Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:20:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kard. A. Ca?izares Llovera: Watykan przygotowuje reformę liturgii posoborowej!
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Kard. A. Ca?izares Llovera: Watykan przygotowuje reformę liturgii posoborowej!  (Przeczytany 13506 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Listopada 01, 2009, 00:16:47 am »

Niektórzy to by chyba chcieli, żeby stary ryt się zakonserwował w stanie gdzieś z początku XVII w., choć pewnie i wtedy byłyby postulaty, żeby cofnąć się do "czystego" Mszału Piusa V, ale i wtedy by się znalazła grupa, która by stwierdziła, że usunięto w tym czasie za dużo sekwencji i trzeba wrócić do wcześniejszego jeszcze Mszału...

Mam nadzieję, że to nie jest krytyka krytyki włączenia św. Józefa do Kanonu ...

bo, jeśli, to nieudolna
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #16 dnia: Listopada 01, 2009, 00:47:24 am »

Za krytykę zabrał sie x. Konstantyn, ja sobie pozwoliłem tylko na prześmiewczy ton wobec pewnych tendencji.
Zaś co do włączenia św. Józefa nie zauważyłem tu też udolnej krytyki tego posunięcia.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #17 dnia: Listopada 01, 2009, 00:49:18 am »

przypominam, że gdy zaproponowano Piusowi IX dodanie do Kanonu św. Józefa, ów odparł "jestem tylko papieżem" ....

No to bardzo blyskotliwie odparl, co nie zmienia faktu ze jak powiedzial ks. Najmowicz wlaczenia sw. Jozefa nie jest żadnym nadużyciem sprzecznym z organicznym rozwojem. Papiez ma jednak jakies prawa, papiez to jednak papiez.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #18 dnia: Listopada 01, 2009, 01:39:15 am »

Ja osobiście największym zaufaniem darzę ryt do roku 1955 , choć oczywiście uważam 1962 za wartościowy. Mam jednak z uwagi na fakt ingerencji w Kanon pierwszej od 1500 lat pewne wątpliwości. Zresztą jak do wszystkiego co nastąiło po 1958 roku w dziedzinie liturgii i doktryny. Zgadzam się że naruszenie Kanonu to sprawa poważna, na którą nie zdobył sę żaden Papież, którego wierność Świętej Wierze nie może być kwestionowana czy wątpliwa. Dopiero osoba conajmniej podejrzanej konduity to uczyniła, zresztą nie tylko to...to jest dość wymowne tak sądzę...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Bollenz
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #19 dnia: Listopada 01, 2009, 08:19:55 am »

Co złego jest w tym, że dodano św. Józefa? Ja się bardzo cieszę z tej zmiany.

A gdzie teraz w Novus Ordo w praktyce jest święty Józef????? To jeden z wielu przykładów obłudy modernistycznych reformatorów... Wszyscy tak niby chwalili J23 za wprowadzenie św. Józefa do kanonu, by po kilku latach nie tylko w liturgii nie wspominać o św. Józefie, ale i o wszystkich innych świętych z kanonu...
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2009, 08:24:49 am wysłana przez Bollenz » Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Listopada 01, 2009, 09:08:45 am »

Zachęcam do zajrzenia, jak rozwijała się dyskusja na jednym z blogów o rzeczonej sprawie (dołączenie św. Józefa do Kanonu), gdzie padło wiele informacji i opinii na ten temat: http://liturgia.pl/node/7300.

Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #21 dnia: Listopada 01, 2009, 10:32:15 am »

Zachęcam do zajrzenia, jak rozwijała się dyskusja na jednym z blogów o rzeczonej sprawie (dołączenie św. Józefa do Kanonu), gdzie padło wiele informacji i opinii na ten temat: http://liturgia.pl/node/7300.

Na kanwie tej dyskusji peem tak: św. Józef w Kanonie jest jak Różaniec podczas Mszy św.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #22 dnia: Listopada 01, 2009, 11:23:32 am »

Co złego jest w tym, że dodano św. Józefa? Ja się bardzo cieszę z tej zmiany.

