Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:28:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Uwaga na szczepionki !
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 Drukuj
Autor Wątek: Uwaga na szczepionki !  (Przeczytany 38659 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #105 dnia: Stycznia 06, 2019, 11:36:08 am »

Przeczytałem artykuł. Potem surowe dane. Ktoś mi potrafi wytłumaczyć jak 30% wzrost zachorowań może oznaczać "brak związku" i jak liczy się "adjusted risk" że jest niższe dla większej liczby przypadków w podobnej liczebnie populacji? (tabela 2).
http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa021134

He he. To się robi tak: z surowych danych wychodzi nam "zły" wynik, tzn. większe ryzyko autyzmu u dzieci szczepionych, co nie może być!

Trzeba zatem wziąć poprawkę na dodatkowe czynniki, czyli obliczyć "adjusted risk", tzn. porównać grupy szczepionych/nieszczepionych o takim samym wieku,  płci, wykształceniu matki, statusie ekonomicznym rodziców, itd. (artykuł wylicza w podpisie do tabeli 2  siedem takich czynników). Dlaczego siedem czynników a nie np. 5 albo 11? Dlaczego nie wzięto poprawki na to, czy ojciec był łysy a matka ruda?

Ano dlatego, że żelazna zasada analizy danych statystycznych jest taka: dodajemy czynniki dotąd, aż nam wyjdzie "dobry" wynik, tzn. taki, jak chcemy. ;)

Natomiast to, jak dokładnie autorzy przeprowadzili wspomniany "adjustment", to już oczywiście jest secrète.  Piszą tylko, że użyli metody PROC GENMOD z programu do statystycznej analizy danych SAS. Jak przypuszczam, sami nie wiedzą, jak ta metoda działa, i żeby dokładnie sprawdzić sensowność ich wyników, trzeba by przeanalizować wszystkie obliczenia, ale  przecież nikt nie będzie tracił czasu na takie głupstwa, bo trzeba pisać własne prace i podania o granty, a zresztą wynik jest dobry, więc o co chodzi?

No i tak się pisze "population-based studies"...
Ciekawostka jest taka, że koncerny farmakologiczne z swoimi nieskończonymi budżetami też takich rzeczowych badań nie przeprowadziły. Może i wcale nie przeprowadzili jakichkolwiek badań na ten temat.
No przecież po co robić jakiekolwiek badania skoro wiemy już przed badaniami, że to bzdura!


Mamy w konflikcie dwie strony.
Po jednej stronie śmietanka najwybitniejszych lekarzy i naukowców jakich tylko możemy zebrać + niemal nieograniczony budżet + cudowne koncerny farmakologiczne, które w zasadzie dokładają do tego interesu aby tylko zrobić dla nas coś dobrego, aby uratować jak najwięcej istot ludzkich, abyśmy w końcu mogli niepowstrzymywani rozmnażać się i zaludniać ziemię.
Po drugiej stronie z kolei garstka wariatów lub frustratów lub wprost oszustów. Absolutnie niekompetentnych, najczęściej bez wykształcenia, mamiący dla pieniędzy ludzi i ryzykujących ich życiem.
Zresztą ja ich wszystkich do jednego worka bym wsadził, tych co kanakami z burakiem leczą raka, tych co wodą lewoskrętną zwalczają wszelkie wirusy oraz tych antyszczepionkowców.
Wszystko jedna szuria ....


A tak na poważnie, to marzy mi się dyskusja publiczna  prof. Majewskiej z jakimś kompetentnym pro-szczepionkowcem.
Tylko kto ma na to czas i środki i energię.... kiedy tyle tych wszystkich zasobów potrzeba na działania pozorne....
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #106 dnia: Stycznia 06, 2019, 12:31:51 pm »

Oficjalnie w Polsce mówi się - nie znamy przyczyn powstawania autyzmu. Wiemy jednak, że nie powodują go szczepionki zespolone.
W krajach bardziej przewidujących brak obowiązku szczepień jest formą zapobiegnięcia ewentualnym pozwom, gdyby medycyna udowodniła korelację szczepienie - autyzm.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #107 dnia: Stycznia 06, 2019, 19:37:48 pm »

