Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:41:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 56 Drukuj
Autor Wątek: WROCŁAW  (Przeczytany 267779 razy)
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #225 dnia: Maja 01, 2010, 16:41:37 pm »

I przełknęliście, że Wigilia Paschalna zaczęła się o 18.30??!! Jeżeli tak - trochę widzę w tym niekonsekwencji - wielkie krzyki, kiedy WP jest odprawiana podczas dnia, a tutaj o 18.30??
To pytanie jest do parafian novus ordo.  Proszę uważnie czytać.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #226 dnia: Maja 01, 2010, 16:53:25 pm »

I przełknęliście, że Wigilia Paschalna zaczęła się o 18.30??!! Jeżeli tak - trochę widzę w tym niekonsekwencji - wielkie krzyki, kiedy WP jest odprawiana podczas dnia, a tutaj o 18.30??

Zachód słońca był o 18.32, wiec może Pan spać spokojnie.
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #227 dnia: Maja 01, 2010, 17:00:03 pm »

Rozumiem, że Ksiądz Proboszcz z parafii, w której odbywają się Msze w Rycie Klasycznym we Wrocławiu zdecydował się zrobić Wigilię Paschalną o 18.30 bez żadnych namów ze strony Środowiska Tradycyjnego i zrobiłby ją o tej porze również gdyby nie było planowanej Wigilii Paschalnej w KRR, tak?
Mimo wszystko uważam, że coś takiego, jak WP o 18.30 jest karygodne. Niezależnie co jest potem. Tylko - czy nie dało się znaleść na Triduum innej świątyni, w której pozwolono by na KRR, a przez ten czas była pusta?
Zapisane
Taki sobie o...
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #228 dnia: Maja 01, 2010, 17:17:03 pm »

Proszę prosić proboszcza o triduum i przekonywać jeszcze o niesłuszności celebracji o 18 30, życzę powodzenia. Aha i proszę jeszcze pamiętać o wszechwładnym oddechu kurii na plecach... Prosze być realistą...serio to pomaga...
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2010, 17:21:08 pm wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #229 dnia: Maja 01, 2010, 22:09:55 pm »

I przełknęliście, że Wigilia Paschalna zaczęła się o 18.30??!! Jeżeli tak - trochę widzę w tym niekonsekwencji - wielkie krzyki, kiedy WP jest odprawiana podczas dnia, a tutaj o 18.30??

Zachód słońca był o 18.32, wiec może Pan spać spokojnie.

We Wrocławiu (centrum) było to raczej o 19:28 czasu letniego.

Prosze być realistą...serio to pomaga...

Chłopak ma rację. Dla Wigilii Paschalnej przed zmrokiem nie może być i nie ma żadnego wytłumaczenia.
To ogromne nadużycie i zasługuje wyłącznie na potępienie (bez względu na okoliczności), co zresztą Kościół czyni.
Proste i logiczne.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Torus
Gość
« Odpowiedz #230 dnia: Maja 01, 2010, 22:38:03 pm »

Cytuj
Prosze być realistą...serio to pomaga...

A teraz wyobraźmy sobie... że Msza jest po łacinie.... ;)

Serio to pomaga, szczególnie tam gdzie nie można się dobłagać Mszy św.
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #231 dnia: Maja 01, 2010, 23:12:03 pm »

Rozumiem, że Ksiądz Proboszcz z parafii, w której odbywają się Msze w Rycie Klasycznym we Wrocławiu zdecydował się zrobić Wigilię Paschalną o 18.30 bez żadnych namów ze strony Środowiska Tradycyjnego i zrobiłby ją o tej porze również gdyby nie było planowanej Wigilii Paschalnej w KRR, tak?
Jeśli ma Pan jakieś pretensje do proboszcza tej parafii, to proszę mu osobiście to powiedzieć/napisać. http://www.archidiecezja.wroc.pl/parafia.php?id_dek=41&id_par=9
Mimo wszystko uważam, że coś takiego, jak WP o 18.30 jest karygodne. Niezależnie co jest potem. Tylko - czy nie dało się znaleść na Triduum innej świątyni, w której pozwolono by na KRR, a przez ten czas była pusta?
Proszę mi zaufać, to nie jest takie proste. Każdy, kto załatwiał kiedykolwiek w Polsce celebrację Triduum Paschalnego lub Pasterki potwierdzi to Panu.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #232 dnia: Maja 02, 2010, 00:02:21 am »

Dla jasności WP w nowym rycie odbyła się bez namów osób postronnychod 25 lat wigilia paschalna w parafii jest o tej samej porze.

re @miki Prosze popytać innych jak to łatwo jest znaleźć kościoł wolny do celbracji, wszsytko zorganizowac itd...

Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #233 dnia: Maja 02, 2010, 03:40:27 am »

I przełknęliście, że Wigilia Paschalna zaczęła się o 18.30??!! Jeżeli tak - trochę widzę w tym niekonsekwencji - wielkie krzyki, kiedy WP jest odprawiana podczas dnia, a tutaj o 18.30??

Zachód słońca był o 18.32, wiec może Pan spać spokojnie.

We Wrocławiu (centrum) było to raczej o 19:28 czasu letniego.



Faktycznie, calendar.zoznam.sk wprowadziło mnie w blad (oczywiscie z mojej winy) ale sprawdzilem na igoogle i ma Pan racje. Panie miki zatem nie mozesz Pan spac spokojnie!!! Przepraszam!
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #234 dnia: Maja 02, 2010, 11:42:02 am »

Pax Panowie.
Tylko pytałem o możliwości jakie były, jak widać nie było innych. U nas w Tarnowskiej Biskup "zaleca" o 21 robić, a itak księża olewają :( mój proboszcz też o 20 robi co roku, z czym już nawet nie mam sił walczyć. Tylko przed niedzielą palmową mu przypominam o zaleceniu.
Nie ma wytłumaczenia dla takiej WP o 18.30. Ale jak napisał Antiquus Ordo - jeśli od 25 lat było o 18.30 - to tylko nakaz, a nie zalecenie biskupa, może porę opóźnić.
Do Księdza Konstantyna:
ja mam i cały Kościół powinien mieć pretensje za robienie Wigilii Paschalnej o 18.30. Nie można olewać przepisów i nauki Kościoła, i logiki: "o tej nocy napisano..." - w pełnym słońcu...
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2010, 11:45:23 am wysłana przez miki » Zapisane
Taki sobie o...
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #235 dnia: Maja 02, 2010, 12:21:13 pm »

Pax Panowie.
Tylko pytałem o możliwości jakie były, jak widać nie było innych. U nas w Tarnowskiej Biskup "zaleca" o 21 robić, a itak księża olewają :( mój proboszcz też o 20 robi co roku, z czym już nawet nie mam sił walczyć. Tylko przed niedzielą palmową mu przypominam o zaleceniu.
Nie ma wytłumaczenia dla takiej WP o 18.30. Ale jak napisał Antiquus Ordo - jeśli od 25 lat było o 18.30 - to tylko nakaz, a nie zalecenie biskupa, może porę opóźnić.
ale u nas tez takie zalecenie jest i my w starym rycie go tylko wypełnilismy:)

Ja nie mam zamiaru tłumaczyc proboszczowi że powinien robić poźniej bo nie ma to i tak sensu zreszta wtedy powiedziałby że wy skonczycie o 2, a o 6 jest rezurekcja wiec on w kościele nocowac nie bedzie... nawet by mi przez mysl nie przeszło by  próbowac korygować tą tradycje:)
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2010, 12:26:52 pm wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #236 dnia: Maja 02, 2010, 15:07:57 pm »

Do Księdza Konstantyna:
ja mam i cały Kościół powinien mieć pretensje za robienie Wigilii Paschalnej o 18.30. Nie można olewać przepisów i nauki Kościoła, i logiki: "o tej nocy napisano..." - w pełnym słońcu...
A ja Panu wskazałem drogę działania, zamiast nic niewnoszącego narzekania na forum. Ma Pan linka z adresem i telefonem ks. prałata. Proszę działać, kto wie, może zmieni zdanie.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
kamilek
Gość
« Odpowiedz #237 dnia: Maja 02, 2010, 18:43:44 pm »

.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #238 dnia: Maja 02, 2010, 19:08:15 pm »

Proszę mi zaufać, to nie jest takie proste.
...jeśli nie ma kaplicy Bractwa.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #239 dnia: Maja 02, 2010, 20:45:59 pm »

i po co ten tekst Panie Zygmuncie??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 56 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!