Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 05:47:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Lucyfer - Historia Szatana
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Lucyfer - Historia Szatana  (Przeczytany 15432 razy)
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 571


dawniej Bambin

« dnia: Lutego 20, 2009, 13:30:34 pm »

Na starym forum bratpatryk pisał, że jego wujek twierdzi, że Szatan jest sługą Boga.
 
Cytuję z filmu:

"Jednym z Bożych sług wykonywał brudną robotę. Ten Szatan jest pozbawiony władzy. Wykonuje polecenie Boga i nie ma rogów ani ogona.
Szatan pojawia się jako anioł w księdze Hioba. Twierdzi tam, że Hiob oddany sługa Boży jest pobożny tylko dlatego, że dobrze mu się wiedzie.
Bóg zgadza się, by Szatan podał Hioba próbie zsyłając dla niego chorobę i nieszczęścia. Szatan nie jest demonem."

http://www.youtube.com/watch?v=MkHjCLddB1w

Czy jest herezją kiedy mówimy, że Szatan jest sługą Boży ?
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 20, 2009, 13:33:23 pm »

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 20, 2009, 13:37:52 pm »

Panie Bambin,
pewnie, że nie jest sługą Bożym. Jest tak naładowany nienawiścią do Pana Boga i wszystkiego co stworzył, że ludzki umysł tego nie ogarnie. Wszystko co czyni, stara się czynić przeciw Stwórcy. Jednak jako byt stworzony przez Pana Boga, nawet on musi być Bogu posłuszny, kiedy On tego zażąda.

Co do rogów i ogona, to chyba tłumaczyć nie trzeba...  ;)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 20, 2009, 13:38:26 pm »

panie Bambin,

czy lutowe słońce aby Panu nie zaszkodziło ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 571


dawniej Bambin

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 20, 2009, 13:42:56 pm »

panie Bambin,

czy lutowe słońce aby Panu nie zaszkodziło ?

Nie jestem meteoropatą. Uważam, że szatan jest sługą Boży. Przypomnij sobie modlitwę Leona XIII i jego przepowiednie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2009, 13:44:43 pm wysłana przez Baltazar » Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 20, 2009, 14:02:21 pm »

Nie jest sługą, ale ja bym to widziała tak, że Bóg sie jakos nim posługuje tzn z tego zła co on zawsze narobi Bog potrafi wyprowadzic jakies dobro. Ale to moja teoria.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 20, 2009, 14:06:53 pm »

To nie Pani teoria tylko twierdzenie św. Tomasza z Akwinu... ;)

Bóg do­puszcza zło, aby wyprowadzić z niego jeszcze większe dobro.

Uważam, że szatan jest sługą Boży. Przypomnij sobie modlitwę Leona XIII i jego przepowiednie.

Czy pisze Pan o modlitwie do św. Michała Archanioła? Gdzie Pan znalazł w niej sugestię, że szatan jest sługą Bożym??
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2009, 14:09:35 pm wysłana przez JRWF » Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 20, 2009, 14:16:27 pm »

Na starym forum bratpatryk pisał, że jego wujek twierdzi, że Szatan jest sługą Boga.
 


W ramach wytłumaczenia .
Wujek twierdzi że wszystko co dzieje się złe to Nakaz Pana Boga, skierowany do szatana by ten wykonał jego polecenia. A twierdzi tak na podstawie kuszenia Jezusa iż tam jest powiedziane do szatana,, Jedynie Panu Bogu swemu, służyć będziesz i jemu pokłon oddasz"
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 20, 2009, 14:16:46 pm »

To nie Pani teoria tylko twierdzenie św. Tomasza z Akwinu... ;)


Nie czytałam ale ciesze sie ze myślał tak jak ja :D
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 20, 2009, 14:18:37 pm »

A nie na odwrót?  ;D
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 571


dawniej Bambin

« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 20, 2009, 14:25:25 pm »

Uważam, że szatan jest sługą Boży. Przypomnij sobie modlitwę Leona XIII i jego przepowiednie.

