Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:21:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: stara WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: stara WARSZAWA  (Przeczytany 38662 razy)
Antiquus_ordo
Gość
« dnia: Lutego 06, 2009, 15:58:42 pm »

Umieszczamy w tym wątku informacje o celebracjach w Warszawie po obu brzegach Wisły i okolicach.

Info także na http://swbenon.pl
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2009, 15:41:40 pm wysłana przez Wiedhold » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 06, 2009, 19:53:21 pm »

Umieszczamy w tym wątku informacje o celebracjach w Warszawie po obu brzegach Wisły i okolicach.

Info także na http://swbenon.pl

A'propos swbennon.pl:
Cytuj

Niezależnie od licencji napisać i dostarczyć do Wydziału Sakramentalnego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej podanie z prośbą o zgodę na ślub w kościele św. Benona. Podanie musi być potwierdzone pieczęcią kościoła św. Benona i parafii Nawiedzenia NMP.

Napisać i dostarczyć do Wydziału Sakramentalnego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej podanie z prośbą o zgodę na chrzest w kościele św. Benona. Podanie musi być potwierdzone pieczęcią kościoła św. Benona i parafii Nawiedzenia NMP.


Ktos wie o co chodzi?

Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 06, 2009, 22:28:26 pm »

Cytuj
Ktos wie o co chodzi?

kiedyś taki pakiet przeszkód zwano - "ścieżką zdrowia"
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 06, 2009, 22:34:01 pm »

Cytuj
Ktos wie o co chodzi?
Formalności dotyczące Sakramentu Małżeństwa udzielanego poza parafią, wydaje mi się.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 06, 2009, 22:37:39 pm »

czy znowu w wątku warszawskim musi być wiocha ? nie da się ograniczyć tego wątku do ogłoszeń, a dyskusje prowadzić gdzie indziej ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 06, 2009, 22:50:21 pm »

To uciekając wyłącznie do ogłoszeń, czy mógłby Pan dać światło na treść Pana stopki? O jakie kłopoty chodzi?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 06, 2009, 22:57:40 pm »

Plusy dodatnie:
1. Mamy księdza w jednej z miejscowości podwarszawskich, który kończy uczyć się Mszy. Jego proboszcz raczej powinien nam pomódz w organizacji grupy.
2. Zbiórkę podpisów skończyłem na ok. 60-ciu. Mozna by zbierać dalej, ale uznalismy, ze wystarczy.

Plusy ujemne:
1. Arcybiskup chce przeegzaminować naszego księdza z łaciny przed komisją liturgiczną, ponadto może stawiać pewne warunki niezbyt wynikające z SP. Dlatego nie możemy ruszyć od zaraz

Proszę wybaczyć, ale więcej szczegółow nie chciałbym ujawniać na ten moment publicznie


Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 07, 2009, 07:57:09 am »

czy znowu w wątku warszawskim musi być wiocha ? nie da się ograniczyć tego wątku do ogłoszeń, a dyskusje prowadzić gdzie indziej ?
A co w tym zlego, ze prowadzi sie dyskusje odnosnie ogloszen. To forum dyskusyjne, a nie tablica ogloszeniowa.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 07, 2009, 10:35:11 am »

czy znowu w wątku warszawskim musi być wiocha ? nie da się ograniczyć tego wątku do ogłoszeń, a dyskusje prowadzić gdzie indziej ?
A co w tym zlego, ze prowadzi sie dyskusje odnosnie ogloszen. To forum dyskusyjne, a nie tablica ogloszeniowa.

jestesmy w dziale ogłoszeń, w wątku przyklejonym rozpoczetym slowami: "Umieszczamy w tym wątku informacje o celebracjach w Warszawie po obu brzegach Wisły i okolicach."

czy nie lepiej dyskutowac i bokotemaczyc w kazdym innym watku ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
PJJF
adept
*
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 16, 2009, 23:46:18 pm »

A'propos swbennon.pl:
Cytuj

Niezależnie od licencji napisać i dostarczyć do Wydziału Sakramentalnego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej podanie z prośbą o zgodę na ślub w kościele św. Benona. Podanie musi być potwierdzone pieczęcią kościoła św. Benona i parafii Nawiedzenia NMP.

Napisać i dostarczyć do Wydziału Sakramentalnego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej podanie z prośbą o zgodę na chrzest w kościele św. Benona. Podanie musi być potwierdzone pieczęcią kościoła św. Benona i parafii Nawiedzenia NMP.


Ktos wie o co chodzi?



