Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:43:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 56 Drukuj
Autor Wątek: WROCŁAW  (Przeczytany 268039 razy)
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #660 dnia: Lipca 30, 2017, 21:38:02 pm »

czy na Piasku jest ks. Michał  Czajkowski ?

Bywa. Nie jest tam ani proboszczem ani wikariuszem, ani (z tego, co wiem) rezydentem w tamtejszej parafii.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #661 dnia: Sierpnia 03, 2017, 14:00:46 pm »

czy na Piasku jest ks. Michał  Czajkowski ?

Bywa. Nie jest tam ani proboszczem ani wikariuszem, ani (z tego, co wiem) rezydentem w tamtejszej parafii.

Skoro nie jest ani proboszczem ani wikariuszem ani rezydentem, to może jest agentem?
O ile dobrze pamiętam agenturalną profesję rozpoczynał własnie we Wrocławiu. To we Wrocławiu myszkował po gabinecie abp Gulbinowicza. 
Kto szpiclowal z wlasnej inicjatywy i weszyl za ciemnogrodem i został kapusiem, ten zazwyczaj po zmianie reżymu - porządku, kapuje dla nowego pana np ABW. Na miejscu lokalnych tradsow wymienilbym zamki w szafkach  ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Natanael
uczestnik
***
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #662 dnia: Sierpnia 03, 2017, 20:16:49 pm »

Tak nawiasem, to czy słyszał ktoś z Państwa w czasie ogłoszeń dwa tygodnie temu o tym, że w następną niedzielę miało nie być o 18 Tridentiny? Tak samo podstrona Duszpasterstwa na facebooku o tym milczała. Wydaje mi się, że jedynym źródłem informacji o tym że wyjątkowo będzie sprawowany NOM była strona internetowa Duszpasterstwa, którą nie wszyscy czytają (na Msze w NFRR chodzą też starsze osoby). Wie ktoś może kto celebrował tą Mszę w NOM? Któryś z parafialnych księży?

Tak. Boniecki też bywał. I Bolek. To długa historia i nie na tu.

Podobno ks. Boniecki, zachwycony Tridentiną na Piasku chciał ją nawet koncelebrować  ;D


Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #663 dnia: Sierpnia 03, 2017, 20:38:02 pm »

x. Ireneusz mówił o tem na początku wakacji. I prosił o zaglądanie na stronę Duszpasterstwa. W ogłoszeniach dwa tygodnie temu nie mówił.
Ta... Usilnie chciał koncelebrować, ale x. Ireneusz był nieugięty i niestety skończyło się na NOMowej koncelebrze.

Msze koncelebrował ks. prałat Stanisław Pawlaczek a homilie wygłosił ks. Stanisław Babicz - Proboszcz parafii w Łozinie. Ze starego Kościoła w Łozinie został wypożyczony obraz kopii Cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na którym artysta uwiecznił matkę Boską i dziecię Jezus w Królewskich Koronach podarowanych przez Króla Kana Kazimierza. Podczas homilii usłyszymy historię koronacji MB Czestochowskiej papieskimi Koronami której 300. rocznicę właśnie obchodzimy.
Za tvrodzina
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2017, 20:56:11 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #664 dnia: Sierpnia 27, 2017, 21:38:45 pm »

ACHTUNG!!!

W niedzielę 1o września br. nie będzie porannej Mszy na Piasku. Msza tylko o godzinie 18:oo.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #665 dnia: Sierpnia 29, 2017, 21:43:53 pm »

dziękuję :-)
jak zwykle nie słyszałam ogłoszeń
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #666 dnia: Sierpnia 29, 2017, 22:02:49 pm »

A xiądz mówił tym razem.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #667 dnia: Sierpnia 30, 2017, 11:47:26 am »

zapewne :-)
ale ja podczas Mszy uganiam się po kaplicy zimowej za dziećmi :-)
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #668 dnia: Sierpnia 31, 2017, 22:03:37 pm »

To Pani dobrze :)
Mnie za bieganie za dziećmi po kaplicy wyproszono z Tridentiny ;)
Edit : oczywiście w zupełnie innej lokalizacji. Pozdrawiam więc Wrocław!  ;)
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2017, 10:01:09 am wysłana przez donbor » Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #669 dnia: Września 01, 2017, 21:22:32 pm »

a to przykre, to wyproszenie :-((
na Piasku jest ten luksus, że jest kaplica zimowa i jak tam zamknę drzwi to nie muszę się martwić, że dzieci komuś przeszkadzają
inna kwestia, że sama niewiele słyszę :-)
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #670 dnia: Września 07, 2017, 17:59:50 pm »

Przypominam, że w najbliższą niedzielę Msza TYLKO o godzinie 18.oo
Tego dnia w parafii jest również odpust.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #671 dnia: Października 16, 2017, 23:33:05 pm »

29 października w Uroczystość Chrystusa Króla o godzinie 9 rano zostanie odprawiona Msza z udziałem J.E. x. bp'a Andrzeja Siemieniewskiego, który wygłosi kazanie.
Nie wiem, czy będzie to Missa Coram Episcopo.
x. Bakalarczyk prosi o wcześniejsze przybycie, by o godzinie 8:45 wprowadzić x. abp'a do kościoła.



Przypominam również, że tego dnia (z soboty na niedzielę) zmieniamy czas na zimowy, czyli zegarki cofamy o godzinę.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2017, 20:45:50 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #672 dnia: Października 28, 2017, 22:14:15 pm »

Ogłaszają na fb, wydarzenie na miarę .... ho, ho,ho :) ale ludzie też zaczynają komentować.



https://drive.google.com/file/d/0B9UUQbGsXPDoeGxoTzZmWGVfSzQ/view

https://www.facebook.com/waw24/videos/10154748139527471/
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #673 dnia: Października 29, 2017, 15:46:20 pm »

Fajna fotka.

Widzę, że we Wrocławiu modernisie gdy idą spotkać się z wiernymi Tradycji to przebierają się w "sztywne pelegiańskie ciuchy".
Nie dość, że przebierańcy to jeszcze brak im odwagi by wygarnąć i powiedzieć szczerze co myślą o Pelagianach.
Ciekaw jestem czy te zagrywki na emocjach dają jakieś efekty.

PS
komentarze na facebooku ORMO-wcy już wyczyścili.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #674 dnia: Października 29, 2017, 16:35:22 pm »

Po pierwsze to fotka nie ma nic wspólnego (oprócz osoby x. bp-a) dzisiejszą Mszą, po drugie komentarze miały się nijak do dzisiejszej uroczystości, a po trzecie kazanie x. bp-a było bardzo wporzo. Rzekłbym było bardzo ortodoksyjne i jak najbardziej tradycyjne.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 56 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!