Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 13:26:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Inicjatywa ,,Chrystus Królem Polski", a Tradycja
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Inicjatywa ,,Chrystus Królem Polski", a Tradycja  (Przeczytany 59247 razy)
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #45 dnia: Kwietnia 30, 2010, 17:18:40 pm »


Pan Jezus sam powiedział, że Jego Królestwo nie jest z tego świata. Niektórzy jak widać lubią poprawiać Pana Jezusa i zachowują się jak Żydzi i upatrują w nim władcę politycznego.
No właśnie, po co ma się wtrącać w nasze ziemskie sprawy.
Tak pańską wypowiedź można zrozumieć.
Cóś to nie tak, jak mawiał trener Górski.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #46 dnia: Kwietnia 30, 2010, 19:19:58 pm »


Pan Jezus sam powiedział, że Jego Królestwo nie jest z tego świata. Niektórzy jak widać lubią poprawiać Pana Jezusa i zachowują się jak Żydzi i upatrują w nim władcę politycznego.
No właśnie, po co ma się wtrącać w nasze ziemskie sprawy.
Tak pańską wypowiedź można zrozumieć.
Cóś to nie tak, jak mawiał trener Górski.


Pan stefan czytał to?
 
Katechizm o Chrystusie Królu - o. A. Philippe CSsR
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-i-intronizacja-nspj,47/katechizm-o-chrystusie-krolu-o-a-philippe-cssr,3735.html

proszę przeczytać.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #47 dnia: Kwietnia 30, 2010, 19:46:59 pm »



Pan stefan czytał to?
 
Katechizm o Chrystusie Królu - o. A. Philippe CSsR
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-i-intronizacja-nspj,47/katechizm-o-chrystusie-krolu-o-a-philippe-cssr,3735.html

proszę przeczytać.
Dziękuje, przeczytałem i zgadzam się. Oto co pisze
abp. Levebvre pisze w swojej książce pt. "Oni Go zdetronizowali"

Cytuj
Podsumowując: demokracja, nie mniej niż jakakolwiek inna forma rządów, musi zaprowadzać społeczne panowanie Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Demokracja musi, tak jak wszystko, mieć króla: Jezusa Chrystusa.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2010, 21:15:50 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #48 dnia: Kwietnia 30, 2010, 20:39:50 pm »


Dziękuje, przeczytałem i zgadzam się. Oto co pisze
abp. Levebvre pisze w swojej książce pt. "Oni go zdetronizowali"
Cytuj
Podsumowując: demokracja, nie mniej niż jakakolwiek inna forma rządów, musi zaprowadzać społeczne panowanie Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Demokracja musi, tak jak wszystko, mieć króla: Jezusa Chrystusa.

Zacytował pan ostatnie zdanie, całość trzeba czytać, żeby wiedzieć na czym ma polegać to królowanie Jezusa Chrystusa.
http://www.piusx.org.pl/kryzys/oni-Jego-zdetronizowali/7
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #49 dnia: Maja 01, 2010, 22:41:17 pm »

Czy oni nie znają nauki Kościoła ?
http://grypa666.wordpress.com/

"SZANOWNI PAŃSTWO
W imieniu prof Ryszarda Kozłowskiego przewodniczącego Przymierza Narodu Polskiego serdecznie zapraszam przywódców lub ich reprezentantów oraz osoby zaangażowane w procesy zjednoczeniowe na dwudniowy kongres Przymierza Narodu Polskiego, który odbedzie sie 1 i 2 maja w Krakowie .
(...)

PROGRAM KONGRESU PARTII “PRZYMIERZE NARODU POLSKIEGO”, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ JUTRO I POJUTRZE (SOBOTA I NIEDZIELA) W KRAKOWIE.
Z A P R O S Z E N I E
Przymierze Narodu Polskiego ma zaszczyt zaprosić Panią / Pana na Krajowy Kongres Zjednoczeniowy Organizacji Politycznych oraz Stowarzyszeń Patriotyczno – Narodowych oraz na Pierwszy Kongres Przymierza Narodu Polskiego Kongres Zjednoczeniowy odbędzie się w dniu 1 maja 2010r.
Rozpoczęcie obrad: godzina 11.00
Miejsce obrad Kongresu Zjednoczeniowego: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Plac Świętego Ducha 1.
Kongres Przymierza Narodu Polskiego odbędzie się w dniu 2 maja 2010r. Rozpoczęcie obrad: godzina 9.00
Miejsce obrad Pierwszego Kongresu Przymierza Narodu Polskiego: Galeria ,,Kotłownia” Politechniki Krakowskiej, ul. Warszawska 24.
W Kongresie Przymierza Narodu Polskiego uczestniczą członkowie PNP oraz zaproszone osoby.