A gdzie teraz w Novus Ordo w praktyce jest święty Józef????? To jeden z wielu przykładów obłudy modernistycznych reformatorów... Wszyscy tak niby chwalili J23 za wprowadzenie św. Józefa do kanonu, by po kilku latach nie tylko w liturgii nie wspominać o św. Józefie, ale i o wszystkich innych świętych z kanonu...

We wszystkich modlitwach eucharystycznych NOM wspomina sie swietych ("...ze wszystkimi swietymi, ktporzy spodobali sioe tobie"). Poza tym sw. Jozef jest w IME oczywiscie
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Listopada 01, 2009, 11:39:06 am »

A w ilu kościołach codziennie używa się IME lub wymienia się św. Józefa?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #24 dnia: Listopada 01, 2009, 12:22:09 pm »

A w ilu kościołach codziennie używa się IME lub wymienia się św. Józefa?

Nie wiem, nie licze
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #25 dnia: Listopada 01, 2009, 13:00:02 pm »

Co złego jest w tym, że dodano św. Józefa? Ja się bardzo cieszę z tej zmiany.

A gdzie teraz w Novus Ordo w praktyce jest święty Józef????? To jeden z wielu przykładów obłudy modernistycznych reformatorów... Wszyscy tak niby chwalili J23 za wprowadzenie św. Józefa do kanonu, by po kilku latach nie tylko w liturgii nie wspominać o św. Józefie, ale i o wszystkich innych świętych z kanonu...
A czy ja piszę o NOM? To nie moja bajka.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #26 dnia: Listopada 01, 2009, 13:07:29 pm »

Zachęcam do zajrzenia, jak rozwijała się dyskusja na jednym z blogów o rzeczonej sprawie (dołączenie św. Józefa do Kanonu), gdzie padło wiele informacji i opinii na ten temat: http://liturgia.pl/node/7300.

Na kanwie tej dyskusji peem tak: św. Józef w Kanonie jest jak Różaniec podczas Mszy św.
Wg Pana to źle czy dobrze?
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #27 dnia: Listopada 01, 2009, 14:42:48 pm »

A w ilu kościołach codziennie używa się IME lub wymienia się św. Józefa?

Tu muszę oddać honor ksieżom z parafii św. Józefa w Katowicach-Józefowcu. Oni św. Józefa wstawiają do ME podczas KAŻDEJ Mszy świętej. :)
Zapisane
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #28 dnia: Listopada 01, 2009, 19:22:02 pm »

Zgadzam się że naruszenie Kanonu to sprawa poważna, na którą nie zdobył sę żaden Papież, którego wierność Świętej Wierze nie może być kwestionowana czy wątpliwa. Dopiero osoba conajmniej podejrzanej konduity to uczyniła, zresztą nie tylko to...to jest dość wymowne tak sądzę...

Jak mniemam podejrzewa więc Pan Jana XXIII o konszachty z masonami i krytykuje Go za uleganie manipulacjom?
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Listopada 01, 2009, 19:47:28 pm »

A w ilu kościołach codziennie używa się IME lub wymienia się św. Józefa?

Tu muszę oddać honor ksieżom z parafii św. Józefa w Katowicach-Józefowcu. Oni św. Józefa wstawiają do ME podczas KAŻDEJ Mszy świętej. :)

Co ciekawe - u mnie w parafii także się tak dzieje, z tego względu, że patronuje jej także św. Józef. Nie chwaląc się - proboszcz mojej parafii jest swego rodzaju pionierem szerzenia kultu św. Józefa w diecezji, a nawet metropolii (dróżki św. Józefa m. in - w Mszy świętej po ich poświęceniu abp Tokarczuk stwierdził, że to drugi, obok kaliszowskiego sanktuarium, kościół w którym św. Józef odbiera tak wielką cześć).
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kard. A. Ca?izares Llovera: Watykan przygotowuje reformę liturgii posoborowej! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!