Natomiast to, jak dokładnie autorzy przeprowadzili wspomniany "adjustment", to już oczywiście jest secrète.  Piszą tylko, że użyli metody PROC GENMOD z programu do statystycznej analizy danych SAS. Jak przypuszczam, sami nie wiedzą, jak ta metoda działa, i żeby dokładnie sprawdzić sensowność ich wyników, trzeba by przeanalizować wszystkie obliczenia, ale  przecież nikt nie będzie tracił czasu na takie głupstwa, bo trzeba pisać własne prace i podania o granty, a zresztą wynik jest dobry, więc o co chodzi?
Właśnie - brzmi to "tak nam SAS policzył" (przy czym program jest dość drogi nawet jak na programy do analizy statystycznej, więc ryzyko, że ktoś bez stosownego grantu obliczenie powtórzy jest minimalne).
Na marginesie - trzeba docenić szczerość (biorąc pod uwagę poziom ufności 95% - wynik jest na 36 przedziałów - tylko 2 mieszczą się w całości poniżej 1 (za to w 6 przekracza 2, czyli ryzyko jest 2x większe, w 15 - przekracza 1,5 (ryzyko 50% większa w 20 1,2 (ryzyko 20% większe)...

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #108 dnia: Stycznia 07, 2019, 11:48:32 am »

Oficjalnie w Polsce mówi się - nie znamy przyczyn powstawania autyzmu. Wiemy jednak, że nie powodują go szczepionki zespolone.
W krajach bardziej przewidujących brak obowiązku szczepień jest formą zapobiegnięcia ewentualnym pozwom, gdyby medycyna udowodniła korelację szczepienie - autyzm.


W Europie częściej mówi się o powrocie lub wprowadzeniu obowiązkowych szczepień niż o zniesieniu tego obowiązku. Bo NAWET jeśli szczepionki powodują autyzm u jednego na 1 000 000 szczepionych, to nadal jest to lepsze niż epidemia, która wybije pół kontynentu...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #109 dnia: Stycznia 07, 2019, 21:55:16 pm »

A w których to , mianowicie, krajach mówi sie o obowiązkowych szczepieniach szczepionkami zespolonymi, o których pisałem?
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #110 dnia: Stycznia 08, 2019, 10:46:11 am »

A w których to , mianowicie, krajach mówi sie o obowiązkowych szczepieniach szczepionkami zespolonymi, o których pisałem?


Przepraszam, czy ma pan profesora medycyny lub innego szanowanego lekarza, który bylby sklonny poprzec teze o szkodliwosci szczepien?


Wielka Brytania dyskutuje o NHS i 'planie 10-letnim' i mowi sie o szczepionkach. I mam w nosie czy one sa 'zespolone' czy nie, czy witamina C lest lewo czy prawoskretna. Szczepionki chronia zycie i tak jak napisalem, jako spoleczenstwo mozemy 'poswiecic' minimalny odsetek, ktory zachoruje, zeby ochronic cala reszte spoleczenstwa od smierci. Czyli wybor jest taki:
- 10 chorych na autyzm - czyli zyjacych, tylko 'inaczej', czasem zupelnie normalnie i 0 zgonow z powodu chorob zakaznych
- 0 chorych na autyzm i miliony umierajace z powodu chorob zakaznych

I tak kazdego dnia.[/size][size=78%] [/size]


Wywody antyszepionkowcow sa jak debilizmy ludzi, ktorzy nie zapinaja pasow bezpieczenstwa, bo 'ciotecznego stryjka kuzyna bratanka zony matki kolezanki znajomy mial znajomego, ktory mial wypadek i jakby mial pasy zapiete to by nie zyl/jakby nie pasy to by mu nic nie bylo/pasy mu glowe obciely/klatke piersiowa zmiazdzyly'.
Opamietajcie sie.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #111 dnia: Stycznia 08, 2019, 11:13:27 am »

