Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 09:34:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R  (Przeczytany 44842 razy)
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 20, 2009, 18:38:12 pm »

Nie miałam zamiaru, ani przez moment wyrażać się pogardliwie. Rozumiałam użyte słowo "dogmat" jako niepodważalny pewnik (dlatego cydzysłów).
Skoro nie jest możliwa  żadna normalna dyskusja na jakiś temat to może właściwsze byłoby określenie "tabu" albo lepiej aksjomat.
Tak wyraził się ów profesor.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 20, 2009, 22:14:33 pm »

Cytuj
Szanowni Państwo - pisząc w takim kontekście (pogardliwie) "dogmat holokaustu"

protestuję! nie lejmy wody na judaistyczny młyn  :)  Nie mówimy "naziści" nie mówmy też "holokaust" - bo to oznacza ofiarę całopalną ich "zbiorowego mesjasza". Nie będziesz miał bogów .... . Mówmy "zagłada" "ludobójstwo" itp.
Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 20, 2009, 23:11:56 pm »

@ Thomas

właśnie: kiedyś czytałem, że Holocaust to ofiara miła Bogu, właściwsza nazwa tego, co się stało w czasie II WŚ to Szoah...

teraz mi się przypomniało, że jak mam przed sobą wesperarz, to w bodaj Psalmie 19 (20) wszak śpiewamy:

Memor sit omnis sacrificii tui et holocaustum tuum pingue fiat      czyli coś jak:

Niechaj pamięta o wszystkich twych ofiarach
i niech Mu będzie miłe twe całopalenie.

Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 23, 2009, 12:07:41 pm »

Mogę poprosić o rozwinięcie ?  Sądzi Pan zatem, że wizyta w obozie nie jest przekonująca co do tego, że do ludobójstwa rzeczywiście tam doszło ?

Komory gazowe w muzeum w Auschwitz to postawione po wojnie atrapy na wzór oryginałów wysadzonych przez Niemców pod koniec wojny. Czy i jak działały te oryginały z obserwacji atrap się nie można dowiedzieć, a wprost przeciwnie, można dojść do wniosku, że w ogóle nie mogły działać.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 23, 2009, 12:16:49 pm »

Mam nadzieję, że JE bp R. Williamson nie zostanie zdany na laskę i nie łaskę B`nai B`rith i Bractwo stanie za nim murem! Bo na Watykan nie można liczyć  :-[

Obawiam się, że bp. Williamson w jakimś sensie zostanie poświęcony. I to za swoją wiedzą i zgodą jak sądzę, bo w wywiadzie dla Spiegla powiedział tak:

Cytuj
SPIEGEL: The Society of Saint Pius X has set an ultimatum for the end of February. Are you not risking a break with the group?

Williamson: In the Old Testament, the Prophet Jonah tells the sailors when their ship is in distress: " Take me up, and cast me forth into the sea; so shall the sea be calm unto you: for I know that for my sake this great tempest is upon you." The Society has a religious mission that is suffering because of me. I will now examine the historic evidence. If I do not find it convincing, I will do everything in my power to avoid inflicting any further harm on the Church and the Society.

Bp. Williamson gotów jest się poświęcić dla większego dobra i to widać. Więc ci, co się obawiają rozłamu w bractwie chyba się mylą - w każdym razie nie sądzę, żeby bp. Williamson stanął na jego czele. Właściwie obserwując zmianę w jego sposobie wypowiedzi na temat Ojca Świętego mam wrażenie, że zaszło coś doniosłego o czym nie wiemy i co spowodowało, że bp. Williamson gotów jest się poświęcić. Czyżby Ojciec Święty lub ktoś z jego otoczenia porozmawiał naprawdę szczerze z kimś z SSPX na temat ratowania Kościoła? Bp. Fellay wyraźnie mówił, że wszelkie dalsze rozmowy będą się odbywać z dala od mediów itp. Myślę, że po tej wpadce i przeciekach tym razem Ojciec Święty i Bractwo zadbają aby następny cios dla moderny został wyprowadzony z całkowitego zaskoczenia. Zresztą, ostatni - zdjęcie ekskomuniki - też był praktycznie z zaskoczenia. Machina medialna ledwie zdążyła znaleźć punkt zaczepienia i się rozkręcić ale już po dekrecie.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 23, 2009, 12:19:26 pm »

@ Thomas

właśnie: kiedyś czytałem, że Holocaust to ofiara miła Bogu, właściwsza nazwa tego, co się stało w czasie II WŚ to Szoah...

teraz mi się przypomniało, że jak mam przed sobą wesperarz, to w bodaj Psalmie 19 (20) wszak śpiewamy:

Memor sit omnis sacrificii tui et holocaustum tuum pingue fiat      czyli coś jak:

Niechaj pamięta o wszystkich twych ofiarach
i niech Mu będzie miłe twe całopalenie.



