Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 06:21:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Kilka analiz nt poczynań Benedykta XVI
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Kilka analiz nt poczynań Benedykta XVI  (Przeczytany 9199 razy)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« dnia: Lutego 06, 2009, 15:31:37 pm »

Nieźle: http://rp.pl/artykul/67352,256286_Anglikanie_beda_katolikami__.html
ale zamierzenia mogą być jeszcze lepsze:
http://fronda.pl/news/czytaj/pojednanie_z_tradycjonalistami_droga_do_prawoslawia

Taki sympatyczny i serdeczny "staruszek", mógłby ktoś pomyśleć, a w środku jastrząb?

I jeszcze jedno:
http://rp.pl/artykul/9157,254227_Czy_lefebrysci_wyjda_ze_szklarni_.html

Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 06, 2009, 17:17:39 pm »

Ale najpierw trzeba przeczekać medialny szum i się modlić. Moderna panikuje bo jest słaba.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 06, 2009, 18:20:32 pm »

Moderna panikuje bo jest słaba.

Pan żartuje? Moderna jest potężna.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 06, 2009, 18:26:08 pm »

Duchowo i doktrynalnie jest słaba.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 06, 2009, 18:33:19 pm »

"Słaba" to SŁABO powiedziane. >:(
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 06, 2009, 21:08:16 pm »

ale w gębie i świadomości bardzo mocna
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 06, 2009, 22:16:32 pm »

Jakoś skojarzyło mi się z wykładami z "Pracowni Pytań Granicznych" na UAM w Poznaniu.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 07, 2009, 11:38:25 am »

działania naszego papieża są jasne:

- wsparcie (obustronne) Opus Dei
- instytuty tradycyjne
- lefebrysci
- anglokatolicy

Te wszystkie grupy mają dzwignąć na sobie odnowę rytu rzymskiego. Mozna powiedzieć, że jesteśmy nieliczni ... Prawda, ale modernistom 100 lat temu nie było łatwiej. Zawsze bowiem te 70 % mainstreamu jest oportunistyczne i będzie czapkować tym, co są na górze.

Zatem - do roboty ! Polska to teren trudniejszy, bo skażony dodatkowo subitystami. Ale nie sądzę, by i u nas sytuacja była skazana na porażkę
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 07, 2009, 18:13:01 pm »

Większość tego mainstreamu nawet nie ma ochoty czapkować komukolwiek - liczy się, że zaliczyłem/łam obowiązek niedzielny, a jak to się odbyło to mnie nie obchodzi. Często to co bierzemy często za oportunizm jest zwykłym tumiwisizmem

Co do subitystów, to po prostu wielu Polaków ufa temu, co mówi kler z ambon (lub pulpicików), często po prostu nie wiedzą, że może być inaczej, bo nikt do nich nie dotrze i im nie pokaże.

Pamiętam jak ja przed uczestnictwem we Mszy trydenckiej pierwszy raz w życiu, zapytałem księdza diecezjalnego z mojej parafii odprawiającego codziennie NOM, czy mogę, czy to nie są lefebryści itp (wtedy nie miałem pojęcia), a on mi powiedział, że ależ oczywiście, przecież są jest Bractwo św. Piotra, które taką Mszę odprawia itp. Dopiero po długim czasie pomyślałem sobie, co by było, gdyby powiedział coś innego... Naprawdę dużo zależy od duszpasterzy...
Zapisane
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 07, 2009, 19:59:19 pm »

W Polsce jest dużo szumu związanego z Janem Pawłem, obecnie media starają się odczytywać wszystko przez jego pryzmat. Jednak wydaje mi się, że historia pokaże, iż kluczową postacią w naszych czasach nie był wcale pontyfikat JPII, ale właśnie BXVI. Natomiast mnie do piany doprowadza: Jan Paweł II nigdy by tego nie zrobił... albo Benedykt wymierzył policzek papieżowi Polakowi...
Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że te same media, jeszcze za życia Jana Pawła II chciały, żeby odszedł na emeryturę (jeżeli takowa istnieje), podważały jego decyzje, nauczanie dotyczące etyki seksualnej. Nawet Hans Küng, w ostatnich dniach, zapałał miłością do Jana Pawła.

Co do innych spraw, teraz można wyraźnie zobaczyć, że JPII przesadził w relacjach z żydami. Teraz widać jak na dłoni, na czym opierał się ten cudowny dialog.
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 08, 2009, 15:45:23 pm »

Jan Paweł II miał za bardzo uniwersalne nauki. Dla każdego coś miłego, każdy mógł coś dla siebie znaleźć. A Benedykt XVI jest inny. Ma jednostajną naukę ukierunkowana tylko w jednym kierunku. Dla tego wszelakiej maści liberałom, lewakom, modernistą to się nie podoba i tak go krytykują.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 08, 2009, 16:30:37 pm »

No nie wiem. I tradycjonaliści znajdują coś dla siebie i neokatechumenat...
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 08, 2009, 22:27:13 pm »

Jan Paweł II też miał dobre nauki, ale cóż z tego, skoro ludzie (dzięki mediom także) woleli zwrócić uwagę na coś niezwykłego (bo to nasz, Polak i jako pierwszy papież cos takiego robi) albo zapamiętali tylko kremówki i ekumeniczny sens kichnięcia. Niestety - dotyczy to też tradycjonalistów.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 08, 2009, 22:35:31 pm »

Jeszcze dwie sprawy poruszone przez Benedykta XVI sprawiły mi radość:

1. Beatyfikacja ks. Jerzego
2. Wezwanie do POSTU. Dziś tak rzadko się o tym mówi, redukuje się post do minimum.
Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 08, 2009, 23:48:27 pm »

Taki mały bokotemacik, który mi się nasunął po poście s.Małgorzaty nt.postu. Mianowicie czy w całym Kościele Katolickim (niezależnie od kraju) jest post piątkowy- czy to polska tradycja? Mętlik takowy zrobił mój były wikary, który studiuje w Rzymie i mówił, że włosi nie obchodzą tego postu- taka ich mentalność, że ciężko im coś zabronić. I co najważniejsze, powiedział, że jak jest w Rzymie to w piątek je mięso,a  jak w Polsce to pości To jak tow koncu jest?
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Kilka analiz nt poczynań Benedykta XVI « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!