Przewodniczący Przymierza Narodu Polskiego — Prof. dr hab. inż. Ryszard H. Kozłowski
============================================================================
Krajowy Kongres Zjednoczeniowy
Organizacji Politycznych i Stowarzyszeń Patriotyczno Narodowych
Organizowany przez:
Prof. dr hab. inż. Ryszarda H. Kozłowskiego – Przewodniczącego Przymierza Narodu Polskiego
Obrady w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Plac Św. Ducha 1
Program Kongresu Zjednoczeniowego
Obradom Kongresu Zjednoczeniowego przewodniczy, Przewodniczący Przymierza Narodu Polskiego,
Prof. dr hab. inż. Ryszard Henryk Kozłowski.

1. Powitanie uczestników przez Przewodniczącego Przymierza Narodu Polskiego – Prof. dr hab. inż. Ryszarda H. Kozłowskiego. Rozpoczęcie Krajowego Kongresu Zjednoczeniowego. Modlitwa. Godz. 11.00
2. Wyznaczenie dwóch osób, które poprowadzą obrady po stronie techniczno organizacyjnej.
Referaty
3.Ks. prof. Jerzy Bajda ,,Rodzina podstawą odrodzenia Polski”, godz.11.15
4.Prof. Ryszard Henryk Kozłowski ,,Odrodzenie Polski (Program Naprawy Państwa) – Programem Społeczno – Gospodarczym Przymierza Narodu Polskiego (PNP)”, godz. 11.45

5. mgr inż. Aleksander Nowak: Panel z udziałem gości Kongresu dotyczący tematyki społeczno-
gospodarczej: godz. 12.30 do 13.15
6. Gen. ds. Jan G. Grudniewski – Uwłaszczenie Narodu Polskiego, godz.13.15-13.30
Pół godziny przerwy
7. Poseł Zygmunt Wrzodak: Panel programowy dotyczący zbliżających się wyborów prezydenckich, samorządowych, parlamentarnych, godz. 14.00 – 15.30.
Wystąpienia Gości;
a) Prof. Anna Raźny, Prof. Mieczysław Ryba – czy Polska ma własną politykę zagraniczną,
b) Europoseł Witold Tomczak – zagrożenia wynikające z Traktatu Lizbońskiego
c) Europoseł Sylwester Chruszcz – obrona polskiego złotego
d )Janusz Dobrosz – stosunki Polski z Niemcami w ramach UE
e) Zygmunt Wrzodak – wyprzedaż majątku polskiego
f) Elżbieta Barys – dług publiczny Polski
g) Jan Łopuszański – czy Polsce opłaca się być członkiem NATO i UE ????
h ) Stanisław Papież – korzenie naszej cywilizacji
i) Paweł Połanecki – zagrożenia wynikające z GMO
j) Rafał Wiechecki – polityka morska Polski
k) Piotr Krutul – zagrożenia dla polskiej wsi
l) Europoseł Urszula Krupa – naprawa polskiej służby zdrowia
m) prof. Witold Marczuk – nauka Polska, technologia ????
n) Jan Kula – elektrownie wiatrowe w Polsce
o) Gertruda Szumska – upadek polskiego przemysłu stoczniowego
p) Jan Krzanowski – szkolnictwo zawodowe
r) Prof. Janusz Kępka – wybory w Rzeczypospolitej Polskiej
uwaga: czas wystąpień nie może być dłuższy jak do 5 minut.

