Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:56:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Żydów obrażać nie wolno, ale żydzi mogą obrażać kogo chcą??
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Żydów obrażać nie wolno, ale żydzi mogą obrażać kogo chcą??  (Przeczytany 8313 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Lutego 20, 2009, 08:14:23 am »

Artykuł z dzisiejszej Rzeczpospolitej w wydaniu Wirtualnej Polski:

Cytuj
Skandal w Izraelu. Po telewizyjnym skeczu szydzącym z chrześcijaństwa, Jezusa i Maryi katolicy wzywają papieża, by odwołał podróż do Ziemi Świętej - informuje "Rzeczpospolita".

Oburzenie mieszkających w Izraelu chrześcijan wywołał show Liora Szleina w telewizji Channel 10. W skeczu zatytułowanym "Like a Virgin? wystąpiły dwie postacie: Jezus i Maryja. Aktorka grająca Maryję mówiła, że spała z wieloma mężczyznami i wcale nie jest niepokalana. Według agencji KAI reżyser programu nie krył, że jego celem jest zniszczenie chrześcijaństwa - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Biskupi katoliccy z Ziemi Świętej napisali w specjalnym komunikacie, że tego rodzaju działania są obelgą dla tysięcy wiernych w Izraelu i milionów chrześcijan na całym świecie. Zarzucili stacji promowanie nietolerancji i ksenofobii. Prawnicy organizacji chrześcijańskich rozważają natomiast skierowanie sprawy do sądu.

Autor programu obiecał publiczne przeprosiny.

Stosunki Izraela z Watykanem pogorszyły się po zdjęciu przez papieża ekskomuniki z lefebrystów. Wśród nich jest bowiem duchowny negujący Holokaust Richard Williamson. Niechęci wobec Stolicy Apostolskiej nie złagodziło nakazanie mu przez Benedykta XVI odwołania swoich twierdzeń.

"Chrześcijanie z Ziemi Świętej uczynili sporo dla zwalczania antysemityzmu. Teraz stali się ofiarami antychrystianizmu? ? napisali biskupi w swoim oświadczeniu. Wezwali też władze Izraela, by położyły kres profanowaniu ich religii - informuje "Rzeczpospolita".

Nóż mi się w kieszeni otwiera i ...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 20, 2009, 08:19:07 am »

Trzeba uzyc Panie szkielet :) ja czasem nie wiem co mam myslec o tym wszystkim.. rece opadaja..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 20, 2009, 08:24:25 am »

A tu link do artykułu w Rzepie. Proszę sobie poczytać "opinie":
http://www.rp.pl/artykul/11,265975_Kpiny_z_Jezusa_i_Maryi.html

drugi nóż mi się otwiera...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 20, 2009, 08:29:07 am »

I tak nie jest najgorzej (na razie). Żaden rabin (chwilowo?) nie wezwał Papieża do przeprosin za ten program.

Fajnie się zaczął ten dzień. Wkurzyłem się.

Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 20, 2009, 08:32:14 am »

Zaluje,ze minely czasy krucjat itd. porzadek by sie przydal,sam bym poszedl na takie ruszenie.. >:(
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 20, 2009, 08:33:50 am »

Najpierw we własnym kraju trzeba by posprzątać. Używając radykalnych środków.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 20, 2009, 08:38:25 am »

Inkwizycja by styknela :) poprzekazywaliby troszku na ramie panstwa i po sprawie ;D tylko, ze panstwo normalne tez by musialo byc ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 20, 2009, 08:49:54 am »

Fajnie jest pomarzyć sobie przy kawce w piątek przed weekendem  :-))
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 20, 2009, 08:54:40 am »

Może i fajnie. Mnie odechciało się drugiej kawy po tych artykułach. Obudziłem się na dobre i wcale nie w dobrym humorze.
Przechodzę do działu Humor, żeby odreagować, mam nadzieję, że pan RB jeszcze śpi.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 20, 2009, 08:59:07 am »

Szewach Weiss, który nie znajduje słów oburzenia oceniając najdrobniejsze przejawy "antysemityzmu", okazuje się być człowiekiem bardzo pobłażliwym:
Cytuj
Nie widziałem tego programu, więc nie mogę go oceniać. Ale jeśli mieścił się w granicach przyzwoitości, to mi to nie przeszkadza. Gorzej, jeśli był brutalny w swoim przekazie ? wtedy uznałbym go za nieetyczny. Ale Lior Szlein to bardzo mądry i inteligentny człowiek o bardzo cynicznym poczuciu humoru.
Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 665

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 20, 2009, 11:21:16 am »

Było, ale warto przypomnieć...

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 20, 2009, 11:31:00 am »

Dobre ;D ;D ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 20, 2009, 11:40:50 am »

A propos opinii, co państwo powiedzieli by na taką:

Abp Józef Kowalczyk, były nuncjusz apostolski w Polsce

Nie widziałem tego programu, więc nie mogę go oceniać. Ale jeśli mieścił się w granicach przyzwoitości, to mi to nie przeszkadza. Gorzej, jeśli był brutalny w swoim przekazie ? wtedy uznałbym go za nieetyczny. Ale bp Wiliamson to bardzo mądry i inteligentny człowiek o bardzo cynicznym poczuciu humoru. Jego działalność trwa już szmat czasu, on przyciąga tłumy. Biskup wyśmiewa w niej wszystkie grzechy współczesności i tzw. przedsioębiorstwo Holocaust. W Kościele panuje totalna wolność słowa. Nie ma żadnej cenzury i wszyscy się ze wszystkich śmieją. Wyśmiewamy jednak przede wszystkim siebie. Niektóre Msze odprawiane przez naszych kapłanów, ba, nawet biskupów i kardynałów są nawet dużo śmieszniejsze od show Szymona Majewskiego. Bardzo wyśmiewano w nich swego czasu obecnego papieża. Głosy wzywające do przełożenia z tego powodu wizyty naczelnego rabina to propaganda. Protestanci zrobią wszystko, by do niej nie doszło.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 20, 2009, 11:44:25 am »

Coś nie chce mi się w to wierzyć.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 20, 2009, 11:47:23 am »

Coś nie chce mi się w to wierzyć.

I słusznie, bo te słowa to parafraza "opinii" Szewaha Weissa w sprawie tego incydentu w Izraelu.
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Żydów obrażać nie wolno, ale żydzi mogą obrażać kogo chcą?? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!