Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 03:06:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 56 Drukuj
Autor Wątek: WROCŁAW  (Przeczytany 267909 razy)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #465 dnia: Lutego 26, 2012, 22:05:04 pm »

Ja nie mówię o Biedronce, czy Lidlu, ale o rybnickich galeriach,, czyli Plazie i Focusie oraz hipermarketach Carrefour, Real i Tesco. Wszystkie one w niedziele wypaełniaja się dopiero po południu, mimo że przynajmniej w dwóch pierwszych spokojnie można by spedzic cały dzień. I w soboty sa one cały dzień przepełnione
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #466 dnia: Lutego 26, 2012, 22:12:31 pm »

Mogę tylko oceniać  sytuację z pozycji Warszawy i wydaje mi się, że jest mniej osób młodych w kościołach, ale dyskusja o tym zjawisku powinna być nie w wątku o Wrocławiu. Więc na tym kończę.
Zapisane
knrdsk1
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #467 dnia: Marca 07, 2012, 09:50:42 am »

Nie wiem jak to było że nie było - jeśli rzeczywiście nie było - Drogi Krzyżowej w piątek po Popielcu u Bonifratrów, natomiast pragnę uspokoić P.T. dyskutantów że Droga Krzyżowa z całą pewnością odbyła się u oo. Bonifratrów w piątek 2 marca o 18:30.
Nie wiem co mają Państwo na myśli pisząc o "tradycyjności" Drogi Krzyżowej - ja pamiętam to nabożeństwo od wczesnych lat '70 kiedy chodziłem na nie z rodzicami, z całą pewnością wówczas bez żadnych modernistycznych naleciałości, to współcześnie odprawiana u Bonifratrów Droga Krzyżowa jest miła mojemu sercu. Prowadzi X. Grzegorz Śniadoch IBP, czytając piękne rozważania do każdej stacji.
Ponieważ X Grzegorz prosił mnie o "ośpiewanie" Via Crucis, prowadziłem śpiew, pieśń "Zastanów się chrześcijanie" ( http://spiewnik.katolicy.net/index.php/topic,659.0.html ) śpiewana po 2 zwrotki dodatkowego rozmyślania przed każdą stacją oraz przed rozpoczęciem i po zakończeniu, na koniec można było jeszcze ucałować krzyż.
Być może nie każda Droga Krzyżowa u Bonifratrów będzie aż tak "ośpiewana", ale z całą pewnością nabożeństwo to będzie odbywać się tam w każdy piątek Wielkiego Postu i z czystym sumieniem można je polecić każdemu nie-moderniście :)
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #468 dnia: Marca 07, 2012, 09:54:18 am »

Pełna zgoda...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #469 dnia: Marca 07, 2012, 09:54:51 am »

Była, była. Trwała 55 minut ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #470 dnia: Marca 07, 2012, 09:56:24 am »

Była, była. Trwała 55 minut ;D

To o której w ten piątek ? Bo ponoć ma być sama tylko bez Mszy Świętej ?
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #471 dnia: Marca 07, 2012, 10:04:38 am »

18:30 jak co piątek.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #472 dnia: Marca 27, 2012, 18:04:36 pm »

Ja jestem studentem i ze wszystkich osób, z którymi poznałem się nieco bardziej na studiach, na palcach jednej ręki policzyć mogę tych, którzy chodzą regularnie do kościoła...

A wracając do adremu - jak z Triduum we Wrocławiu?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2012, 07:24:41 am wysłana przez Ioannes » Zapisane
knrdsk1
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #473 dnia: Marca 30, 2012, 08:33:01 am »

Brak temu oficjalnego potwierdzenia, jednak na 90% Wielki Tydzień wyglądał będzie następująco (Wszystko u NMP na Piasku):

Niedziela Palmowa:
   - 9:00 Msza Św. śpiewana (bez procesji i Pasji),
   - 18:00 Msza Św. śpiewana, z procesją, Pasja po polsku (Św. Mateusz);