7. Podpisanie Aktu Współpracy oraz wspólne działanie w wyborach samorządowych i parlamentarnych godz.: 15.30-16.00
8. Konferencja prasowa godz. 16.00
Uroczysta Msza Święta, połączona z ,,Zawierzeniem Maryji, Królowej Polski, Przymierza Narodu Polskiego” godz. 18.30

,,Polacy! Z naszej tęsknoty za wolną Polską, w której władzę powierzymy najlepszym z nas, stworzyliśmy partię Przymierze Narodu Polskiego. Chcemy Polski, w której już nikt nie zaprzeczy krzyżowi, nie zmarnotrawi naszego potencjału przyrodniczego i majątku i nie odbierze nam pogody ducha. Nasza wizja jest wyrazem marzeń o Polsce, opartej na społecznej nauce kościoła. Pragniemy w tym być przykładem dla świata.
Jest wiele do zrobienia, nasz wysiłek chcemy jednak zacząć od najważniejszego, od Intronizacji Chrystusa na Króla Polski, w duchu Bożego Miłosierdzia, posłuszni objawieniom danym siostrze Faustynie, Rozalii Celakównej i wielu innym sługom bożym na całym świecie, o czym milczą światowe media.

Polskie szable opatrzone były kiedyś znakiem krzyża i napisem ,,Z tym znakiem zwyciężysz”. Dziś pragniemy pokoju nie wojny, a Maryję, Królową Pokoju bierzemy za naszą Patronkę i Orędowniczkę. Tak nam dopomóż Boże Wszechmogący. Amen” — Iza Rostworowska, Kongres Przymierza Narodu Polskiego"
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2010, 00:13:08 am wysłana przez Robert » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #50 dnia: Maja 02, 2010, 10:32:33 am »

Cytuj
Przewodniczący Przymierza Narodu Polskiego — Prof. dr hab. inż. Ryszard H. Kozłowski

Czy to jest ten pan prof. od geotermi związany z RM? i neokatechumenatem? (o jednym i drugim wyczytałam w internecie, nie wiem na ile jest prawdziwe)

Cytuj
,,Polacy! Z naszej tęsknoty za wolną Polską, w której władzę powierzymy najlepszym z nas, stworzyliśmy partię Przymierze Narodu Polskiego. Chcemy Polski, w której już nikt nie zaprzeczy krzyżowi, nie zmarnotrawi naszego potencjału przyrodniczego i majątku i nie odbierze nam pogody ducha. Nasza wizja jest wyrazem marzeń o Polsce, opartej na społecznej nauce kościoła. Pragniemy w tym być przykładem dla świata.
Jest wiele do zrobienia, nasz wysiłek chcemy jednak zacząć od najważniejszego, od Intronizacji Chrystusa na Króla Polski, w duchu Bożego Miłosierdzia, posłuszni objawieniom danym siostrze Faustynie, Rozalii Celakównej i wielu innym sługom bożym na całym świecie, o czym milczą światowe media.

Co to za Przymierze? W tym co zatłuściłam, oby nie wypaczyli przesłania i całej nauki KK w tym temacie.


Tu też zapraszają z hasłem - Jezus Królem Polski :
Zaproszenie
http://www.piotrnatanek.pl/


Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #51 dnia: Maja 02, 2010, 11:11:15 am »

Pod pozycją h figuruje Stanisław Papież dwukrotny poseł na sejm z LPR u , z wykształcenia teolog(?)  PATu , on właśnie popularyzuje teologię intronizacji Jezusa na Króla Polski wg ks Kiersztyna.

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1874&Itemid=46
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #52 dnia: Maja 02, 2010, 12:26:17 pm »

Pod pozycją h figuruje Stanisław Papież dwukrotny poseł na sejm z LPR u , z wykształcenia teolog(?)  PATu , on właśnie popularyzuje teologię intronizacji Jezusa na Króla Polski wg ks Kiersztyna.

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1874&Itemid=46

Ciekawe to Przymierze. Na stronie:  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=33&pid=2538  wyczytałam, że:

"Celem tego spotkania jest poparcie Prof. Kozłowskiego na prezydenta" A tak wogóle ciekawe komentarze do poczytania.

