Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:42:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Inicjatywa ,,Chrystus Królem Polski", a Tradycja
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Inicjatywa ,,Chrystus Królem Polski", a Tradycja  (Przeczytany 58964 razy)
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #90 dnia: Maja 22, 2010, 23:58:02 pm »

Cytuj
Intronizacja Chrystusa Króla w rejonie wileńskim

Wydarzenie na miarę Tysiąclecia

W dniu 12 czerwca podczas posiedzenia Rady Samorządu Rejonu Wileńskiego dokonano aktu intronizacji Chrystusa Króla w rejonie wileńskim. Decyzja została podjęta jednogłośnie: wszyscy obecni na posiedzeniu członkowie Rady (24 osoby) oddali swój głos „za”.

Nabożeństwo Aktu Intronizacji Chrystusa Króla w rejonie wileńskim odbyło się przy udziale ks. Tadeusza Jasińskiego, przy poparciu władz Kościoła wileńskiej archidiecezji. Po głosowaniu ks. Tadeusz Jasiński, wikariusz parafii św. Rafała, na terenie której leży budynek samorządu, poświęcił obraz Chrystusa Króla i pomodlił się z radnymi. Następnego dnia, 13 czerwca, w obecności nuncjusza papieskiego arcybiskupa Luigi Bonazzi i wikariusza generalnego biskupa Juozasa Tunaitisa mer rejonu Maria Rekść odczytała Akt Intronizacji Chrystusa Króla podczas uroczystości jubileuszowych w mejszagolskim kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Symboliczne jest, że fundatorami tego kościoła byli król Władysław Jagiełło i św. królowa Jadwiga(...)
Dokonując Intronizacji Jezusa, nie nadajemy mu godności królewskiej, lecz w wymiarze indywidualnym i zbiorowym (parafia, wioska, miasto, diecezja, naród, państwo) wprowadzamy Go uroczyście jako naszego Pana i Króla na królewski tron i chcemy być Jego poddanymi(...)
Piszą na
http://www.tygodnik.lt/200925/samorz.html
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #91 dnia: Maja 23, 2010, 10:40:39 am »

(...)
Piszą na
http://www.tygodnik.lt/200925/samorz.html

No piszą, jeszcze więcej jak pan zacytował i w czym problem?  Dlaczego pan nie przeczytał wyjasnienia tu:
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=519.0

tylko dalej pisze swoje, daje na czerwono i co?
Zapisane
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #92 dnia: Maja 23, 2010, 11:36:25 am »

Forum.piusx autorytetem? Nigdy bym nie pomyślał, że nibyforumpiusx jest wiarygodne.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #93 dnia: Maja 23, 2010, 11:55:39 am »

Forum.piusx autorytetem? Nigdy bym nie pomyślał, że nibyforumpiusx jest wiarygodne.

Ma pan coś konkretnego do powiedzenia w temacie Intronizacji? to proszę napisać i odnieść się czy to do wypowiedzi  tam zamieszczonych czy do wcześniejszego filmiku tam zamieszczonego z pytaniem. A to co dla pana jest wiarygodne czy nie, to zupełnie - bynajmniej mnie - nie interesuje. Skoro się panu dobrze dyskutuje o pociechach darwinowskich
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3207.msg78601.html#msg78601
czy w wątku o neokatechumenacie:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3012.msg88675.html#msg88675
proszę bardzo, nikt tu żadnego autorytetu panu nie narzuca, tak samo i pan nie jest tu żadnym autorytetem, w przeciwieństwie do wiedzy napisanej  w tym temacie tu:
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=2466.0
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #94 dnia: Maja 23, 2010, 12:03:21 pm »

Na czympolegała intronizacja w rejonie wileńskim?
Obraz Najświetszego Serca Pana Jezusa intronizowany w okręgu w którym mieszkają Polacy. Jak dokładniej przebiegaja intronizacje w rejonie wileńskin podaje ponizej:

INTRONIZACJA

23 listopada 2001 roku odbyła się niezwykła uroczystość – wprowadzenie na tron, oddanie całej szkoły Boskiemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Intronizacji dokonano w obecności księdza biskupa Juozasa Tunajtisa i innych czcigodnych gości.

Akt osobistego oddania się Chrystusowi i Maryi odczytali wszyscy obecni uczniowie i nauczyciele, prosząc o szczególną opiekę nad szkołą, o kierowanie życiem każdego ucznia, nauczyciela i pracownika. 


