Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 15:57:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231958 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: GW o SSPX: "Miotły Pana Boga"
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: GW o SSPX: "Miotły Pana Boga"  (Przeczytany 10620 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 24, 2009, 17:27:56 pm »

panie Majorze,

cieszmy się, że nie spotkali kogoś kto się obrazil na Bractwo ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Thomas
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 24, 2009, 17:34:16 pm »

Cytuj
cieszmy się, że nie spotkali kogoś kto się obrazil na Bractwo ...
Panie Krusejder, nie traćmy nadziei. Cierpliwości, nie docenia Pan dziennikarzy GW. Dziś pan Zenek, jutro molestowany chłopak ze szkoły ;)
Zapisane
Małopolanin
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 24, 2009, 19:03:54 pm »

Myślę że nazywanie kogoś lub coś modernkonserwę okazuje chęć rozbicia jedności katolickiej. W jedności siła, w jedności jest moc, każdy katolik jest twoim bratem, szanuj go i nie rozbijaj panowanie społeczne miłości królowania Jezusa-Chrystusa. Czy myślicie TY, że ostoicie sąd Boży gdy Pan cię pozwię  za rozbijanie państwo Boze i zamach na jego obywateli? Przecież Papież w Rzymie ani Biskup w Kurii nie potępia innych katolikow jako niższych gorszych i głupich. Większość z Was na tym forum są niewiastami lub dziewicami, nauczcie się miłości i posłuszeństwo Bożej woli. Do pomocy zalecam odmówienie tej modlitwy znalezionej przezemnie w krakowskim modlitewniku z 1894r. wymyślonej przez jakąś księżną Elżbietę
CO mnie dziś czeka, o moj Boże to ja nie wiem, to jedno wiem iż mnie nic nie spotka czego Ty od wieków nie przewidziałeś, nie zarządziłeś, nie rozkazałeś. Dosyć mi na tym, Panie dosyć mi, uwielbiam wyroki Twe przedzwieczne i niezbadane, podaję się całym sercem miłości Twojej przyjmuję wszystkie wyroki to co chcesz i co na mnie dopuszczasz. Niech będzie uwielbiona i wychwalona najświętsza i najsprawiedliwsza wola Twoja amen
Może gdybyście chodzili i kupowali sare księgi religijne z antykwariatów, to by skuteczniejsza była łaska dla Was. Naprawde muszę wyznać że męczy mnie czytanie tego forum ponieważ jest nadmiar niepotrzebnych i zbędnych threadów. Ten forum to zły pijar dla naszej sprawy. Naprawdę, w antykwariatach jest mnóstwo tanich ksiąg o tematyce religijnej i one leżą na szafkach. Książka stuletnia nie powinna być Ci  obca. Odtwórzcie się na duch i język naszych dziadów! Ja wzywam Was abyście nalegali antykwariaty!
Zapisane
Saavedra
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 24, 2009, 22:03:56 pm »

Przepraszam, ale czy pan Małopolanin jest obcokrajowcem? Ciężko zrozumieć ten język, a jeszcze trudniej pojąć, że ktoś nie jest w stanie zadać sobie odrobiny trudu, by tekst napisany na forum uczynić w miarę poprawnym i jasnym. No, chyba że rzeczywiście mamy do czynienia z kimś obcego pochodzenia. Proszę nie odbierać tego jako atak personalny, a jedynie jako prośbę o dbałość o język. To też część naszej tradycji.
Zapisane
Saavedra
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 24, 2009, 22:06:02 pm »

A co do "jedności katolików"... Fakt, szanujmy się i traktujmy jak bracia, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy w ogóle dyskutować czy oceniać. Jeśli ktoś jest modernistą, to nie będę udawał, że wszystko jest w porządku.
Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 24, 2009, 22:32:12 pm »

Nie jest to aby stary forumowy kolega Tomasz Dominik?
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 24, 2009, 22:35:39 pm »

Jak to dobrze, że matolika nie odpytali...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 24, 2009, 23:30:32 pm »

Przepraszam, ale czy pan Małopolanin jest obcokrajowcem? Ciężko zrozumieć ten język, a jeszcze trudniej pojąć, że ktoś nie jest w stanie zadać sobie odrobiny trudu, by tekst napisany na forum uczynić w miarę poprawnym i jasnym. No, chyba że rzeczywiście mamy do czynienia z kimś obcego pochodzenia. Proszę nie odbierać tego jako atak personalny, a jedynie jako prośbę o dbałość o język. To też część naszej tradycji.