11Minut - Kongres Przymierza Narodu Polskiego cz. 1 - Kraków, 1 Maja 2010 r.
http://www.youtube.com/watch?v=ctfVGk_Z_yE

Pan Stanisław Papież też się tu wypowiada.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #53 dnia: Maja 03, 2010, 11:23:46 am »

Co sedecy na to wszystkio?

http://www.youtube.com/watch?v=bj8WUEFR4uY
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #54 dnia: Maja 03, 2010, 14:22:37 pm »

Co sedecy na to wszystkio?

http://www.youtube.com/watch?v=bj8WUEFR4uY
Polityka nam się z religią doskonale miesza.
Ja też mam pytanie dla zwolenników PiSu i J. Kaczyńskiego.Oto czołowa wizjonerka niejaka pani Mieczysława z Chicago twierdzi, że rzekomo Pan Jezus nakazał Polakom glosować na te własnie kandydatury, to odsunie niebezpieczeństwo zagłady od Polski.


Pod datą 26 kwietnia pani Mieczysława pisze.

Cytuj

Panie Jezu: Czy powinnam popierać na Twojej stronie akcję wyborczą nowego prezydenta a w szczególności PIS, bo to jest nadal najbardziej patriotyczna partia?

Pan Jezus:” Dziecko moje, teraz u was i na całym świecie nie ma oddzielnego rządzenia. Jedno od drugiego jest uzależnione. Chciałbym dać jeszcze jedną szansę wam a mogę dotrzeć do Moich wiernych tylko w tej organizacji.
W innych organizacjach też są Moi ludzie, ale obecnie jest walka o życie wasze i waszego kraju a szansę ma tylko „DUŻY” (PIS) .
Zjednoczcie się pod sztandarem Maryi. Ona wiele razy wam pomagała i teraz też Ją proście. Ten człowiek z tej patriotycznej organizacji ma wielkie szanse uporządkować wszystko, lecz wspierajcie go modlitwą, dobrą radą i ochroną. Wszyscy inni nie zdobędą takich osiągnięć jak on.
Nie będę jeszcze mówił słowa do niego a dopiero jeśli zwycięży w tej walce dobra ze złem. Złem są wasi wrogowie, z którymi on sobie poradzi z waszą pomocą duchową i modlitewną.

Ks Rafał Trytek jest w porządku i dla niego ks Natanek, ks. Kiersztyn czy kard Dziwisz to te same oblicza posoborowia.
Gdyby zapytać x Trytka o opinie o pozostałych duchownych, to czy byłaby lepsza?
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #55 dnia: Maja 03, 2010, 15:33:41 pm »

Ja też mam pytanie dla zwolenników PiSu i J. Kaczyńskiego. Oto czołowa wizjonerka niejaka pani Mieczysława z Chicago twierdzi, że rzekomo Pan Jezus nakazał Polakom glosować na te własnie kandydatury, to odsunie niebezpieczeństwo zagłady od Polski.

Pod datą 26 kwietnia pani Mieczysława pisze
(...)

Ks Rafał Trytek jest w porządku i dla niego ks Natanek, ks. Kiersztyn czy kard Dziwisz to te same oblicza posoborowia.
Gdyby zapytać x Trytka o opinie o pozostałych duchownych, to czy byłaby lepsza?

Panie stefanie, prosze logicznie zacząć myśleć. Czyżby skleroza tak dawała sie we znaki, że nie wie pan co pisze w tym i innych watkach o "objawieniach" i "wizjach" pani Mieci? Jak tu czytam i co nieco napiszę, to nie doczytałam żeby jakiś użytkownik tego forum (pomijam kazdego opcje polityczną) uznawał te "objawienia i wizje" za prawdziwe.

To może pytanie do pana w takim razie. Dlaczego własnie "Narodowcy..." z taką Intronizacją wg. wspomnianych księży się utożsamiają?  skoro to są te same oblicza posoborowia? jak pan napisał. Skoro im taka wizja nie pasuje, to powinni im to prosto w oczy powiedzieć, że głoszą coś niezgodnego z całą nauka KK, a nie przytakiwać. Wie pan jak się to nazywa? OBŁUDA I ZAKŁAMANIE! - objawia się tym, że osoba/y udaje/ą innego/nych niż jest/są w rzeczywistości , umie/ą obracać się jak chorągiewka/ki na wietrze względów ludzkich.  Na pustym haśle chcą wejść po grzbiecie wyborców?

