Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 03:17:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 56 Drukuj
Autor Wątek: WROCŁAW  (Przeczytany 267910 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #675 dnia: Października 29, 2017, 20:11:37 pm »

Jak tam..."Coram episcopam..." ? ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #676 dnia: Października 29, 2017, 20:12:44 pm »

Jak tam..."Coram episcopam..." ? ;)
Nie. Tylko kazanie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #677 dnia: Października 29, 2017, 20:16:22 pm »

Nie zbudowano "tronu" jak dla Metropolity...? ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #678 dnia: Października 29, 2017, 20:30:37 pm »

Po pierwsze to fotka nie ma nic wspólnego (oprócz osoby x. bp-a) dzisiejszą Mszą, po drugie komentarze miały się nijak do dzisiejszej uroczystości, a po trzecie kazanie x. bp-a było bardzo wporzo. Rzekłbym było bardzo ortodoksyjne i jak najbardziej tradycyjne.

No patrz Pan, a mógł zabić. Łaskawy ten biskup że hoho.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #679 dnia: Października 29, 2017, 22:34:27 pm »

Po pierwsze to fotka nie ma nic wspólnego (oprócz osoby x. bp-a) dzisiejszą Mszą, po drugie komentarze miały się nijak do dzisiejszej uroczystości, a po trzecie kazanie x. bp-a było bardzo wporzo. Rzekłbym było bardzo ortodoksyjne i jak najbardziej tradycyjne.

"Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało!"
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
sm
Gość
« Odpowiedz #680 dnia: Listopada 01, 2017, 08:01:06 am »

"Coram episcopam..."

Co to za "rodzaj" Mszy?
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #681 dnia: Listopada 01, 2017, 11:24:40 am »

"Coram episcopam..."

Co to za "rodzaj" Mszy?

To już najlepiej mogą wyjaśnić P.T. "piaskowi mandaryni" ...;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #682 dnia: Listopada 01, 2017, 12:52:36 pm »

Juz o takiej Mszy św.: Missa coram episcopo pisane było w 2009 r. tu:

"W niedzielę 4 października A.D. 2009 wrocławskie duszpasterstwo wiernych tradycji łacińskiej świętowało 10 lat regularnej celebracji Mszy świętej w klasycznym rycie rzymskim. We Mszy świętej (Missa coram episcopo) wziął udział Metropolita Wrocławski J.E. ks. abp prof. dr hab. Marian Gołębiewski, który wygłosił kazanie i udzielił apostolskiego błogosławieństwa na zakończenie Mszy świętej."

http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=474&doc=426
Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #683 dnia: Listopada 01, 2017, 12:58:29 pm »

Juz o takiej Mszy św.: Missa coram episcopo pisane było w 2009 r. tu:

"W niedzielę 4 października A.D. 2009 wrocławskie duszpasterstwo wiernych tradycji łacińskiej świętowało 10 lat regularnej celebracji Mszy świętej w klasycznym rycie rzymskim. We Mszy świętej (Missa coram episcopo) wziął udział Metropolita Wrocławski J.E. ks. abp prof. dr hab. Marian Gołębiewski, który wygłosił kazanie i udzielił apostolskiego błogosławieństwa na zakończenie Mszy świętej."

http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=474&doc=426


Czym jest msza coram episcopo, to wiem. Nawet jestem na zdjęciach w podanym linku   :'(
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2017, 13:01:47 pm wysłana przez sm » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #684 dnia: Listopada 01, 2017, 14:46:48 pm »

Juz o takiej Mszy św.: Missa coram episcopo pisane było w 2009 r. tu:

"W niedzielę 4 października A.D. 2009 wrocławskie duszpasterstwo wiernych tradycji łacińskiej świętowało 10 lat regularnej celebracji Mszy świętej w klasycznym rycie rzymskim. We Mszy świętej (Missa coram episcopo) wziął udział Metropolita Wrocławski J.E. ks. abp prof. dr hab. Marian Gołębiewski, który wygłosił kazanie i udzielił apostolskiego błogosławieństwa na zakończenie Mszy świętej."

