Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:17:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Plusy i minusy anonimowości.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Plusy i minusy anonimowości.  (Przeczytany 13334 razy)
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #30 dnia: Października 26, 2009, 10:49:35 am »

Ale jest na to proste, acz na początku wydajace się nieprawdopodobne wytłumaczenie. Mam w Szczecinie sobowtóra. Był widziany i przez moja mame i przez moich braci i tak z 1/3 moich kolegów go widziała. Osobnik ten ma i okulary i ruda brodę i podbna masę. Odróżnia nas tylko to, że on jeździ samochodem jako kierowca, czego ja nie czynie.

Radek Buczyński

Dobra, dobra!
Wygodny sposób na tłumaczenie się z bywania w podejrzanych miejscach!  ;)  ;D
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #31 dnia: Października 26, 2009, 12:40:33 pm »

. Skoro juz musze byc osoba publiczna, i to w medium o zasiegu wiekszym niz telewizja, radio czy prasa, to wylacznie jako nick. Osobom zaufanym z fk bez problemu przedstawie sie w realu. Choc i tu moje zle ulokowane zaufanie zostalo nieraz mocno zawiedzione.
Ale i tak sie przeciez  mozna w kazdej chwili dowiedziec jak kto ma na nazwisko lub wyglada itd. Dobrej osobie wystarczy pare danych,czy bedzie zdjecie czy nie :) Pani nazwisko tez przeciez krazy w internecie  i da sie je sprawdzic,wiec akurat nie ma to nic ze zdjeciem wspolnego ;D wszyscy sa namierzalni ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #32 dnia: Października 26, 2009, 12:42:55 pm »

Tak Panie kuraku. Nawet udało się Panu namierzyć kogoś, kogo ja nie byłem w stanie namierzyć. Fakt, że to czysty przypadek, ale jednak ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #33 dnia: Października 26, 2009, 12:52:58 pm »

Dobrej osobie wystarczy pare danych,czy bedzie zdjecie czy nie :)

Pan sobie nie schlebia. Gdyby nie to, ze przedstawilam sie kilku osobom, nie znalazlby Pan mojego nazwiska nigdy, nawet przez dostawce internetu. Ot, niedyskrecja forumowiczow.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #34 dnia: Października 26, 2009, 12:58:36 pm »

Dobrej osobie wystarczy pare danych,czy bedzie zdjecie czy nie :)

Pan sobie nie schlebia. Gdyby nie to, ze przedstawilam sie kilku osobom, nie znalazlby Pan mojego nazwiska nigdy, nawet przez dostawce internetu. Ot, niedyskrecja forumowiczow.
Czy ktos powiedzial,ze ja kiedykolwiek Pani szukalem?Ot kobieca pewnosc.Nie schlebiam sobie gdyz jestem kompletna noga w tej materii,natomiast mowilem o ludziach,ktorzy sa obtrzaskani i znalezliby kazdego kogo chca.A czy sie pani przedstawiala komukolwiek to tez nie wiem.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #35 dnia: Października 26, 2009, 13:04:00 pm »

Ostatnio dostałem na 'priva' 3 listy od p. Józefa. Nieistotne, że mało uprzejme. Gorsze jest to, że facet totalnie bełkocze, nic się kupy nie trzyma. Nie wiadomo co mu jeszcze przyjdzie do głowy. Z kolei użytkownik 'tkiler' posuwał się wobec mnie do gróźb karalnych. Więc podzielam opinię Pani Murki choć kiedyś bywałem bardziej "ujawniony".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #36 dnia: Października 26, 2009, 13:18:58 pm »

@ p. kurak

Ok, przepraszam, zasugerowalam sie brakiem reakcji na gratulacje odn. panskich zdolnosci od p. Szkieleta.
A zeby "ludzie otrzaskani" mogli kogos znalezc, najpierw ta postac musi istniec w sieci. Jesli nie istnieje, moga sobie szukac do konca swiata. Zrobilam po prostu blad przedstawiajac sie, tyle, na chwile pomylil mi sie internet z realem.