I mam w nosie czy one sa 'zespolone' czy nie
W takim razie nie mamy o czym rozmawiać. Za dużo  patosu.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #112 dnia: Stycznia 08, 2019, 11:22:59 am »

Przepraszam, czy ma pan profesora medycyny lub innego szanowanego lekarza, który bylby sklonny poprzec teze o szkodliwosci szczepien?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Dorota_Majewska

Wielka Brytania dyskutuje o NHS i 'planie 10-letnim' i mowi sie o szczepionkach.
Mówi też o legalnej adopcji dzieci dla LBTRTVAGD, "dobrej pedofili" oraz genetycznych eksperymentach na zarodkach.

I mam w nosie czy one sa 'zespolone' czy nie, czy witamina C lest lewo czy prawoskretna. Szczepionki chronia zycie i tak jak napisalem, jako spoleczenstwo mozemy 'poswiecic' minimalny odsetek, ktory zachoruje, zeby ochronic cala reszte spoleczenstwa od smierci.
Jak Pan dorośniesz, skończysz gimnazjum, założysz rodzinę i będziesz miał dzieci to wtedy spojrzysz sobie na nie a ja ci powiem, że trudno, trzeba je poświęcić żeby "społeczeństwo chronić" przed chorobami sprzed 100 lat.
Wtedy sobie pogadamy kto jest "debilem".


Nie mam ABSOLUTNIE nic przeciwko temu, żebyś Pan "poświęcał" SWOJE dzieci. Natomiast kiedy spróbujesz moje poświęcać to inaczej pogadamy.


P.S. Najśmieszniejsze jest to, że ja nawet nie jestem jakimś antyszczepionkowym ortodoksem ale jak słyszę tę cholerną butę i pychę w PRZYMUSZANIU, ZMUSZANIU, wyzywaniu od idiotów .... i wyciąganiu rąk po moje dzieci to mi się włącza tryb wojenny.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #113 dnia: Stycznia 08, 2019, 13:29:50 pm »

Przepraszam, czy ma pan profesora medycyny lub innego szanowanego lekarza, który bylby sklonny poprzec teze o szkodliwosci szczepien?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Dorota_Majewska

Wielka Brytania dyskutuje o NHS i 'planie 10-letnim' i mowi sie o szczepionkach.
Mówi też o legalnej adopcji dzieci dla LBTRTVAGD, "dobrej pedofili" oraz genetycznych eksperymentach na zarodkach.

I mam w nosie czy one sa 'zespolone' czy nie, czy witamina C lest lewo czy prawoskretna. Szczepionki chronia zycie i tak jak napisalem, jako spoleczenstwo mozemy 'poswiecic' minimalny odsetek, ktory zachoruje, zeby ochronic cala reszte spoleczenstwa od smierci.
Jak Pan dorośniesz, skończysz gimnazjum, założysz rodzinę i będziesz miał dzieci to wtedy spojrzysz sobie na nie a ja ci powiem, że trudno, trzeba je poświęcić żeby "społeczeństwo chronić" przed chorobami sprzed 100 lat.
Wtedy sobie pogadamy kto jest "debilem".


Nie mam ABSOLUTNIE nic przeciwko temu, żebyś Pan "poświęcał" SWOJE dzieci. Natomiast kiedy spróbujesz moje poświęcać to inaczej pogadamy.


P.S. Najśmieszniejsze jest to, że ja nawet nie jestem jakimś antyszczepionkowym ortodoksem ale jak słyszę tę cholerną butę i pychę w PRZYMUSZANIU, ZMUSZANIU, wyzywaniu od idiotów .... i wyciąganiu rąk po moje dzieci to mi się włącza tryb wojenny.


Szkołę podstawową, jak i studia magisterskie i podyplomowe są już dawno za mną. Czy odra jest chorobą sprzed 100 lat? Może jest, ale się odradza.
I tak, zaryzykuję szczepiąc swoje dzieci, bo wolę zaryzykować, że, z szansą 0,000001% (lub niższą) zachorują niż to, że umrą. Wolę dziecko chore niż martwe, jakokolwiek brutalnie i 'butnie' to Panu brzmi.