http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=474&doc=426


Czym jest msza coram episcopo, to wiem. Nawet jestem na zdjęciach w podanym linku   :'(


Oooo Xiądz Arcybiskup ? :) Miło mi :) Istotnie "rąbnąłem się" w końcówkach łacińskich, mea culpa ( dobrze tym razem..? ;) ). Na swe usprawiedliwienie, rzeknę , żem człek prosty i z łaciną mam kontakt głównie w modlitwie, stąd błąd, a modlitwę niestety nie mam "coram episcopo"... Oczywiście drobiazgi są ważne, więc zwrócę na nie w przyszłości uwagę, zwłaszcza przydają się w konfesjonale..
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2017, 14:50:43 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #685 dnia: Listopada 01, 2017, 14:51:43 pm »

Tak zupełnie przy okazji, chciałem powinszować Xiędzu Arcybiskupowi, bo bardzo mu "do twarzy" było, zwłaszcza w tych "gronostajach"...;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #686 dnia: Listopada 21, 2017, 18:07:10 pm »

Tak sobie czytam dyskusję z ostatnich kilku miesięcy i zastanawiam się, czy piszą to osoby mająca realny, czy tylko wyimaginowany związek z duszpasterstwem na Piasku:

1. Ks. Bakalarczyk jest w sprawach organizacyjnych bardzo pryncypialny. I o odwołaniu wyjątkowym i incydentalnym dwóch Mszy wiedział dużo wcześniej. Od razu było to umieszczone w kalendarzu celebr i w obu wypadkach ogłaszane. Nie dlatego, że NOM to nie Msza. Ale jak już ktoś ma iść na NOM bo tridentiny nie ma, to niech nie nadrabia kilometrów jadąc na Piasek, skoro ma w swoim kościele to samo. Obie odwołane Msze były więc zapowiadane z ambony na ogołoszeniach. A kto nie chodzi albo nie słucha - jego problem.
Obie msze były odwołane na prośbę Proboszcza, incydentalnie. Oczywiście wszyscy sądziliśmy, że "grzeczność" jest obustronna i np. przy okazji wizyty biskupa następujący po Mszy NOM zostanie chociaż przesunięty - okazało się, że Piaskowy Proboszcz robi "tylko do siebie". Więc podejrzewam, że w przyszłości duszpasterz tradycji nie wykaże się już taką grzecznością i nie będzie odwoływał Mszy trydenckiej bo "parafia ma potrzebę"
2. Od początku wyraźnie zaznaczano, że to nie bezie msza "coram episcopo", ale biskup wygłosi jedynie kazanie. Zresztą "coram episcopo" biskupa pomocniczego w niewielkim stopniu ceremonialnie przypomina Mszę coram arcybiskupa metropolity - czyli biskupa diecezjalnego. Powtórzenia celebry sprzed lat mógłby oczekiwać jedynie całkowity laik w sprawach liturgicznych.
3. Niektórzy na profilu FB próbowali robić mecyje, że jaki to zły biskup Siemieniewski, chodzi do jakichś złych wspólnot. Było to chamskie i prostackie i pokazywało tylko głupawą mentalność autorów wpisów. Otóż miałem okazję wiele razy rozmawiać z bp. Siemieniewskim i być jego studentem. I wielką zaletą tego człowieka jest brak uprzedzeń. Dlatego jako jeden z niewielu chodzi po różnych modernistycznych wspólnotach, ale stara się je korygować. Lepiej tak, niż narzekać, że jest źle i zostawić je same sobie. Tak samo - z wielką ufnością potraktował tradycję. Od kilku osób wiem, że po wszystkim był pod wielkim wrażeniem wiernych tradycji, ich zaangażowania w liturgię, śpiewu wiernych itd. Wiem, że co najmniej na jednym wykładzie wspomniał o tym, że zaskoczyło go to miejsce pozytywnie. Czy to mało? Przeszkadza nam, że biskup mówi o nas dobrze i że nie miał uprzedzeń?Oczywiście złe języki jeszcze przed wiedzą lepiej i najlepiej jako kto jest - takie anonimowe internetowe trolle, które na żywo zapominają języka w gębie.
4.
Cytuj
"Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało!"
No tak, kiedy się było członkiem klubu, to się śpiewało "łubudubu".
A jak nas z partii wywalili, to człowiek opozycji szeregi zasili.
Nieco to bezideowe :)
Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #687 dnia: Grudnia 12, 2017, 15:41:13 pm »