Najbardziej mnie smieszy jak wszyscy przerazaja sie nowymi wynalazkami typu czipy i inne elektroniczne gadzety, liczba bestii etc. Kochani Panstwo, odkrywajac sie w sieci tak, jak my to robimy, pod swoim nazwiskiem, sami sie czipujemy i to w jednym wielkim swiatowym czipie. Wiedza o nas wiecej istotnych rzeczy, niz na podstawie danych z ankiety zawodowej, zdrowotnej, ubezpieczeniowej czy bankowej. Sami im te informacje dostarczamy w prostej do obrobki, zdigitalizowanej formie. Poczatkujacy psycholog pracujacy dla "ciemnej strony" bez trudu okresli profil Kowalskiego czy Nowaka, ktory sam, nieprzymuszany jakimis obowiazkowymi badaniami dla GUS, pisze szczerze co mu tam lezy na sercu. To oczywiscie do forumowiczow, ktorzy pisza o sprawach istotnych. Ci, ktorzy pisza posty "Ja tez" albo "he he" czy "no co Pan, serio?", niczym nie ryzykuja.

@ p. jwk

Ano mnie ktos probowal narobic smrodu w parafii. Dotad nie mam pewnosci kto to byl. O mailach od roznych swirow nie wspomne, bo to o tyle nieistotne, ze nie uzywam programu pocztowego.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2009, 13:24:35 pm wysłana przez Murka » Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #37 dnia: Października 26, 2009, 13:30:45 pm »

@ p. kurak
Ok, przepraszam, zasugerowalam sie brakiem reakcji na gratulacje odn. panskich zdolnosci od p. Szkieleta.
No problem :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #38 dnia: Października 26, 2009, 14:32:25 pm »


Nie schlebiam sobie gdyz jestem kompletna noga w tej materii,natomiast mowilem o ludziach,ktorzy sa obtrzaskani i znalezliby kazdego kogo chca.A czy sie pani przedstawiala komukolwiek to tez nie wiem.

przecież można wejść na każdy komputer, z którego są wysyłane wiadomości na to forum. To tylko kwestja sprawności hackera. A dalej przegląda się dokumenty, pliki, foldery ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #39 dnia: Października 26, 2009, 14:32:54 pm »

@ p. kurak

Ok, przepraszam, zasugerowalam sie brakiem reakcji na gratulacje odn. panskich zdolnosci od p. Szkieleta.
A zeby "ludzie otrzaskani" mogli kogos znalezc, najpierw ta postac musi istniec w sieci. Jesli nie istnieje, moga sobie szukac do konca swiata. Zrobilam po prostu blad przedstawiajac sie, tyle, na chwile pomylil mi sie internet z realem.

Najbardziej mnie smieszy jak wszyscy przerazaja sie nowymi wynalazkami typu czipy i inne elektroniczne gadzety, liczba bestii etc. Kochani Panstwo, odkrywajac sie w sieci tak, jak my to robimy, pod swoim nazwiskiem, sami sie czipujemy i to w jednym wielkim swiatowym czipie. Wiedza o nas wiecej istotnych rzeczy, niz na podstawie danych z ankiety zawodowej, zdrowotnej, ubezpieczeniowej czy bankowej. Sami im te informacje dostarczamy w prostej do obrobki, zdigitalizowanej formie. Poczatkujacy psycholog pracujacy dla "ciemnej strony" bez trudu okresli profil Kowalskiego czy Nowaka, ktory sam, nieprzymuszany jakimis obowiazkowymi badaniami dla GUS, pisze szczerze co mu tam lezy na sercu. To oczywiscie do forumowiczow, ktorzy pisza o sprawach istotnych. Ci, ktorzy pisza posty "Ja tez" albo "he he" czy "no co Pan, serio?", niczym nie ryzykuja.


Pani Murko, ale tak na prawde to jaki wplyw na zycie zawodowe czy prywatne, moze miec pisanie na forach o tematyce religijnej? No chyba, ze jest sie ksiedzem albo bardzo zaangazowanym dzialaczem katolickim.
Co do grozb czy tym podobnych dzialan, grozono mi kiedys na innym forum (ujawnieniem danych i pobiciem). Sam ujawnilem dane, grozby sie skonczyly, bo podobnie jak wiekszosc grozb bylo to zwykle bicie piany
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #40 dnia: Października 26, 2009, 14:37:12 pm »

I tam - moje dane - (łącznie z numerem konta;)) ma spora cześć tutejszych forowiczów. Ale byle dzieciak wpisując coś w googlach mnie nie znajdzie. Co innego anonimowość (z reala czy innej biedronki zna mnie też sporo warszawiaków), co innego publikowanie swoich danych...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
szczur.w.sosie
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #41 dnia: Października 26, 2009, 15:57:20 pm »