Św. Augustyn pisze "Udawana cnota nie jest wcale cnotą, udawana prawość nie jest wcale prawością, lecz podwójnym występkiem: niegodziwością i udawaniem. Z kolei Św. Jan Chryzostom pisze:  "Mniejszym złem jest zgrzeszyć, niż obłudnie udawać..."

Mój wniosek, najwyraźniej jest im z tym po drodze.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #56 dnia: Maja 03, 2010, 16:09:37 pm »


Panie stefanie, prosze logicznie zacząć myśleć. Czyżby skleroza tak dawała sie we znaki, że nie wie pan co pisze w tym i innych watkach o "objawieniach" i "wizjach" pani Mieci? Jak tu czytam i co nieco napiszę, to nie doczytałam żeby jakiś użytkownik tego forum (pomijam kazdego opcje polityczną) uznawał te "objawienia i wizje" za prawdziwe.

 A gdzie ja napisałem, ze są prawdziwe?Wskazuję,ze ideologowie i głowne guru budowania tronu w Polsce Osobie (Jezusa Chrystusa)? popiera Pis i Jarosława Kaczyńskiego
To może pytanie do pana w takim razie. Dlaczego własnie "Narodowcy..." z taką Intronizacją wg. wspomnianych księży się utożsamiają?  skoro to są te same oblicza posoborowia? jak pan napisał. Skoro im taka wizja nie pasuje, to powinni im to prosto w oczy powiedzieć, że głoszą coś niezgodnego z całą nauka KK, a nie przytakiwać. Wie pan jak się to nazywa? OBŁUDA I ZAKŁAMANIE! - objawia się tym, że osoba/y udaje/ą innego/nych niż jest/są w rzeczywistości , umie/ą obracać się jak chorągiewka/ki na wietrze względów ludzkich.  Na pustym haśle chcą wejść po grzbiecie wyborców?

Tak jest w istocie jak szanowna Pani pisze, tylko że ten sam zarzut można postawić każdej partii i każdemu działaczowi.Prawie dla wszystkich w Polsce cel uświęca środki do władzy i nie na zmiłuj się. Kogo obchodzi prawda?Sam się przekonałem o tym nawet na forum Krzyż, który sobie bardzo cenię, ale z prawdą niemal każdy się mija oczywiście w szlachetnym celu.
Św. Augustyn pisze "Udawana cnota nie jest wcale cnotą, udawana prawość nie jest wcale prawością, lecz podwójnym występkiem: niegodziwością i udawaniem. Z kolei Św. Jan Chryzostom pisze:  "Mniejszym złem jest zgrzeszyć, niż obłudnie udawać..."

Mój wniosek, najwyraźniej jest im z tym po drodze.
Święte słowa, tylko czy i Pani uważa siebie za całkowicie oddaną tak sprawie Polski jak i Wiary Katolickiej a Jarosław Kaczyński w tym pełnym zakłamania świecie polskiej polityki, jest najlepszym kandydatem na fotel prezydenta?Dobrze Pani wie, że ja cenię sobie Tradycję Katolicką, ale jak słucham i czytam poglądy polityczne jej zwolenników i wykazuje fałsz ich sympatii politycznych stojących na bakier nie tylko z Tradycja, ale nawet nauką posoborowego Kościoła, to wyć się mi chce z tej obłudy, która nie oszczędziła nikogo.temat Intronizacji tak mnie zniesmaczył, że najlepiej zrobię jak dam sobie spokój z tą sprawą.Jedna i druga strona stosuje chwyty poniżej pasa, obmawia łapie za słówka i wchodzi w sojusz z apostatami. Codziennie modlę się słowami (...) przyjdź Królestwo Twoje(...) i mam w nosie walki zwolenników tej czy tamtej opcji. Co ma być niech się stanie.
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2010, 16:32:36 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #57 dnia: Maja 03, 2010, 20:01:15 pm »

A gdzie ja napisałem, ze są prawdziwe? Wskazuję,ze ideologowie i głowne guru budowania tronu w Polsce Osobie (Jezusa Chrystusa)? popiera Pis i Jarosława Kaczyńskiego

Skoro są nie prawdziwe, to bajek się nie powiela.A to że się pani Miecia pyta, to jej sprawa i jej "czcicieli" Ona się o wszystko pyta, czy wizerunek Pana Jezusa w japonkach może być - też się pytała.

