Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 03:26:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kard. A. Ca?izares Llovera: Watykan przygotowuje reformę liturgii posoborowej!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj
Autor Wątek: Kard. A. Ca?izares Llovera: Watykan przygotowuje reformę liturgii posoborowej!  (Przeczytany 13509 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #45 dnia: Listopada 02, 2009, 20:34:52 pm »

O tak, strona ultramontes.pl to najlepsze zrodlo wiedzy o wspolczesnym Kosciele.
Zapisane
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #46 dnia: Listopada 02, 2009, 21:04:07 pm »

Czy najlepsze to nie wiem, ale jest dobrym źródłem.

Radek Buczyński
To jest pewien paradoks którego nie mogę zrozumieć, że sedewakantyzm jest be, ale ich wiedza cacy
Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #47 dnia: Listopada 02, 2009, 23:22:04 pm »

Czy najlepsze to nie wiem, ale jest dobrym źródłem.

Radek Buczyński
To jest pewien paradoks którego nie mogę zrozumieć, że sedewakantyzm jest be, ale ich wiedza cacy

Ja tam nigdzie nie twierdzę że "sedewakantyzm jest be... ". Zresztą zależy jak to "be" rozumieć, ale jak tu głowy nie łamać sobie to jak już to jest "ce..."  np. w gradacji "oderwania się katolika od modernistycznych herezji" gradacja może teoretycznie rzecz biorąc wyglądać tak:
aa ... - "postindultyzm"
be... - "lefebryzm" ,  "sedeprywacjonizm"
ce... - "sedewakantyzm" ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Gniewko
adept
*
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #48 dnia: Listopada 03, 2009, 08:47:37 am »

Czy najlepsze to nie wiem, ale jest dobrym źródłem.

Radek Buczyński
To jest pewien paradoks którego nie mogę zrozumieć, że sedewakantyzm jest be, ale ich wiedza cacy

Ja tam nigdzie nie twierdzę że "sedewakantyzm jest be... ". Zresztą zależy jak to "be" rozumieć, ale jak tu głowy nie łamać sobie to jak już to jest "ce..."  np. w gradacji "oderwania się katolika od modernistycznych herezji" gradacja może teoretycznie rzecz biorąc wyglądać tak:
aa ... - "postindultyzm"
be... - "lefebryzm" ,  "sedeprywacjonizm"
ce... - "sedewakantyzm" ;D

Ślicznie, a miejsce na "Unam Sanctam Catholicam Ecclesiam" gdzieś przewidziano?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #49 dnia: Listopada 03, 2009, 10:56:38 am »

Ja tam nigdzie nie twierdzę że "sedewakantyzm jest be... ". Zresztą zależy jak to "be" rozumieć, ale jak tu głowy nie łamać sobie to jak już to jest "ce..."  np. w gradacji "oderwania się katolika od modernistycznych herezji" gradacja może teoretycznie rzecz biorąc wyglądać tak:
aa ... - "postindultyzm"
be... - "lefebryzm" ,  "sedeprywacjonizm"
ce... - "sedewakantyzm" ;D
Popadanie w przesadę i tyle. "Bramy piekielne Go nie przemogą", choć się bardzo starały...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #50 dnia: Listopada 03, 2009, 16:39:12 pm »

Kard. Cañizares o najwyższej roli liturgii
http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/2009/11/kard-canizares-o-najwyzszej-roli.html
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #51 dnia: Listopada 03, 2009, 20:07:19 pm »

Wczoraj na KRR w kościele św. Benona miałem przy sobie mszalik sprzed reform ,,Piusa XII". Oczywiście liturgia dnia zadusznego w mszale z 1962 jest idrentyczna. Ale tochę mi żal, że Pius XII skasował np. wigilię Apostołów. A dzisiaj według mszalika sprzed reform ,,Piusa XII" jest 3 dzień oktawy Wszystkich Świętych, a mszaliku z roku 1962 jest dzisiaj feria. Ciekawe jest też że każde święto miało swoją wigilię celebrowaną w kolorze fioletowym. Na pewno Pius XII miał rację reformująć trochę mszał, ale czy do końca? Jedno na pewno jest cenne w tych jego reformach. Możliwość celebrowania mszy wieczorem. A nie wyłącznie rano jak było kiedyś. A co obecnych dażeń Stolicy Apostolskiej to myślę, że najbardziej prawdopodobny jakiś powrót do rytu 1965, czyli tego bezpośredniego po SWII. Ale wątpię w przywrócenie łaciny na całej mszy.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #52 dnia: Listopada 03, 2009, 20:15:16 pm »

