Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:52:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Plusy i minusy anonimowości.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Plusy i minusy anonimowości.  (Przeczytany 13326 razy)
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Października 25, 2009, 11:10:01 am »

to ja też zapodałem swoje:) specjalnie w fioletowej sutannie co by mój fanclub był zadowolony:)

Pompones !  Semper et ubique!
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2009, 11:46:15 am wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #16 dnia: Października 25, 2009, 11:30:53 am »

to ja też zapodałem swoje:) specjalnie w fioletowej sutannie co by mój fanclub był zadowolony:)

Nie widać pomponów ;)

A jaki wpływ ma aktualność fotografii? Bo np. moja jest z zamierzchłych czasów końca gimnazjum czy też początku liceum.

Co do imion i nazwisk. Ja swoje mam jako nick, najbardziej świadomie wybrane i do tego kościelne ;) Nazwisko i imię pierwsze mam w mailu więc wcale się nie ukrywam.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #17 dnia: Października 25, 2009, 13:34:46 pm »

Ja tam nie lubię patrzyć na swoją gębę w każdym miejscu w sieci, wystarczy że widzę ją na nk.
W każdym razie mnie zawsze zastanawia, czemu niektórzy w swoich profilach mają brak płci, brak wieku, brak miejsca pobytu.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Października 25, 2009, 13:37:14 pm »

to ja też zapodałem swoje:)

Faciem tuam videre contentus sum valde. :)

Coś ten fiolet za nami chodzi. Kompleks niespełnionego biskupa. Ja również, acz przypadkowo, na fotce takiż mam kołnierzyk. Raz fryzjer okrył mnie taką fioletową narzutą i wokół szyi zawinął coś w rodzaju białej koloratki. Spojrzałem w lustro i  rozmarzyłem się. "Oj głupi ja, głupi. Trzeba było iść na księdza. Przy odrobinie szczęścia.." :)  
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #19 dnia: Października 25, 2009, 14:08:42 pm »

W każdym razie mnie zawsze zastanawia, czemu niektórzy w swoich profilach mają brak płci, brak wieku, brak miejsca pobytu.

Bo to jest internet, prosze Pana. Nie siedzimy sobie przy herbatce w realu, w sali dla tradycjonalistow, w 10, 50 czy chocby 300 osob, ale piszemy na forum, ktore moze czytac 6 miliardow osobnikow w kazdym niemal zakatku swiata. W tym jakas czesc swirow, dla ktorych moc narobic w realu klopotow jakiemus internetowemu wrogowi, to prawdziwy czelendz.

Zwazywszy, ze to nie jest nasza klasa, nie piszemy tu o pierdolach typu ulubiony piosenkarz i najlepsza psiapsiolka z klasy, ani o sprawach neutralnych, nie wywolujacych kontrowersji i nie prowokujacych, ale o sprawach, ktore sa najistotniejsze, i ktore wlasciwie determinuja zycie milionow ludzi, akurat w takim miejscu wole zachowac anonimowosc. Juz raz klopoty mialam.

Internet to specyficzne medium. Nie umiemy do konca sie z nim obchodzic, bo nie mamy doswiadczenia osob publicznych, ktore samo zycie nauczylo jak dzialac publicznie i jednoczesnie dbac o swoja prywatnosc, by zachowac bezpieczenstwo. Dano nam nowe medium. Tym samym w sposob nieoczekiwany stajemy sie osobami publicznymi. Skoro juz musze byc osoba publiczna, i to w medium o zasiegu wiekszym niz telewizja, radio czy prasa, to wylacznie jako nick. Osobom zaufanym z fk bez problemu przedstawie sie w realu. Choc i tu moje zle ulokowane zaufanie zostalo nieraz mocno zawiedzione.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
szczur.w.sosie
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #20 dnia: Października 25, 2009, 15:52:43 pm »

Ha, inaczej pana sobie wyobrażałam :).
Zwykle tak bywa.  :) Ja wyobrażam sobie panią jako drobniutką, malutką szatynkę. Zgadłem?

Ha, a to nie zgadł pan ;D ;D Może nie mam figury jak pani Wiridiana ;), ale cóż nie mam też tyle lat ;) :)


piszemy na forum, ktore moze czytac 6 miliardow osobnikow w kazdym niemal zakatku swiata. W tym jakas czesc swirow, dla ktorych moc narobic w realu klopotow jakiemus internetowemu wrogowi, to prawdziwy czelendz.

