Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:59:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Masońskie Smerfy?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Masońskie Smerfy?  (Przeczytany 11213 razy)
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« dnia: Lutego 24, 2009, 11:37:00 am »

http://film.onet.pl/0,0,1314509,wiadomosci.html

Czy traktować to poważnie? Z jednej strony to śmieszne, z drugiej to rzeczywiście ma sens. Dodatkowo Gargamel ma symbolizować księdza...

Dla mnie, jako dla fana Smerfów byłaby smutna wiadomość.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 24, 2009, 11:42:00 am »

Nie zapominajmy o Klakierze, symbolizującym satanizm i Pasibrzuchu, będącym symbolem jednego z grzechów głównych.
Przypomnę jeszcze, że Papa Smerf i Gargamel to czarownicy, więc wkracza tu jeszcze okultyzm...

Komuś zdrowo rąbnęło w łeb.   :o
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 24, 2009, 11:49:58 am »

A białe fartuszki?? Zapomnieliście o białych masońskich fartuszkach.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 24, 2009, 11:52:34 am »

A czytaliście ten komentarz? :)

"coś w tym jest... :) 
 wiem ze to absurdalne ale makaroniarz ma racje!! wlasnie pisze prace o masonerii (wiem duzo) i wszystko zaczyna mi sie ukladac w jedną calosc... panuje tam lad harmonia i braterstwo, tworza zamknieta grupe, zajmuja sie alchemia i zawsze szukaja prawdy! sa koloru niebieskiego papa smerf faktycznie wyroznia sie czerwonym ubraniem maja biale czapeczki= te kolory to flaga francji, symbolizujaca rewolucje francuska i haslo rownosc wolnosc i braterstwo... no no smerfiki moje kochane... ale jaja :D scigam natychmiast filmy ze smerfami zeby blizej sie temu przyjrzec"
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 24, 2009, 12:01:30 pm »

No i czapeczka Papy Smerfa. Wypisz wymaluj rewolucja francuska.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 24, 2009, 12:02:24 pm »

Bardzo młody odbiorca jest podatny na wszelką indoktrynację.

http://www.kolporter.pl/251212,Ksiazki_literatura-mlodziezowa_Wilczek.html?utm_source=nokaut&utm_medium=cpc&utm_content=link&utm_campaign=porownywarki&utm_term=literatura%20młodzieżowa

Cytuj
Mały Wilczek jest inny - nie poluje na zające, zamiast łowić ryby woli się chlapać w wodzie, a do tego najbardziej na świecie lubi szczaw. Nikt nie boi się takiego Wilka... Nawet Mysz...Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy książkę autorstwa Gerdy Wagener po mistrzowsku zilustrowaną przez Józefa Wilkonia. Wydana przez szwajcarskie wydawnictwo Bohempress, doczekała się do dzisiaj kilku przekładów i czterech wznowień w samej tylko Szwajcarii.Wyjątkowa opowieść o byciu innym, odrzuceniu, akceptacji i wreszcie - o miłości.

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 24, 2009, 12:05:44 pm »

Smerfy indoktrynacją?
Nie wiem jak państwo, ale ja w wieku 5-7 lat nie znałem w ogóle pojęcia masoneria. Nawet gdyby smerfy były masońskie - to co z tego miałoby wynikać dla dzieci?
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 24, 2009, 12:09:17 pm »

Jestem w stanie wyobrazić sobie bajeczkę dla dzieci, szerzącą idee masońskie. Ale Smerfy chyba się do takich nie zaliczają.

Co innego "bajeczka" wskazana przez P. Jwk (chodzi mi oczywiście o indoktrynację, a nie tropienie masoństwa). Było też swego czasu głośno o "bajkach" reklamujących homseksualizm (o księciu, co nie mógł sobie znaleźć księżniczki, więc żył długo i szczęśliwie z innym księciem). OBRZYDLISTWO.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 24, 2009, 12:15:31 pm »

Ja już byłem na smerfy "za stary" więc się co do nich nie upieram ale zdaję sobie sprawę, że przez bajkę można pewne postawy promować (tak to się teraz mówi) wbrew opinii Domu, szczególnie, kiedy Dom zmuszony jest do twardej walki o przetrwanie i nie ma czasu na ściślejszą opiekę nad Pociechami.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 24, 2009, 12:19:27 pm »

Gdyby smerfy były masońskie - to co z tego miałoby wynikać dla dzieci?

Smerfy potrafią pokonać Gargamela. Nie daj się zwyciężyć złu ale zło dobrem zwyciężaj. Może jest to odwrotnie. To może mącić w głowie dziecka.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 24, 2009, 12:24:36 pm »

Ale to Gargamel chciał zniszczyć Smerfy a nie odwrotnie. Smerfy tylko uciekały Gargamelowi, co najwyżej robiły mu różne psikusy.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 24, 2009, 12:27:32 pm »

Nius w stylu "Kopernik umarł(a)" ;)

Pisalismy juz chyba na poprzednich forach na ten temat. Zawsze lubilem Gargamela i jego kota (np. w wersji anglojęzycznej ma on szatanistyczne imię "Azrael") - więc chętnie przyjąłem tezę, że Gargamel jest jednym z Thuc - line bishops, jednym z ostatnich filarów walki z masonerją ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 24, 2009, 13:36:59 pm »

Gdzieś już to kiedyś czytałem. To przypadkiem nie było na poprzednim forum?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 24, 2009, 13:41:29 pm »

A skąd wiadomo że Gargamel ma  symobolizować księdza? Bo żyje bez pani Gargamelowej i ubiera się na czarno (chyba)? ;)
Normalnie całe dzieciństwo byłem indoktrynowany ;)
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 24, 2009, 13:47:02 pm »

A skąd wiadomo że Gargamel ma  symobolizować księdza? Bo żyje bez pani Gargamelowej i ubiera się na czarno (chyba)? ;)

Nie jest księdzem, bo nie nosi koloratki!  ::)



A jeżeli jednak jest, to pytanie do znawców: z jakiego Mszału korzysta na załączonym obrazku?  :D

Chyba wiosna idzie, bo rozpoczynamy sezon ogórkowy...

« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2009, 13:53:01 pm wysłana przez JRWF » Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Masońskie Smerfy? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!