Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:52:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: komunia na rękę
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: komunia na rękę  (Przeczytany 95356 razy)
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #180 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:20:46 pm »

(...) E... tam nie ma się czym przejmować, że tylko przestał lubić,  ;D  mnie się kazał z Parafii wypisać jak mi się nie podoba, że z chęcią mi papier podpisze  i  - "Ja tu rzadzę!" -  usłyszałam. (...)
Znam ten ból - mnie proboszcz kazał zmienić parafię, zakazał uczestniczenia w spotkaniach grup duszpasterskich, poniżył słownie przy osobach postronnych itp. Przeprosić mnie chyba nie ma za co?
I jeszcze: to diecezja płocka nie lubi krytyki i zwracania uwagi na nadużycia! Tylko nie mogę dotrzeć do biskupa ordynariusza by dowiedzieć się, czy to jego sugestie co do represji, czy też kurialiści tam rządzą. Jednak wiele wskazuje na to, że są to sugestie pochodzące od kurialistów.   :-X
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #181 dnia: Kwietnia 24, 2010, 11:59:01 am »

Znam ten ból - mnie proboszcz kazał zmienić parafię,

Takich rzeczy należy żądać na piśmie, by potem zwrócić się do biskupa o ustanowienie duszpasterza.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #182 dnia: Kwietnia 24, 2010, 12:32:08 pm »

Jak mógł kazać zmienić parafię, skoro parafie w Polsce przynajmniej są terytorialne... chyba nie ma u nas jeszcze personalnych... może poza jakimiś wyjątkami- studenckimi, czy wojskowymi.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
J.
adept
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #183 dnia: Kwietnia 24, 2010, 23:14:04 pm »

Moim zdaniem przyjmowanie Komunii Świętej na rękę jest nadużyciem, a powiem nawet więcej, jest brakiem szacunku do Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Ciało naszego Pana powinniśmy przyjmować z wielką czcią i pobożnością na kolanach, bo tylko taka postawa może oddać nasz szacunek i uniżenie wobec Boga.
Nie raz słyszałam takie głowy: "Na kolanach? To nie wygodnie. Trzeba się wysilić. Za dużo zachodu"
Powiem szczerze ręce opadają!!!
Jezus Chrystus cierpiał na Krzyżu ogromne katusze dla naszego zbawienia, a jeden z drugim powiedzą, że szkoda zachodu na klękanie do Komunii...
Zapisane
"Gdzie zmysł darmo dojść się stara, serca żywa krzepi wiara, porządkowi rzeczy wbrew! Pod odmiennych szat figurą, w znakach różny, nie naturą, kryje się tajemnic dziw!"
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #184 dnia: Listopada 03, 2011, 20:59:40 pm »

http://www.malirycerze.koszalin.opoka.org.pl/start/index.php/duchowosc/rok-kapaski/671-list-otwarty-woskiego-kapana

Są Państwu znane dalsze losy tego księdza (Enzo Boninsegna)?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #185 dnia: Listopada 03, 2011, 22:09:19 pm »

Ten tekst - jeszcze chyba obszerniejszy jest na stronie echochrystusakrola - (od pani Mieci z Chicago) - nie wiem co o tym myśleć. Jest tam taki fragment na czerwono zapisany, w całości go zacytuję tak jak pisze:

"Prawie dziesięć lat temu (6 II 1981 roku)  Papież Jan Paweł II podniósł
krzyk grozy, który powinien był zakłócić sen wszystkim:  „ W poczuciu
bolesnej rzeczywistości trzeba przyznać
- są to słowa Papieża  -
chrześcijanie w dużej mierze czują się zagubieni, zmieszani, zakłopotani, a
nawet rozczarowani. Pełnymi garściami rozrzucono idee przeciwstawne
prawdzie objawionej i nauczanej od zawsze. Rozpowszechniły się
prawdziwe herezje na polu dogmatycznym i moralnym, wywołując
wątpliwości, zamieszanie, bunty. Sfałszowano także liturgię. Zanurzeni w
relatywizmie intelektualnym i moralnym, a przez to w permisywiźmie,
chrześcijanie są kuszeni przez ateizm, agnostycyzm, iluminizm o mrocznej
moralności, przez chrześcijaostwo socjologiczne, bez określonych
dogmatów i bez moralności obiektywnej”.


http://www.echochrystusakrola.org/assets/files/2010-07/20100715_KS_ENZO_BONINSEGNA_-_KOMUNIA_DO_REKI_-_NAJWIEJSZE_ZLO_WSPOLCZESNEGO_SWIATA.pdf
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #186 dnia: Czerwca 21, 2012, 15:19:47 pm »

W których diecezjach polskich została dopuszczona Komunia św. na rękę? Czy ktoś z Państwa posiada kalendarium?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2012, 16:39:58 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #187 dnia: Czerwca 21, 2012, 17:09:12 pm »