I nie, nikt w Wielkiej Brytanii nie mówi o dobrej pedofilii, mieszkam tutaj i o niczym takim nie słyszałem, a właśnie zamknięto nauczyciela z 'naszej' podstawówki za to, że miał na komputerze roznegliżowane zdjęcia 15-latki.
I co ma adopcja dzieci przez pary homoseksualne do szczepionek? Pan miesza porządki, jeśli jest pozwolenie na takie coś jak małżeństwa homo, adopcję przez pary homo a nawet niech Panu będzie ta zmyślona 'dobra pedofilia' - to znaczy, że kraj jest bardziej wolnościowy, więc raczej redukuje zakazy a nie je mnoży.


Czy Państwo serio myślą, że koncerny farmaceutyczne są AŻ tak bogate, żeby przekupić 99% lekarzy na świecie, prawie wszystkie głowy państw i prawie wszystkich naukowców? Serio? Ale tak na poważnie - proszę odpowiedzieć. Okazuje się, że firmy farmaceutyczne zarabiają rocznie na szczepionkach znacznie poniżej 1 bln dolarów. W Polsce mamy deficyt lekarzy, ale nadal jest ich 173 000. W całej Unii Europejskiej - około 3,5-4 mln lekarzy. Przy założeniu, że cały zysk firmy farmaceutyczne wydają tylko na przekupienie lekarzy w Unii Europejskiej (nie liczymy całego świata) wychodzi, że na jednego lekarza musieliby przeznaczać 250 000, co jest dużą liczbą. Ale, ale. Jeszcze są politycy, naukowcy, biolodzy, epidemiolodzy nie będący lekarzami. No i jest reszta świata. Zgodnie z antyszczepionkową teorią - koncerny farmaceutyczne wydają cały swój zarobek na przekupywanie ludzi.
 A właśnie, muszę sprawdzić czy mój przelew z Bayer już przyszedł....



Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #114 dnia: Stycznia 08, 2019, 16:03:41 pm »

Szkołę podstawową, jak i studia magisterskie i podyplomowe są już dawno za mną. Czy odra jest chorobą sprzed 100 lat? Może jest, ale się odradza.
I tak, zaryzykuję szczepiąc swoje dzieci, bo wolę zaryzykować, że, z szansą 0,000001% (lub niższą) zachorują niż to, że umrą. Wolę dziecko chore niż martwe, jakokolwiek brutalnie i 'butnie' to Panu brzmi.
Panie, wciąż Pan nic nie rozumiesz. Wstrzykuj nawet oxycord SWOIM dzieciakom ale od moich trzymaj się w kontrolowanej odległości.

I nie, nikt w Wielkiej Brytanii nie mówi o dobrej pedofilii, mieszkam tutaj i o niczym takim nie słyszałem, a właśnie zamknięto nauczyciela z 'naszej' podstawówki za to, że miał na komputerze roznegliżowane zdjęcia 15-latki.
Łoł, wszystko co wiem o zachodzie właśnie runęło jak domek z kart. Prawie Panu zazdroszczę mieszkania w tej oazie chrzescijańskiej-cywilizacji-zachodu ... albo nie, nie zazdroszczę.
 
I co ma adopcja dzieci przez pary homoseksualne do szczepionek? Pan miesza porządki, jeśli jest pozwolenie na takie coś jak małżeństwa homo, adopcję przez pary homo a nawet niech Panu będzie ta zmyślona 'dobra pedofilia' - to znaczy, że kraj jest bardziej wolnościowy, więc raczej redukuje zakazy a nie je mnoży.
Pan się chyba nie wyspał dzisiaj. Powiem zatem bardziej bezpośrednio, bez aluzji i sarkazmów.
Proszę Pana, świat naukowy zachodu jest skorumpowany i zidiociały. Głosowaniem decydują, że homoseksualizm nie jest chorobą, że mężczyzna przebierający się za kobietę nie ma zaburzeń tylko poprawną identyfikację, że ... Pluton nie jest planetą.
Podawanie jako argumentu naukowego faktu, że:
Cytuj
Wielka Brytania dyskutuje o NHS i 'planie 10-letnim' i mówi się o szczepionkach.
to jak rozumiem żart jakiś?
Jeżeli jutro zaczną w WHO dyskutować o zaletach ludożerstwa, to ja nie zjem sąsiada. Może to pana zdziwi, ale naprawdę nie.