Wyjaśnienie: w arch. warszawskiej obowiązuje przepis nakazujący uzyskanie zgody z kurii we wszyskich przypadkach udzielania ślubu w kościele nieparafialnym (wg KPK wystarczyłaby delegacja od proboszcza). Przyczyna tego jest, jak sądzę, finansowa - w każdym razie ryt nie ma tu znaczenia.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 17, 2009, 06:00:16 am »


Wyjaśnienie: w arch. warszawskiej obowiązuje przepis nakazujący uzyskanie zgody z kurii we wszyskich przypadkach udzielania ślubu w kościele nieparafialnym (wg KPK wystarczyłaby delegacja od proboszcza). Przyczyna tego jest, jak sądzę, finansowa - w każdym razie ryt nie ma tu znaczenia.
<to nie jest bokotemat bo dyskutujemy o dostepnosci sakramenoow w starym rycie w warszawie>

1. W tej samej parafii dominikanie nie potrzebuja nic z kurii, aby chrzcic dzieci

http://www.freta.dominikanie.pl/bootstrap.php/faq/chrzest

2. Zgoda kurii potrzebna jest tylko w przypadku malzenstw niesakramentalnych (przynajmniej tak rozumiem kontekst tego  dekretu):

D E K R E T

Mając na uwadze racje duszpasterskie oraz kierując się zasadami słuszności, na podstawie kan. 391 § 2 w związku z kan. 466 Kodeksu Prawa Kanonicznego, dokonuję zmiany w treści Statutów 244 i 322 § 1 Czwartego Synodu Archidiecezji Warszawskiej, których nowe brzmienie jest następujące:

Statut 244. W rektorskich i zakonnych kościołach nieparafialnych oraz w kaplicach można udzielać chrztu jedynie dzieciom z małżeństw sakramentalnych.

Statut 322 § 1. Na zawarcie małżeństwa w kościołach i kaplicach nieparafialnych, rektorskich lub zakonnych narzeczeni muszą uzyskać zgodę rektora kościoła bądź kaplicy i proboszcza parafii, na terenie której znajduje się koś?ciół lub kaplica. Gdy małżeństwo jest zawierane na podstawie licencji z in?nej parafii, licencja ma być skierowana do proboszcza parafii, na terytorium której zawierane jest małżeństwo.

Dekret wchodzi w życie od 1 stycznia 2009 roku.

? Kazimierz Nycz
Arcybiskup Metropolita
Warszawski


Ks. Janusz Bodzon
Wicekanclerz Kurii

Warszawa, 8 grudnia 2008 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.


http://www.archidiecezja.warszawa.pl/archidiecezja/waw/?a=2608

---------------------

Wydaje mi sie,ze o. Krzysztof wrzucil na ta strone wymagania jeszcze SPRZED Summorum Pontificum.



Zapisane
PJJF
adept
*
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 17, 2009, 22:41:54 pm »


Wyjaśnienie: w arch. warszawskiej obowiązuje przepis nakazujący uzyskanie zgody z kurii we wszyskich przypadkach udzielania ślubu w kościele nieparafialnym (wg KPK wystarczyłaby delegacja od proboszcza). Przyczyna tego jest, jak sądzę, finansowa - w każdym razie ryt nie ma tu znaczenia.
<to nie jest bokotemat bo dyskutujemy o dostepnosci sakramenoow w starym rycie w warszawie>

D E K R E T

[...]

Dekret wchodzi w życie od 1 stycznia 2009 roku.

---------------------

Wydaje mi sie,ze o. Krzysztof wrzucil na ta strone wymagania jeszcze SPRZED Summorum Pontificum.


No więc już nie trzeba mieć tej zgody. Z swbenon.pl też już znikło!
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 20, 2009, 11:30:26 am »

A tak w ogóle jak państwu podoba się nowa strona kościoła pw. św. Benona?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 20, 2009, 16:28:14 pm »

A tak w ogóle jak państwu podoba się nowa strona kościoła pw. św. Benona?

Jeżeli chodzi o szatę graficzną to podobają mi się np. odcienie szarości, są eleganckie i proste, bez kombinowania.
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
SemperFidelis
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 21, 2009, 21:33:19 pm »

Mi tez sie bardzo podoba ten styl - miejmy nadzieje, ze sie nie zmieni na jakis pstrokaty kicz. Podoba mi sie ta nierazaca rownowaga z przewaga dla Tradycji. Nie to co inne strony redemptorystow pokazujace jak np. na Karolkowej redemptorysci graja w ping ponga podczas rorat:

http://picasaweb.google.com/klemens.hofbauer/Roraty2008#5283734084778821666

załamka..
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: stara WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!