Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 10:33:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Glorioza się szerzy w diecezji łomżyńskiej
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Glorioza się szerzy w diecezji łomżyńskiej  (Przeczytany 10806 razy)
Don Kichote
adept
*
Wiadomości: 36

« dnia: Lutego 25, 2009, 15:37:20 pm »

Kurde, niechcący dostałem się na ich mszę(??) w Wyszkowie. Teraz za przyzwoleniem i zachętą ks. proboszcza szukają ofiar tutaj.
Ryt własny udziwniony. gitarki, łapki, homilia+świadectwo, klaskanie w rytm piosenek-normalka.

http://video.google.pl/videoplay?docid=-5971162804119261275&hl=pl


A kto na to pozwala i popiera
http://www.gloriosatrinita.pl/biskup.htm

nie trzeba dodawać że ks. bp nadal sobie olewa naszą prośbę o Mszę św. w starym rycie
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 25, 2009, 16:09:51 pm »

Cytuj
by małe grupy jak drożdże spulchniły społeczność chrześcijańską.
Celna metafora: optycznie wydaje się więcej - a puste w środku ;-)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 25, 2009, 16:22:11 pm »

http://video.google.pl/videoplay?docid=-5971162804119261275&hl=pl

Kurde, tego nie daje się słuchać więcej niż dwie sekundy!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 327


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 25, 2009, 16:42:01 pm »

Pogrzebałem na ich stronie :)

Na plus:

"Posłuszeństwo: nie możemy podążać drogą Jezusa nie będąc posłusznymi tak, jak On był posłuszny Ojcu. Posłuszeństwo Kościołowi katolickiemu jest filarem podtrzymującym całe dzieło. Pragniemy być uważnymi słuchaczami i propagatorami nauki papieży i biskupów. Żyjąc w posłuszeństwie kapłanowi, który kieruje Ruchem, manifestujemy wolę Boga."

Niepokojące:

"Dzieło to jest kierowane przez Ducha Świętego, który jest dawcą życia. Chcemy kierować się Jego darami wzywając go w każdej chwili naszymi modlitwami. Specjalna formacja przygotowuje każdego członka Ruchu Gloriosa Trinitá do otrzymania wylania Ducha Świętego (modlitwa braci i sióstr nad konkretną osobą), które prowadzi do odkrycia własnych charyzmatów dla służby we wspólnocie."

Co to jest wylanie Ducha św.?

"Ewangelizacja uliczna"
http://www.gloriosatrinita.pl/GaleriaGT/Billboard/index.htm


Parę cytatów z forum GT:

"Spośród wielu ruchów w Kosciele Katolickim Gloriosa Trinita jest jednym z tych które podobają mi się najbardziej!

Podoba mi się silne zwrócenie w kierunku Jezusa Chrystusa, wspólnoty wyznawców i radości wiary oraz ufności Duchowi Świętemu.
Podoba mi się silny powrót do korzeni chrześcijaństwa, do aktywnej (pozytywnej) ewangelizacji słowem zachęty i prawdy, a nie mieczem, czy krzykiem i straszeniem.
Podoba mi się prostota tego ruchu, otwartość i jawność, o które trudno np. w neokatechumenacie.

Na tym właśnie, wg mnie, powinna polegać ewangelizacja!"


"Napiszę więcej: już sami pierwsi chrześcijanie modlili się takimi sposobami jak modli się GT."


"Może swoją odpowiedzią sprowokuję pewne Osoby, ale trzeba i pisać tym tonem. Bardzo mocno cenię sobie GT. Choć zdecydowana większość jeszcze nie wie, kim jestem (ale w swoim czasie poznamy się).. Ale prócz oceny pozytywnej, przestrzegałbym nie Ruch, ale poszczególnych i pojedyńczych Ludzi, by zwracali uwagę na elementy "sekciarskie" we Wspólnocie (które zakorzeniają się tak naprawdę wszędzie). Dla szerszej informacji gorąco zachęcam do lektury poniższych stron internetowych:

http://kulty.info
http://effatha.org.pl
http://apologetyka.pl

W anonimowej pozycji współpracuję z Tymi serwisami, i mogę powiedzieć (podsycony dzisiejszym doświadczeniem), że wkrada się do Kościoła Katolickiego PROTESTANTYZM. Katechizm Kościoła Katolickiego nie zaprzecza "pierwiastkom świętości" w niekatolickich Zborach, ale jednocześnie też zamyka swoją naukę w NIEZMIENNYM NAUCZANIU (zmienne jest tylko w sektach) - i te owe nauczanie wyraźnie ukazuje Nam, że KATOLICY ULEGAJĄ NIEKATOLICKIEJ NAUCE. Przykład? Zmarginalizowanie Osoby Maryi. Na tym może zależeć JEDYNIE szatanowi, dla którego Najświętsza Pani jest największym Wrogiem, w jego oczach. Śliczna Pani niweczy wszystkie plany złego ducha, gdziekolwiek się nie znajdzie."