Czy Państwo serio myślą, że koncerny farmaceutyczne są AŻ tak bogate, żeby przekupić 99% lekarzy na świecie, prawie wszystkie głowy państw i prawie wszystkich naukowców? Serio? Ale tak na poważnie - proszę odpowiedzieć.

Po co przekupić każdego lekarza, przecież 99,999999% nic nie wie i tylko powtarza to co usłyszeli/dowiedzieli się/nauczono ich?
No i po co marchewka kiedy ma się wielki kij? Jak już Panu NOPa zarejestrują w tej cudownej chrześcijańskiej GB to Pan spróbuj to później powtórzyć w PL.
Byli tacy co próbowali i na końcu lekarzy w Polsce do zgłoszenia NOPu zmuszał prokurator (sic!)

Okazuje się, że firmy farmaceutyczne zarabiają rocznie na szczepionkach znacznie poniżej 1 bln dolarów.
Panie daj Pan spokój, aż mi się ich (koncernów) żal zrobiło.
Podobnie jak tych wszystkich badającym globalne ocieplenie i jego wpływ na ludzi/kozy/sosny na Syberii/pingwiny na Madagaskarze czy co tam jeszcze...
Ich też nikt nie zdoła przekupić.

Okazuje się, że firmy farmaceutyczne zarabiają rocznie na szczepionkach znacznie poniżej 1 bln dolarów.
Panie, wypluj Pan te słowa. Wersja jest taka, że koncerny dokładają do szczepionek (!) ponieważ to działalność nierentowna ale elitarna i robią to dla dobra ludzkości i własnej chwały (reklamy)!!!
Pan  jesteś nie na czasie! Jaki zysk?
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #115 dnia: Stycznia 08, 2019, 16:16:58 pm »

@Hubertos,

Reaguje Pan zbyt emocjonalnie, ponadto ma Pan dość mylne wyobrażenie o środowiskach akademickich i medycznych. Odniosę się do dwóch Pańskich stwierdzeń:

I tak, zaryzykuję szczepiąc swoje dzieci, bo wolę zaryzykować, że, z szansą 0,000001% (lub niższą) zachorują niż to, że umrą. Wolę dziecko chore niż martwe, jakokolwiek brutalnie i 'butnie' to Panu brzmi.

W tym przypadku to fałszywa alternatywa. Dziecko może umrzeć również na skutek powikłań od szczepionki. Dla przykładu, w przypadku szczepionki przeciw odrze, pozwolę sobie przytoczyć date z USA, gdzie takie dane są skrupulatnie gromadzone:

As of March 31, 2018, there have been more than 89,355 reports of measles vaccine reactions, hospitalizations, injuries and deaths following measles vaccinations made to the federal Vaccine Adverse Events Reporting System (VAERS), including 445 related deaths, 6,196 hospitalizations, and 1,657 related disabilities.
 (z  https://www.nvic.org/vaccines-and-diseases/measles/measles-vaccine-injury-death.aspx)

Każdy środek farmakologiczny niesie z sobą ryzyko powikłań, w tym niezerowe ryzyko śmierci, i w przypadku szczepionek jest tak samo.

Czy Państwo serio myślą, że koncerny farmaceutyczne są AŻ tak bogate, żeby przekupić 99% lekarzy na świecie, prawie wszystkie głowy państw i prawie wszystkich naukowców? Serio?

