Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:42:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Inicjatywa ,,Chrystus Królem Polski", a Tradycja
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Inicjatywa ,,Chrystus Królem Polski", a Tradycja  (Przeczytany 58972 razy)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #30 dnia: Kwietnia 20, 2010, 13:43:34 pm »

Przed pałacem prezydenckim rozdawali ulotki z tym.

Pod Belwederem także.
Kto to organizuje?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #31 dnia: Kwietnia 20, 2010, 14:43:04 pm »

Cytuj
Ze strony wizjonerki:

7 grudzień 2009

Cytuj
NOWENNA DO ANIOŁA STRÓŻA POLSKI - w intencji Ojczyzny. - napisał Pan Jezus
JEST NA STRONIE CHRYSTUSA KRÓLA

 Duży uśmiech

Jakiej stronie, nie widzę źródła?!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #32 dnia: Kwietnia 20, 2010, 14:49:12 pm »

Cytuj
Henryk Pajak teolog? To coś nowego.


Mało pan wie? Jest pan jakieś 10 książek w plecki!


Ja chyba mam jakiegoś "pecha", ale nie zauważyłem żadnego błędnego myślenia w wywodzie pana Henryka w  rozdziale poświęconym Intronizacji, prosty, jasny wykład, poparty dokumentacją! Warto się zapoznać.
Jak złapię chwilę skrobnę coś więcej!


A i mam pytanie INTRONIZACJA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI- to to samo co :INTRONIZACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA  i święto CHRYSTUSA KRÓLA PANA WSZECHŚWIATA?

Jeśli tak to dlaczego mówimy o MARYJA KRÓLOWA POLSKI, a o PANU JEZUSIE nie słyszy się słów JEZUS CHRYSTUS KRÓL POLSKI!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2010, 14:57:25 pm wysłana przez Kubaturus » Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #33 dnia: Kwietnia 20, 2010, 21:40:51 pm »

http://www.bibula.com/?p=801

Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #34 dnia: Kwietnia 20, 2010, 23:46:39 pm »

Cytuj

A i mam pytanie INTRONIZACJA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI- to to samo co :INTRONIZACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA  i święto CHRYSTUSA KRÓLA PANA WSZECHŚWIATA?

Jeśli tak to dlaczego mówimy o MARYJA KRÓLOWA POLSKI, a o PANU JEZUSIE nie słyszy się słów JEZUS CHRYSTUS KRÓL POLSKI!

Prosze zauważyć, że Matka Boska jest człowiekiem a Chrystus Bogiem.To jest inna skala, różnica skali nieskończona. Matka Boża jest Królową Nieba i Ziemi przez królowanie swego Syna , nie odwrotnie. A królowanie Chrystusa nie jest z nadania ziemskiego.
Jezus jest królem także Polski od dawien dawna, niestety istnieją  grupy, które chcą to królowanie Chrystusa traktować jak najbardziej instrumentalnie, tak jak żydzi kedy chcieli porwać Jezusa aby go ogłosić swoim królem, jak zobaczyli rozmnażanie chleba.
Do tego wątek intronizacji wykorzystują  sekty pseudocharyzmatyczne.
Zapisane
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #35 dnia: Kwietnia 21, 2010, 09:30:57 am »

Jakiej stronie, nie widzę źródła?!
http://echochrystusakrola.net/dzienniczek/2009-12-grudzien.html

Nie wiedziałem, że Pan Jezus edytuje blog wizjonerki :D

Pan Kubaturus nie zna pieśni Króluj nam Chryste, że zadaje pytania w stylu czepiania się, że trawa jest zielona?
Pan Jezus sam powiedział, że Jego Królestwo nie jest z tego świata. Niektórzy jak widać lubią poprawiać Pana Jezusa i zachowują się jak Żydzi i upatrują w nim władcę politycznego.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 09:36:15 am wysłana przez siloam » Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #36 dnia: Kwietnia 21, 2010, 16:18:24 pm »

Panie Siloam, pan Kubaturus zna  pieśń, a pan szanowny miesza. Wrzuca pan jakieś bzdurne strony nie odnosząc się do tego co napisałem, tylko do jakiejś incjatywy, która podszywa się pod Intronizację.


Idąc pana tokiem rozumowania należy zadać to samo pytanie. Skoro Maryja została ustanowiona przez Trójcę Świętą Królową nieba i ziemi, po co miała zostawać jeszcze Królową Polski? Skoro Jego królestwo nie jest z tego świata, to skąd potrzeba istnienia święta Chrystusa Króla Wszechświata- bo nie nadążam za pana logiką! Wszechświat to nie ten świat?
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #37 dnia: Kwietnia 21, 2010, 16:36:43 pm »

Cytuj
Henryk Pajak teolog? To coś nowego.