Cytat: stefan
To może pytanie do pana w takim razie. Dlaczego własnie "Narodowcy..." z taką Intronizacją wg. wspomnianych księży się utożsamiają?  skoro to są te same oblicza posoborowia? jak pan napisał. Skoro im taka wizja nie pasuje, to powinni im to prosto w oczy powiedzieć, że głoszą coś niezgodnego z całą nauka KK, a nie przytakiwać. Wie pan jak się to nazywa? OBŁUDA I ZAKŁAMANIE! - objawia się tym, że osoba/y udaje/ą innego/nych niż jest/są w rzeczywistości , umie/ą obracać się jak chorągiewka/ki na wietrze względów ludzkich.  Na pustym haśle chcą wejść po grzbiecie wyborców?

Tak jest w istocie jak szanowna Pani pisze, tylko że ten sam zarzut można postawić każdej partii i każdemu działaczowi.Prawie dla wszystkich w Polsce cel uświęca środki do władzy i nie na zmiłuj się. Kogo obchodzi prawda? ...

Nie wiem czy każdemu, panu najwyraźniej takie zakłamanie w tak fundamentalnej sprawie pasuje, bo mnie nie! Dzięki Bogu są tacy, których obchodzi prawda!  Przecież na takie hasło najlepiej naciągnąć wyborców. I kto to robi? niejeden ma przed nazwiskiem prof. co tym bardziej uwiarygadnia to co mówi. Ech... szkoda gadać! Katechizm do rąk!

Cytat: stefan
Św. Augustyn pisze "Udawana cnota nie jest wcale cnotą, udawana prawość nie jest wcale prawością, lecz podwójnym występkiem: niegodziwością i udawaniem. Z kolei Św. Jan Chryzostom pisze:  "Mniejszym złem jest zgrzeszyć, niż obłudnie udawać..."

Mój wniosek, najwyraźniej jest im z tym po drodze.
Święte słowa, tylko czy i Pani uważa siebie za całkowicie oddaną tak sprawie Polski jak i Wiary Katolickiej a Jarosław Kaczyński w tym pełnym zakłamania świecie polskiej polityki, jest najlepszym kandydatem na fotel prezydenta?Dobrze Pani wie, że ja cenię sobie Tradycję Katolicką, ale jak słucham i czytam poglądy polityczne jej zwolenników i wykazuje fałsz ich sympatii politycznych stojących na bakier nie tylko z Tradycja, ale nawet nauką posoborowego Kościoła, to wyć się mi chce z tej obłudy, która nie oszczędziła nikogo.temat Intronizacji tak mnie zniesmaczył, że najlepiej zrobię jak dam sobie spokój z tą sprawą.Jedna i druga strona stosuje chwyty poniżej pasa, obmawia łapie za słówka i wchodzi w sojusz z apostatami.

Uważam, że na wiele tu pytań nie muszę i nie powinnam panu odpowiadać i tak czynię. Czepił się pan tego Jarosława Kaczyńskiego jak rzep psiego ogona i skacze pan jak wesz na grzebieniu, ciągle mi przedstawiając pana Kaczyńskiego.  Ja odnosiłam się ogólnie, do "Przymierza...." jakie powstało, co to za Przymierze, kto tam jest, czy znamy ludzi, co mówią, etc... bo to jest ważne. Jak się panu chce wyć, to proszę wyć - może najlepiej do księżyca co?  A dlaczegóż to temat Intronizacji tak pana zniesmaczył? Bo coś pan przeczytał, liznął i uważał się za takiego który już wszystko wie i zarzucał innym, którzy w tym od lat siedzą, że piszą bzdury i głupoty. A to dlatego, bo znalazł pan sobie nie właściwych guru w tym temacie i czytając pana wypowiedzi, uważam że w innych sprawach też. Cóż, ma pan prawo do takich i innych wyborów.

Cytat: stefan
Codziennie modlę się słowami (...) przyjdź Królestwo Twoje(...) i mam w nosie walki zwolenników tej czy tamtej opcji. Co ma być niech się stanie.