Jedno na pewno jest cenne w tych jego reformach. Możliwość celebrowania mszy wieczorem.

Była o tym mowa poniekąd w temacie o reformach - rewolucjach liturgicznych: http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1277.0.html. Co do sprawowania Mszy wieczorem - chodzi zapewne głównie o Wigilię Paschalną. Nie można jednak zapominać symboliki sprawowania Mszy świętej o wschodzie słońca (do południa).
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #53 dnia: Listopada 03, 2009, 20:25:50 pm »

Chyba dopiero Pius XII wprowadził msze wieczorne. I to musiało nastąpić. Nie wyobrażam sobie teraz by  by np. w dni powszednie msze były tylko rano. Kto z nas pracujących np. od 7 rano by na nie chodził.
Zapisane
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #54 dnia: Listopada 04, 2009, 21:42:11 pm »

A co obecnych dażeń Stolicy Apostolskiej to myślę, że najbardziej prawdopodobny jakiś powrót do rytu 1965, czyli tego bezpośredniego po SWII. Ale wątpię w przywrócenie łaciny na całej mszy.

Na to bym nie liczył, Watykan co najwyżej zlikwiduje NOMowe stoły i nakaże odprawiać pobożny NOM wedle rubryk i przepisów Ad Orientem.Ponadto trzeba pamiętać, że sam Ryt 1965 (jak i późniejszy Ryt 1967) był jedynie formą przejściową na drodze do NOM, wymyślono go gdyż niemożliwe do zreazlizowania byłoby nagłe przejście z Mszału 1962 do NOM, gdyż wiadomo jak by to się skończyło.
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #55 dnia: Listopada 04, 2009, 21:57:11 pm »

Coż zobaczymy jak to będzie. Na tą chwilę nie wyobrażam sobie likwidacji NOM, ale np, celebracja NOM Ad Orientem, czy likwidacja stołów, to juz by było wiele. Ciekawe jak zareagują na to wierni w Polsce, gdyby do tego doszło
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #56 dnia: Listopada 04, 2009, 22:09:40 pm »

Myśle, że powiedzą: "Nasz Papież tak nie odprawiał. Co ten Benedykt znowu wymyślił" itp.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #57 dnia: Listopada 04, 2009, 22:12:31 pm »

Coż zobaczymy jak to będzie. Na tą chwilę nie wyobrażam sobie likwidacji NOM, ale np, celebracja NOM Ad Orientem, czy likwidacja stołów, to juz by było wiele. Ciekawe jak zareagują na to wierni w Polsce, gdyby do tego doszło

Stolow wszedzie sie nie da zlikwidowac, ogolem to malo prawdopodobne. Przypuszczam ze beda jakies zmiany w nigrykach, moze dodanie czegos w "przygotowaniu darow, a zmiana kierunku, moze jako zalecana? Plus wywalenie paru ME, zmiana miejsca znaku pokoju, ograniczenie roznorodnosci wezwan. Nie sadze by miala byc rewolucja.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #58 dnia: Listopada 04, 2009, 22:13:39 pm »

@ p. szkielet

Powiedzą raczej, że księdza nie widzą. A i niektórzy księża narzekać będą, że "kontaktu z wiernymi nie mają" ( w czasie mszy ).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #59 dnia: Listopada 04, 2009, 22:15:44 pm »

Nu tak :(
Konferansjerka musi być. MC rulez...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kard. A. Ca?izares Llovera: Watykan przygotowuje reformę liturgii posoborowej! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!