Mało pan wie? Jest pan jakieś 10 książek w plecki!


Ja chyba mam jakiegoś "pecha", ale nie zauważyłem żadnego błędnego myślenia w wywodzie pana Henryka w  rozdziale poświęconym Intronizacji, prosty, jasny wykład, poparty dokumentacją! Warto się zapoznać.
Jak złapię chwilę skrobnę coś więcej!


A i mam pytanie INTRONIZACJA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI- to to samo co :INTRONIZACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA  i święto CHRYSTUSA KRÓLA PANA WSZECHŚWIATA?

Jeśli tak to dlaczego mówimy o MARYJA KRÓLOWA POLSKI, a o PANU JEZUSIE nie słyszy się słów JEZUS CHRYSTUS KRÓL POLSKI!



A i mam pytanie INTRONIZACJA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI- to to samo co :INTRONIZACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA  i święto CHRYSTUSA KRÓLA PANA WSZECHŚWIATA?


Christus  Rex


NIE TO SAMO PROSZĘ POCZYTAĆ CO NAPISAŁEM I PRZECZYTAĆ CAŁY WĄTEK
Intronizacją Pana Jezusa na króla Polski jest błędna


To co na niebiesko jest bez zarzutu

http://www.allegro.pl/item1010750445_intronizacja_panowanie_naj_serca_jezusa_1939_r.html
tu przykład czym jest Intronizacją
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 20:22:46 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #38 dnia: Kwietnia 21, 2010, 19:03:49 pm »

Cytaty z ''Wyznań z przeżyć wewnętrznych'' - Rozalia Celakówna
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-i-intronizacja-nspj,47/cytaty-z-wyznan-z-przezyc-wewnetrznych-rozalia-celakowna,3716.html

Chrystus Król - ks. prałat Robert Mäder
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-i-intronizacja-nspj,47/chrystus-krol-ks-pralat-robert-m-der,3732.html

Katechizm o Chrystusie Królu - o. A. Philippe CSsR
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-i-intronizacja-nspj,47/katechizm-o-chrystusie-krolu-o-a-philippe-cssr,3735.html

Zamieszczone obszerne fragmenty proszę czytać.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #39 dnia: Kwietnia 21, 2010, 19:21:11 pm »

Dziękuję przeczytam!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #40 dnia: Kwietnia 22, 2010, 20:00:09 pm »

No proszę!

Zaproszenie
http://www.piotrnatanek.pl/

Czyżby się odezwała  prawicowa partyjka kanapowa  powiązana z ks. Kiersztynem i ks. Natankiem, w haśle z:  Jezus Królem Polski  widzi  swój elektorat? A naród? gdzieżby odmówił Panu Jezusowi  takiego tytułu.

Proszę przeczytać jak wyglądało szerzenie Królestwa Chrystusa na ziemi, napewno  nie na pustym haśle i na zakładaniu Panu Jezusowi korony na głowę i sadzaniu Go na przyszykowanym już tronie.

Prezydent Gabriel Garcia Moreno - czciciel Najświętszego Sakramentu i Najświętszego Serca Jezusa

Był znakomitym adwokatem, ale przede wszystkim działaczem społecznym, walczącym przeciw reżimowi liberalnemu
w jego kraju - Ekwadorze. Z tego powodu został aresztowany i deportowany z ojczyzny. Będąc na wygnaniu w Paryżu
pogłębił swe postanowienie służby Bogu i Kościołowi.

Gdy w Ekwadorze ogłoszono amnestię, wrócił do kraju, w którym pod rządami liberałów wzmagały się prześladowania
katolicyzmu. Stanął na czele opozycji przeciw masonerii i został wybrany prezydentem Republiki. Natychmiast zniósł
istniejące w Ekwadorze niewolnictwo, zlikwidował korupcję, przywrócił rządy prawa, przeprowadził wiele reform,
które przyczyniły się do odbudowy i rozkwitu gospodarczego kraju.