I bardzo dobrze, ja też się modlę, a słowa które pan cytuje ; (...) przyjdź Królestwo Twoje(...) wg. katechizmu kard. Gaspariego należy rozumieć tak:

307. O co modlimy się słowami drugiej prośby: Przyjdź królestwo Twoje?

Słowami drugiej prośby: Przyjdź królestwo Twoje, modlimy się, żeby Bóg panował nad nami i nad wszystkimi ludźmi przez łaskę swoją, a nad społeczeństwem i nad narodami przez swoje prawo na ziemi, abyśmy kiedyś mogli stać się uczestnikami Jego chwały wiecznej w niebie.

308. Jak możemy się przyczynić do tego, żeby przyszło na świat królestwo Boże?

Do tego, żeby przyszło na świat królestwo Boże, możemy i powinniśmy się przyczynić w różny sposób: więc przez zachowanie przykazań Chrystusowych; przez wyrabianie w sobie nadprzyrodzonego życia łaski,; modlitwą i uczynkami pomagając Kościołowi w jego wysiłkach, zmierzających do tego, by życie prywatne, rodzinne i publiczne było zgodne z prawem Bożym, żeby wszyscy błądzący wrócili do jedności z Kościołem, i żeby światło Ewangelii dotarło do tych ludów, które siedzą w ciemnościach i w cieniu śmierci.

I widzi pan, nawet w katechiźmie o królestwie Bożym nie doczytamy, żeby Panu Jezusowi nakładać koronę i sadzać na przygotowanym tronie.

Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #58 dnia: Maja 03, 2010, 21:56:26 pm »




Uważam, że na wiele tu pytań nie muszę i nie powinnam panu odpowiadać i tak czynię. Czepił się pan tego Jarosława Kaczyńskiego jak rzep psiego ogona i skacze pan jak wesz na grzebieniu, ciągle mi przedstawiając pana Kaczyńskiego.  Ja odnosiłam się ogólnie, do "Przymierza...." jakie powstało, co to za Przymierze, kto tam jest, czy znamy ludzi, co mówią, etc... bo to jest ważne. Jak się panu chce wyć, to proszę wyć - może najlepiej do księżyca co?  A dlaczegóż to temat Intronizacji tak pana zniesmaczył? Bo coś pan przeczytał, liznął i uważał się za takiego który już wszystko wie i zarzucał innym, którzy w tym od lat siedzą, że piszą bzdury i głupoty. A to dlatego, bo znalazł pan sobie nie właściwych guru w tym temacie i czytając pana wypowiedzi, uważam że w innych sprawach też. Cóż, ma pan prawo do takich i innych wyborów.
Narodowców też się czepiają różni dyskutanci i Pani też coś z nimi nie po drodze, choć są ani lepsi a ni gorsi od innych wierzących w Polsce ludzi.Nikt nie ma monopolu na posiadanie w swoich szeregach samych wzorowych katolików, ale jak na razie to LPR jest niedoścignionym wzorcem dla pozostałych. Niech Pani sobie przypomni program edukacyjny Romana Giertycha, który chciał zaprowadzić w szkole i co z niego zostało.Jarosław Kaczyński mógł naprawić Polskę a oddał władzę w ręce PO.Tego mu nie mogę darować. To tyle w temacie Kaczyńskiego.Nawet Pani nie zdaje sobie sprawy jakich ataków doświadczyłem od zwolenników pani Mieci. Demon , diabeł i wróg to wcale nie najcięższe epitety.Wiem, że Pani ma wiele wiadomości odnośnie NSPJ, którego nigdy nie krytykowałem, ale najczęściej Pani znajduje w zwolennikach ks. Kiersztyna  tępych wizjonerów  z których się naśmiewa( słusznie zresztą) a  pomija bardziej rzeczowe i dość mocne  argumenty odwołujące się do papieskich encyklik.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #59 dnia: Maja 04, 2010, 08:18:36 am »

To Pan Jezus ma swoją stronę www?
hehehe!
Cytuj
Panie Jezu: Czy powinnam popierać na Twojej stronie ...
Wątek z tą panią z Czikago winien byc w dziale HUMOR!!!
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Inicjatywa ,,Chrystus Królem Polski", a Tradycja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!