Najbardziej mnie smieszy jak wszyscy przerazaja sie nowymi wynalazkami typu czipy i inne elektroniczne gadzety, liczba bestii etc. Kochani Panstwo, odkrywajac sie w sieci tak, jak my to robimy, pod swoim nazwiskiem, sami sie czipujemy i to w jednym wielkim swiatowym czipie. Wiedza o nas wiecej istotnych rzeczy, niz na podstawie danych z ankiety zawodowej, zdrowotnej, ubezpieczeniowej czy bankowej. Sami im te informacje dostarczamy w prostej do obrobki, zdigitalizowanej formie. Poczatkujacy psycholog pracujacy dla "ciemnej strony" bez trudu okresli profil Kowalskiego czy Nowaka, ktory sam, nieprzymuszany jakimis obowiazkowymi badaniami dla GUS, pisze szczerze co mu tam lezy na sercu. To oczywiscie do forumowiczow, ktorzy pisza o sprawach istotnych. Ci, ktorzy pisza posty "Ja tez" albo "he he" czy "no co Pan, serio?", niczym nie ryzykuja.


Bez wątpienia słuszne spostrzeżenie.
Tylko nie wiem, co komu po tym, że dowie się co ja myślę na pewne tematy, jaki mam kolor włosów, samochód itp.
Nie jestem VIPem, nikt mnie nie będzie szukał po internecie. Znajomi ze szkoły chyba co najwyżej na NK, ale tam profilu nie mam, bo wychodzę z założenia, że jak z kimś przez lat 8 w szkole podstawowej  nie rozmawiałam, to i teraz nie będzie tematów do rozmów. Tak samo z ludźmi z LO. Jeśli rozwinęła się przyjaźń, to ludzie i bez NK kontakt będą podtrzymywać.
Nie wiem, może po prostu nie boję się rzeczy, których powinnam? :)
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #42 dnia: Października 26, 2009, 17:01:00 pm »

Ano wlasnie z wiedzy o kolorze wlosow i innych tego typu rewelacjach - "he he ;D a ja mam volvo :p", jakie umieszczane sa np. na naszej klasie czy innych glupich portalach, nawet jesli zalaczone jest don nazwisko, data urodzenia etc. - nic nikomu. Istotna wiedza o czlowieku, to np. to, co tutaj piszemy.

Sprobujmy spojrzec z drugiej strony. Gdyby zlecono mi rozpirzenie forum. Jak bym sie do tego zabrala. Jakie kroki bym przedsiewziela jako pierwsze. Albo gdyby zlecono mi skanalizowanie srodowiska. Nie wiem jak inni, ja zabralabym sie do tego od rozpracowania jakichs 10-20 osob. Chocby tych, ktorych wywindowala nasza forumowa zabawa w reputacje. Nastepnie probowalabym okreslic profil psychologiczny jakichs 50ciu innych.

Ciekawe jest zjawisko smierci fidela i wszystkie czesci skladowe tej smierci, pojawienie sie nowego moderatora, odejscie pp. Pio i Wiedholda, nastepnie masowy exodus. Kto z nas moze wiedziec, czy przypadkiem my wszyscy, z panem Operaczem, nowym moderatorem, "duchowymi przywodcami" oraz szeregowymi forumowiczami wlacznie, nie stalismy sie pionkami w czyims eksperymencie?
A ostre podzialy na fk? Nikogo nie dziwia? Wyniknely tak ni stad ni zowad same z siebie, w naturalny sposob? A moze na kogos z nas wywierany jest nacisk? Moze sa krety?
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #43 dnia: Października 26, 2009, 17:47:36 pm »

(...)
A ostre podzialy na fk? Nikogo nie dziwia? Wyniknely tak ni stad ni zowad same z siebie, w naturalny sposob? A moze na kogos z nas wywierany jest nacisk? Moze sa krety?

Jest takie fajne powiedzenie:

"Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity"


Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #44 dnia: Października 26, 2009, 17:52:20 pm »



Jest takie fajne powiedzenie:

"Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity"



tyż prowda!

Cholerka! odslonilem sie.
:)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Plusy i minusy anonimowości. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!