zamieszka w Lublinie.

Ks. Jakub zamieszka w Warszawie, ale faktycznie będzie odpowiedzialny za kaplicę w Lublinie. Słusznie przedmówcy zauważyli, że księża mają obowiązek mieszkania w przeoratach. W Lublinie będzie nocował najwyżej z soboty na niedzielę.
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
rezydent

« Odpowiedz #1156 dnia: Lipiec 12, 2018, 15:29:23 pm »

Z tych powodów w przeoracie praktycznie nie bywam wcale, nie da rady uwzględniać Mszy w grafiku dziennym z jakimś (jakimkolwiek?) rozsądnym wyprzedzeniem.

W każdy poniedziałek jest umieszczany na stronie piusx.org.pl rozkład Mszy na kolejny tydzień w krakowskim przeoracie. Żadnych problemów raczej z funkcjonowaniem tej formy nie ma. Święta też są ogłaszane z kilkutygodniowym (Wielkanoc, Boże Narodzenie) lub kilkudniowym (inne nakazane) wyprzedzeniem. Tak więc myślę że trochę zarzuty na wyrost :)
kamilek
aktywista

« Odpowiedz #1157 dnia: Lipiec 12, 2018, 17:24:11 pm »

Dziękuję za doprecyzowanie sprawy z mieszkaniem w Lublinie.

W każdy poniedziałek jest umieszczany na stronie piusx.org.pl
Rozumiem, niestety dla mnie by było przystępnie gdyby miał miesiąc do przodu i bez modyfikacji dzień-przed. Albo jeszcze lepiej na sztywno wpisaną godzinę i co najwyżej ogłoszenia czy nie ma Mszy z jakiegoś powodu - tak jak to jest w Warszawie.

Niestety zaabsorbowanie obowiązkami nie pozwala mi siedzieć na portalach dzień w dzień i łapać zmiany; albo ogłoszenia "dodatkowa Msza za 2 dni". Dla porównania FSSP ma formalnie wpisany na stałe w wawelski grafik swoją Mszę poranną.

W Austrii spotkałem się z takim grafikiem FSSPX w kaplicy, co najmniej miesięczne wyprzedzenie było na wszystkie Msze.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2018, 17:44:54 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
marianos
adept
*

« Odpowiedz #1158 dnia: Lipiec 12, 2018, 18:25:58 pm »

Ksiądz Jakub Wawrzyn FSSPX najprawdopodobniej zostanie w Polsce i zamieszka w Lublinie.

Ks. Jakub zamieszka w Warszawie, ale faktycznie będzie odpowiedzialny za kaplicę w Lublinie. Słusznie przedmówcy zauważyli, że księża mają obowiązek mieszkania w przeoratach. W Lublinie będzie nocował najwyżej z soboty na niedzielę.

Wiadomo, w której kaplicy wyląduje ks Hubert Kuszpa, skoro ks Wawrzyn zajmie jego miejsce?
rezydent

« Odpowiedz #1159 dnia: Lipiec 13, 2018, 01:24:31 am »

Dziękuję za doprecyzowanie sprawy z mieszkaniem w Lublinie.

W każdy poniedziałek jest umieszczany na stronie piusx.org.pl
Rozumiem, niestety dla mnie by było przystępnie gdyby miał miesiąc do przodu i bez modyfikacji dzień-przed. Albo jeszcze lepiej na sztywno wpisaną godzinę i co najwyżej ogłoszenia czy nie ma Mszy z jakiegoś powodu - tak jak to jest w Warszawie.

Niestety zaabsorbowanie obowiązkami nie pozwala mi siedzieć na portalach dzień w dzień i łapać zmiany; albo ogłoszenia "dodatkowa Msza za 2 dni". Dla porównania FSSP ma formalnie wpisany na stałe w wawelski grafik swoją Mszę poranną.

W Austrii spotkałem się z takim grafikiem FSSPX w kaplicy, co najmniej miesięczne wyprzedzenie było na wszystkie Msze.

Zasadniczo godziny Mszy są wyznaczone - poranna o 7, wieczorna o 18, z czego zwykle - prawie codziennie - jest ta o 18.

Tak to jest jak 2 księży ma pod sobą 6 kaplic, a dodatkowo jeden z nich 6-10 razy w roku tygodniowe rekolekcje ignacjańskie + wyjazdy na Ukrainę + obozy dla dzieci + dwie pielgrzymki. Pozostaje miec nadzieję, że faktycznie trzeci ksiądz w przeoracie przyczyni się do poprawy częstotliwości Mszy.

Natomiast grafik miesięczny jak na Zachodzie (nie tylko w Austrii, ale też w Holandii, Anglii itp.) jest dobry jak jest dużo księży i mało obowiązków - np. jeden ksiądz na 80-osobową parafię, a nie 2 księży na 6 kaplic, co daje łącznie 350 osób. Nigdy się wszystkiego nie przewidzi.
Kefasz
aktywista

Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki ->
« Odpowiedz #1160 dnia: Lipiec 13, 2018, 14:22:22 pm »

Dobra, a co z jubileuszową mszą Xiędza Dariusza Olewińskiego z ostatniej soboty?
Znak sprzeciwu i oścień dla ciała ? oto powołanie tradycjonalisty w dzisiejszym Kościele.
Peter Kwasniewski

Kto się napił starego wina nie chce potem młodego mówi bowiem:Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
kamilek
aktywista

« Odpowiedz #1161 dnia: Lipiec 13, 2018, 15:37:16 pm »

Tak to jest jak 2 księży ma pod sobą 6 kaplic, a dodatkowo jeden z nich 6-10 razy w roku tygodniowe rekolekcje ignacjańskie + wyjazdy na Ukrainę + obozy dla dzieci + dwie pielgrzymki. Pozostaje miec nadzieję, że faktycznie trzeci ksiądz w przeoracie przyczyni się do poprawy częstotliwości Mszy.

Trochę podobne do tego co ma na swoich barkach FSSP. 3-4 księży powinno być optimum na ten zakres obowiązków, dla obu bractw kapłańskich.
kamilek
aktywista

« Odpowiedz #1162 dnia: Październik 08, 2018, 11:25:26 am »

W Krakowie bez zmian.

Co najmniej 4 razy zmiana grafika z Mszą w sierpniu, 4 razy we wrześniu... następna Msza ma być w czwartek (jak na przeorat przystało dość dziurawy ten grafik..) i strach bo nie wiadomo czy się w ogóle odbędzie i jeśli tak to o jakiej porze. Nie da się planować niczego. Jeśli mają majstrować już przy tej czwartkowej to trzeba wiedzieć dzisiaj bo trzeba zaplanować kilka dni do przodu co najmniej (w piątek wcześnie rano mam wylot do imperium Kaduka i ląduję w Kalifornii), a nie żyć z dnia na dzień i siedzieć na stronie z ogłoszeniami non-stop. A tak się składa, że do czwartku włącznie  chciałem odwiedzić przeorat, ale skończy się widocznie tak jak zawsze i po prostu pójdę gdzie indziej.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2018, 11:29:47 am wysłana przez kamilek » Zapisane
Strony: 1 ... 76 77 [78] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!