Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 10:15:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Prezydent Francji na Mszy trydenckiej
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Prezydent Francji na Mszy trydenckiej  (Przeczytany 9111 razy)
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Marca 01, 2009, 12:18:43 pm »

Jeszcze inny Prezydent Francji ateista - Vincent Auriol (1884 - 1966) w 1944 roku w Paryżu publicznie upokorzył kardynała Roncallego przyszłego papieża Jana XXIII
Jak go upokorzyl? Wtedy jeszcze nie byl prezydentem. Tenze Vincent Auriol juz jako prezydent nalozyl nowomianowanemu kardynalowi Angelo Roncallemu (pozniejszemu Janowi XXIII) biret kardynalski.

Nie napisałem przecież ,ze upokorzył go jako ówczesny Prezydent Francji bo nim został dopiero w 1947 a urzędowanie złożył w 1954 roku.A o tym upokorzeniu to nie są bynajmniej słowa moje tylko to jest fakt, przeczytałem o tym incydencie w jednej książce biograficznej Jana XXIII.Poza tym proszę pamiętać , że od roku 1944 aż do jakiegoś czasu po zakończeniu II wojny światowej wybuchła we Francji silna antyklerykalna atmosfera podsycana przez ruch komunistów i wspierany przez ateistów - kapłanów wtedy oskarżano o kolaborowanie z niemcami w czasie II wojny światowej. Auriol jako zdecydowany ateista nie miał zbyt dobrego zdania o Kościele a początkowo także o samym kardynale Roncalli.
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2009, 12:24:30 pm wysłana przez Giovanni_23 » Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Prezydent Francji na Mszy trydenckiej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!