Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 10:28:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Semka: Inwazja lefebrystów
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Semka: Inwazja lefebrystów  (Przeczytany 2625 razy)
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« dnia: Lutego 19, 2009, 09:31:15 am »

Lefebryści są wszędzie - ogłasza w  Polityce" Adam Szostkiewicz. A dokładniej - Lefebryści i ich sojusznicy". To, że Polska nie zadrżała rażona gromem ostatniej decyzji Benedykta XVI, dowodzi tylko, że zaraza jest powszechna.

Do jednego lefebrystycznego worka publicysta wrzuca wszystkich, których nie lubi. Co gorsza, owe szwarccharaktery ośmielają się publicznie pisać i mówić o Kościele. Szostkiewicz rwie szaty, ubolewając, że siła "środowisk umiarkowanych" w Kościele jest minimalna wobec takich gigantów medialnych jak Dariusz Karłowicz, Grzegorz Górny czy Paweł Milcarek.

A co z "Tygodnikiem Powszechnym","Więzią", "Znakiem", rubryką "Arka Noego" w "Gazecie Wyborczej" czy kanałem TV Religia? Co z felietonami Szymona Hołowni w "?Newsweeku"? Owszem są, ale giną w natłoku kryptolefebrystów.

W filmach grozy najstraszniejsi są kosmici do złudzenia przypominający ludzi. Podobnie u Szostkiewicza najgroźniejsi są ci, którzy pod maską katolików ukrywają ultrakatolicyzm. Jak więc podczas tej upiornej inwazji rozpoznać katolika normalnego, który z ultrakatolickim wynaturzeniem nie ma nic wspólnego? To proste ? wystarczy ubolewać nad obecnym papieżem, kwestionować nauczanie Watykanu w sprawach obyczajowych, żalić się w rozmowach z zachodnimi dziennikarzami na polski zaduch. Wtedy zostanie się uznanym przez Szostkiewicza za katolika. Prawdziwego, a nie pachołka "pancernego papieża".

Dotąd kościelnych konserwatystów malowano na łamach ?Polityki" czarną barwą. Teraz Szostkiewicz uznał, że do palety trzeba dodać kolor brunatny. Publicysta sugeruje zatem, że ?Teologia Polityczna" prezentuje spójną linię ideową: Dariusz Karłowicz, Marek Cichocki, Dariusz Gawin to spadkobiercy Carla Schmitta, który miał flirt z nazizmem. "Frondę" załatwił jeszcze łatwiej ? wyszukał jeden z tysięcy wpisów na jej internetowym forum na temat Holokaustu i już daje do zrozumienia, że Grzegorz Górny niewiele różni się od osławionego biskupa Williamsona.

Ludzie katolickiej prawicy prócz czasopism mają programy w mediach elektronicznych - bije na alarm Szostkiewicz. No właśnie, ale co dalej? Dlaczego pan Adam nie występuje o specjalną klauzulę w nowej ustawie o mediach zakazującą takim ludziom pojawiania się na antenie? Dlaczego nie wystąpi do ABW o konfiskatę pism, w których pisują? Dlaczego wreszcie nie pozbawić ich obywatelstwa RP? Niech sobie jadą do Watykanu i niech im Benedykt udziela paszportów watykańskich, skoro tak go kochają.

Trzeba działać, panie Adamie! Przecież sam pan pisze ? w kwestii takich poglądów"nie ma porozumienia"!

http://www.rp.pl/artykul/9158,265294_Semka__Inwazja_lefebrystow_.html
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 19, 2009, 11:39:19 am »

Oby rzeczywiście tak było, żeby ci lefebryści i ich sojusznicy byli aż tak powszechni w Kościele. Mniej mielibyśmy wtedy wszystkich problemów.
Bardzo podoba mi się określenie i status pachołka 'pancernego papieża' Jeśli są gdzieś jakieś zapisy, to ja się chętnie zgłaszam na ochotnika.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 19, 2009, 11:41:47 am »



jako autobiograficzną ciekawostkę i lans dodam, że ja na jeansówce mam raczej ekran powiązany z poprzednimi papieżami ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 19, 2009, 12:04:45 pm »

GENIALNE  :D
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Durrandir
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 19, 2009, 13:09:21 pm »

Bardzo podoba mi się określenie i status pachołka 'pancernego papieża' Jeśli są gdzieś jakieś zapisy, to ja się chętnie zgłaszam na ochotnika.

Od razu dawać do zakonu krzyżowego ;)
Zapisane
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 21, 2009, 10:32:00 am »

A mi najbardziej podoba się

"Owszem są, ale giną w natłoku kryptolefebrystów."  :D - oznacza to plagę ... jest nas coraz więcej!
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Semka: Inwazja lefebrystów « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!