Zwazywszy, ze to nie jest nasza klasa, nie piszemy tu o pierdolach typu ulubiony piosenkarz i najlepsza psiapsiolka z klasy, ani o sprawach neutralnych, nie wywolujacych kontrowersji i nie prowokujacych, ale o sprawach, ktore sa najistotniejsze, i ktore wlasciwie determinuja zycie milionow ludzi, akurat w takim miejscu wole zachowac anonimowosc. Juz raz klopoty mialam.

Internet to specyficzne medium. Nie umiemy do konca sie z nim obchodzic, bo nie mamy doswiadczenia osob publicznych, ktore samo zycie nauczylo jak dzialac publicznie i jednoczesnie dbac o swoja prywatnosc, by zachowac bezpieczenstwo. Dano nam nowe medium. Tym samym w sposob nieoczekiwany stajemy sie osobami publicznymi. Skoro juz musze byc osoba publiczna, i to w medium o zasiegu wiekszym niz telewizja, radio czy prasa, to wylacznie jako nick. Osobom zaufanym z fk bez problemu przedstawie sie w realu. Choc i tu moje zle ulokowane zaufanie zostalo nieraz mocno zawiedzione.


Zawsze można zrobić forum zamknięte - choć odrobina prywatności. Ale może zamiary właściciela tego forum były inne - rozpowszechnić idee, nie wiem.
Zresztą ja z racji miejsca zamieszkania może nie rozumim problemu - nawet mąż mi kiedyś powiedział, że po tym forum i innych (jako szczur również), można nas namierzyć. A ja go pytam - no i myślisz, że ktoś do nas przyjdzie?  ::)
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #21 dnia: Października 25, 2009, 16:01:28 pm »

Zdjęcia nie wlepiam, bo na razie nie umiem.

Ale przedstawić się mogę: ;-)
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2009, 21:29:56 pm wysłana przez Kubaturus » Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #22 dnia: Października 25, 2009, 16:12:08 pm »

O udało się, ale jestem zdolny. Przepraszam za język, ale to jedyne zdjęcie jakie miałem pod ręką- to nie prowokacja. ;D
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #23 dnia: Października 25, 2009, 16:23:56 pm »

Dlaczego mam być "gorszy" - oto moje oblicze... jak zrobię ładniejsze zdjęcie, to sobie dodam :) Pozdrawiam wszystkich
Zapisane
Taki sobie o...
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #24 dnia: Października 25, 2009, 19:27:36 pm »

Ja też jakoś inaczej sobie Pana wyobrażałem   :) (to do Pana Fidelisa)
Sam pokazałem tu swoją twarz już jakiś czas temu, jednak nie był to wynik jakichś rozważań nad wadami i zaletami braku anonimowości, raczej taki impuls. Jednak wydaje mi się że takie "ujawnienie się" każe w jakiś sposób brać większą odpowiedzialność za to co się pisze.
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Października 25, 2009, 20:17:48 pm »

W moim przypadku anonimowość wynika z chęci oddzielenia działalności formowej od prywatnej. Jako nauczyciel nie mam ochoty podczas lekcji usłyszeć jakiś nieprzyjemnych rzeczy na swój temat wyciągniętych z internetu. Niestety młodzież jest teraz bardzo okrutna i potrafi wykorzystać każdą rzecz przeciw nauczycielowi. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż pracuję w szkole katolickiej im. JPII, w związku z tym moje przekonania (choć jakoś szczególnie się z nimi nie kryję, ale i nie ujawniam na każdym kroku) mogą być przyczyną nieprzyjemności służbowych, czego - mówiąc szczerze - chciałbym uniknąć.
I tyle... Ponadto zgadzam się z Panią Murką.
Zapisane
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #26 dnia: Października 25, 2009, 22:11:05 pm »

Panie Radku,
Ma Pan taki avatar, że potem rozpoznają Pana na spotkaniu u oo.Dominikanów z o.Knotzem :)
Pozdrawiam
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #27 dnia: Października 26, 2009, 04:06:33 am »

No to ja też wrzucę swoją fotkę, chociaż chyba moja twarz jest znana większości forumowiczów.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #28 dnia: Października 26, 2009, 08:28:22 am »

Dałbym sobie rękę uciąć, że widziałem Pana, ale nie upieram się.
Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #29 dnia: Października 26, 2009, 08:35:11 am »

No to i ja się zdekonspiruję :). Przy okazji serdeczne pozdrowienia dla wszystkich osób z forum, które miałem przyjemność poznać na Jasnej Górze.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Plusy i minusy anonimowości. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!