Nigdy nie krył się ze swoimi przekonaniami, przy różnych okazjach dawał wyraz swojej miłości Boga. Podczas Drogi
Krzyżowej w każdy Wielki Piątek szedł pośród wiernych boso, niosąc na plecach wielki drewniany krzyż. Gdy
pewnego roku brał udział w misjach, jakie odbywały się w stołecznej katedrze w Quito, kaznodzieja poprosił, by
mężczyźni podjęli niesienie krzyża do bramy miasta, gdzie miał być postawiony na pamiątkę misji. Na te słowa Garcia
Moreno natychmiast zszedł z podwyższenia, na którym znajdował się jego fotel i pierwszy stanął przy krzyżu. Jego
akty pobożności były naśladowane przez ministrów, parlamentarzystów, sędziów oraz zwykłych obywateli.


W 1873 r., w uroczystym przemówieniu do Izb Ustawodawczych, prezydent powiedział: "Ponieważ mamy to szczęście
być katolikami, bądźmy konsekwentni i szczerzy nie tylko w życiu prywatnym, ale także publicznym. Postępowaniem
naszym potwierdzajmy prawdziwość naszych słów i naszych uczuć."

Jako pierwszy na świecie prezydent poświęcił swój kraj Najświętszemu Sercu Jezusa. Akt ten został ratyfikowany
przez Parlament. "Artykuł 1. Republika Ekwadoru jest poświęcona Najświętszemu Sercu Jezusa. Nie kto inny, ale
Najświętsze Serce Boże jest patronem i opiekunem państwa. Art. 2. Święto Najświętszego Serca Jezusa będzie odtąd
najważniejszym świętem narodowym. Art. 3. We wszystkich katedrach naszego kraju będą zbudowane ołtarze
Najświętszego Serca Jezusa."

Moreno trzykrotnie został wybrany na prezydenta. Umacnianie się jego pozycji stanowiło zagrożenie dla wpływów
masonerii, która knuła spisek na jego życie. Wielokrotnie otrzymywał pogróżki, ale on nie bał się śmierci. Napisał
kiedyś do papieża Piusa IX: "Jakież byłoby to dla mnie szczęście, jaka łaska, gdybym mógł oddać swe życie za
Chrystusa."

W 1875 roku, w święto Przemienienia Pańskiego i równocześnie pierwszy piątek miesiąca sierpnia, Gabriel Garcia, jak
co dzień, uczestniczył we Mszy św. i przyjął Komunię św. Po południu, po pracy w Gmachu Rządu, w towarzystwie
adiutanta wojskowego, powrócił do katedry na adorację Najświętszego Sakramentu. Do pogrążonego w modlitwie
prezydenta zbliżyła się osoba, która oznajmiła, iż przed kościołem oczekuje go ktoś dla załatwienia pilnej sprawy. Gdy
Garcia Moreno wyszedł, rzucili się na niego zamachowcy, jeden z nich zadał sztyletem cios w plecy wołając:
"Umieraj, kacie wolności." Padając na ziemię, prezydent odpowiedział słabym głosem: "Bóg nigdy nie umrze". To były
jego ostatnie słowa.

Umierający Garcia Moreno został wniesiony do kościoła. Gdy kapłan podszedł i zapytał go, czy przebacza zabójcom,
prezydent, nie mógł już mówić, ale skinieniem głowy dał znak, że przebacza. Umarł przed wystawionym Najświętszym
Sakramentem.

Tego dnia w jego kieszeni znaleziono odręcznie napisaną notatkę: "Panie Jezu, obdarz mnie pokorą i prawdziwą
miłością Ciebie i naucz mnie, co mam czynić dzisiaj w Twojej służbie, Amen".

http://www.salus.salusinfirmorum.waw.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=129

Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #41 dnia: Kwietnia 30, 2010, 09:37:59 am »

O prezydencie Moreno było najpierw w "ZW", o ile dobrze pamiętam, w ciągu artykułów o objawieniach w Quito, Natanki i Kiersztyny mogą sobie pisać.

Wypowiedź wewnętrznie sprzeczna:
Cytuj
Bp Pieronek zwrócił uwagę, że posłowie mogą działać tylko w ramach konstytucyjnych.
- Posłowie niech się zajmą tym, co z konstytucji wynika, a niech zostawią pole działania dla instytucji religijnych, dla Kościoła, który w tej sprawie ma stanowisko jednoznaczne. Określił je Chrystus: "Ja jestem królem i po to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu". I to stwierdzenie jest zupełnie wystarczające dla człowieka, który wierzy - podkreślił bp Pieronek.
Kościół ma w tej sprawie stanowisko jednoznaczne, określone przez papieży: od Grzegorza XVI do Piusa XII. Ostatnie zdanie to liberalizm: Słuchać słów Chrystusa, owszem, ale już rozumieć je wg własnego "widzimisię" -> odrzucenie Tradycji.