Co z tego ma wynikać?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 23, 2009, 12:30:13 pm »


Bp. Williamson gotów jest się poświęcić dla większego dobra i to widać. Więc ci, co się obawiają rozłamu w bractwie chyba się mylą - w każdym razie nie sądzę, żeby bp. Williamson stanął na jego czele. Właściwie obserwując zmianę w jego sposobie wypowiedzi na temat Ojca Świętego mam wrażenie, że zaszło coś doniosłego o czym nie wiemy i co spowodowało, że bp. Williamson gotów jest się poświęcić. Czyżby Ojciec Święty lub ktoś z jego otoczenia porozmawiał naprawdę szczerze z kimś z SSPX na temat ratowania Kościoła? Bp. Fellay wyraźnie mówił, że wszelkie dalsze rozmowy będą się odbywać z dala od mediów itp. Myślę, że po tej wpadce i przeciekach tym razem Ojciec Święty i Bractwo zadbają aby następny cios dla moderny został wyprowadzony z całkowitego zaskoczenia. Zresztą, ostatni - zdjęcie ekskomuniki - też był praktycznie z zaskoczenia. Machina medialna ledwie zdążyła znaleźć punkt zaczepienia i się rozkręcić ale już po dekrecie.

niektórzy nasi forumowicze są wychowani na nierozsądnej i nieskutecznej polityce FSSPX z kilku ostatnich lat i nie zauważyli, że została ona szczęśliwie zarzucona
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Thomas
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 23, 2009, 12:46:49 pm »

@ OPen
Zgadzam się z Panem Zygmuntem. Co z tego ma wynikać ?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 23, 2009, 13:14:31 pm »

właśnie: kiedyś czytałem, że Holocaust to ofiara miła Bogu, właściwsza nazwa tego, co się stało w czasie II WŚ to Szoah...
Co z tego ma wynikać?
Że ci, którzy piszą o "holokauście" w kontekście ludobójstwa, to antysemici...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 23, 2009, 13:18:44 pm »

[...]
Że ci, którzy piszą o "holokauście" w kontekście ludobójstwa, to antysemici...

A w moim odczuciu to są wyznawcy 'dogmatu' o szczególnym męczeństwie Żydów podczas II wojny światowej, do którego niestosowne jest porównywanie jakichkolwiek cierpień innych narodów.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 23, 2009, 13:29:42 pm »

II W.Św. została w Izraelu zdogmatyzowana. Sekularyzacja Żydów wymaga znalezienia nowego pozareligijnego "spoiwa". Jest nim pamięć o ludobójstwie. Ale to mało. Historia ludobójstwa z II woj.św. została wpisana w religię. Piece krematoriów stały się ołtarzem całopalnej ofiary - holokaustu. Ofiarowany został zbiorowy-mesjasz. Dlatego m.inn. M.Edelman jest nielubiany przez Izrael i ewidentnie przemilczany w świecie. Bo on walczył. A ofiara ma być dobrowolna.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 23, 2009, 16:54:45 pm »

Właśnie, nie zauważyłem  ??? przepraszam :-\
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 24, 2009, 08:35:42 am »

niektórzy nasi forumowicze są wychowani na nierozsądnej i nieskutecznej polityce FSSPX z kilku ostatnich lat i nie zauważyli, że została ona szczęśliwie zarzucona

to jest??? może jaśniej???
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 24, 2009, 08:48:28 am »

FSSPX (wszyscy biskupi Bractwa) dokonali teraz zwrotu o 90 stopni i warto to dostrzedz. FSSPX podobnie jak Campos czy redemptorysci zaalpejscy nie upadli, tylko ustalają nowe reguły działania bardziej adekwatne do sytuacji.

Na szczęście nie ma komu zrobić wykładu "Tradycja zdradzona" - co najwyżej po porozumieniu Bractwa z Rzymem inni ludzie będą robić wykłady "zdradzony Sobór" czy coś takiego. Ale to nie nasza broszka ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 24, 2009, 09:51:50 am »

FSSPX (wszyscy biskupi Bractwa) dokonali teraz zwrotu o 90 stopni i warto to dostrzedz. FSSPX podobnie jak Campos czy redemptorysci zaalpejscy nie upadli, tylko ustalają nowe reguły działania bardziej adekwatne do sytuacji.

Na szczęście nie ma komu zrobić wykładu "Tradycja zdradzona" - co najwyżej po porozumieniu Bractwa z Rzymem inni ludzie będą robić wykłady "zdradzony Sobór" czy coś takiego. Ale to nie nasza broszka ...

Jako sympatyk FSSPX nie mam z tym żadnych problemów. Tylko sedewakantyści mogą dziś z triumfalizmem stwierdzić: "a nie mówiliśmy". Ale problem jest dużo bardziej złożony, moim zdaniem. O ile sympatycy FSSPX nie powinni mieć problemów z zaakceptowaniem porozumienia ze Stolicą Apostolską, a wręcz porozumienie to może uspokoić niejedno sumienie i pozwolić zrozumieć sens dotychczasowych działań, o tyle nie powinno ono spowodować bezkrytycznej oceny sygnałów dobiegających z Watykanu. Ja osobiście nie mogę doczekać się uregulowania statusu kanonicznego Bractwa i potwierdzenie ważności święceń kapłańskich tj. zniesienia suspensy na kapłanów FSSPX.  :)   
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!