Mam pytanie do osób bywających na Piasku, bo chciałbym pójść tam na Mszę, ale jestem katolikiem wiernym papieżowi i się trochę boję. Proszę zapytać duszpasterza i zamieścić tutaj odpowiedź. Mianowicie ciekawi mnie, czy Msze odprawia ksiądz uznający Franciszka za papieża, czy wymienia się jego imię w kanonie, czy w tym duszpasterstwie rozróżnia się papieży na formalnych i materialnych, czy Mszę sprawuje kapłan z Kościoła posoborowego czy przedsoborowego i jaka jest różnica? Jaki jest stosunek duszpasterstwa do osób nieuznających Franciszka za papieża, robiących rozróżnienia na papieży materialnych i formalnych, dzielących wiernych na tych, którzy należą do "kościoła posoborowego" (pisownia oryginalna) i na siebie (kimkolwiek są)?

Przy okazji, jak to wygląda w kaplicy fsspx?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #688 dnia: Grudnia 12, 2017, 16:33:54 pm »

Mam pytanie do osób bywających na Piasku, bo chciałbym pójść tam na Mszę, ale jestem katolikiem wiernym papieżowi i się trochę boję. Proszę zapytać duszpasterza i zamieścić tutaj odpowiedź. Mianowicie ciekawi mnie, czy Msze odprawia ksiądz uznający Franciszka za papieża, czy wymienia się jego imię w kanonie, czy w tym duszpasterstwie rozróżnia się papieży na formalnych i materialnych, czy Mszę sprawuje kapłan z Kościoła posoborowego czy przedsoborowego i jaka jest różnica? Jaki jest stosunek duszpasterstwa do osób nieuznających Franciszka za papieża, robiących rozróżnienia na papieży materialnych i formalnych, dzielących wiernych na tych, którzy należą do "kościoła posoborowego" (pisownia oryginalna) i na siebie (kimkolwiek są)?

Przy okazji, jak to wygląda w kaplicy fsspx?
Proszę się przejść i zapytać. x. Ireneusz nie gryzie. W Kaplicy Bractwa też pana nikt nie zje. Nie gustują w posoborowikach.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #689 dnia: Grudnia 27, 2017, 01:15:28 am »

Mam pytanie do osób bywających na Piasku, bo chciałbym pójść tam na Mszę, ale jestem katolikiem wiernym papieżowi i się trochę boję. Proszę zapytać duszpasterza i zamieścić tutaj odpowiedź. Mianowicie ciekawi mnie, czy Msze odprawia ksiądz uznający Franciszka za papieża, czy wymienia się jego imię w kanonie, czy w tym duszpasterstwie rozróżnia się papieży na formalnych i materialnych, czy Mszę sprawuje kapłan z Kościoła posoborowego czy przedsoborowego i jaka jest różnica? Jaki jest stosunek duszpasterstwa do osób nieuznających Franciszka za papieża, robiących rozróżnienia na papieży materialnych i formalnych, dzielących wiernych na tych, którzy należą do "kościoła posoborowego" (pisownia oryginalna) i na siebie (kimkolwiek są)?

Przy okazji, jak to wygląda w kaplicy fsspx?

Hmmm...wie pan...Kanon jest odmawiany "po cichu" i tak do końca, to nie uzyska pan nigdy pewności...;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 56 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!