Oczywiście, że nikt rozsądny tak nie myśli. Zapewniam Pana jednak, że nie trzeba przekupywać 99% naukowców, aby osiągnąć ich praktyczną jednomyślność. Niestety jest to grupa ogromnie podatna na presję środowiska, przerost ambicji jest chorobą zawodową, a "umiłowanie prawdy" jest coraz mniej istotnym czynnikiem motywującym prace naukową. Kiedyś, dawno temu też miałem bardzo wyidealizowany obraz nauki, ale kiedy poznałem cały system od środka, pozbyłem się tych złudzeń.

Natomiast jeśli chodzi o lekarzy, to nie wiem,  bo to nie moja profesja, ale generalnie lekarze są już tylko interfejsem do komputera. Mój lekarz domowy diagnozuje za pomocą komputera - wpisuje symptomy, komputer pokazuje mu potencjalne choroby, a on zleca badania, które te choroby mogą wykluczyć lub potwierdzić. Potem przepisuje terapię, też oczywiście korzystając z komputerowej bazy danych. Tak wygląda praktyka medyczna w XXI w.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #116 dnia: Stycznia 09, 2019, 18:19:17 pm »

I tak, zaryzykuję szczepiąc swoje dzieci, bo wolę zaryzykować, że, z szansą 0,000001% (lub niższą) zachorują niż to, że umrą. Wolę dziecko chore niż martwe, jakokolwiek brutalnie i 'butnie' to Panu brzmi.
Po pierwsze - w Polsce (jak i na całym niemal świecie...) nie prowadzi si rzetelnie statystyk powikłań poszczepiennych. Stąd niestety nie sposób oszacować inaczej niż zgrubnie ryzyka związanego ze szczepieniami. Smutny fakt.

Po drugie - ryzyko powikłania za uąotką FDC "Encephalitis and encephalopathy have been reported approximately once for every 3 million doses of M-M-R  II  or  measles,  mumps,  and  rubella containing  vaccine  administered  since  licensure  of  these  vaccines"
https://www.fda.gov/downloads/biologicsbloodvaccines/vaccines/approvedproduct/ucm123789.pdf str 7
W tej samej ulotce jest "The  risk  of  serious  neurological  disorders  following  live  measles  virus  vaccine administration remains less  than  the  risk  of  encephalitis  and  encephalopathy  following  infection  with  wild-type  measles  (1  per 1000 reported cases)."
Przeczytajmy ze zrozumieniem: W Europie jest 28 zachorowań na 1mln populacji. (2,8/100tys)* . Ryzyko śmiertelnego jest rzędu 1/1000 ZACHOROWAŃ, czyli 3/100mln populacji. Przypominam - szczepi się ok 90% rocznika (i to więcej niż raz). Prawdopodobieństwo zachorowania poszczepiennego jest 1/3mln - czyli rząd wielkości wyższe.
Dla porównania - w bazie VAERS  (Vaccine Adverse Event Reporting System) zgony związane z MMR:
2018 - 6
2017 - 11
2016 - 19
2015 - 15
na 3,8mln roczniki
za http://szczepienia.pzh.gov.pl/ecdc-opublikowalo-raporty-roczne-o-wystepowaniu-odry-i-rozyczki-w-europie-w-2017-roku/

Czy Państwo serio myślą, że koncerny farmaceutyczne są AŻ tak bogate, żeby przekupić 99% lekarzy na świecie, prawie wszystkie głowy państw i prawie wszystkich naukowców?
A czy do uzyskania efektu o którym mówimy potrzeba przekupić wszystkich? Wystarczy sponsorować akademie medyczne (jedyne zależne od państwa ośrodki, które mogły by to niezależnie badać) oraz kupować najbardziej wpływowych naukowców.

