Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:10:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 56 Drukuj
Autor Wątek: WROCŁAW  (Przeczytany 267863 razy)
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #735 dnia: Kwietnia 06, 2018, 23:45:47 pm »

Cytuj
Moim zdaniem sprawa jest prosta, odprawione było Triduum wedle mszału 55, bo (w skrócie ujmując, co pan napisał) to lepsze i logiczniejsze. Niedziela Palmowa wyszła taka, bo nie udało się/nie można było inaczej. Dla mnie piękna sprawa, tylko po co te dziwne tłumaczenia, liturgiści, którzy o tym nie pisali, przywłaszczone zezwolenia, fsspx moderniści itp.
Palmowa była technicznie w tym roku niemożliwa do odprawienia w wersji pre55. Informowano mnie, że Piasek ma indult oddzielny od FSSP.
Natomiast moje uwagi na temat umieszczenia elementów pre55 w liturgii 62 dotyczyły Niedzieli Palmowej i li tylko jej
Cytuj
Wybierają więc orginał judeochrzescijaństwa u neonów zamiast marnej podróbki u posoborowców.
To prowokacja, prawda? Każda próba odtwarzania liturgii pierwszego wieku jest skazana na niepowodzenie z powodu braku wiarygodnych źródeł. Jest to gdybologia stosowana dające niemalże zerowe pradopodobieństwo pewności, że to co robią neo- ma cokolwiek wspólnego z tamtymi praktykami chrześcijan. A więc budowanie liturgii - kultu Bożego na piasku.
Cytuj
Nie bardzo rozumiem, seminaria FSSP i FSSPX poleciły taką formę celebracji na Piasku? Interesuje (powiedzmy) mnie podmiot dla orzeczenia "wprowadzono", my na Piasku, FSSP, cały postindult, kto?
Pytanie jest głupie. A kto rządzi na Piasku? Decyzje podejmuje oczywiście Duszpasterz dbając by rozwiązania były godne, zgodne z prawem i ku dobru dusz.
Cytuj
Myślałem, że tylko dla FSSP (i wcześniej dla innych instytutów)
Słabo Pan śledzi aktualności tradiświatka
Cytuj
Wie Pan może jaka refleksja na ten temat jest w Econe? Pytam nie ze złośliwości, a z czystej ciekawości

Dowiadywałem się u wiarygodnych osób związanych z FSSPX jak przedstawia się patrzenie na pewne sprawy liturgiczne podczas wykładów w seminarium duchownym. W przypadku FSSP miała miejsce mailowa korespondencja bezpośrednio z jednym z wykładowców.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #736 dnia: Kwietnia 06, 2018, 23:52:20 pm »

Eeee tam wódka, prosze sie nie krępowac i od razu ad hitlerum pojechac
Po co zaraz wyciągać działa typu ad hitlerum, są inne sposoby na forumowiczów z problemami. Całkiem skuteczne, może mi pan wierzyć.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #737 dnia: Kwietnia 06, 2018, 23:55:34 pm »

Eeee tam wódka, prosze sie nie krępowac i od razu ad hitlerum pojechac

To Pan nie wie że tradycjonalistyczne grekokatolickie Bractwo św. Jozafata, współpracujące z FSSPX wiesza sobie w cerkwiach portrety Stiepana Bandery i odprawia pogrzby gierojom Prawego Siektora? :)
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #738 dnia: Kwietnia 06, 2018, 23:58:54 pm »

To prowokacja, prawda? Każda próba odtwarzania liturgii pierwszego wieku jest skazana na niepowodzenie z powodu braku wiarygodnych źródeł. Jest to gdybologia stosowana dające niemalże zerowe pradopodobieństwo pewności, że to co robią neo- ma cokolwiek wspólnego z tamtymi praktykami chrześcijan. A więc budowanie liturgii - kultu Bożego na piasku.....................To nie prowokacja tylko prosty wniosek. Posoborowie wprowadza herezje i fałsz judeochrzescijaństwa jakby nieśmiało i bardzo stopniowo, neoni natomiast nie bawią sie w drogi okrężne i pogmatwane, dają produkt tu i teraz bez zbędnego hamletyzowania. To chciałem orginalnie powiedziec.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #739 dnia: Kwietnia 07, 2018, 00:11:01 am »