W. Poniedziałek:  Msza Św. śpiewana 19:15;

W. Wtorek: Msza Św. śpiewana, z łac. Pasją (Św. Marek) 19:!5;

W. Środa: Msza Św. śpiewana, z łac. Pasją (Św. Łukasz) 19:15;

W. Czwartek:
   - Ciemna Jutrznia 6:30,
   - Msza Św. Wieczerzy Pańskiej 20:00;

W. Piątek:
   - Ciemna Jutrznia 6:30,
   - Liturgia Męki Pańskiej (Pasja Św. Jan, po polsku) 18:30;

W. Sobota:
   - Ciemna Jutrznia 6:30,
   - Wigilia Paschalna 21:00.

« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2012, 08:36:36 am wysłana przez knrdsk1 » Zapisane
knrdsk1
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #474 dnia: Marca 30, 2012, 08:55:06 am »

Uwaga, ostrzegam:
Dzisiaj zanosi się na śpiewaną Drogę Krzyżową u Bonifratrów o 18:30
Przed rozpoczęciem zaśpiewamy staaarą pieśń: "Jezusa Judasz przedał" http://spiewnik.katolicy.net/index.php/topic,15.0.html,
potem Droga Krzyżowa: http://spiewnik.katolicy.net/index.php/topic,659.0.html,
na zakończenie: "Króla wznoszą się znamiona": http://spiewnik.katolicy.net/index.php/topic,225.0.html). sekwencja "Stabat Mater" (dziś przypada wspomnienie 7 boleści NMP)
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2012, 10:50:37 am wysłana przez knrdsk1 » Zapisane
Lvsaticvs
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #475 dnia: Kwietnia 04, 2012, 16:04:09 pm »

Irytujące robi się to, że do dziś  - tzn. Wlk. Środy na stronie duszpasterstwa na Piasku nie pojawiła się rozpiska służby Bożej w Wielkim Tygodniu.
Że już o samym Św. Triduum nie wspomnę. Nawet tutaj informacje tylko przybliżone, ale nie potwierdzone. Przecież nie każdy słucha niedzielnych ogłoszeń i skrzętnie zapisuje w notesiku.

Taka prowizorka przechodzi ludzkie pojęcie. Na pewno nie zachęca to osób postronnych. Mam nadzieję, że jest to tylko poważne niedopatrzenie, a nie oznaka mentalności zaniechania, jak gdyby był to tylko posterunek, który zaraz trzeba będzie opuścić.
Zapisane
+ in patientia vestra possidebitis animas vestras +
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #476 dnia: Kwietnia 04, 2012, 16:50:16 pm »

Proszę porozmawiać z Tomkiem Torqemadą w tej sprawie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #477 dnia: Kwietnia 16, 2012, 02:12:10 am »

Może więc pan Tomek D. chciałby komuś przekazać odpowiedzialność przynajmniej za ogłoszenia, skoro nie jest w stanie się z tym wyrobić?...

(Edit: lit.)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #478 dnia: Kwietnia 30, 2012, 17:32:38 pm »

Wrocław Maj 2012

Od poniedziałku do piatku Nabożeństwo Majowe o godzinie 18:3o u Bonifratrów,

1-go maja Msza tylko o 7:oo Na Piasku
3-go maja Msza o 9:oo i o 18:oo Na Piasku
4-go maja - pierwszy piatek miesiąca, Msza o 7:oo Na Piasku, o 18:3o Nabożeństwo Majowe, a po nim Msza Św. u Bonifratrów,
5-go maja - pierwsza sobota miesiaca, Nabożeństwo Majowe i Msza Św. o 18:3o u Bonifratrów, po Mszy wystawienie Najświętszego sakramentu i Adoracja do północy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2012, 23:16:07 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #479 dnia: Czerwca 21, 2012, 20:59:32 pm »

Za Rebelyą:

Jak co roku zapraszamy na nocne czuwanie przed uroczystością Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wigilię w rycie dominikańskim (I Nieszpory, Matutinum i Laudesy) poprowadzi ks. Sergiusz Orzeszko IBP.

Sobota, 23 czerwca, 20:00 – 23:00
Kościół Ojców Bonifratrów przy ul. Traugutta we Wrocławiu
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 56 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!