Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 20:57:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R  (Przeczytany 44795 razy)
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 19, 2009, 23:55:53 pm »

"The order and the respective threat of expulsion are based on a technicality: the Agency affirms that Williamson has "misinformed" the true reason for his presence in Argentina, since he declares to be "an administrative employee" of the Civil Association "La Tradición", when "in fact his true activity was that of priest and director of the Lefebvrist Seminary that the Fraternity of Saint Pius X has in the city of Moreno"."
Rorate Caeli

Nie wiem czy wyjaśnienie ministerstwa jest prawdziwe czy to tylko pretekst, ale wyborcza oczywiście nawet o nim nie wspomniała.
Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 20, 2009, 08:03:00 am »

zważywszy na to, jak Argentyna (do spółki z Paragwajem, Chile i Urugwajem) przyjmowała nazistów po II WŚ, pomijając już, czy zarzuty wobec bpa Williamsona są słuszne, takie oświadczenie zakrawa na szczyt obłudy.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 20, 2009, 08:08:42 am »

Coś niedobrego się dzieje.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 20, 2009, 08:20:11 am »

Nie "coś", tylko masoneria przystąpiła do szturmu. I to na wszystkich frontach. Ale to może i dobrze, bo jest szansa, że w swoim zacietrzewieniu przegną pałę .
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 20, 2009, 09:00:35 am »

Mam nadzieję, że JE bp R. Williamson nie zostanie zdany na laskę i nie łaskę B`nai B`rith i Bractwo stanie za nim murem! Bo na Watykan nie można liczyć  :-[
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 20, 2009, 09:16:18 am »

Mam nadzieję, że JE bp R. Williamson nie zostanie zdany na laskę i nie łaskę B`nai B`rith i Bractwo stanie za nim murem! Bo na Watykan nie można liczyć  :-[

skąd ten wniosek ?

za jakim murem ma stanąć Bractwo ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 20, 2009, 14:07:55 pm »


kiedyś mógłby wyjechać do Paragwaju ...


Właśnie. A teraz ? Teraz Go pewnie deportują do UK i tam postawią pod sądem. Dokąd może wyjechać bezpiecznie? Do Watykanu jeno chyba... w Chile niestety już kiszka ...:(
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Thomas
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 20, 2009, 14:16:00 pm »

Cytuj
zważywszy na to, jak Argentyna (do spółki z Paragwajem, Chile i Urugwajem) przyjmowała nazistów po II WŚ,

Mówmy poprawnie Niemców. Nie wszyscy Niemcy - poszukiwani np. wojskowi, byli członkami Niemieckiej, Robotniczej, Narodowo-Socjalistycznej Partii.
"nazi" - to w potocznym niemieckim z epoki - określenie członka  NSDAP.
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2009, 14:18:30 pm wysłana przez Thomas » Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 20, 2009, 15:25:44 pm »

Mam nadzieję, że JE bp R. Williamson nie zostanie zdany na laskę i nie łaskę B`nai B`rith i Bractwo stanie za nim murem! Bo na Watykan nie można liczyć  :-[

skąd ten wniosek ?

za jakim murem ma stanąć Bractwo ?

"stanąć za kimś murem" to takie powiedzenie. A skąd wniosek? A stąd, że FSSPX jest obiektem działań mających na celu pacyfikację tj. unieszkodliwienie. Kwestia Bractwa przestała być wewnętrzną sprawą Kościoła katolickiego odkąd nadepnęło Ono w osobie Bpa Williamsona na odcisk lobby żydowskiemu. Jak widać SA odcina się od FSSPX i stąd też Bractwo zdane jest na siebie np. w zmaganiach z rządem i bezpieką Deutschlandu.   
Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 20, 2009, 15:42:12 pm »

Cytuj
Mówmy poprawnie Niemców. Nie wszyscy Niemcy - poszukiwani np. wojskowi, byli członkami Niemieckiej, Robotniczej, Narodowo-Socjalistycznej Partii.
"nazi" - to w potocznym niemieckim z epoki - określenie członka  NSDAP.

wiem o tym. ale napisałem tak z rozpędu, a potem pomyślałem, że tak zostawię, aby sprawdzić czujność PT Userów (na FF dostałbym baty, a i tu się Ktoś zreflektował)  ;)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 20, 2009, 15:59:03 pm »

Przecież "Naziści" to mieszkańcy małego kraiku pomiędzy Niemcami a Austrią, którzy najpierw zajęli Niemcy, potem Austrię, potem Czechosłowację, potem zaczęli wojnę z Polską (i połową świata), w międzyczasie mordując żydów...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 20, 2009, 16:22:04 pm »

Przecież "Naziści" to mieszkańcy małego kraiku pomiędzy Niemcami a Austrią, którzy najpierw zajęli Niemcy, potem Austrię, potem Czechosłowację, potem zaczęli wojnę z Polską (i połową świata), w międzyczasie mordując żydów...

...a poza żydami naziści najbardziej prześladowali Niemców, którzy cały czas tylko kombinowali jak by tu Hitlera zgładzić. Później z winy nazistów Niemcy zostali wypędzeni z rdzennych miast niemieckich, jak Krakau czy Warschau.
Zapisane
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 20, 2009, 16:57:18 pm »

Naziści jako plemię posługiwali się językiem nazistowskim?

Jakie to przykre, że w czasie wychwalanej wolności,wolno myśleć i mówić tylko to co poprawne. Gdzie tu toleracja?
Słuchałam kiedyś wykładu prof. Bogusława Wolniewicza na temat "Słowa", gdzie mówił o pokrętnie rozumianej "niezbywalnej godności" człowieka.
On, jako ateista wyznał, że pierwszym dogmatem, nie podlegającym żadnej dyskusji jest holokaust.
W dobie walki z dogmatami i propagowaniu libertynizmu !
I to się sprawdza.

Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 20, 2009, 17:41:08 pm »

Szanowni Państwo - pisząc w takim kontekście (pogardliwie) "dogmat holokaustu" deprecjonujemy pojęcie dogmatu. Dogmat to prawda wiary, nad którą nie ma sensu dyskutować (ale jakby się ktoś uparł, może sprawdzać, jeśli jest uczciwy intelektualnie, to  dojdzie do tych samych wniosków).
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 20, 2009, 17:53:44 pm »

Nie zgodzę sie: w kazdej religji są inne dogmaty ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!