pan Malopolanin - po języku patrząc - jest zapewne z terenów Małopolski Wschodniej, tymczasowo okupowanej przez banderowców. Jesli tak jest, to należy mu sie szaconek i podziekowanie za to, ze sie u nas zarejestrował !
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 25, 2009, 00:34:53 am »

ktoś musiałby od lat siedzieć na naszych forach, by to złośliwie skompilować...

o to nietrudno :)
wystarczy spojrzeć ilu for(um)owiczów wcześniej nieaktywnych, acz czytających, objawiło się na FK rel.2

a właśnie ta kompilacja jakoś dla mnie podejrzana:
1) człowiek boi się identyfikacji, jak ognia (trads? myślałem, że to domena nasza, neonów...)
2) plecie, aż się kurzy
a przy tym:
3) obeznany w szczegółach jak ekspert

te trzy punkty jakoś mi się nie kleją...
Zapisane
Civitas Dei
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 25, 2009, 10:34:41 am »

Nie wiem czy było ??? O bractwie w tvp Gdańsk.

http://www.wrzuta.pl/film/zXz4nIfzjx/bractwo_kaplanskie_sw._piusa_x
Zapisane
"Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry. Będą was nazywali papistami, klerykałami, nieprzejednanymi wstecznikami. Miejcie to sobie za honor."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 25, 2009, 12:28:32 pm »

Jak dla mnie, to nie było tu żadnego Pana Jacka. Wywiad zmyślony...

skąd wzięliby to wszystko:(...)
ktoś musiałby od lat siedzieć na naszych forach, by to złośliwie skompilować ... Łatwiej było znaleźć rozgadanego durnia ...

Dlaczego? Czy FSSPX odprawia Mszę św. w Józefowie???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 26, 2009, 12:35:43 pm »

Jak zwykle najlepsze są komentarze pod tekstem :)
A, i małe sprostowanie co do zawartej w wypowiedzi "pana Jacka" informacji. W Szczecinie nie odprawia się Mszy w piwnicy ;) Choć oczywiście miejsca celebrcji Mszy Św. Wszechczasów przez ks. Stehlina dalekie są od bycia świątynią...
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 26, 2009, 22:39:39 pm »


 ;D Szczerze mówiąc spotkałem się na forum z tymi wszystkimi plotkami, ale się w nie nie wgłębiałem (nigdy nie miałem tyle wytrwałości, żeby je doczytać do końca). Zresztą plotki to najgorsze g..... Państwo są w tych rzeczach bardziej obeznani i bliżej znają osoby związane ze środowiskiem Bractwa. (dobrze,że na mój temat nikt nie robi wywiadu-co by wyszło! :-\)
Gdyby ktoś chciał, jak pan Jacek, mógłby rzeczywiście wysmażyć te wszystkie głupoty!  Prawdziwa kompilacja. Wiem, że to nie jest śmieszne ;D, ale się uśmiałem.

Prawdą jest, że wystarczy czytać Forum z ukrycia (mieć odrobinę złej woli) i człowiek może się tego wszystkiego dowiedzieć, a potem opowiadać pierdoły w wywiadzie. Wywiad kloaka i bagno!  >:(!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 26, 2009, 22:42:10 pm »

Jak dla mnie, to nie było tu żadnego Pana Jacka. Wywiad zmyślony...
Tez tak mysle.
Autor poogladal sobie fora internetowe, moze nawet ksiazke, za zaliczeniem pocztowym, kupil w "Te Deum" i napisal "wywiad".
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 26, 2009, 22:49:08 pm »

Przepraszam, ale czy pan Małopolanin jest obcokrajowcem? Ciężko zrozumieć ten język, a jeszcze trudniej pojąć, że ktoś nie jest w stanie zadać sobie odrobiny trudu, by tekst napisany na forum uczynić w miarę poprawnym i jasnym. No, chyba że rzeczywiście mamy do czynienia z kimś obcego pochodzenia. Proszę nie odbierać tego jako atak personalny, a jedynie jako prośbę o dbałość o język. To też część naszej tradycji.

Chyba jest Małopolaninem. Napisal przeciez:
Cytuj
Odtwórzcie się na duch i język naszych dziadów! Ja wzywam Was abyście nalegali antykwariaty!
Klopot mam tylko ze zrozumieniem "nalegali antykwariaty". Niby blisko do Małopolski.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: GW o SSPX: "Miotły Pana Boga" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!