Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 02:12:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wielki Post 2009
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Wielki Post 2009  (Przeczytany 10688 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 25, 2009, 18:07:35 pm »

Cóż złego jest w całodniowym poście?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 25, 2009, 18:14:52 pm »

Podziwiam Pana wytrwałość, jednak ja mimo wysiłków nie jestem w stanie tak zapanować nad ciałem, żebym po całodniowym poście, na Mszy -za przeproszeniem- o żarciu tylko nie myślał.
Zapisane
+++
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 25, 2009, 18:15:57 pm »


OSTRZEŻENIE Z ZAŚWIATÓW

http://www.taw1.republika.pl/ozz2.html

Czytał to ktoś z Państwa? Co ta książka jest warta?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 25, 2009, 18:20:35 pm »

Podziwiam Pana wytrwałość, jednak ja mimo wysiłków nie jestem w stanie tak zapanować nad ciałem, żebym po całodniowym poście, na Mszy -za przeproszeniem- o żarciu tylko nie myślał.

Bez Eucharystii wytrzymuje Pan znacznie dłużej...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 25, 2009, 18:23:33 pm »

Podziwiam Pana wytrwałość, jednak ja mimo wysiłków nie jestem w stanie tak zapanować nad ciałem, żebym po całodniowym poście, na Mszy -za przeproszeniem- o żarciu tylko nie myślał.

Bez Eucharystii wytrzymuje Pan znacznie dłużej...
I chyba nic dziwnego w tym nie ma.
Zapisane
+++
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 25, 2009, 18:46:34 pm »


OSTRZEŻENIE Z ZAŚWIATÓW

http://www.taw1.republika.pl/ozz2.html

Czytał to ktoś z Państwa? Co ta książka jest warta?

Spełniła się przepowiednia, że Ecône zatriumfuje pomimo wszystko. Wiemy, że ekskomunika została zdjęta.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 25, 2009, 18:59:18 pm »

Podziwiam Pana wytrwałość, jednak ja mimo wysiłków nie jestem w stanie tak zapanować nad ciałem, żebym po całodniowym poście, na Mszy -za przeproszeniem- o żarciu tylko nie myślał.
Bez Eucharystii wytrzymuje Pan znacznie dłużej...
I chyba nic dziwnego w tym nie ma.
Mi to daje do myślenia...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
zelus
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 25, 2009, 19:51:34 pm »

Pewnie, że to wysiłek. Ci, którzy twierdzą, że post to nic takiego, powinni spróbować tak:

"Prosty, skromny, wręcz ascetyczny styl życia jest cechą, która zawsze charakteryzowała członków Kościoła koptyjskiego. Silnie zakorzenione w ich mentalności jest poszukiwanie ascezy, jako właściwej drogi ku Bogu. Skutkiem takiej tendencji jest wypracowanie na tym obszarze na przełomie III i IV wieku instytucji monastycyzmu, a także ukształtowanie się licznych okresów postu, które obejmują nawet około 250 dni w ciągu roku. Posty ścisłe zakazują spożywania wszelkich pokarmów i napojów aż do zachodu słońca. Co więcej, nawet przyjęcie komunii św. rozumiane jest jako złamanie postu. Dlatego też niejednokrotnie msze święte, zazwyczaj odprawiane rano, przekłada się czasem na godziny popołudniowe"

http://www.liturgia.dominikanie.pl/dokument.php?id=807
Zapisane
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 25, 2009, 21:45:10 pm »

Podziwiam Pana wytrwałość, jednak ja mimo wysiłków nie jestem w stanie tak zapanować nad ciałem, żebym po całodniowym poście, na Mszy -za przeproszeniem- o żarciu tylko nie myślał.
Bez Eucharystii wytrzymuje Pan znacznie dłużej...
I chyba nic dziwnego w tym nie ma.
Mi to daje do myślenia...
to bardzo dobrze  :)
Zapisane
+++
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 26, 2009, 07:39:02 am »


OSTRZEŻENIE Z ZAŚWIATÓW

http://www.taw1.republika.pl/ozz2.html

Czytał to ktoś z Państwa? Co ta książka jest warta?

Spełniła się przepowiednia, że Ecône zatriumfuje pomimo wszystko. Wiemy, że ekskomunika została zdjęta.

Czy ufa Pan temu co mowi szatan? Niech Pan pamieta, ze to istota wiele razy bardziej inteligentna i przebieglejsza niz czlowiek...
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 26, 2009, 08:02:50 am »


OSTRZEŻENIE Z ZAŚWIATÓW

http://www.taw1.republika.pl/ozz2.html

Czytał to ktoś z Państwa? Co ta książka jest warta?

Spełniła się przepowiednia, że Ecône zatriumfuje pomimo wszystko. Wiemy, że ekskomunika została zdjęta.

Czy ufa Pan temu co mowi szatan? Niech Pan pamieta, ze to istota wiele razy bardziej inteligentna i przebieglejsza niz czlowiek...


Przy egzorcyście szatan nie może kłamać w imieniu np: Jezusa. 
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 26, 2009, 15:57:20 pm »


OSTRZEŻENIE Z ZAŚWIATÓW
http://www.taw1.republika.pl/ozz2.html

Czytał to ktoś z Państwa? Co ta książka jest warta?

Spełniła się przepowiednia, że Ecône zatriumfuje pomimo wszystko. Wiemy, że ekskomunika została zdjęta.
Czy ufa Pan temu co mowi szatan? Niech Pan pamieta, ze to istota wiele razy bardziej inteligentna i przebieglejsza niz czlowiek...

Przy egzorcyście szatan nie może kłamać w imieniu np: Jezusa. 

to prawdziwy paweł VI siedział w lochach Watykanu, czy też nie? zdaje sie ze diabeł to też mówił...
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 26, 2009, 17:09:19 pm »

Cytuj
Mój brat w Anglii pracował z muzułmanami. W czasie ramadanu praktycznie nic w pracy nie robili. Ponieważ byli na całodniowym poście. Nawet tego nie udawali.
A po zachodzie słońca uczta?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
murdelio
adept
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #28 dnia: Marca 02, 2009, 10:43:36 am »

Jak co roku jak Pan Andris:
Z okazji Wielkiego Postu postanowiłem nie pić napojów wyskokowych.

Jednak w bieżącym roku trudniej mi będzie, już to czuję- na studiach jestem, a wiadomo jak to jest... Biorę więc na świadków Szanownych Forumowiczów :)
No to masz u mnie jeden dziesiątek na intencję wytrwania. Należę do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i od sierpnia 1980 nie tknąłem alkoholu, ale tak się przyzwyczaiłem, że zapomniałem o powodach, dla których nie piję. Cieszę się, że mi dałeś okazję do przypomnienia.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Marca 05, 2009, 14:52:04 pm »

W średniowieczu spod obowiązku postu wyłączeni byli pielgrzymi, chorujący, ciężko pracujący, biedacy, gdy nie wystarczało im na jeden posiłek dziennie, kobiety ciężarne i karmiące, oraz młodzież do 21 roku życia. Posiłek był tylko jeden. Zakazane było spożywanie mięsa, jaj i mleka (również sera). Spożywano ryby, jarzyny, grzyby, mak, miód, piwo. Z bobra dozwolony był tylko ogon.

Źródło: Krzysztof Bracha Nauczanie kaznodziejskie w Polsce późnego średniowiecza, Kielce 2007, s. 406-407
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2009, 14:56:09 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wielki Post 2009 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!