Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:32:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 56 Drukuj
Autor Wątek: WROCŁAW  (Przeczytany 267869 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #480 dnia: Czerwca 24, 2012, 21:34:08 pm »

W najbliższy piątek 29-tego czerwca święto  Świętych Piotra i Pawła.
Msza o 7:oo Na Piasku i o 18:3o u Bonifratrów.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Olaaa
bywalec
**
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #481 dnia: Czerwca 25, 2012, 14:42:03 pm »

Czy to prawda, że biskup chce zlikwidować Piasek?  :(
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #482 dnia: Czerwca 25, 2012, 14:44:44 pm »

Czy to prawda, że biskup chce zlikwidować Piasek?  :(

Piasku jest tyle, że musiałby użyć bomby atomowej, a to nie pomoże za bardzo ...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #483 dnia: Czerwca 25, 2012, 15:14:04 pm »

A kto tak powiedział. X. Grzegorz wczoraj na Maszy powiedział, że ważą się losy IDP we Wrocławiu, a nie całego Duszpasterstwa. Msza na Piasku będzie.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #484 dnia: Czerwca 25, 2012, 21:27:55 pm »

Ale co dalej z IDP w Polsce?
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #485 dnia: Czerwca 25, 2012, 23:12:46 pm »

W Polsce nie ma IDP, jest jeden ksiądz na studiach i jeden prymicjant.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #486 dnia: Czerwca 26, 2012, 05:11:55 am »

Ja w ogóle nie rozumiem jak przełożony IDP może dopuścił do takiej sytuacji. Wyświęca się ksieży i posyła do Polski by sobie sami szukali miejsc gdzie będą działać, Takie sprawy powinny być od razu załatwiane przez porozumienie IDP i biskupów miejscowych. Co będzie jak x. Grzegorz skończy studia? X. Sergiusz będzie ,,do końca świata i jeden dzień dłużej" odprawiał prymicje, nie mając żadnego przydziału. Dla mnie to jakaś parodia. Mam takie przeczucie, że obaj księża znajdą się w końcu w FSSPX tak jak x. Konstantyn jeśli ich własny przełożony nic nie zrobi.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #487 dnia: Czerwca 26, 2012, 07:26:45 am »

. Mam takie przeczucie, że obaj księża znajdą się w końcu w FSSPX tak jak x. Konstantyn jeśli ich własny przełożony nic nie zrobi.
Byłoby pięknie, ale jak na razie, to nie wydaje mi się.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #488 dnia: Czerwca 26, 2012, 09:08:53 am »

Ja w ogóle nie rozumiem jak przełożony IDP może dopuścił do takiej sytuacji. Wyświęca się ksieży i posyła do Polski by sobie sami szukali miejsc gdzie będą działać, Takie sprawy powinny być od razu załatwiane przez porozumienie IDP i biskupów miejscowych.

SANCTA SIMPLICITAS, ORA PRO NOBIS !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #489 dnia: Czerwca 26, 2012, 09:41:12 am »

Przeciez to nie dotyczy tylko Polski. Na calym swiecie IDP ma bana w diecezjach, ktory sytuuje sie gdzies miedzy "pakowac graty i wynocha z mojej diecezji, bo psy spuszcze", a "a co to za kaplica ? nawet nie wiem, ze istniejecie i reki wam nie podam". Jedyne funkcjonujace placowki, to te, ktore przejeli po FSSPX czy niezaleznych, wzglednie ktore zalozyli przed legalizacja, a ktore zostaly zalegalizowane dzieki naciskom z Watykanu, jak chocby seminarium w Courtalain. Wtedy kard. Hoyos musial wykazac sie dobra wola i zademonstrowac, ze da sie funkcjonowac w struturach posoborowym takiemu tworowi jak IDP. Dzis raz, ze kard. Hoyosa juz nie ma, a dwa ze widocznie dobra wola sie skonczyla. Drugi typ placowek, to kaplice prywatne balansujace na granicy legalnosci kanonicznej. Wyjatki mozna policzyc na palcach jednej reki. Nawet dom, gdzie rezyduje przelozony generalny funkcjonuje w prozni, wiec czego spodziewac sie po jakims kraju na obrzezach Europy?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #490 dnia: Czerwca 26, 2012, 10:00:35 am »

Cytuj
wiec czego spodziewac sie po jakims kraju na obrzezach Europy?
Wydaje mi się, że więcej niż we Francji czy Niemczech (nie mam tu na myśli koniecznie tylko Polski). Przecież np. na FSSPX lepiej  patrzą biskupi-wyspiarze niż biskupi francuscy.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #491 dnia: Czerwca 26, 2012, 10:13:38 am »

Jesli przyjac wygodny i w miare odpowiadajacy rzeczywistosci termin "sojuszu renskiego" na okreslenie twardego jadra posoborowia, to polskie diecezja jawia sie jako aneks do Niemiec, cos w rodzaju progresistowskiej eklezjalnej Generalnej Gubernii.

Jesli IDP chce w miare normalnie funkcjonowac i prowadzic duszpasterstwo w Polsce, to wydaje mi sie, ze szybciej i wygodniej bedzie zastosowac wariant jak w Marsylii czy Santiago de Chile.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #492 dnia: Czerwca 26, 2012, 10:17:16 am »

Z tego co słyszałem - to są duże szanse że IBP założy w tym roku dom (oficjalny - erygowany przez ordynariusza miejsca) w jednej z diecezji brazylijskich. A może nawet 2 domy.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #493 dnia: Czerwca 26, 2012, 10:34:51 am »

Ks. Laguérie byl w Brazylii jakis czas temu i spotkal sie z dwoma biskupami, mlodymi, takimi ktorym konflikty okolosoborowe zwisaja jak kilo kitu i calkiem mozliwe, ze w ramach duchowego supermarketu odpala cos i tradycjonalistom. Jeden z nich za kilka dni bedzie udzielal swiecen w Courtalain. Poza tym gra tam jeszcze jeden aspekt : dojscia prywatnymi kanalami. Oby sie udalo.
Notabene w Brazylii boom przezywa Bractwo sw. Piusa X. Po latach kiedy grzecznosciowo do Brazylii nie wchodzilo, zostawiajac pole ksiezom bpowi de Castro Mayerowi, teraz otwiera przeoraty i kaplice, w tym takze w diecezji Campos. Przelozony na Ameryke POludniowa mowil, ze gdyby mial do dyspozycji 20 nowych ksiezy, to by mogl ich wykorzystac od reki.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #494 dnia: Czerwca 26, 2012, 10:36:06 am »

Jesli IDP chce w miare normalnie funkcjonowac i prowadzic duszpasterstwo w Polsce, to wydaje mi sie, ze szybciej i wygodniej bedzie zastosowac wariant jak w Marsylii czy Santiago de Chile.
W Polsce to nie przejdzie. Po tygodniu każdy kto wszedłby do takiej nielegalnej kaplicy byłby obłożony klątwą biskupa miejsca. Rozwieszaliby plakaty ostrzegające przed złymi lefebrystami. Nie mówie już o tym, że funkcjonowanie w takich warunkach po prostu rozwala psychikę księdza. Zwłaszcza młodego...
Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 56 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!