Eeee tam wódka, prosze sie nie krępowac i od razu ad hitlerum pojechac
Po co zaraz wyciągać działa typu ad hitlerum, są inne sposoby na forumowiczów z problemami. Całkiem skuteczne, może mi pan wierzyć.
Uuuuu, A jeśli ktoś zbyt głośno piśnie,

że twarda ręka zbyt go ciśnie,

gdy się zbuntuje czy rozpłacze,

to zaraz się zjawiają wracze

i za te krzyki, fochy, dąsy

biorą go na elektrowstrząsy.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #740 dnia: Kwietnia 07, 2018, 00:32:16 am »

Eeee tam wódka, prosze sie nie krępowac i od razu ad hitlerum pojechac

To Pan nie wie że tradycjonalistyczne grekokatolickie Bractwo św. Jozafata, współpracujące z FSSPX wiesza sobie w cerkwiach portrety Stiepana Bandery i odprawia pogrzby gierojom Prawego Siektora? :)
Prosze jeszcze dodac, ze Bractwo doprowadziło do unii brzeskiej 1596, Bractwo jest głównym postulatorem beatyfikacji metropolity Szeptyckiego a dla odmiany abp.Szewczuk zakazał wszelkim banderowcom wstepu do swoich cerkwi. Jak sie narobiło dziadostwa 400 lat temu, to prosze sie do spadkobierców prawnych zwracac a nie winic garbatego ze ma dzieci proste.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #741 dnia: Kwietnia 07, 2018, 23:29:15 pm »

Panie sm. Trudno mi zrozumieć jaki jest cel Pańskich wywodów. Naprawdę - mimo wielu dobrych chęci po prostu ich nie rozumiem.

Do 1955 roku w Kościele obowiązywały obrzędy Triduum nazywane dzisiaj przedpiusowymi. Miały one formę, która ukształtowania się w pierwszych wiekach i przez grubo ponad 1000 lat nie była w kościele łacińskim zmieniana.

Bardzo nie całkiem. Na przykład jeszcze w jedenastowiecznych księgach nieszporu zlepionego z czuwaniem mszalnym w sobotę nie ma. Są osobne nieszpory, jak zazwyczaj z pięcioma antyfonami etc.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #742 dnia: Kwietnia 08, 2018, 19:39:56 pm »

Oczywiście, pełna zgoda. Ale trzon i główny charakter jest identyczny - choćby wielkopiątkowej Missa Presanctificatorum.

Umówmy się, że są to na pewno bliższe prawdziwej Tradycji celebracje niż OHS'62 czy NOM.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #743 dnia: Maja 06, 2018, 23:11:55 pm »

ACHTUNG!!!

W najbliższy czwartek 10. maja, Wniebowstąpienie Pańskie, Msza TYLKO o 7.oo

W święto Zesłania Ducha Świętego Msza TYLKO o godzinie 18.oo
W Wigilię Zesłania Ducha Świętego Msza o godzinie 19.3o
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #744 dnia: Maja 17, 2018, 21:04:51 pm »

Jak informuje strona facebookowa Duszpasterstwa Tradycji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej:

Już w sobotę 19 maja o godzinie 19:30 celebrowana będzie uroczysta Wigilia Zesłania Ducha Świętego i Msza Święta solenna w kościele NMP na Piasku. W tym roku podczas wieczornego czuwania w naszym duszpasterstwie zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania.
W samą Niedzielę Pięćdziesiątnicy Msza Święta trydencka tylko o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie mszy porannej w tradycyjnym rycie!


