Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 06:54:30 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Mówienie a nie doświadczenie.
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Mówienie a nie doświadczenie.  (Przeczytany 2889 razy)
KAIBJDMB
uczestnik
***
Wiadomości: 232

« dnia: Października 23, 2009, 21:31:58 pm »

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć dlaczego i po co krytykujecie jakieś ruchy charyzmatyczne, spoczynek w Dśw. itp.??
Czy w ogóle tego doświadczyliście?
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Października 23, 2009, 22:03:39 pm »

Jeśli pan doświadczył, proszę się podzielić. Naprawdę bardzo jestem ciekawy. How does it feel to fall down?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #2 dnia: Października 23, 2009, 22:06:48 pm »

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć dlaczego i po co krytykujecie jakieś ruchy charyzmatyczne, spoczynek w Dśw. itp.??
Czy w ogóle tego doświadczyliście?

Nie wszystkiego trzeba doswiadczyc, zeby moc to krytykowac. A krytykuje sie pewne elementy tych ruchow, jak wspomnany spoczynek w Duchu Swietym, ktory wydaje sie wiele forumowiczom czyms podejrzanym.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Października 23, 2009, 22:21:26 pm »


Nie wszystkiego trzeba doswiadczyc, zeby moc to krytykowac.

O jakże piękna myśl. Ja na przykład nigdy nie doświadczyłem współżycia z osobą tej samej płci, a mimo to krytykuję to. :)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4 dnia: Października 23, 2009, 22:28:20 pm »

Ja na przykład nigdy nie doświadczyłem współżycia z osobą tej samej płci, a mimo to krytykuję to. :)
Proszę o licencję na powtarzanie!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Października 23, 2009, 22:30:43 pm »

Ja na przykład nigdy nie doświadczyłem współżycia z osobą tej samej płci, a mimo to krytykuję to. :)
Proszę o licencję na powtarzanie!

Można powtarzać bez licencji. :)
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #6 dnia: Października 23, 2009, 22:37:59 pm »

Tak - miałem doświadczenia z Odnową w Duchu Św. ok 10-letnie.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
probus
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #7 dnia: Października 24, 2009, 11:54:23 am »

To w takim razie ja mam pytanie odnośnie tych wszystkich doświadczeń w ruchu charyzmatycznyym:

Skąd wiadomo, że ów spoczynek w Duchu św. czy glosolalia to rzeczywiście dar Ducha św., a np. nie szatana? I skąd wiadomo, że te zjawiska nie są po prostu udawane? Nie przemawia do mnie wytłumaczenie bełkoczących ludzi, że robią to pod wpływem Ducha św. i że jest to specjalny dar. Bo równie dobrze mógłbym każdą czynność podciągnąć pod działanie Ducha św.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #8 dnia: Października 24, 2009, 12:40:53 pm »

To w takim razie ja mam pytanie odnośnie tych wszystkich doświadczeń w ruchu charyzmatycznyym:

Skąd wiadomo, że ów spoczynek w Duchu św. czy glosolalia to rzeczywiście dar Ducha św., a np. nie szatana? I skąd wiadomo, że te zjawiska nie są po prostu udawane? Nie przemawia do mnie wytłumaczenie bełkoczących ludzi, że robią to pod wpływem Ducha św. i że jest to specjalny dar. Bo równie dobrze mógłbym każdą czynność podciągnąć pod działanie Ducha św.
CZytam, z przerwami, ksiazke o egzorcyzmach. Autor, egzorcysta (niestety posoborowy)  opisuje przypadki zawladniecia cialem przez zlego.
Opisywane objawy przypomnialy mi opsy podawane przez uczestnikow spotkan charyzmatycznych.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2009, 12:59:15 pm wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
szczur.w.sosie
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #9 dnia: Października 24, 2009, 12:53:53 pm »

To w takim razie ja mam pytanie odnośnie tych wszystkich doświadczeń w ruchu charyzmatycznyym:

Skąd wiadomo, że ów spoczynek w Duchu św. czy glosolalia to rzeczywiście dar Ducha św., a np. nie szatana? I skąd wiadomo, że te zjawiska nie są po prostu udawane? Nie przemawia do mnie wytłumaczenie bełkoczących ludzi, że robią to pod wpływem Ducha św. i że jest to specjalny dar. Bo równie dobrze mógłbym każdą czynność podciągnąć pod działanie Ducha św.

Ja bym dla bezpieczeństwa wysłuchała opinii Kościoła - najpewniej miejscowego biskupa.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #10 dnia: Października 24, 2009, 14:52:28 pm »

Charyzmaty w Kosciele musza spelniac jedno kryterium : pozytek duchowy. Te seanse opetania, tarzania sie po podlodze i belkotania niezrozumialych rzeczy nie wnosza nic.
Drugi argument : ich rodowod. Wszystkie bez wyjatku ruchy charyzmatyczne w Kosciele wywodza sie protestantyzmu, nawet jesli jakas ich czesc nawrocila sie, przynajmniej instytucjonalnie.
Trzeci argument : gloszona przez nich doktryna odbiegajaca od nauczania Kosciola (roznie bywa w roznych wspolnotach, ale wypadkowa jest raczej cienka), braki w formacji etc.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #11 dnia: Października 25, 2009, 10:36:31 am »

mamy też świeckich charyzmatyków spełniających role ..rekolekcjonistów... ???
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Października 25, 2009, 20:22:25 pm »

Tutaj to raczej miałbym do Pallotynów pretensje o nomenklaturę, a nie o treści. Bo jako żywo rekolekcje są to średnie, ale tematy (zwłaszcza Pani Najfeld) niezwykle ciekawe i na czasie.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Mówienie a nie doświadczenie. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!