Nie za bardzo widzę (nie za bardzo się też znam) jakąś większą różnicę miedzy Odnową w Duchu św. a tym ruchem.

 Cóż trzeba będzie obserwować.
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 25, 2009, 16:59:34 pm »

http://video.google.pl/videoplay?docid=-5971162804119261275&hl=pl

Kurde, tego nie daje się słuchać więcej niż dwie sekundy!

Wytrzymałem 2 min. 13 sekund. Fajne jest gdzieś w 40 sekundzie - te krzyżyki robione sobie nawzajem na czole przez przewodniczących.
To nie jest mój Kościół. Na skutek takich imprez jako dwudziestoparolatek straciłem na pewien czas wiarę.   
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 26, 2009, 07:51:39 am »

Najlepsze jest na koniec. "Laj laj laj" i ogólne falowanie.

Kiedyś z Gościem Niedzielnym wyszła płyta z pop-oratorium "Miłosierdzie Boże". No ale nikt nie napisał, że jest to muzyka adoracyjna, wysokiej sztuki to nie udaje, skoro jest to oficjalnie "pop". A tutaj mamy podobne kawałki na adorację. Nie podoba mi się to.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2009, 07:56:41 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
michal_k
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 26, 2009, 09:08:16 am »

Przepraszam, ale to mi sektą zalatuje... totalnie toto nie Katolickie. Do tego ta "muzyka". Coś strasznego. Ale cóż - jest ATRAKCYJNIE i generalnie "dobrze ze jesteście bo Jezus was kocha".
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 26, 2009, 09:10:42 am »

A co jest najciekawsze. Na chórze w tym kościele oczywiście NIE MA organów. Moze coś elektrycznego organopodobnego... Ale po co inwestować w drogie organy skoro są gitarki...  ::)
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 27, 2009, 03:08:14 am »

Może jeszcze nie zebrali na organy. Nie przesadzajmy kościół nie wygląda na bardzo stary. U mnie też dopiero niedługo się pojawią.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Don Kichote
adept
*
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #9 dnia: Marca 01, 2009, 22:48:05 pm »

organy są elektryczne, a kościół z lat 80-90, trochę kosmiczny.


mijałem się dziś z gloriozą prawie w wejściu do kościoła. Desant trwa.

Gdyby GT zabrać gitary i przymusić do odprawiania Mszy św. zgodnie z przepisami, ciekawe czy długo by się utrzymali? Oby jak najdłużej, ale mam spore wątpliwości. Znudziliby się.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #10 dnia: Marca 01, 2009, 22:53:31 pm »

W anonimowej pozycji współpracuję z Tymi serwisami, i mogę powiedzieć (podsycony dzisiejszym doświadczeniem), że wkrada się do Kościoła Katolickiego PROTESTANTYZM.

Wkrada się? Wkradł się już dawno i ma się coraz lepiej.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Marca 01, 2009, 23:17:49 pm »

Cytuj
Ale cóż - jest ATRAKCYJNIE i generalnie
-cytat Michał k.

też uważam, że jest atrakcyjnie i generalnie ... dobrze wchodzi - jak powiedział pewien ekspedient podając 16-latkowi wódkę w monopolowym.  :'(
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #12 dnia: Marca 01, 2009, 23:52:25 pm »

Glorioza się szerzy w diecezji łomżyńskiej
Błagam! Nie udźwięczniajmy s interwokalicznego!
Zapisane
Don Kichote
adept
*
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #13 dnia: Marca 02, 2009, 08:53:30 am »

Zabieg celowy z tym "zet". Wyraz bezsilności wobec przekrętów liturgicznych GT.
Pewne komentarze cisną mi się na klawiaturę, ale w Wieli Post nie wypada.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #14 dnia: Marca 02, 2009, 10:03:20 am »

Glorioza się szerzy w diecezji łomżyńskiej
Błagam! Nie udźwięczniajmy s interwokalicznego!
a JA POPIERAM PRZEKRĘCENIE, BO GLORIOZA Z Z BRZMI JAK NAZWA CHOROBY
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Glorioza się szerzy w diecezji łomżyńskiej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!