Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 06:55:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Parafia personalna w Archidiecezji Warszawskiej
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj
Autor Wątek: Parafia personalna w Archidiecezji Warszawskiej  (Przeczytany 28315 razy)
prz
Gość
« Odpowiedz #75 dnia: Lutego 26, 2009, 18:00:31 pm »

Zapewne młodzi dlatego, że zakończyły się czasy religii z przyzwyczajenia. Młodzież ma skłonność do radykalizmu - stąd część działa w federacji anarchistycznej, część do Kościoła w ogóle nie chodzi, a inna część poszukiwała czegoś głębszego niż coniedzielne odbębnienie Mszy i znalazła różne grupy - Oazę, OwDŚ, Neokatechumenat, czy w końcu 'trydent'. Zapewne zależnie od ogólnych poglądów - ktoś chyba kiedyś pisał, że standardową drogą jest polityka, działalność/popieranie UPR i potem szukanie logiki, spójnej myśli także w Kościele, co prowadzi do KRR.
(czyli 'skoro wszystkie religie są równe, to dlaczego ja mam chodzić tam, gdzie ode mnie wymagają postów, spowiedzi etc?; skoro mogę przyjąć Komunię na rękę, to po co kapłan umywa ręce? skoro pod postacią opłatka ukryty jest prawdziwy Bóg, to jak z celebracji Mszy można robić imprezę?' Te wątpliwości prowadzą, moim zdaniem, do KRR).
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #76 dnia: Lutego 26, 2009, 18:06:29 pm »

Zamężne i żonaci również przychodzą. Ich dzieci również nie brakuje. Trzeba brać pod uwagę, że trudno jest dotrzeć osobom w wieku sędziwym.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #77 dnia: Lutego 26, 2009, 21:58:39 pm »

wiem, że i tacy są ale nie są oni grupą dominującą - o to mi chodziło
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Parafia personalna w Archidiecezji Warszawskiej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!