Dla uczestników wigilii Duszpasterstwo przygotowało materiału ułatwiające uczestnictwo:

https://drive.google.com/file/d/1DaIqWoBc0aXh55me2G469JMbljC6zdno/view?usp=drivesdk

Kartki można wykorzystać jako wkładkę do własnego mszalika, lub przygotować sobie osobną książeczkę. Uwaga! Mszalik tyniecki nie zawiera tekstów czuwania wigilijnego, a wyłącznie Mszę, dlatego warto skorzystać z naszego pliku.



Zapisane
tomeczekl
adept
*
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #745 dnia: Maja 17, 2018, 21:11:08 pm »

Wiadomo kto będzie bierzmował?
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #746 dnia: Maja 17, 2018, 21:52:42 pm »

Jak informuje strona facebookowa Duszpasterstwa Tradycji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej:

Już w sobotę 19 maja o godzinie 19:30 celebrowana będzie uroczysta Wigilia Zesłania Ducha Świętego i Msza Święta solenna w kościele NMP na Piasku. W tym roku podczas wieczornego czuwania w naszym duszpasterstwie zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania.
W samą Niedzielę Pięćdziesiątnicy Msza Święta trydencka tylko o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie mszy porannej w tradycyjnym rycie!


Dla uczestników wigilii Duszpasterstwo przygotowało materiału ułatwiające uczestnictwo:

https://drive.google.com/file/d/1DaIqWoBc0aXh55me2G469JMbljC6zdno/view?usp=drivesdk

Kartki można wykorzystać jako wkładkę do własnego mszalika, lub przygotować sobie osobną książeczkę. Uwaga! Mszalik tyniecki nie zawiera tekstów czuwania wigilijnego, a wyłącznie Mszę, dlatego warto skorzystać z naszego pliku.

Ładne i całkiem pożyteczne. Mam dwie uwagi - pierwsza dotyczy składu, dlaczego ma 21 stron? niepodzielne przez cztery, wystarczy przeredagować o stronę mniej i będzie w sam raz na broszurkę. Druga uwaga - dlaczego użyta jest ten wariant litanii? Zarówno Prowincja Polska jak i zapewne diecezja wrocławska mają patronów, których uwzględnia się w litanii.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #747 dnia: Maja 17, 2018, 22:28:55 pm »

Bierzmował będzie celebrans i Duszpasterz miejscowego środowiska tradycji, który ma na to stały mandat biskupi.
Cytuj
Mam dwie uwagi - pierwsza dotyczy składu, dlaczego ma 21 stron? niepodzielne przez cztery, wystarczy przeredagować o stronę mniej i będzie w sam raz na broszurkę. Druga uwaga - dlaczego użyta jest ten wariant litanii? Zarówno Prowincja Polska jak i zapewne diecezja wrocławska mają patronów, których uwzględnia się w litanii.
Jeśli mam być szczery, to całość powstawała w dużym pośpiechu (zbieranie tekstów i tłumaczeń). Ja to na szybko składałem z fragmentów zupełnie źle sformatowanych, a ponieważ czasu mi brakowało a jednocześnie istotne było możliwie szybkie udostępnienie tych materiałów, to gdy tylko osiągnąłem stan "minimalny akceptowalny" przekazałem to wrocławskim kolegom i "poszło w świat". Co do wezwań w litanii - ma Pan zapewne rację. Ale litania jest dla wiernych aby 'ogarniali co się mniej więcej dzieje' i wydaje mi sie (nie będzie mnie na tej celebrze we Wrocławiu), że kantorzy zadbają o właściwą wersję.

Pozdrawiam
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #748 dnia: Maja 18, 2018, 08:28:25 am »

dlaczego ma 21 stron? niepodzielne przez cztery, wystarczy przeredagować o stronę mniej i będzie w sam raz na broszurkę.
Broszurkę można zrobić z dowolnej liczby stron, w tym przypadku różnica, to 6 zamiast 5 kartek.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #749 dnia: Maja 18, 2018, 09:02:34 am »

Czy to jest wigilia wyrzucona w ramach „reform” z lat 50.?
Zapisane
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 56 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!