I kolejna wypowiedź wewnętrznie sprzeczna:
Cytuj
Abp warszawsko-praski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu Leszek Sławoj Głódź, odnosząc się do inicjatywy poselskiej, powiedział: - Niech murarz buduje mieszkania, krawiec szyje ubrania, a posłowie niech nie wtrącają się do tego, na czym się nie znają.
- Posłowie powinni się modlić i pokutować, to im na dobrze wyjdzie - dodał.
Posłowie po to zostali wybrani, aby zajmować się sprawami Polski. Więc intronizacja należy do ich zakresu zadań i mają obowiązek ją wykonać. Rozliczenia z wykonania tego zadania zobaczymy na Sądzie Ostatecznym (na który z niecierpliwością oczekujemy). Druga sprawa to rozdział społeczeństwa od religii. Jak przypomina wielki arcybiskup ("Oni Jego..."), co można zauważyć dziś, niestety, codziennie, w umysłach ludzi zapanował ten bluźnierczy, liberalny pogląd, wyznający, że społeczeństwo może być wyłącznie świeckie. No, a wtedy można pójść dalej: po co laickiemu społeczeństwu Chrystus Król? Nabierają sensu słowa wyrzucone z hymnu:
Cytuj
Tłum przewrotny ciągle woła:
Chrystus niech nam nie panuje!
My z radością uznajemy,
Żeś jest wielkim świata Królem.
Niech Ci wodze wszystkich ludów
Cześć publicznie oddawają,
Niech czczą mistrze i sędziowie,
Niech Cię uzna sztuka, prawo.
Króle władzą niech się chlubią,
Jeśli Tobie są poddani,
Poddaj pod swą władzę słodką
Kraj i domy z mieszkańcami

No i na koniec bibula.com/?p=801, skandaliczne wypowiedzi śp. księdza Indrzejczyka to coś okropnego! Toż to przecież błędy, z którymi walczyli wielcy papieże, a usiłowała je wprowadzić masoneria!

Na koniec podam krótką interpretację: Pan Bóg stworzył człowieka, a stworzył go tak, że człowiek nie jest samowystarczalny (jak choćby np. tygrys). Musi współpracować z innymi ludźmi, aby żyć. Skoro tak, to oznacza, że społeczeństwo także zostało wymyślone przez Boga. Jeżeli Bóg dał początek społeczeństwu, to dlaczego miałoby być ono wyłączone spod Boskiej władzy?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2010, 09:46:50 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #42 dnia: Kwietnia 30, 2010, 09:44:07 am »

O prezydencie Moreno było najpierw w "ZW", o ile dobrze pamiętam, w ciągu artykułów o objawieniach w Quito.
Był też osobny artykuł:

Sebastian Skowronek, Gabriel García Moreno, Zw nr 60 (5/2004)
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 30, 2010, 09:53:24 am »

W 2004 tkwiłem głęboko w post-soborowiu liberalnym.

Acha, jeszcze jedno wyjaśnienie (dla mało czytających). Pisząc "liberał" nie mam na myśli człowieka opowiadającego się za gospodarką rynkową.

http://www.piusx.org.pl/kryzys/oni-Jego-zdetronizowali/2 :
Cytuj
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu.
Warto przeczytać, choćby, ten właśnie, rozdział drugi, który mówi nam, jak okropnie bzdurnym jest liberalizm.

Cytuj
6 Niezależność teraźniejszości w stosunku do przeszłości; stąd pogarda tradycji i chorobliwe umiłowanie nowości pod pretekstem postępu.
Won z tradycjami, sami sobie zrobimy nowe prawdy!

Cytuj
7 Niezależność jednostki w stosunku do całości społeczeństwa, wszelkiej władzy naturalnej i hierarchii: niezależność dzieci od rodziców, kobiet od mężów (wyzwolenie kobiet), pracownika wobec pracodawcy, klasy pracującej w stosunku do klasy burżuazyjnej (walka klas).
Stąd dzisiejsze ataki na władzę wychowawczą rodziców - ewidentna próba zamachu UE na rodzinę.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2010, 10:06:11 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 30, 2010, 14:51:37 pm »

O prezydencie Moreno było najpierw w "ZW", o ile dobrze pamiętam, w ciągu artykułów o objawieniach w Quito.
Był też osobny artykuł:

Sebastian Skowronek, Gabriel García Moreno, Zw nr 60 (5/2004)

Szkoda, że nie jest dostępny do czytania.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Inicjatywa ,,Chrystus Królem Polski", a Tradycja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!