Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:58:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: stara WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] Drukuj
Autor Wątek: stara WARSZAWA  (Przeczytany 38663 razy)
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #105 dnia: Kwietnia 04, 2009, 17:10:36 pm »

Wszyscy niby tacy dokładni, taki ornat, zarzut, że kobieta śpiewa podcza Mszy łacińskiej itp.
Ja akurat do tych skrajnych ortodoxów nie należę, albowiem sama ośmielam się śpiewać podczas Mszy  :D
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #106 dnia: Kwietnia 04, 2009, 17:12:54 pm »

To czy jak komuś nie pasuje przyjść z koszyczkiem to niech przyjdzie bez, a pójdzie poświęcić sobie do kościoła w pobliżu domu? Trzeba od razu krytykować wszystko i zawsze?
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #107 dnia: Kwietnia 04, 2009, 17:18:35 pm »

To czy jak komuś nie pasuje przyjść z koszyczkiem to niech przyjdzie bez, a pójdzie poświęcić sobie do kościoła w pobliżu domu? Trzeba od razu krytykować wszystko i zawsze?

Ale kto tu krytykuje najbardziej? Można powiedzieć, że to forum jest jedną wielką krytyką. Robicie analiizy szat mszalnych, nazywacie Konferencje Episkopatu Polski KiEPskim czy jakoś tak, a jak widać uchybienie we własnym środowisku, które w innych kościołach nie ma miejsca (gdzie jeszcze święci się pokarmy po Wigilii Paschalnej?) to czytam tekst, że trzeba się kierować względami praktyczymi. No proszę Was...
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #108 dnia: Kwietnia 04, 2009, 21:47:27 pm »

No i okazuje się, że święcenie pokarmu będzie dla tych, którzy wcześniej nie zdażyli lub nie mieli możliwości poświęcić. Tak że wszystko jest ok :)
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #109 dnia: Kwietnia 04, 2009, 23:03:26 pm »

Rozwiązanie jest proste. Zamiast święcić po mszy lepiej poświęcić przed mszą, i będzie jeszcze wtedy w miarę widno.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #110 dnia: Kwietnia 07, 2009, 11:06:02 am »

No i okazuje się, że święcenie pokarmu będzie dla tych, którzy wcześniej nie zdażyli lub nie mieli możliwości poświęcić. Tak że wszystko jest ok :)

Więc o co w ogóle chodziło? Był sens jazgotać?
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #111 dnia: Kwietnia 07, 2009, 11:40:16 am »

To czy jak komuś nie pasuje przyjść z koszyczkiem to niech przyjdzie bez, a pójdzie poświęcić sobie do kościoła w pobliżu domu? Trzeba od razu krytykować wszystko i zawsze?

Ale kto tu krytykuje najbardziej? Można powiedzieć, że to forum jest jedną wielką krytyką. Robicie analiizy szat mszalnych, nazywacie Konferencje Episkopatu Polski KiEPskim czy jakoś tak, a jak widać uchybienie we własnym środowisku, które w innych kościołach nie ma miejsca (gdzie jeszcze święci się pokarmy po Wigilii Paschalnej?) to czytam tekst, że trzeba się kierować względami praktyczymi. No proszę Was...

proszę se znaleźć inny wontek na gorzkie żale a nie tradycyjnie już zaśmiecać wontek ogłoszeniowy !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #112 dnia: Kwietnia 07, 2009, 12:32:41 pm »

Proszę Pana, nerwy Pana ponoszą. Odniosłem się do informacji ze strony internetowej. Nie będę tworzył dodatkowych wątków, sorry.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #113 dnia: Kwietnia 07, 2009, 13:32:55 pm »

Proszę Pana, nerwy Pana ponoszą. Odniosłem się do informacji ze strony internetowej. Nie będę tworzył dodatkowych wątków, sorry.

To po kiego grzyba się pan awanturuje o to święcenie pokarmów? ? ? Jest wielki tydzień, zamiast dawać upust swoim nerwom, niech się pan najlepiej do niczego nie odnosi i siedzi cicho. Czasami milczenie jest jest złotem. W pańskim przypadku częściej niż czasami.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #114 dnia: Kwietnia 07, 2009, 13:40:16 pm »

To po kiego grzyba się pan awanturuje o to święcenie pokarmów? ? ? Jest wielki tydzień, zamiast dawać upust swoim nerwom, niech się pan najlepiej do niczego nie odnosi i siedzi cicho. Czasami milczenie jest jest złotem. W pańskim przypadku częściej niż czasami.

Część osób by mnie chyba najchętniej zagazowała, prawda?

A co do święcenie pokarmu, to zwróciłem uwagę na dysonans. Nikt z "głęboko zaangażowanych katolików" nie umiał tego wyjaśnić, dopiero ksiądz wyjaśnił. I jedna uwaga, proszę mnie nie pouczać i zająć się soba.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #115 dnia: Kwietnia 07, 2009, 13:49:58 pm »

Część osób by mnie chyba najchętniej zagazowała, prawda?

Ja akurat wolałbym wysłać pana w latającym spodku gdzieś w odwieczną przestrzeń...  :P
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #116 dnia: Kwietnia 07, 2009, 13:55:05 pm »

Ja akurat wolałbym wysłać pana w latającym spodku gdzieś w odwieczną przestrzeń...  :P

Nudny pan jest. Niech pan się zajmie czymś pożyteczniejszym.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #117 dnia: Kwietnia 07, 2009, 14:04:44 pm »

Ja akurat wolałbym wysłać pana w latającym spodku gdzieś w odwieczną przestrzeń...  :P

Nudny pan jest. Niech pan się zajmie czymś pożyteczniejszym.
i vice versa :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #118 dnia: Kwietnia 07, 2009, 14:07:07 pm »

@ Adam

Pana zagazować ? Chyba dopiero po zjedzeniu fasolki po bretońsku. Albo grochu z kapustą.
Już Panu pisałem - jest Pan wrażliwy jak czubek ... wie Pan czego. Trochę dystansu do siebie, bo Pan pęknie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2009, 14:11:34 pm wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« Odpowiedz #119 dnia: Kwietnia 07, 2009, 15:35:44 pm »

Wątek WARSZAWA służy umieszczaniu informacji o celebracjach w Warszawie po obu brzegach Wisły i okolicach.

W związku z powyższym wątek zamykam i odklejam. Zaś wątek WARSZAWA zostaje postawiony na nowo.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2009, 15:40:08 pm wysłana przez Wiedhold » Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: stara WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!