Całośc ze zdjęciami  tu
http://www.fotyga.pl/dns/szekspir/partnerlitewski.html

« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2010, 12:17:42 pm wysłana przez Robert » Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #95 dnia: Maja 23, 2010, 13:41:09 pm »

Na czympolegała intronizacja w rejonie wileńskim?
Obraz Najświetszego Serca Pana Jezusa intronizowany w okręgu w którym mieszkają Polacy. Jak dokładniej przebiegaja intronizacje w rejonie wileńskin podaje ponizej:

INTRONIZACJA

23 listopada 2001 roku odbyła się niezwykła uroczystość – wprowadzenie na tron, oddanie całej szkoły Boskiemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Intronizacji dokonano w obecności księdza biskupa Juozasa Tunajtisa i innych czcigodnych gości.

Akt osobistego oddania się Chrystusowi i Maryi odczytali wszyscy obecni uczniowie i nauczyciele, prosząc o szczególną opiekę nad szkołą, o kierowanie życiem każdego ucznia, nauczyciela i pracownika. 


Całośc ze zdjęciami  tu
http://www.fotyga.pl/dns/szekspir/partnerlitewski.html


Każdy widzi co chce i jak chce pisze.?Jednego jestem pewien, że walka przeciwko Chrystusowi Królowi, jest walką przeciwko całemu Kościołowi i wcześniej czy późnej skończy się klęską  przeciwników Jego Królewskiego panowania. Dałby Bóg, oby jak najszybciej.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #96 dnia: Maja 23, 2010, 14:08:57 pm »

Bardziej chodzi tu o elementarną nieznajomość tematu intronizacji u nas w Polsce potęgowaną przez zamieszanie czynione przez bardzo zakręconych teologicznie lub nawet niedouczonych kapłanów. Z drugiej strony jest prawidłowe parcie wiernych na kapłanów aby w Bogu  szukac ocalenia. Niestety episkopat milczy.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #97 dnia: Maja 23, 2010, 14:22:10 pm »

Na czympolegała intronizacja w rejonie wileńskim?
Obraz Najświetszego Serca Pana Jezusa intronizowany w okręgu w którym mieszkają Polacy. Jak dokładniej przebiegaja intronizacje w rejonie wileńskin podaje ponizej:

INTRONIZACJA

23 listopada 2001 roku odbyła się niezwykła uroczystość – wprowadzenie na tron, oddanie całej szkoły Boskiemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Intronizacji dokonano w obecności księdza biskupa Juozasa Tunajtisa i innych czcigodnych gości.

Akt osobistego oddania się Chrystusowi i Maryi odczytali wszyscy obecni uczniowie i nauczyciele, prosząc o szczególną opiekę nad szkołą, o kierowanie życiem każdego ucznia, nauczyciela i pracownika. 




Całośc ze zdjęciami  tu
http://www.fotyga.pl/dns/szekspir/partnerlitewski.html


Każdy widzi co chce i jak chce pisze.?Jednego jestem pewien, że walka przeciwko Chrystusowi Królowi, jest walką przeciwko całemu Kościołowi i wcześniej czy późnej skończy się klęską  przeciwników Jego Królewskiego panowania. Dałby Bóg, oby jak najszybciej.

Christus Rex


Jest pan za Intronizacja Pana Jezusa jako Króla Polski ??? Po prostu grzecznie się pytam  :)
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #98 dnia: Maja 23, 2010, 15:16:27 pm »



Christus Rex


Jest pan za Intronizacja Pana Jezusa jako Króla Polski ??? Po prostu grzecznie się pytam  :)
Jestem za tym, abyśmy jako Naród Polski uznali Chrystusa jako Króla i to wszystkie stany tak duchowne jak i świeckie.Niech nikt mi nie wmawia ,ze chcę Chrystusa Króla koronować, bo skłamie.Chrystus Królem jest, ale Jego wrogowie szukają każdego pretekstu, aby wyśmiać pragnących Jego Królowania w Polsce i na świecie.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #99 dnia: Maja 23, 2010, 15:24:28 pm »



Christus Rex


Jest pan za Intronizacja Pana Jezusa jako Króla Polski ??? Po prostu grzecznie się pytam  :)
Jestem za tym, abyśmy jako Naród Polski uznali Chrystusa jako Króla i to wszystkie stany tak duchowne jak i świeckie.Niech nikt mi nie wmawia ,ze chcę Chrystusa Króla koronować, bo skłamie.Chrystus Królem jest, ale Jego wrogowie szukają każdego pretekstu, aby wyśmiać pragnących Jego Królowania w Polsce i na świecie.
Moze zdradzisz nam kogo uważasz za wrogów Chrystusa? Że masoneria , antykościół to wiemy ale tak konkrtetnie kto w Polsce przeszkadza i wyśmiewa?
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #100 dnia: Maja 23, 2010, 15:31:30 pm »