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #117 dnia: Stycznia 09, 2019, 21:26:55 pm »

Poglądy "antyszczepionkowe" można podzielić na typowo "wolnościowe" (takie jak reprezentuje Pan Gnome - to nawet ściśle nie jest "antyszczepionkostwo", co sam Pan zaznaczył), oraz bardziej odnoszące się do medycyny, wśród których są mniej czy bardziej "szurnięte", opierające się na teoriach spiskowych* i internetowych autorytetach**, nierzadko wychodzące z założenia jakiegoś ekologizmu-naturalizmu negującego medycynę. Często jakieś elementy "edukacyjne" (propagandowe) w medykujących filmach i serialach próbują ograniczyć temat do tych drugich w skrajnej postaci.

Moim zdaniem swego rodzaju rozsądne podejście próbował przedstawić pan Wielgucki, chociaż nie do końca się z nim zgadzam (m. in. to, że neguje ewentualne powikłania - pisze, że "nikt z nas" nie zachorował, jednak znane są przypadki poważnych powikłań poszczepionkowych):

http://www.kontrowersje.net/praw_rodzic_w_b_d_broni_zawsze_ale_praw_ideologicznych_paranoik_w_nigdy

http://kontrowersje.net/sekta_antyszczepionkowc_w_kontra_bogowie_w_kitlach_czyli_imad_o_skrajnej_g_upoty

Nie zgadzam się też do końca bo autor zdaje się nie przepadać za "wolnościowcami" (plus szczegóły takie jak "marginalizacja" tematu aborcji, ale "mu wolno" bo to prawicowy ateista...).

Natomiast mamy tutaj kwestię roli państwa i wolności. Przypuszczam, że w przypadku zagrożenia epidemią państwo nie będzie pytać rodziców o zgodę tak jak nie pyta czy może rekrutować (dorosłych już) do wojska w razie zagrożenia wojną.

* - Mimo wszystko uważam, że ogólnie rzecz biorąc teoriom spiskowym należy się pewien szacunek. Stąd, że czasem mogą zawierać prawdę. Przykładem jest to jak za późnego Benedykta Radio Watykańskie samo potwierdziło "teorię spiskową" o porozumieniu Jana XXIII z komunistami na rzecz "puszczenia" prawosławnych delegatów. Drugą rzeczą jest to, że ks. Kobyliński komentując sprawę kard. McCarricka powiedział, że wieści o tym były w internecie tylko nie były traktowane poważnie. Z drugiej strony mamy takie zbliżone do fantastyki takie jak reptylianie itd. Problem w tym, że nas skutek rozwoju komunikacji każdy sam sobie tworzy teorię spiskową, każdy sobie dobiera, spójnie lub niespójnie i chyba ogólnie można uznać, że teorie spiskowe robią więcej zamieszania niż mnożące objawienia prywatne.

** - Co do nich chyba też się gubię ze względu na ilość. Na samej politycznej prawicy moja orientacja zatrzymała się na Grzegorzu Braunie. Potem jak zaczęły się mnożyć Karonie, Role, Coryllusy, centra z Powiśla i telewizje wPolsce i zPolską to już nie miałem czasu ani chęci... A co dopiero w tematach medycyny itd. Jest to aktualne bo jak rozmawiam z panią, która myśli czy się leczyć onkologicznie czy nie bo dr Czerniak na youtube ma wykład o tym, że nie i że to wszystko nasłane przez Amerykę, to ładnie byłoby się jakoś do tego odnieść... Nie znaczy to jednak, że kolejne osoby mają się nie pojawiać. To ja po prostu już się gubię albo to objaw wczesnego starzenia...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #118 dnia: Kwietnia 17, 2019, 23:30:19 pm »

 ....do fantastyki takie jak reptylianie itd.....a co nie tak z reptylianami, co niehalo? Przecież codziennie w telewizorze są, jak nie morda, to zębiska ich demaskują
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #119 dnia: Kwietnia 17, 2019, 23:52:11 pm »

Palenie papierosów uspokaja stargane nerwy, leczy jąkanie, wspomaga trawienie. To opinie wybitnych autorytetów medycznych jakies 60 lat temu. Teraz proszę mi powiedzieć dlaczego mam wierzyć w cokolwiek współczesnym autorytetom medycznym?
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Uwaga na szczepionki ! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!