W których diecezjach polskich została dopuszczona Komunia św. na rękę? Czy ktoś z Państwa posiada kalendarium?
Proszę spojrzeć do "OGÓLNEGO WPROWADZENIA DO MSZAŁU RZYMSKIEGO Z TRZECIEGO WYDANIA MSZAŁU RZYMSKIEGO RZYM 2002"
"160.(...) Wierni przyjmują Komunię świętą w postawie klęczącej lub stojącej, zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu. Jeśli przystępują do niej stojąc, zaleca się, aby przed przyjęciem Najświętszego Sakramentu wykonali należny gest czci, który winien być określony tym samym postanowieniem."

A postanowienia Konferencji Episkopatu Polski są następujące:
"Wskazania Episkopatu Polski po ogłoszeniu nowego wydania OWMR"
(przyjęte na 331. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski dnia 9 marca 2005 r.)
(...)
40.Komunii świętej udziela się przez podanie Hostii wprost do ust. Jeżeli jednak ktoś prosi o Komunię na rękę przez gest wyciągniętych dłoni, należy mu w taki sposób jej udzielić. Przyjmujący winien spożyć Ciało Pańskie wobec szafarza. Wierni przystępujący do Komunii świętej nie mogą sami brać konsekrowanego Chleba ani Kielicha Krwi Pańskiej (zob. OWMR 160). Nie wolno im też podawać na rękę Hostii zanurzonej we Krwi Pańskie
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2012, 11:04:48 am wysłana przez ratio » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #188 dnia: Lipca 02, 2012, 08:59:07 am »

Jeśli o to chodzi, to powyższy tekst episkopatu jest samowolką, a przez to niewiążący. Wiążacy jest natomiast "De modo sacram Comunione ministrandii" który daje pod pewnymi warunkami takie prawo konferencji episkopatu. warunki czysto formalne są niestety spełnione, warunki merytoryczne ("Gdzie przeciwny sposób, t.j. rozdawanie Komunii św. na rękę rozpowszechnił się już", "pod warunkiem niedopuszczenia do  zgorszenia")  - nie. Ergo - mimo iż do tej pory twierdziłem coś innego - Ordynariusz nie ma prawa zakazać Komunii na rękę. :-(
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #189 dnia: Lipca 02, 2012, 09:05:51 am »

Ordynariusz nie ma prawa zakazać Komunii na rękę. :-(
... a szeregowy katabas robienia scen, gdy ktoś chce klęczyć?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #190 dnia: Lipca 05, 2012, 11:48:06 am »

Jeśli o to chodzi, to powyższy tekst episkopatu jest samowolką, a przez to niewiążący.(...)
A dlaczego samowolka?
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #191 dnia: Maja 29, 2013, 00:38:53 am »

Pozwoliłem sobie odświeżyć ten wątek.
Piszą Państwo, że księża głośno nakazują wstać, gdy ktoś klęka do komunii, że przestali Państwo uczęszczać do swojej parafii, aby uniknąć nieprzyjemności... To wszystko okropne. Ja długo przystępowałem tak jak wszyscy u mnie "procesyjnie". Od jakiegoś czasu tego unikam (chodzę na KRR albo idę do przodu przed balaski, tam komunikują na klęcząco i jest nawet stała grupa takich "sierot" jak ja), kilka razy już księżom w różnych parafiach zadrżała ręka gdy uklęknąłem, ale nic nie powiedzieli. Ale do "konfrontacji" prędzej czy później dojdzie. Co należy wówczas powiedzieć? Wybrać wariant "proszący" czy "żądający"? Co zrobić żeby nie wywołać publicznego zgorszenia w obecności Najświętszego Sakramentu?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #192 dnia: Maja 29, 2013, 07:14:14 am »

Ja bym się raczej skupił na walce z komunią na rękę. Wydaje mi że walka z komunią na stojąco to walka z wiatrakami. Już to tak się zakorzeniło w Kościele po SWII, że nie ma szans na odwrócenie tej tendencji. Niestety.
Zapisane
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #193 dnia: Maja 29, 2013, 08:51:48 am »

Księża rzadko kiedy coś powiedzą - zazwyczaj będą się wymownie patrzeć, długo czekać nim Panu udzielą (mi się zdarzyło z 20kilka s. tak poklęczeć) - nie mówić nic, czekać. A jak jedna przemówią, to ja bym zaczął od pytania - dlaczego (mam wstać).
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #194 dnia: Maja 29, 2013, 08:59:26 am »

Nie widziałem osobiście by księża komuś nie udzielili komunii na klęcząco. A czy Państwo uważają, ze przyjęcie komunii na stojąco jest nadużyciem?
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: komunia na rękę « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!