Moze zdradzisz nam kogo uważasz za wrogów Chrystusa? Że masoneria , antykościół to wiemy ale tak konkrtetnie kto w Polsce przeszkadza i wyśmiewa?
Była inicjatywa grupy posłów z LPR wyśmiana i zlekceważona.
Zbieramy teraz żniwa.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #101 dnia: Maja 23, 2010, 15:36:14 pm »

dokładnie to była inicjatywa ks Tadeusza Kiersztyna, ktory  posłom  LPRu nie znajacym sie na teologii zamotał w głowach.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #102 dnia: Maja 23, 2010, 15:48:28 pm »

dokładnie to była inicjatywa ks Tadeusza Kiersztyna, ktory  posłom  LPRu nie znajacym sie na teologii zamotał w głowach.

Nie tylko x. Kiersztyn zwolennikiem Intronizacji był.Gdzie byli zwolennicy Intronizacji NSPJ?. Trzeba było zgłosić wasz projekt, przedstawić tak władzom świeckim jak i duchownym, aby te rozstrzygnęły, który pomysł jest teologicznie bardziej poprawny.Ja mam wiarę że jednym i drugim przyświecają dobre chęci, ale obmowy, drwiny, wyśmiewanie tylko szkodzą i robią jeszcze większy zamęt.Nie tędy droga.Szkodzą wizje nawiedzonych pań z Chicago, jak i tych wiedzących najlepiej jak to zrobić.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #103 dnia: Maja 23, 2010, 15:53:57 pm »

Tak jak szkodza wizje i nauki ks Kiersztyna. Takze procesowi Rozalii Celak. Co do parlamentarzystów to akurat jest w Sejmie wspólnota parlamentarna dla Intronizacji NSPJ.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #104 dnia: Maja 23, 2010, 18:20:31 pm »

dokładnie to była inicjatywa ks Tadeusza Kiersztyna, ktory  posłom  LPRu nie znajacym sie na teologii zamotał w głowach.

Nie tylko x. Kiersztyn zwolennikiem Intronizacji był.Gdzie byli zwolennicy Intronizacji NSPJ?. Trzeba było zgłosić wasz projekt, przedstawić tak władzom świeckim jak i duchownym, aby te rozstrzygnęły, który pomysł jest teologicznie bardziej poprawny.Ja mam wiarę że jednym i drugim przyświecają dobre chęci, ale obmowy, drwiny, wyśmiewanie tylko szkodzą i robią jeszcze większy zamęt.Nie tędy droga.Szkodzą wizje nawiedzonych pań z Chicago, jak i tych wiedzących najlepiej jak to zrobić.

Coraz gorzej! zamilcz pan i oszczędź sobie wstydu! Proszę sobie wziąść coś na powstrzymanie na tę biegunkę postową, bynajmniej w tym temacie. Inicjatywa posłów całkowicie chybiona, a mówiąc ewangelicznie -  "rzucanie pereł przed wieprze". Byłoby wprost gorszące, gdyby w parlamencie dyskutowano czy Pan Jezus ma być czy nie być królem Polski, dając przy okazji asumpt rozmaitym Szenyszynom do bluźnierstw, a już prawdziwą katastrofą byłoby odrzucenie wniosku w głosowaniu: to przecież oznaczałoby formalny akt apostazji. Metoda ("partyjno-parlamentarna") instytucjonalizacji  poddania się Jego władzy.
Nadto, Kościół zawsze uczył, że każdy akt moralnie dobry musi być zarówno "wewnętrzny" ("w sercu"), jak i "zewnętrzny" ("na ustach"); to że "wewnętrzny" jest w samej swojej istocie wyższy, nie upowaznia do stwierdzenia, że "zewnętrzne" jest nieważne lub można je pominąć czy zlekceważyć, bo ono jest świadectwem "wewnętrznego". Niedoskonałe  byłoby tylko wówczas, gdyby nie poprzedzało go 'wewnętrzne". A więc, proszę zaczynać od siebie!

Dzisiaj świadomi katolicy muszą dążyć przede wszystkim do dwóch rzeczy: rechrystianizacji państwa w ogóle oraz przywrócenia idei Społecznego Królestwa w samym Kościele, który ją "schował pod korcem". Dopiero gdy to się dokona, stanie się możliwa formalna intronizacja, jako zwieńczenie procesu odrodzenia, a nie jego inauguracja.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Inicjatywa ,,Chrystus Królem Polski", a Tradycja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!