Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 10:59:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 56 Drukuj
Autor Wątek: WROCŁAW  (Przeczytany 266964 razy)
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #270 dnia: Lipca 16, 2010, 17:20:56 pm »

Myślałam, ze jest jakieś święto o którym nie wiedziałam  ;D
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #271 dnia: Lipca 16, 2010, 17:43:34 pm »

Jest Translatio Missae.
Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #272 dnia: Lipca 16, 2010, 19:39:38 pm »

 :o
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #273 dnia: Lipca 17, 2010, 00:36:21 am »

Jeżeli takie upały się utrzymają, to chyba na dłużej zagościmy przy wielkim ołtarzu.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #274 dnia: Lipca 17, 2010, 00:59:22 am »

To pięknie   :)
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5767


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #275 dnia: Lipca 21, 2010, 15:03:52 pm »

Rozprawa Pana Grzegorza Brauna znów przełożona:

Rozprawa rozpoczyna się 29.07. o godz. 12:00 w sali 43 Sądu Okręgowego we Wrocławiu przy ul. Podwale 30.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #276 dnia: Września 10, 2010, 16:17:20 pm »

Czy 14-go będzie Msza na Piasku o 7.00? Czy jakieś zmiany są?
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #277 dnia: Września 12, 2010, 22:18:56 pm »

14 września Msza św. na Piasku będzie zarówno o 7.00, jak i o 17.00.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5767


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #278 dnia: Września 21, 2010, 13:42:43 pm »

Gazetka bez napletka informuje:
Cytuj
Na 3,2 tys. zł grzywny za znieważenie policjanta i uszkodzenie mu kciuka podczas manifestacji nacjonalistów w kwietniu 2008 roku skazał we wtorek wrocławski sąd reżysera Grzegorza Brauna. - Wstydź się, sądzie! Hańba! - nakrzyczał oskarżony na sędzię Barbarę Kaszycę po ogłoszeniu wyroku.

Proces toczył się ponad dwa lata przy drzwiach zamkniętych. Dotyczył wydarzeń, które miały miejsce 12 kwietnia 2008 roku, około godz. 17.45, pod wrocławską katedrą.

Braun przyszedł popatrzeć na manifestację nacjonalistów, która już się kończyła. Przyglądał się, jak policja wyłapywała jej uczestników, by wpakować ich do samochodu. Wtedy, jak relacjonuje Braun, jeden z policjantów zażądał, aby reżyser przesunął się w inne miejsce, a po chwili - aby w ogóle sobie stamtąd poszedł. Kiedy Braun nie usłuchał, bo przecież był w miejscu publicznym, inny policjant w cywilu zaczął go wypychać siłą. Braun zażądał, aby się wylegitymował. Wówczas w sukurs tamtemu przyszło trzech kolegów-tajniaków, którzy rzucili go na ziemię, założyli kajdanki, strącili okulary i wyłamali kciuki. Potem przewieźli na komendę.

Braun złożył na nich skargę w komendzie wojewódzkiej policji. Ale prokuratura zamiast policjantów oskarżyła Brauna o zmuszanie policjanta do zaniechania czynności służbowej przy użyciu przemocy oraz o znieważenie funkcjonariusza słowami: "osiłek w kurteczce w kratkę".

Czterech policjantów przedstawiło w sądzie swoją wersję zdarzeń: - Ten pan nie chciał się przesunąć, stwierdził, że jest reżyserem, wylegitymowaliśmy się, chcieliśmy go przestawić siłą biorąc pod łokcie, ale on stawiał opór, zaczął się rzucać, przewróciliśmy się, wtedy oskarżony wykręcił funkcjonariuszowi Piotrowi W. kciuk, więc założyliśmy mu kajdanki, zawieźliśmy na komendę.

Sędzia Barbara Kaszyca dała wiarę policjantom, uznała winę Brauna i skazała go w sumie na 3,2 tys. zł grzywny. W ustnym uzasadnieniu wyjaśniła, że zeznania policjantów są spójne i logiczne. A Braun mija się z prawdą twierdząc, że nie wyłamywał kciuka policjanta, bo badanie lekarskie potwierdza, że policjant miał uszkodzony palec. A sam nie ma żadnych dowodów na potwierdzenie, że to jemu palec uszkodzono. Sędzia nie przyjęła twierdzenia jednego ze świadków, wrocławskiego dziennikarza, że stroną agresywną była policja. Stwierdziła, że policjanci słusznie użyli wobec oskarżonego środków przymusu bezpośredniego, a czyn Brauna miał dużą szkodliwość społeczną.

Sędzia orzekła też, że Braun znieważył policjanta, ale nie słowami "osiłek w kurteczce w kratkę", o co oskarżała go prokuratura, ale gdy nazwał go "bandytą".

Po rozprawie Braun podszedł do stołu sędzi sądu Wrocław Śródmieście Barbary Kaszycy i zaczął na nią krzyczeć, że to wstyd i hańba. I że nie przyjęła podczas procesu żadnego jego wniosku dowodowego.

Sędzia jednak nie zareagowała, podobnie, jak policjanci, którzy pilnują w sądzie porządku.

Braun zapowiedział odwołanie od wyroku: - Policjanci kłamią, zmówili się przeciwko mnie, prokuratura to przyklepała, a sąd temu patronuje - wzburzony mówił dziennikarzom. - Nie ma w Polsce sprawiedliwości.

Dokładnie HAŃBA.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Lucila dS
uczestnik
***
Wiadomości: 178


Spera in Deo!

« Odpowiedz #279 dnia: Września 21, 2010, 22:54:55 pm »

Boże, daj cierpliwość...
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #280 dnia: Września 21, 2010, 23:55:01 pm »

To zwyczajna paranoja...po prostu...Matrix....
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #281 dnia: Września 22, 2010, 10:07:42 am »

Skąd Państwo wiedzą, że to Braun miał rację? Jeśli jednak się awanturował po prośbie policji, a policjanci mieli prawo poprosić go, żeby się przesunął, choćby dla jego własnego bezpieczeństwa, to Państwo zachowujecie się tak, jak przypisujecie to sądowi i aparatowi państwa.
Zapisane
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #282 dnia: Września 25, 2010, 20:46:06 pm »

Bo wiemy. Cały Wrocław murem za panem Braunem, który jest tu personą znaną i lubianą.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #283 dnia: Września 26, 2010, 10:17:48 am »

Zgodnie z postanowieniem ks. Prałata ogłaszam, że od listopada Msza św. w niedziele, oprócz o godz. 18.00, będzie również o godz. 9.00.

Ta miła i budująca wiadomość jest zarazem moją ostatnią na tym forum.
In Christo. Amen.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2643


« Odpowiedz #284 dnia: Września 26, 2010, 11:54:26 am »

wiadomość jest zarazem moją ostatnią na tym forum.
Że co?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 56 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!