Czy pisze Pan o modlitwie do św. Michała Archanioła? Gdzie Pan znalazł w niej sugestię, że szatan jest sługą Bożym??

Chodzi mi to, że Leon XIII na ołtarzu słyszał rozmowę Chrystusa z Szatanem.

W dniu 13 października 1884r po odprawieniu Mszy w kaplicy watykańskiej Leon XIII otoczony swita zatrzymał sie nagle u stóp o?tarza. Stał tam ok 10 min jak w ekstazie z twarz? prześwietloną jasnością. Potem udał się niezwłocznie do biura i ułożył modlitwę do św Michała z zaleceniem odmawiania tej podlitwy wszędzie po każdej cichej Mszy św.
Zapytany co się tam stało odpowiedział że słyszał dwa głosy jeden łagodny i dobry a drugi gardłowy i twardy, wydawało się że pochodził z pobli?a tabernaculum. Usłyszał taką rozmowę:

- Mogę zniszczyć Kościół
- Możesz? Więc uczyń to
- Do tego potrzeba mi więcej czasu i władzy
- Ile czasu? Ile władzy?
- Od 75 do 100 lat i większą władzę nad tymi którzy mi służą
- Masz czas, będziesz miał władzę. Rób z tym co zechcesz.
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2009, 14:40:02 pm wysłana przez Baltazar » Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 20, 2009, 14:34:20 pm »

Cytuj
Na pytanie, co było przyczyną jego tak głębokiej ?zadumy?, odpowiedział, że w wizji usłyszał głos... jakby rozmowę Chrystusa z Szatanem, a jej treść była następująca: ?Mogę zniszczyć Twój Kościół!? Jezus odpowiedział: ?Spróbuj tego dokonać?. ?Potrzebuję na to czasu?. ?Wybieraj?. ?Wybieram wiek XX?"
http://www.zbawiciel.ostroleka.pl/warto.php?artykul=895

Cytuj
Dnia 13 października 1884 r. papież Leon XIII zalecił odmawiać tę modlitwę po Mszy świętej. Starsi kapłani i wierni pamiętają, jak przed reformą liturgiczną, po zakończonej Mszy, odmawialiśmy na klęczące modlitwę do Matki Najświętszej i św. Michała Archanioła.
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2009, 14:38:09 pm wysłana przez wiridiana » Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 20, 2009, 14:36:45 pm »

Panie Bambinie, czy to o tę wizję chodziło? Przecież to w żaden sposób nie dowodzi Pańskiej teorii.
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 571


dawniej Bambin

« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 20, 2009, 14:44:03 pm »

Panie Bambinie, czy to o tę wizję chodziło? Przecież to w żaden sposób nie dowodzi Pańskiej teorii.

Edytowałem mój post. Szatan byle czego się czepia i prosi Boga o pozwolenie. Szatan jest pracoholikiem i służy Bogu. Księga Apokalipsy musi zostać wypełniona.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 20, 2009, 14:53:05 pm »

Nic nie dzieje się bez przyzwolenia Boskiego. Również szatan nic nie mógłby uczynić, gdyby Pan Bóg mu na to nie pozwolił. W tym przypadku Bóg do­puszcza zło, aby wyprowadzić z niego jeszcze większe dobro.

Z przytoczonej wizji nie wynika, jakoby szatan był sługą Bożym. Chrystus nie nakazał w niej niszczyć Kościoła. To raczej szatan, z właściwą sobie butą, próbował wykazać, że byłby w stanie to zrobić. Zapewne pamiętając słowa, że Kościoła bramy piekielne nie przemogą.

Wiek XX się skończył i szatanowi się nie udało... Narobił wiele szkód, ale się nie udało. Gdyby przyjąć 100% pewność, że wizja ta była prawdziwa, to teraz w wieku XXI powinno być już tylko coraz lepiej...

PS. Powiedzieć, że szatan jest pracoholikiem, chyba raczej nie można. Nie jest przecież człowiekiem... ;-)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Lucyfer - Historia Szatana « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!